Z jakého dřeva je rukojeť kladiva?

Rukojeti kladiv

Balíček je výhodnější! Cena za balení po 8 kusech.: 752 р. Cena za jednotku. položka: 94 р. 108 р.

Cena za balíček! Cena za balení po 8 kusech.: 656 р. Cena za jednotku. zboží: 82 p. 95 р.

Nejlépe podle balení! Cena za balení po 8 kusech.: 384 р. Cena za jednotku. zboží: 48 p. 55 р.

Lepší podle balení! Cena za 6 balení.: 750 р. Cena za jednotku. zboží: 125 p. 144 р.

Nejlépe podle balení! Cena za balení 8 položek.: 416 р. Cena za jednotku. zboží: 52 p. 60 р.

Levněji za balení! Cena za balení 8 ks.: 784 р. Cena za jednotku. jednotková cena : 98 r. 113 р.

Levněji za balení! Cena za jednotku 8 jednotek.: 408 р. Cena za jednotku. Zboží: 51 p. 59 р.

Cena za jednotku! Cena za balení 8 kusů.: 632 р. Cena za jednotku. zboží: 79 p. 91 р.

jakého, dřeva, rukojeť, kladiva

Nejlépe podle balení! Cena za jednotku 8 jednotek.: 704 р. Cena za jednotku. zboží: 88 p. 101 р.

Cena za jednotku Cena za balení 8 jednotek! Cena za balení 8 ks.: 1 248 р. Cena za jednotku. zboží: 156 s. 180 р.

Levněji za balení! Cena za balení 8 kusů.: 600 р. Cena za jednotku. Zboží: 75 р. 86 р.

Cena za balení je lepší! Cena za balení 8 ks.: 904 р. Cena za jednotku. zboží: 113 s. 131 р.

Cena v baleních! Cena za jednotku 8 jednotek.: 3 024 р. Cena za jednotku. položka: 378 p. 429 р.

Výhodnější nabídka v balíčku! Cena za balení 8 ks.: 488 р. Cena za jednotku. položka: 61 р. 70 р.

Nejlepší v balíčcích! Cena za balení 8 jednotek.: 3 320 р. Cena za jednotku. zboží: 415 p. 470 р.

Nejlepší v baleních! Cena za balení 8 ks.: 968 р. Cena za jednotku. položka: 121 p. 139 р.

Nejlepší v balíčku! Cena za balení 8 kusů.: 1 016 р. Cena za jednotku. zboží: 127 p. 146 р.

Balíčky jsou výhodnější! Cena za balení po 8 kusech.: 7 352 р. Cena za jednotku. položka: 919 p. 994 р.

Obnova kladivem. Mahagonová rukojeť.

Celkově. tento projekt byl projektem nekonečného rušení, opravování rušení a vytváření nových v procesu opravování.

Na mém posledním bleším trhu, konkrétně v okolí Udelky s goodicem. Koupila jsem si tam nějaké dobroty.

Úlovek.

Kladivo koupené z rukou muže. Chtěl stovku, ale dal ji za padesát. Můj dědeček z otcovy strany měl takové kladivo, a když jsem byl malý, moc jsem ho chtěl. Ale dědeček mi je nedal, a když zemřel, otec je všechny vyhodil (ano, nestihl jsem to). Ten muž říkal, že na Vasiljevském ostrově je místo, kam byly za války odvezeny ruiny, a on tam kope, nachází věci a prodává je. Takže kladivo s určitou historií. Na rukojeť jsem si koupil řezbářské prkénko a poprosil goodica o mahagonové prkno. Příběh o tom, jak jsem získal dřevo, by vydal na samostatný příspěvek a na žádost pracovníků o něm napíšu. Ale taky to bylo dost špatné.

Jako obvykle, písmo v trillon řešení, lehké broušení. Další měsíc jsem pak strávil výrobou kladívkové hlavy a nakonec jsem byl připraven vyrobit rukojeť. Desku jsme řezali podélně speciální pilou pro podélné řezání.

První chyba: pro rukojeť nechte na desce vždy dostatek místa, můžete ji mnohokrát proříznout! Ponechte si dostatečnou rezervu alespoň 1,5 cm z konečné délky!

Poté jsem poprvé vzal kolo do ruky a shodil všechny velikosti, měl jsem takové obavy, že jsem hodil všechno, co jsem mohl.

Lidé na chatu se stroji mi poradili, abych třísky posbíral a vyplnil je epoxidem, čímž bych získal mahagon zpět. A skartovat papuče a získat černé :D.Ale žerty stranou, ještě jsem neměl broušení.

Dimenzované.

Zarmoucený, ale druhý den jsem se sebral a udělal klín. Nejdřív jsem se pokoušel udělat klínový řez skládačkou na dřevo, ale zranil jsem se a pilku zlomil (víte, mahagon je sakra tvrdý). Další chyba. Nakonec jsem použil pilku na kov.

Kladívkované klíny.

Klíny jsem dělala z pravítka, ale bylo příliš měkké. Musela jsem ji dokončit zbytky dubových parket. Při zaklínění se v rukojeti objevily praskliny. Spočítejte chyby. Ještě jedna věc.

Pak je tu broušení, ale protože jsem s pluhem kopal dost hluboko a dost nakřivo, udělal jsem tam díry, které se nedají opravit bez předělání násady. Další kloub. Kromě celkového estetického dojmu to má jen malý vliv.

Prasklé a smrštěné, kromě klínů, jsem se rozhodl je opravit epoxidovou pryskyřicí. V blízkém obchodě s pryskyřicí jsem nesehnal 20minutový olej za slušnou cenu, takže jsem musel použít čtyřminutovou pryskyřici. Vrchní část jsem vylil bez jakýchkoli stížností.

Ale po šlehači jsem chtěl na vrch pryskyřice namotat nit a pak na ni rozetřít další pryskyřici, ale něco se pokazilo, pryskyřice ztvrdla příliš rychle, nit se přetrhla a navíc jsem ji rozetřel téměř na cáry. Ale celkově vzato, hlavní věc je, že jsem uzavřel trhliny a upevnil závit.

Poté se provede povrchová úprava teakovým olejem. Ooh, teakový olej. je potěšením.

Olejování.

Navzdory tomu, že rukojeť vykazuje stopy hrubého broušení, propadlin a důlků, také nedbale provedený opasek, kladivo vypadá opravdu skvěle a košer. A určitě to bude stačit i mým vnoučatům.

Hotový výrobek.

S mahagonem se nesetkávám poprvé, ale je tak krásný. Nevýhodou je, že bez respirátoru nemůžete ani vidět, bolí vás v krku a kašlete. Pouze s náhubkem. Velmi těžké, ale práce s ním je zábavná.

Proč jsem vše nepředělal? Velmi jednoduché: každý krok mě něco naučil, ve skutečnosti si takové kladivo můžete koupit hotové, ale tady jsou zkušenosti, které jsem získal. nelze koupit.

Chtěl bych poděkovat goodicovi za záznam a zhalmenovovi za pomoc při opravě kladiva.

Domácí dílna

Doma si holýma rukama nic neuděláte. Blog pojednává o tom, co potřebuje domácí kutil, jak si vybavit pracovní prostor, a poskytuje tipy, jak používat různé nástroje.

Jak připevnit kladivo?– Ne každý to dnes umí správně. Přiznávám, že jsem sám dříve použil náhodné kladivo. Nebylo dost času na to, abychom to udělali pořádně, a kladivo nebylo potřeba příliš často. Ale teď v důchodu mám spoustu volného času, pořád něco opravuji, a proto se snažím udržovat své nářadí v pořádku. Na trhu jsou kladiva s rukojetí z kovu nebo z nějakého syntetického materiálu, kterou není třeba nasazovat. Tradiční kladiva s dřevěnou rukojetí jsou však stále velmi oblíbená. Nejde jen o to, že jsou mnohem levnější. Dřevo. materiál je lehký a u kladiva je důležité, aby rukojeť byla lehká, ale „hlava“ nástroje těžká. Nejde jen o to, že jsou mnohem levnější. Kromě toho má každý člověk své vlastní antropometrické rysy. Průmyslová kladiva jsou určena pro průměrného člověka a mohou být příliš velká pro malého člověka, ale pro obřího. malé. Tloušťku rukojeti lze nastavit tak, aby vyhovovala ruce i délce ramene kladiva. Skutečný řemeslník udržuje své nářadí v pořádku. To je důležité zejména v případě, že kladivo používáte často. S uvolněnou a popraskanou násadou kladiva můžete zatlouct pár hřebíků ročně. Pokud je však kladivo jedním z vašich nejdůležitějších nástrojů, musí být v perfektním stavu. Tímto jednoduchým nástrojem si lze nejen poškodit prst v případě, že se netrefíte do hlavičky hřebíku nebo pažby dláta, ale také si způsobit vážné zranění, a to jak osobě, která zatlouká, tak i ostatním, pokud úderná část náhle „sklouzne“ z rukojeti. A to se nestává příliš často, pokud se na to správně nenasadí kladivo. Prohlédl jsem si na internetu poměrně dost obrázků kladiva, ale nenašel jsem žádný, na kterém by bylo vidět, že je kladivo správně nastaveno.

jakého, dřeva, rukojeť, kladiva

(Na fotografii je jasně vidět, co se stane, když kladivo není správně umístěno.).

Zde je speciální příklad, jak správně nasadit kladivo na rukojeť. Je třeba mít na paměti, že ne každý druh dřeva je vhodný pro rukojeť kladiva. Jaké dřevo je potřeba na rukojeť kladiva??. Druhy stromů se snadno pichlavým dřevem smrku, borovice, osiky, olše a podobných druhů by měly být rozhodně vyloučeny ze seznamu stromů vhodných pro násadu palice. Pro tento účel však stačí obyčejná bříza. ne rovná, ale kroucená. (Mimochodem, podle GOST 231077 „Ocelová kladiva pro obráběče kovů“). Na násady kladiv můžete použít habr, javor, jeřáb, dřín, jasan, dub, buk a břízu (1. jakost) (viz „Technické podmínky“). Proto lze vzít nepříliš silnou březovou větev (dvakrát až třikrát silnější než samotná násada) a vyřezat z ní polotovary pro násadu kladiva. Pokud je větev odebrána ze „živého“ stromu, měla by být důkladně vysušena. Sušení probíhá nejlépe na čerstvém vzduchu, ale na dobře větraném místě a ve stínu. Na venkově to může být hromada palivového dřeva, která se dokonale suší asi měsíc (v létě). V městském prostředí můžete na balkón umístit polotovary pro kliky. Dřevo nesušte žádným topným zařízením (např. radiátorem), protože by mohlo popraskat. Výbornou rukojeť pro kladivo lze vyrobit ze zlomené dřevěné hokejky, která používá velmi pevné a tvrdé dřevo. Proč je tak důležité, aby dřevo, z něhož plánujete vyrobit rukojeť kladiva, bylo suché?? – Je to velmi jednoduché: každé dřevo se sušením zmenšuje (odpařuje se voda a zcela přirozeně se zmenšuje objem těla). Nedostatečně vysušená rukojeť kladiva časem nevyhnutelně vyschne a bez ohledu na to, jaké podložky do ní vložíte, hlava kladiva bude na rukojeti viset a nakonec se může utrhnout. Jaký tvar by měla mít rukojeť kladiva??. výše uvedená státní normalizační specifikace (GOST) stanoví tři různá provedení rukojetí kladiv (viz „Rukojeť kladiva“).Tvar rukojeti je znázorněn na výkresu, ale je stanoveno, že lze vyrobit i jiné, ergonomicky vhodnější tvary rukojeti. Pokud se tedy rozhodnete vyrobit si rukojeť sami, můžete vycházet z těchto variant, nebo si vytvořit rukojeť podle vlastního návrhu. Je důležité, aby úchop byl pohodlný a při úderu kladivem nevyklouzl z ruky.

Při výrobě rukojeti musíte počítat s tím, že polotovary rukojeti musí být alespoň o 5 cm delší, než je nutné. Měla by se zužovat směrem ke konci, kde sedí hlava kladiva. Jak správně nasadit hlavu kladiva na rukojeť?. Otvor hlavy kladiva je u obou „vstupů“ o něco větší než uprostřed. Velikost polotovaru rukojeti na nejtenčím konci by tedy měla odpovídat velikosti otvoru uprostřed hlavy kladiva. Nezapomeňte zkontrolovat, jak dobře je v úderníku kladiva vytvořen otvor pro rukojeť. Vezměte prosím na vědomí

Proč dávat kladivo na rukojeť?

Málokdo se touto otázkou vážně zabýval, ale tento článek se na ni pokusí co nejjasněji odpovědět. Především je třeba poznamenat, že dřevěné rukojeti jsou levným a dostupným materiálem. Pokud se rukojeť zlomí, lze ji snadno vyměnit za novou.

Dalším důležitým faktorem je lehkost dřevěné rukojeti. Protože rukojeť je lehká a hlava úderníku tvrdá, zvyšuje se síla úderu nástroje. S trochou zručnosti a zkušeností můžete nastavit zamýšlenou sílu nástroje změnou šířky a délky rukojeti.

Je zajímavé, že nejpohodlnější rukojeti kladiva jsou dřevěné modely. Lépe padnou do ruky a jsou z ekologicky šetrného materiálu. Tímto způsobem můžete zvýšit účinnost kladívkové hlavice.

Nejčastějším důvodem výměny rukojeti je samozřejmě prosté stárnutí materiálu. Nejčastěji se rukojeť prostě roztříští a praskne.

Všechny dřevěné rukojeti ručního nářadí jsou vyrobeny z dobře vysušené břízy, včetně kladiv. Pro kladiva o hmotnosti 300-400 g stačí připravit obdélníkový březový polotovar o délce 350 mm a rozměrech stran 40×30. Změřte vnitřní průměr paličkového dláta. Po dokončení byste měli získat tyč o stranách přibližně 35×25 Na jedné straně tyče vyznačte střed (čáry od rohu k rohu) Kolem tohoto středu zkonstruujte obdélník o stranách rovných šířce a výšce otvoru v kladivu. Zdrsněte žebra a desky tyče od zadní strany budoucí rukojeti až po strany obdélníku nakresleného na konci. Zkosení a zaoblení rohů. Pomocí smirkového plátna upravte přední hranu rukojeti tak, aby těsně zapadla do otvoru kladiva.

Čáry na koncích rukojeti, které jsme nakreslili, aby vznikl obdélník, se nyní stanou značkami pro místa klínu. Vezměte dláto a udělejte do nich zářezy tak, aby nebyly blíže než 5 mm od okraje rukojeti., jinak by se klíny mohly rozštípnout.

Klíny zatloukáme křížem. Nejprve dřevěný a pak železný. Na dřevěný klín používám pryskyřičnou borovici, dobře se hodí k březové rukojeti.

K impregnaci nepoužívám žádné nátěrové hmoty. Posouvání rukojeti mi nevyhovuje. Nová rukojeť nasazená na kladivo včetně koncových částí se několikrát napustí čistým strojním olejem, přičemž mezi jednotlivými nátěry musí den schnout. Rukojeť tohoto kladiva neabsorbuje vodu, dokonce ani při dešti, v chladných ročních obdobích nemrzne ruka a jako estetický doplněk. má krásnou jantarovou barvu. toto je barva březového dřeva mořeného olejem.

Obvykle se do rámu zatluče dřevěný klín (obvykle březový), kterým se kladivo připevní k rukojeti. Někdy se přidává několik kovových klínů. To může být nutné, pokud je poměrně masivní. Můžete se však obejít bez klínů, když kladivo zasunete do rukojeti pomocí gumy.

Bez ohledu na to, zda máte rukojeť koupenou nebo ručně vyrobenou, je lepší, když je z tvrdého dřeva, a roční kroužky na konci by měly být spíše podélné než příčné. Tím získáte pevnější a odolnější rukojeť. Tento způsob usazení také nevyžaduje klínovou drážku, která by mohla uvolnit rukojeť.

Do otvoru v hlavě kladiva stačí nasadit stranu s menším průřezem. Pak vystřihněte cyklistickou vnitřní trubku nebo jakoukoli pružnou gumu, která se s určitou vůlí vejde do rukojeti, a nechte si asi 1 cm na obě strany rukojeti. Vnější stranu pryže namažte plastickým mazivem.

Poté stačí opačným koncem rukojeti udeřit o tvrdý povrch (např. dřevěný špalek). Ujistěte se, že je kladivo na svém místě, hadrem odstraňte přebytečný litol a odřízněte konce gumy na obou stranách hlavy kladiva.

Spoj mezi kladivem a rukojetí by měl být pečlivě slepen PVA, sekundovým lepidlem nebo podobným lepidlem. Na jedné straně se tím spoj zpevní, na druhé straně se zabrání pronikání vlhkosti do spoje, a tím se dřevo a kov neznehodnotí.

Další velkou výhodou pryžové vrstvy je, že tlumí sílu nárazu a v ruce ji cítíte méně.

Tuto metodu lze použít jak pro sekeru, tak pro kladivo. Je zřejmé, že lepidlo se dříve či později odlepí a je třeba ho obnovit. Rukojeť je třeba spálit letlampou nebo plynovým hořákem a otřít ji. Pak bude pohodlnější a bude vypadat vznešeněji.

Aby bylo spojení ještě pevnější, můžete litol nahradit hustým mýdlovým želé. Zpočátku bude klouzat, ale po zaschnutí, nebo více tyčinky. Pokud se jako lepidlo použije silikonový tmel, bude méně praskat.

Abyste nepoškodili druhý konec rukojeti (zejména u pevných nástrojů), měli byste ji po dobu práce zajistit svorkou, stavební lepicí páskou nebo vinylovou maskovací páskou. Pryž lze nahradit pozinkovanou plechovou trubkou se zalomeným švem. princip fungování je naprosto stejný jako u pryže.

Ne každý je dnes schopen nasadit kladivo na násadu. Zdánlivě jednoduché, ale většina kutilů má s tímto typem práce několik problémů. Důvodem je to, že je třeba se s nářadím pravidelně seznamovat a rozumět jeho fungování, aby bylo v dobrém stavu.

Uvolnění rukojeti kladiva

Komerčně dostupná kladiva mají často nesprávně zatlučené rukojeti. Do středu podélných os na konci rukojeti je v podstatě zatlučen kovový plát. To způsobí, že se rukojeť po krátké době uvolní a povolí v otvoru pro úderník. Abyste tomu zabránili, musíte na zadní straně rukojeti udělat zářez hluboký asi 0,5 cm. K tomu lze použít úzké dláto. Zářezy neprovádějte podélně, ale příčně po celé délce rukojeti. Při nesprávném postupu může dojít k rozštěpení úchopu při úderu kladivem. Důležité je, aby klínky rukojeti pevně zapadly do rukojeti a pomalu od sebe oddělovaly dřevo.

U klínů doporučujeme použít stejný druh dřeva jako u rukojeti. Rozměry klínu jsou asi 2-3 mm na šířku a asi 1,5 cm v závislosti na velikosti kladiva. Klín by neměl být příliš dlouhý, maximálně 4-5 cm, jinak se při zarážení do rukojeti zlomí. Přední část klínu musí být naostřena pod tupým úhlem. Před zaražením klínu je nutné jej namazat. Jako mazivo doporučujeme použít silikonový tmel. Tato látka se nejen snadno zaboří do dřeva, ale také zajistí pevné držení rukojeti.

Po zatlučení klienta je třeba přečnívající konec rukojeti opět seříznout tak, aby výstupek od hlavy kladiva nebyl větší než 2-3 mm.

V případě suchého dřeva na rukojeť stačí vrazit jeden klín, ale pokud je materiál měkčí, je vhodné vrazit druhý klín, tentokrát kovový. Jeho šířka a tloušťka by měla být stejná jako u dřevěného, ale jeho délka by neměla přesáhnout 2 cm.

Klíny jsou zaraženy zcela v jedné rovině se zadní stranou rukojeti. Po dokončení všech základních prací je třeba rukojeť dokončit broušením hrubým a jemným smirkovým papírem. Poté je třeba rukojeť nástroje namočit do oleje a laku. Nepoužívejte barvu jako nátěr.

výše popsaný způsob připevnění rukojeti ke kladivu je zcela spolehlivý. Nic, co by bylo obtížné. Tímto způsobem zapomenete na zatloukání hřebíků a šroubování samořezných šroubů do rukojeti, což často praktikuje mnoho řemeslníků, aby se vyhnuli visení rukojeti v průběhu práce.

jakého, dřeva, rukojeť, kladiva

Rukojeť kladiva vlastníma rukama

Dřevěná rukojeť kladiva je velmi jednoduchá na výrobu, má nejmenší setrvačnost a je nejodolnější, pokud zvolíte správný materiál. Nejvhodnějšími druhy dřeva na rukojeti jsou bříza, jilm, jeřáb, javor nebo jasan. Výchozím materiálem by mělo být pokud možno řezivo, které není řezané a je bez suků. Můžete použít i obyčejný blok, ale jeho síla bude nižší. Délka násady závisí na vašich potřebách, ale v průměru 600-800 mm stačí pro kladivo o hmotnosti 3-4 kg.

Prvním a nejdůležitějším krokem při výrobě rukojeti kladiva vlastníma rukama je opilování obrobku hoblíkem, sekerou nebo jiným vhodným nástrojem. Tloušťka rukojeti by se měla plynule zvětšovat od začátku (místo uchopení) ke konci (místo uchycení úderníku), který by měl být o něco větší než velikost otvoru v úderníku, který má být použit. Aby byla rukojeť co nejpevnější, musí mít výztuhu, takže by měla být spíše oválná než kulatá.

Jakmile má dřevěný špalek požadovanou velikost a tvar, můžete přejít k závěrečné fázi prací. Níže vám řekneme, jak připevnit úderník a jak zaklínit kladivo a pevně zafixovat polohu prvků.

Jak vybrat kladivo

Zdá se, že výběr kladiva není takový problém. V procesu nákupu je třeba věnovat pozornost mnoha nuancím. Při výběru nástroje pro určitý typ práce je třeba posoudit následující faktory:

  • V závislosti na funkčnosti má každá varianta jiný druh nápadné části. Proto je nutné určit, pro jaký typ práce nástroj potřebujete.
  • Pečlivě prohlédněte rukojeť, zda není oprýskaná a zda není vážněji poškozená. Kvalitní nářadí má dokonale rovnou a pevnou rukojeť bez ohledu na materiál, ze kterého je vyrobeno.
  • Hodně záleží na konstrukci. Například ocelová palička je celá vyrobena z oceli. Proto musí mít rukojeť na hlavě a na konci rukojeti vhodné nástavce. Speciální povrchová úprava zajišťuje dobrou přilnavost. Pokud nejsou vhodně konstruovány, nástroj při úderu odskočí nebo silně vibruje.
  • Těžké nářadí potřebuje co nejsilnější a nejdelší rukojeť. Obvyklá délka je 38 až 45 cm. Pokud je délka rukojeti kratší, hrozí při práci nebezpečí vážného poranění v důsledku zlomení základny rukojeti.
  • Dalším faktorem je hmotnost nástroje. Pro domácí použití postačí kladivo o hmotnosti 350-450 gramů. Pokud potřebujete provést závažnější stavební nebo opravárenské práce (demontáž stěn, oprava střechy), pak by hmotnost zařízení měla být 0,6. 0,8 kg.
  • Požadavky na upevnění hlavy jsou velmi důležité. Kovová část by měla pevně sedět na rukojeti, neměla by být posunutá, deformovaná ani viklavá. Tento aspekt můžete zkontrolovat při nákupu několika přejetími.

Výběr není tak obtížný, pokud znáte a zohledníte všechny nuance při nákupu. věnovat pozornost konstrukci a upevnění nástroje, jeho schopnostem a funkčnosti.

Můj skleník, moje dlouhodobá stavba. První část.

Už když jsem stavěl svůj dům, snil jsem o vlastním skleníku. V loňském roce se ještě podařilo začít „sen se stal skutečností“.

Na začátku vypadal skleník jako hromada profilů, úhledně naskládaných podél stěny garáže, s různými průřezy. A plán s výpočty v sešitě, psaný propiskou na károvaném listu papíru.

Koupil kov v roce 2020, než ceny vyletěly do vesmíru. Stavbu skleníku značně ztěžovala skutečnost, že na hromadě číhala také vstupní brána a branka. a bez nich je to trochu nepohodlné.

Nakonec jsem ale podle výkresu nasekal profil ve dvou úhlových bruskách, rozdělil řezané trubky podle určení a pozval talentovaného svářeče.

Velikost mého libovolně určeného skleníku byla 4 x 6 m. Právě obrovská cena takové konstrukce (nebo chatrná konstrukce za únosnou cenu) nás přiměla odmítnout koupi hotového skleníku. A já rád hackuji pro duši.Konstrukce střechy byla zvolena jako sedlová, nejvhodnější pro nezkušeného svářeče.

To je první překvapení. profil 25 x 50 mm, let fantazie inženýrské myšlenky je daleko od navrhování ocelových konstrukcí muž vybraný pro vodorovné páskování se ukázalo, že je zavěšen jako špatně vysušené prkno. Vrtulový polotovar musel být schovaný. Ve výšce 6 metrů se ukázalo, že zakřivení je 15 stupňů. Bohužel od nákupu uplynul již více než rok, takže. Dvě škrabky, pomoc od příbuzného, malý ohýbač Petrov. A nakonec se geometrie profilované trubky podobá původnímu technickému návrhu. Zopakujte osmkrát a můžete začít sestavovat základnu.Mimochodem, všechny ostatní trubky jsou rovné.Nasaďte díly na místo, zkroutíte a přivaříte rohové výztuhy

Nyní je třeba označit místo Nostalgie nás vrací do vzdálených studentských časů:– a tady máte, milí prváci, tři kůly, sekeru a roli lana. Kdo použije tento jednoduchý nástroj k ohýbání pravého úhlu. obdrží zápočet za první téma.Já mám větší nástroje: metr, kolíky, životní zkušenosti atd.д.

S pomocí mého staršího syna jsme konstrukci umístili a označili podpěrná místa pomocí kolíků.

Posuňte rám na stranu a půjčte si sadu wonderkit.

Kopání pod betonovými sloupky. Přesné zarovnání rámečku podél osy grafu. Spusťte sestavenou konstrukci na zkoušku a odpočívejte až do soumraku.

Umístěte laserovou vodováhu a vyznačte přesnou úroveň základny.Pozemek není zdaleka rovný a rozdíl mezi rohy skleníku je téměř 20 cm. To je důvod, proč jsme se rozhodli odmítnout monolitické základy.

Upevnění vodováhy pomocí dlažebních desek a dřevěných klínů. Také vytrháváme pepřové keře, které nám překážejí. Sestavování je již nudné.

Přiblížíme se co nejvíce k dokonalosti a jdeme spát.

Ráno společně se synem mícháme beton a lijeme pilíře.

A nechte celou tuto stavbu na pár dní být.

Mezitím svaříme svislé sloupky s tlakovými vzpěrami a dalšími pomocnými drobnostmi. Poté nastavíme póly a pomocí magnetických vodováh kontrolujeme svislost.

Stojan pro úhlovou brusku, který umožňuje řezat díly přesně pod daným úhlem, výrazně usnadnil stavbu konstrukce. Bohužel, ale účet za pokosovou pilu mi nepodepsala ropucha.

Nejlepší pomocníci. svorky a svařovací magnety.

svařovat, svařovat, brousit, bodově svařovat, znovu brousit, posilovat svářečské dovednosti.

jakého, dřeva, rukojeť, kladiva

Postupně nastínit velikost budoucí struktury

Vzpěry spojují konstrukci do jednoho monolitu. Alespoň se strop neprohýbá pod mým 90kg trupem, když se snažím vytáhnout nahoru.