Nástroj pro nastavení oček vlastníma rukama

Pokyny k instalaci oček vlastníma rukama doma

Očka se používají k dekoraci látky (zabraňují jejímu drolení) a jsou považována za jednu z nejbezpečnějších metod upevnění. Pro instalaci oček jsou vyvinuty speciální nástroje, které v továrním provedení stojí poměrně hodně. Z tohoto důvodu je lepší a levnější požádat o pomoc řemeslníka nebo se pokusit provést zákrok sám.

Výhody a nevýhody aplikace

Proč jsou očka považována za dobrý vynález:

  • Záclona s očky se snadno nasune na speciální kulatou záclonu. Otevírají se tiše a snadno. Totéž lze říci o papíru s očky. Tyto listy se snadno otáčejí ve složce.
  • Bezpečné upevnění. Pokud se záclona na háčku náhodou zachytí a očka se utrhnou, mohou očka vydržet zátěž.
  • Estetický vzhled. Díky kování vypadají otvory úhledně. Můžete si vybrat očka v různých barvách a odstínech, které se hodí k výrobku, a také si vybrat neobvyklý tvar.
  • Oděvy a žaluzie lze prát v pračce bez nutnosti odstraňovat příslušenství.

Jedinou nevýhodou je, že materiál, na kterém budou očka nainstalována, je třeba správně zvolit. Mnoho tkanin se po vyprání srazí, takže se otvor zdeformuje a nitě nebo okraj nastříhaného materiálu vyčnívají zpod kování.

Instalace oček na záclony vlastníma rukama

Záclony upevněné na bagetě tímto způsobem dodají vašemu interiéru styl. Hlavní výhody tohoto způsobu upevnění žaluzií:

  • Látka je rovnoměrně a krásně zvlněná podél záclonové dráhy.
  • Tkaninu nelze roztrhnout ani natáhnout pomocí háčků na upevnění žaluzií.
  • Různé modely a barvy spojovacích prvků, dostupná cena.

Všechny plastové modely mají kroužek a kvádr ze dvou částí, ale výška nohy se liší. Záclony lze na očka připevnit dvěma způsoby: pomocí malých oček a pomocí velkých oček. Na záclonu se připevní malá očka, která se pak pomocí háčků ve tvaru S připevní k záclonové tyči.

Větší očka umístěte na samotnou záclonovou tyč. Průměr obručí zvolte 1,5-2krát větší, než je průměr záclonové dráhy, abyste mohli záclony snadno roztahovat a zatahovat.

Jak určit polohu ok na markýze

Vzdálenost od jednoho upevňovacího prvku záclony k druhému musí být 15 až 20 cm. Čím větší je vzdálenost mezi dvěma očky, tím hlubší a větší bude vlna záclony.

Vzdálenost mezi očky volíme podle délky záclony a materiálu, ze kterého je vyrobena. Před připevněním prvního očkového kroužku je třeba dodržet vzdálenost asi 4 cm od strany látky. Počet oček pro krásný hotový výrobek by měl být rovnoměrný.

Chcete-li si vysledovat upevňovací body a představit si, jak bude záclona vypadat, můžete kroužky propíchnout špendlíky. Očka na záclonu můžete nainstalovat dvěma způsoby: pomocí pásky na očka nebo lepicí látky.

Způsob instalace pomocí pásky s očkem

Očka zajišťují dostatečnou hustotu tkaniny pro instalaci spojovacích prvků. Tím se dosáhne krásných záhybů a prodlouží se životnost záclon. Páska je pruh husté syntetické tkaniny s vrstvou tavného lepidla a připevňuje se k látce zažehlením.

Připravte si následující materiály: pásku na očka, žehličku, nůžky a očka. Smyčkové pásky jsou běžně k dostání v obchodech s oděvy. Postup:

  • Nasaďte zajišťovací svorky na stuhu.
  • Připevněte okraj stuhy k markýze.
  • Označte si otvory v markýze a vyřízněte je.
  • Zaklapněte kroužky s očky.

Uvnitř širokého lemu může být také umístěna páska s očky. Před připevněním oček na hotovou markýzu si ji vyzkoušejte na kousku nepotřebného materiálu.

očka, instalace

očka, instalace

Nezapomeňte, že očka mají vnitřní a vnější průměr:

nástroj, oček, vlastníma, rukama
  • Nyní si na pozadí vyznačte otvory pro očka:
  • Hotovou markýzu položte na rovný povrch. Umístěte značení na roletu, rovně na žehlicí stůl nebo žehlicí prkno, bez jakýchkoli promáčklin a záhybů.
  • Označte polohu koncových ok. Umístěte očka v požadované vzdálenosti od horního a bočního lemu závěsu. Dbejte na to, aby se švy nepřekrývaly. Tužkou nebo fixem na látky přesně vyznačte střed očka. Totéž proveďte na druhé straně markýzy. Upozornění: vzdálenost od horního okraje prvního očka by měla být zachována i pro všechna ostatní očka, aby byly všechny otvory ve stejné úrovni.

Vypočítejte vzdálenost mezi středy šroubů s očkem a počet potřebných šroubů s očkem. Za tímto účelem změřte vzdálenost mezi středy kolíků na vnějších otvorech. Vzdálenost mezi středy oček na mé zácloně je 186 cm. Snažme se, aby vzdálenost mezi očky byla 15 cm.

Potřebujeme tedy 12, 4 očka. V tomto případě zaokrouhlíme na 12 ok a vypočítáme vzdálenost mezi nimi:

Vypočítali jsme tedy, že pro náš závěs potřebujeme 12 oček, přičemž vzdálenost mezi nimi bude 15,5 cm.

  • Po umístění všech oček na záclonu a nakreslení vnitřního průměru každého očka tužkou nebo fixem na látky vystřihneme nakreslené kruhy.
  • Můžete vystřihnout kruhy o 2-3 mm větší, než je nakreslený kruh:
  • Poté umístěte jednu část šroubu s okem pod záclonu a zarovnejte vnitřní průměr šroubu s okem do štěrbiny. Druhou část očka přiložte k látce a pevně ji přitlačte, dokud nezapadne na své místo:

To je vše. dokončili jsme instalaci oček. Nyní olemujeme spodní lem záclony. Postup: Změřte výšku závěsu od římsy na požadovanou délku. Od horního okraje vnitřního průměru ok prodloužte míru a přidejte 3-5 cm (nebo více) na olemování lemu záclony.

Instalace ok vlastníma rukama

Kromě přípravy všech potřebných nástrojů se musíte připravit na proces. Vytvořit tyto značky není obtížné. Hlavní je jasně dodržovat konkrétní pokyny:

  • Nejdříve je třeba provést označení. Místa, kam budeme očka instalovat, si musíme předem označit na papír nebo na látku. Pro přesnější výsledek se doporučuje použít pravítko.
  • Pro přesnou práci raději použijeme děrovačku. To je užitečné zejména v případě, že je třeba udělat otvor velmi blízko okraje nebo pokud pracujete s velmi silnou látkou nebo papírem.
  • Není třeba spěchat s vytvářením otvorů hned. Pečlivě zkontrolujte, zda průměr otvoru děrovačky a očka souhlasí. Šířka děrovačky by měla být pokud možno o něco menší než šířka oček.
  • Otvory o malých průměrech lze vytvořit pomocí nože na dopisy nebo šídla. Pokud pracujete s látkou tímto způsobem, mělo by být místo vpichu předem ošetřeno lepidlem.
  • Opatrně vložte látku do vytvořeného otvoru tak, aby klobouk byl na přední straně a stonek vycházel na druhé straně.
  • Veškeré práce by měly být prováděny na plechu nebo pravítku. Tím se zabrání poškození povrchu.
  • Umístěte očka na podložku tak, aby dřík směřoval nahoru.
  • V posledním kroku nasaďte zařízení na kolík a silně do něj udeřte kladivem, aby se očka vyrovnala. V případě potřeby několikrát udeřte.

Tento způsob instalace je jeden z nejjednodušších a nejpohodlnějších, ale pokud jej provádíte poprvé, nemusí se vám podařit provést vše najednou. Trpělivost. Nejprve je třeba cvičit na malém kousku nepotřebné látky nebo papíru. Po malé přípravě můžete takové výrobky později snadno a bez problémů připevnit.

Než se pustíte do upevňování oček vlastníma rukama, je třeba

  • Proveďte několik výpočtů;
  • Zakupte materiál na záclony a v případě potřeby také podšívku;
  • Koupit očka, pásku na očka nebo zdvojovače. Šířka pásky musí být alespoň o 2 cm větší než vnější průměr svítidla.

Tip

Používáte-li k šití lehkou tkaninu (organza, tyl), zvolte pro takové závěsy speciální průhlednou pásku

Vypočítejte potřebnou délku tkaniny

Nejprve je třeba změřit délku záclonové dráhy a rozhodnout o výšce budoucí záclony. Abyste dosáhli krásných záhybů, je třeba délku záclonové dráhy vynásobit následujícím koeficientem.

Pokud je například délka záclonové dráhy 1,5 m, potřebujete kus látky:

Pokud je šířka zvolené látky menší než potřebná výška markýzy, můžete shora ušít jinou barevnou část. Ručně vyráběná opona bude mít z toho prospěch.

Výpočet počtu oček

Pro výpočet potřebného počtu oček je třeba změřit vnitřní a vnější průměr spojovacích prvků a zohlednit několik detailů:

  • Aby záclony vypadaly úhledně a okraje „vypadaly“ na zdi, musí být počet oček sudý;
  • Vzdálenost mezi středy oček by měla být nejlépe asi 18 cm (povolený rozsah je 15-20 cm). Pokud je římsa dvojitá, měli byste vzít v úvahu také vzdálenost mezi tyčemi, aby se závěsy vzájemně nedotýkaly;
  • Vzdálenost od bočního okraje ke středu prvního kolíku musí být 5-7 cm v závislosti na šířce lemu a vnějším průměru očka. Je důležité, aby očka nepřecházela přes šev, jinak se nezacvaknou na místo.

Nejprve vypočítejte vzdálenost od okraje ke středu prvního očka (p). Používají se upevňovací prvky o vnitřním průměru 28 mm a vnějším průměru 35 mm (3,5 cm).

p = polovina šířky vnějšího průměru bočního záhybu

počet spojovacích prvků = (délka záclon. 2p) : vzdálenost mezi spojovacími prvky 1 (315. 2×5) : 18 1 = 17,9

Dále je třeba vypočítat rozestupy mezi středy oček:

Postavte si rámový dům svých snů

V133 Rámový dům Vateord s podkrovím

Tisk není dost drahý na to, aby se s tím vším trápil

Rád bych si koupil, ale v naší „vesnici“ se tyto věci neprodávají, musel bych si objednat přes internetový obchod, ale z nějakého důvodu se mi to nedaří. takže tento MK je jen pro lidi, jako jsem já. kteří jsou všichni „by“ se dostat do cesty

Sama taková Prostřednictvím internetu, například pro mě, bude dodávka takové hmotnosti se rovná nákladům na nákup (dobře, možná o něco méně)

Ano, je pro mě jednodušší jít do regionálního centra a nakoupit, ale s jiným.strana tak jít, t.е. ne na 2 hodiny a s mým dítětem to není žádná velká jízda

To je vše. Nemohu jít do obchodu s potravinami se svým dítětem, nemluvě o tom, že musíte jít a stále běhat kolem a hledat, protože není ve všech.

No, tisk není tak drahý, aby si dal takovou práci

Rád bych si také koupil. Ale nemůžeme koupit, a přinesl na objednávku z Ruska v 2,5-3 krát dražší. Ach, ano. V létě příbuzní přivezou. A takto můžete umístit 2 nebo 3 kusy. Jak se říká, je to naléhavé.

Lze jej nasadit pouze na očka, která jsou součástí dodávky. A v mém „kolektivním hospodářství“ nic takového neexistuje. S dítětem nemůžete jet do velkého města a nemůžete nakupovat. Musíme si vystačit s tímto.

Nákup kleště nechtějí, a tisk je velmi drahé dodávky, t.к. Musíme si objednat z Ruska. Počkám do léta, přijedou příbuzní z Petrohradu, objednají si

A stačí si vygooglit „obchody se scrapbookem v Petrohradě“. bude zde mnoho odkazů, můžete si vybrat svůj vlastní

Zde je několik odkazů http://www.scrapbookshop.Nechcete si koupit pinzetu, nechcete si ji koupit.flypage/option,com_virtuemart/page,shop.product_details/product_id,157/vmcchk,1/

Vložit obrázek

Do textu můžete nahrát obrázek z počítače:

Nejčastějším čtením na webu je:

Rád bych se s vámi podělil o přednášku klinického farmakologa o našich oblíbených antiviroticích. Dovolte mi, abych začal tím, že klinické zkoušky nových léků na dětech jsou v naší zemi zakázány, ale! Asi jste si všichni všimli, že jakmile se v lékárně objeví nový lék, pediatři (ne všichni, ale mnozí) ho začnou předepisovat a pak zjišťují, zda pomohl. To jsem já o zkouškách (každý to chápe). Přísně faktické.

Ve vlasti došlo před necelým týdnem k poměrně závažnému trestnému činu, kterému se dostalo i velké publicity v tisku. Ačkoli to v dnešní době zní šíleně, motivem vraždy byla žárlivost. A přemýšlela jsem, co bych dělala, kdyby mi byl manžel nevěrný?

Život na dluh. Erich Maria Remarque Muž, jeho auto, křehká dívka umírající na tuberkulózu. hrdinka utratí všechny peníze za šaty Balenciaga a hrdina chce věřit v lepší věci. Ironické a absurdní finále převrátí tento sentimentální příběh naruby. Pokud věříte pochybné tezi, že každá sedmnáctiletá dívka by si měla přečíst Remarqua, pak ať je to „Život ve výpůjčce“. 2. Portrét Doriana Graye. Oscar Wilde

Když jste dlouho těhotná, celý svět vám připadá jako pohádka a vy jste v ní přinejmenším víla. Kulatá víla. Oči jiskřící, úsměv záhadný, chůze Chůzi vynechám. A vy čekáte. A vy si myslíte, že když si dáte druhou zmrzlinu na lavičce v parku, že je to ono! Ještě chvíli a je to tu! Hodně jsi četl, ptal ses, umíš si všechno představit. Ale čas plyne a vy si uvědomíte NIC! Takže seznam věcí, na které jsem byl naprosto nepřipravený.

Jak si doma nainstalovat železná očka?

Potřebné materiály:

Pokud chcete dosáhnout dokonalého výsledku, je třeba doma hodně trpělivosti a vytrvalosti. Instalační práce se provádějí na dřevěném povrchu. Pokud je povrch příliš tvrdý, může dojít k deformaci dílu při nárazu. Chcete-li otvory udělat přesně a úhledně, použijte děrovací nástroj. Pokud je menší, než je nutné, udělejte několik dalších razníků, abyste vytvořili požadovaný otvor. Pokud nemáte k dispozici razidlo, můžete si sami nabrousit kovovou trubku vhodného průměru. V krajním případě můžete otvory vystřihnout nůžkami.

Vytvořte potřebné otvory a namontujte očka. Použijte ložisko, jehož průměr je o něco větší než průměr trubkové části součásti. Pokud je nemáte, zvažte šroub nebo vrut s kulatou hlavou. Vložte blok a nasaďte límec, poté na něj nasaďte ložisko. Abyste zabránili změně tvaru dílu při úderu, držte kladivo v úhlu 90º a působte malou silou. Proveďte několik malých úderů a sledujte výsledek.

Tipy:

  • kovová oka s nízkým dříkem se nasazují snadněji než oka s vysokým dříkem;
  • Nerezová očka z neželezných kovů se snadněji instalují, protože jsou měkčí;
  • při instalaci na železné povrchy hrozí deformace povrchu ok;
  • lze namontovat na olověnou desku, pokud je deformovaná, ošetřete povrch plynovým hořákem a bude opět dokonale hladká.

Děrování kovů nebo úhledné zpracování

K vytvoření různých detailů, od dekorativních prvků a dalších forem, je tedy často potřeba nejen tvarové řezání nebo ohýbání, ale také vyřezávání kovu. Děrování se používá především ke spojování různých částí konstrukcí, přičemž většina z nich slouží pouze k dekorativním účelům.

Podle požadavků na vzhled a použití suroviny se určuje také způsob vytlačování. Například: u tenkých plechů o tloušťce 0,5 až 4 milimetry je efektivnější děrovat speciálním děrovacím strojem.

způsob, jakým řemeslník zpracovává díl na základě požadavků dokumentu technického návrhu.

Existují dva typy kovového piercingu: plný a částečný průměr. V prvním případě se předpokládá konstrukční velikost otvoru. Druhá varianta se vyznačuje tím, že její velikost bude menší než původní a vyžaduje další opracování.

Pro tento druh obrábění kovů se většinou používají mechanizované lisy, teoreticky se dělí na ruční nástroje. Jsou to ty, které vyžadují pravidelný zásah člověka, a ty, které jsou plně řízeny CNC automatickým systémem, souřadnicově děrovací věž.

nástroj, oček, vlastníma, rukama