Vibrační deska pro pokládání dlažby vlastníma rukama

Dlažební deska s motorem pračky: plán

Vibrační deska je stroj určený ke zhutňování sypkých zemin a sypkých stavebních materiálů. Kromě toho je tento mechanismus široce používán pro vibrační zpracování polosuchých betonových směsí a asfaltu na podlahách a chodnících zařízení. Vibrační deska je jednotka, jejíž hlavní funkcí je beranění výkopu na malé ploše a ve stísněných prostorech.

Domácí elektrická vibrační deska.

Chodníky, zahradní cesty, příjezdové cesty a parkoviště v blízkosti soukromých domů lze položit mnohem rychleji a kvalitněji pomocí vibrační desky. Zhutnění dna výkopu při pokládce inženýrských sítí zabraňuje možným škodám v případě sesedání volné půdy. Tyto a další výhody podněcují mnoho domácích řemeslníků, aby si vyrobili vlastní zařízení a používali je pro stavební práce.

Používají se vibrační desky a jejich specifikace

Vibrační deska je jednotka určená ke zhutňování. Používá se v různých aplikacích: ke zhutňování zeminy ve stavebnictví, při terénních úpravách, ke zhutňování sypkých materiálů (písek, oblázky, štěrk), k pokládce asfaltu, dlažebních desek, dlažebních kostek.

Vibrační deska je vhodná pro objem prací až do délky 1 000 m.sq

Stroj je malý a snadno ovladatelný. Lze jej použít jak na volných plochách (hutnění půdy, parkoviště, silnice, velké průmyslové podlahy atd.), tak v uzavřených prostorech (příkopy, výkopy, chodníky atd.). д.Vibrační desku lze použít jak v omezených prostorech (příkopy, výkopy, v blízkosti budov, na obrubnících, studnách, šachtách atd.), tak v malých prostorech (ve výkopech, příkopech, v blízkosti budov, u obrubníků, šachet atd.). д.).

Vibrační desky pro hutnění zeminy a jiných sypkých materiálů se doporučují pro použití na plochách nepřesahujících 1 000 m². Pro větší plochy se k tomuto účelu používají větší a výkonnější stroje.

Každý model vibrační desky má své vlastní specifikace, které určují, jak jej lze použít a k jakému účelu. Při výběru vibrační desky je třeba dbát na následující specifikace

Proces stlačování hmoty ve vibrační desce je způsoben nárazovými vibracemi v nevyváženosti

  • hloubka zhutnění, mm;
  • Amplituda kmitání, mm;
  • výkon, kW;
  • hmotnost jednotky, kg;
  • Spotřeba elektřiny nebo paliva, kWh nebo l/h
  • maximální výkon, m.kv./ч;
  • celkové rozměry jednotky, mm.

Provizorní vibrační deska

Továrně vyráběné pěchovací jednotky stojí poměrně hodně. Proto si někteří řemeslníci raději vyrobí vlastní vibrokompresor. Tento proces vyžaduje svářečské dovednosti a několik nástrojů.

výhody domácích modelů

  • Plně vyhovuje provozním podmínkám, pro které je vyroben, a umožňuje plnit zamýšlenou funkci.
  • Záleží na majiteli, zda si zvolí vibrační desku s elektromotorem nebo spalovacím motorem.
  • Každý je také zodpovědný za svou bezpečnost. Proto jsou zajištěny a nainstalovány všechny potřebné ochranné systémy.
  • Vlastní zařízení vám umožní zvolit si, kdy a kde budete pracovat, podle vlastních podmínek.

Výběr trakční jednotky

Nejdříve je třeba se rozhodnout, kterému typu paliva dát přednost. Lze použít ručně vyrobenou vibrační desku 220, ale její použití je omezeno. Vznětový motor je příliš hlučný a těžký, proto je vhodnější benzínový motor. Pohon lze použít ke zhutňování zeminy, písku, sypkých stavebních materiálů, dlažebních kostek a asfaltových povrchů.

Pro kvalitní zhutnění je vhodný jedno- nebo dvouválcový motor. Na trhu je jich mnoho. V dražší kategorii jsou oblíbené modely Honda a Kipor, stejně jako levné modely Lifan, DDE a Champion.

Materiály a zařízení

Vše, co potřebujete k výrobě desky pro benzinový motor, je obvykle k dispozici nebo se dá levně sehnat na trhu. Použité materiály:

  • Benzínový motor.
  • Kovový plech o rozměrech 0,80 x 0,45 metru a tloušťce 8,0 milimetrů.
  • Dva kusy kanálu.
  • 4 x 12 šroubů.
  • Trubka rukojeti. přizpůsobená velikosti ruky.
  • Tlumiče motoru automobilu.
  • 2 kola.

V krajním případě je k dispozici půjčovna nářadí. Pronájem potřebného vybavení je levný. Nástroje a vybavení potřebné pro práci:

  • Svařovací stroj a elektrody.
  • úhlová bruska a její kotouče.
  • Vrtací nástroj (vrtačka nebo stroj).
  • Kladivo nebo malé kladivo.
  • Pravítko, křída nebo pravítko, svinovací metr.
  • Ochranné pomůcky: svářečská maska, ochranné brýle, rukavice.

Výroba vibračního stolu

Pracovní plošina je vyrobena jako první. Okraje plechu by měly být ohnuté 30-40 stupňů od země. Za tímto účelem je třeba do povrchu desky udělat zářez ve vzdálenosti 10 cm od okraje, maximálně však do poloviny její tloušťky. Pak kladivem ohněte podél linie zářezu. Švy na ohybech je třeba svařit, aby pevně držely na místě. Tato konstrukce umožňuje, aby základní deska klouzala po povrchu, místo aby se do něj zabořila.

Nejdůležitější částí je přivaření kanálů k základové desce. Musí být odměřeny na přesnou velikost desky a svařeny tak, aby mezi nimi byla mezera 70 00 mm. Svařovaný materiál nepřehřívejte, aby se deska nedeformovala. Pro upevnění si vyznačte kanál pro uchycení motoru. Tu lze jednoduše připevnit na lamely kanálu a označit křídou nebo fixem. Vzdálenosti je možné měřit také pomocí metru. Po vyvrtání otvoru se motor umístí na místo a přišroubuje.

V závěrečné fázi je vyrobena rukojeť, která je připevněna k podstavci pomocí tlumicích pružin a koleček pro snadnou manipulaci.

Výroba podbíjecí desky

Deska pro vibrační pěch může být vyrobena v továrně nebo podomácku z plechu o tloušťce nejméně 8 mm. Podomácku vyrobená vibrační deska by měla mít takové závaží, aby dobře přiléhala k opracovávanému povrchu.

Jeho rozměry by neměly přesáhnout 800 x 500 mm bez ohledu na ohnutý okraj, aby byla zajištěna pohodlná práce a možnost používat zařízení bez pomocníků.

Rovný ocelový plech se při jízdě po půdě nebo betonové směsi vždy přichytí k nerovnému povrchu. Abyste tomu zabránili, ohněte přední a zadní okraj desky mírně nahoru, aby připomínal sáňky. Za tímto účelem vytvořte v kovu úhlovou bruskou zářez hluboký 5-6 mm a pásek ohněte. Na druhém okraji desky zopakujte stejnou operaci. Po ohnutí vedení pro trimr musí být kontaktní vedení elektricky svařeno.

Pro instalaci motoru a vibračního mechanismu je třeba k plošině připevnit základní rám. Může být vyroben ze dvou předmontovaných kusů ocelových kanálových tyčí. Musí být vzájemně rovnoběžné příčně k ose beranicí plošiny. Vyvrtejte montážní otvory pro motor a vibrátor a svařte je elektrickým svařováním.

Nákup stroje

Pokud jste se přesto rozhodli jednotku koupit, je třeba zvážit jak základní kritéria, tak drobné detaily, které usnadní práci nebo prodlouží její životnost. Výrobci zhutňovacích lisů by však neměli být zmiňováni.

Zvláštní zmínku si zaslouží strojní zařízení evropských výrobců. Německá technologie je proslulá svou spolehlivostí a dlouhou životností. I valivé modely vykazují dobrou kvalitu a rychlost. Všechny stroje mají dvojnásobnou bezpečnostní rezervu. Wacker, Weber, Ammann, Bomag vyrábějí profesionální zařízení.

Izraelský Shatal a český NTC mají kratší životnost než Němci, ale osvědčují se na stavbách i v domácnostech.

Jihokorejské stroje Jeonil Minery se vyrovnají českým nebo izraelským výrobkům. Jedná se o nejlepší vibrační desku na asijském trhu.

Ruské výrobky společností Splitstone, Motoprom a SPPO jsou z hlediska pohodlí a funkčnosti horší než průměrné evropské modely. Modernizace však pokračuje a v prodeji jsou nové, modernější modely.

Jako obvykle Číňané účtují podle ceny. Jejich výrobky jsou vhodné pouze pro příležitostné lehké práce. Z mnoha neznámých výrobců vynikají TEKPACK, MASALTA, DYNAMIC, CIMAR.

Co je vibrační deska?

Nedílnou součástí stavebních prací jsou procesy hutnění různých sypkých podkladů. Například drcený kámen, písek, zemina a další podobné materiály.

Jedná se především o přípravné fáze pro betonování, pokládku asfaltu, pokládku dlažby nebo výstavbu základů.

K mechanizaci procesu podbíjení se používají tzv. vibrační desky. Mechanismus je poměrně jednoduchý.

Zařízení vytváří vibrace, které způsobí, že jemné částice zhutňovací vrstvy jsou sraženy co nejblíže k sobě, přebytečný vzduch je vytlačen a v cíli je dosaženo rovnoměrného podkladu požadované hustoty.

Je levnější koupit si stroj pro sebe. Podomácku vyrobená vibrační deska je mnohem úspornější.

Konstrukce stroje

Hlavním ovládacím prvkem je těžká kovová plošina, která může být vyrobena z šedé litiny nebo oceli. Vibrace jsou přenášeny mechanickým vibrátorem poháněným benzínovým, naftovým nebo elektrickým motorem.

K ovládání vibrační desky při pohybu po staveništi je k dispozici robustní rukojeť. Jednotka může být vybavena palivovou nádrží nebo elektrickým startérem. Motor a vibrační jednotka jsou namontovány na rámu připevněném přímo k pěchovací plošině.

Vibrační dynama pro snížení hladiny hluku.

Webové stránky vám pomohou najít z obrovské nabídky obchodů to, co hledáte, a provést dobrý nákup. Pokud jste si zakoupili něco užitečného, podělte se o to s ostatními.

Co si můžete vyrobit sami

Zvažte pokyny pro výrobu vibrační desky pro pokládku dlažebních desek. Jsem si jistý, že následující instrukce budou pro mnoho lidí zajímavé.

Pro zhutnění písčitého zásypu do hloubky nejméně 20 cm musí hotový stroj vážit nejméně 80 kg. Pokud je hmotnost konstrukce menší, bude se beranidlo obtížně držet, ale nebude mít požadovaný účinek na zem.

Pro přepravu zařízení o hmotnosti 80 kg a více lze použít přívěs.

Materiály a nástroje

Ke zhutňování bude zapotřebí svářečka, úhlová bruska s řeznými kotouči na kov, vrtačka se sadou vrtáků, svorky, kladivo, měřicí nástroje. Materiály a součásti jsou uvedeny v následující tabulce:

Přečtěte si také: Průměry jader pro lepicí pistoli

Aby nedošlo ke spálení vinutí nebo roztavení izolace, musí být instalován proudový chránič nebo alespoň jednoduchý jistič.

Pro montážní desku motoru je zapotřebí tenčí kov.

Aby se hřídel vibrátoru otáčela rychle, musí být kladka na motoru třikrát větší než kladka na hřídeli.

Kromě toho je zapotřebí trubka o stejném vnitřním průměru, jako je vnější průměr ložiska.

Montáž sbíječky

Všimněte si, že jako pohon bude použit elektromotor. Na předem smontovanou konstrukci však lze nainstalovat i spalovací motor. U elektromotorů a spalovacích motorů je montážní uspořádání stejné, protože motor je k plošině připevněn několika šrouby.

Chcete-li změnit počet desek, můžete vyvrtat průchozí otvory ve válci hřídele. Stejné otvory jsou vyvrtány v deskách, které jsou k hřídeli připevněny šrouby a maticemi.

Na desce, jak je znázorněno na fotografii, vyřízněte zářezy pod seřizovacími šrouby a přivařte závěsy.

Na opačné straně rámu je přivařen svislý čep, který by měl procházet drážkami v desce lyže.

Když se pak napětí zvýší, deska se utažením matic zvedne.

Celkem potřebujeme čtyři tlumiče. v každém rohu rámu jeden.

  • Přišroubujte motor s nainstalovanou řemenicí k sestavenému rámu s otočným krytem;
  • Nasazení řemene na řemenice a kontrola správné konstrukce.

Vystřihněte obdélník podle značek a připevněte jej k pracovní ploše pracovního stolu pomocí šroubových svorek.

Pomocí úhlové brusky vyřízněte každý ze čtyř rohů desky, jak je znázorněno na fotografii.

Podél linie se provede řez o tloušťce asi 2/3 desky.

Ohněte desku kladivem podél vytvořeného zářezu tak, aby vznikl okraj lyže, jak je znázorněno na fotografii.

Mimochodem, ohyby jsou potřeba na obou stranách pro přední i zadní část stroje.