Kotoučová pila z kotoučové pily

Vyrábí kotoučovou pilu z kotoučové pily

Jednou jsem slyšel názor: „Každý může vytvořit mistrovské dílo s nástrojem, zkuste to bez něj!“. Odpovídám, že bez nářadí to zvládne také každý) Jediný rozdíl je však v rychlosti výroby a kvalitě výsledného produktu. Moje nástroje mi nepadají z nebe, všechny jsou koupené a sestavené po kouskách. Některé stroje si vyrábím sám. Měl jsem v domácnosti kotoučovou pilu, ale bylo potřeba mít stůl na kotoučovou pilu. Kupte si, jak drahé, a ty ruce ještě)))) které mi vyrůstají z ramen. Zkrátka, stačí trocha kovu a vynalézavosti a výsledek je následující. „Jedná se o dokonalý stůl pro kotoučovou pilu. Mám v arzenálu další nástroj pro řemesla a své truhlářské hledání pravdy v hlubinách dřeva. Nyní mám soustruh na dřevo, stolní brusku a kotoučovou pilu. Je to stále jednodušší, potřebuji mechanické kladivo, pásovou pilu a tloušťkovačku, abych dokončil sadu. Sledujte, co mám, a já už musím jít, běžím pro vás natočit další video.

Úhel jako vodítko? Doufám, že úhel je rovný. Právě jsem si koupil nějaké rohy. A byly uloženy v sobě a jejich váha (na trhu) se prohýbala. Když jsem poprvé svařil rám mřížky, zjistil jsem, jak jsou křivé. Pokud chcete, aby byl rovný, bude i profil plošší.

Normální řezací stůl je možné pořídit za cenu, která není o mnoho vyšší než cena dobrých parket.

Kdysi jsem si stůl stavěl sám, teď lituji času.

Kolik prstů zbývá na těchto podomácku vyrobených strojích?

@moderátor, přesunout do Handmade, prosím.A vymažte odkaz na youtube: nemůžete odkazovat na videa.

kotoučová, pila, kotoučové, pily

Z ručního cirkulárního soustruhu postavím cirkulárku

Nedávno jsem potřeboval okružní pilu. A to zcela náhodou nebylo po ruce. Dát více než desetník (minimum pro Číňany) neumožňuje šetrný obojživelník, ale potřeba se nestává méně. Existují samozřejmě skládačky, skládačky, ale to není řešení, protože potřebujete nějaký výkon a přesnost. Museli jsme využít vynalézavost a pracovitost.Takže máme ruční kotoučovou pilu, slušný kus 15-y překližky, kus úhelníku, různé šrouby a vruty, vrtačku a ruční (ne divoký) frézku. Další tři nebo čtyři zcela volné hodiny. Což se chystáme udělat s naší ruční prací (ježiš, můj Android zná slovo „ruční práce“). Odkud?).Více textu než obrázků.Máme špatně tvarovaný kus překližky, který nám umožňuje získat obdélník o rozměrech 1000×700 mm a tloušťce 15 mm. A především ji získáme pomocí skládačky.Poté jsme skládačkou vyřízli obdélníkový otvor, který nám umožnil zasunout kotoučovou pilu do překližky. A podle obrysu zvolíme pomocí frézy vybrání, které nám umožní nastavit stůl kotoučové pily v jedné rovině s povrchem „fanfáry“. Krvácející slzy, vyvrtáme několik děr vrtákem 5m do stolu kotoučové pily (a do „fanfáry“). který připevní kotoučovou pilu k plechu. Nezapomeňte otvor zahloubit, aby se do něj hlava šroubu zcela ponořila (nebojte se, s největší pravděpodobností je tabulka kruhová ze slabého a velmi měkkého lumina). Ano, kotoučové pile to neublíží (ehm, doufám).Kotoučovou pilu máme upevněnou v kusu překližky.

Máme tedy kotoučovou pilu připevněnou ke kusu překližky.Ale stále potřebujeme zastavit, aby se správně piloval, ne jak by se to mělo dělat. Vezmeme stavební úhelník ze železa (nebo i kus dřeva) a uděláme z něj zarážku.Ve fanfárovém listu provádíme řezy vrtačkou a skládačkou.

Hledaný stroj je připraven?Ano! Přišroubujte spouštěč kotoučové pily pomocí drátu a můžete začít řezat!No, jo! To je děsivé. Jediný způsob, jak brusku na prsty vypnout, je totiž odpojit ji ze zásuvky.To není dobré! Když omdlíte z šoku, že vám prsty odletí do strany, není zrovna uklidňující myslet na zásuvku. Jinak ležím na podlaze, polévám ji tekutinami a bruska se vesele točí dál. přepínač by měl být snadno a rychle přístupný!Kupodivu je tam vypínač, zásuvka a metr dvoužilového drátu.

kotoučová, pila, kotoučové, pily

Samozřejmě to není ideální z hlediska funkčnosti a bezpečnosti (to je jedno), ale v krajním případě to stačí.Ano, vyfotil jsem to úhlovou bruskou.A také si prosím dávejte pozor na prsty! Kruhový. nejzábavnější nářadí v tomto ohledu (pokud nepočítáme úhlovou brusku s kotoučem). Ale to je pro hrdiny s dobrou náladou!)))

„Oběžník z oběžníku.

Mezi tesaři samouky se považuje přestavba ruční kotoučové pily na obráběcí stroj za nejjednodušší způsob, jak získat tři mouchy jednou ranou, a to:

  • vysoká kvalita řezu zaručená vysokými otáčkami pily;
  • Hřídel uložená ve sběrném motoru na ložiskách snáší radiální zatížení se ctí;
  • Ideální (konzolové) uchycení kotouče umožňuje poměrně rychlou výměnu řezných nástrojů, takže není nutné kotoučovou pilu demontovat.

Hlavní výhodou konstrukce tohoto stroje je „nativní“ motor, který zaručuje maximální výkon díky ideálnímu točivému momentu, optimálním otáčkám za minutu a nízkému počtu otáček. Další výhody tohoto řešení:

  • Relativně jednoduchý upínací systém, který umožňuje rychlé vyjmutí pily v případě větší potřeby.
  • Výkonný motor s dlouhou životností díky schopnosti odolávat značnému zatížení.
  • normální tepelné prostředí, které je zajištěno nucenou ventilací ručního nářadí.
  • Dostatečné hloubky řezu lze dosáhnout použitím nožů s velkým průměrem. 60. 75 mm. hodnota, která dává dobrou šanci na výrobu kvalitních polotovarů pro různé výrobky vyráběné v domácích podmínkách.

rám a stolní deska

Přestavba ruční pily na kotoučovou pilu začíná zhotovením stolu (nebo skříňového tělesa), jehož zadní strana je poté opatřena elektrickým nástrojem tak, aby část řezné hrany vyčnívala nad desku stolu.

Tvar a velikost stolu se volí podle rozměrů řeziva, které se má vyrobit. Pokud plánujete vyrobit polotovar malé velikosti, postačí délka 1500 mm a šířka 600-700 mm. Pro základnu kotoučové pily je vhodný ocelový ohyb s šířkou příruby 25. 30 mm. Horní a spodní část konstrukce je vyztužena vzpěrami ze stejného úhelníku nebo výztuže. Tato varianta je optimalizována tak, aby rám stroje byl maximálně tuhý.

Pro desku často volí laminované dřevotřískové desky nebo OSB, někteří mistři se zastaví na překližce, tloušťka tohoto materiálu. 15-20 mm, ale můžete si vzít tenčí materiál a pak spojit 2 listy dohromady. Prvky tvořící desku stolu nemusí být nutně stejně velké nebo symetricky uspořádané vzhledem k rámu. Hlavní je, že konstrukci nehrozí převrácení.

V pracovní desce je vytvořen zářez pro vysunutí kotouče. Část stolu, která je v kontaktu s řezným nástrojem, je často pokryta plechem, kovovým plechem (hliník, ocel), textolitem nebo plastem. Toto řešení maximálně usnadňuje přesun dřeva.

Úprava ovládání pilového kotouče

Tyto operace lze provádět pouze v případě, že uplynula záruční doba nářadí. Pro snadné ovládání cirkulárky jsou kontakty tlačítka a knoflíku (páky) vyvedeny na vnější elektrický spínač, který je namontován na skříni na vhodném místě, kde je však zcela vyloučeno náhodné stisknutí.

Pokud majitel předpokládá, že v budoucnu bude možné pravidelně odstraňovat ruční nářadí, kontakty se upevní pomocí elektrické pásky nebo svorky. Šňůra kotoučové pily se zapojí do držáku, který je vybaven tlačítkovým spínačem.

Vodicí kolejnice

Je to důležité pro přesné řezání materiálu různých šířek, proto se toto pravítko (doraz) musí pohybovat rovnoběžně s řeznou hranou. Tato jednotka je rovněž vyrobena z ocelového čtverce. V pracovní desce jsou vyříznuty drážky, do kterých se přišroubují konce vodicí lišty.

Jednodušší variantou je borová deska. Je 40 mm široký a o 200 mm delší než stůl. Nejprve se do spodní části vyčnívajících hran nalisují matice a spojka ve tvaru L se zajistí šrouby. Po umístění desky na pracovní desku kotoučové pily se přišroubuje tak, aby se háčky zvedly a bezpečně držely pravítko. Stejně snadno ji lze přemístit kamkoli.

Mini kotoučová pila. Stolní počítač. Přenosný. Přenosný

Dobrý den, ráda bych přivítala všechny, kteří se zajímají o svět DIY! V tomto článku vám ukážu, jak vyrobit vlastníma rukama kompaktní mini kotoučovou pilu z improvizovaných materiálů, která funguje jak na baterii, tak na síť, s nastavitelnou a sklopnou pilou, s jednoduchým přepravním systémem.

S materiálem se nebude manipulovat. Po opravách zbyly zbytky laminátové podlahy, které mi z ní udělají řezací mini-stroj. A tady je něco, co se do tohoto příspěvku nevešlo.

Jako základ pro projekt vzal motor RS-550, který měl dlouho ležel na dvorcích, co, teď už si ani nepamatuji. Na internetu jsem našel označení motoru: RS-550, DC 6V-24V, 30000 ot/min, protože na samotném motoru žádné označení nebylo.

kotoučová, pila, kotoučové, pily

Nářadí a materiály použité při výrobě podomácku postaveného automobilu:

Ochranný kryt motoru s funkcí nastavení dosahu nože

Po krátkém přemýšlení jsem se rozhodl, že pokud má mít můj stroj mechanismus pro nastavení zdvihu a náklonu pilového kotouče v úhlu 45 stupňů, pak musím vymyslet a implementovat mechanismus zdvihu a náklonu.

Mechanismus byl vymyšlený, teď bylo potřeba, aby fungoval. K tomu bylo nutné vyrobit dvě pouzdra pro motor pilového kotouče. Jedna by se pohybovala nahoru a dolů a druhá by se pohybovala do stran a řezala podélně, tj. 45 stupňů.

Ve skrýši jsem našel kryt staré PC skříně, jejíž kov je velmi měkký, snadno se ohýbá a manipuluje s ním. Nůžkami na kov vystřihněte něco jako ochranný kryt motoru.

Pak jsem vyřízl otvory pro výstup horkého vzduchu, ohnul kus po obvodu motoru a vyvrtal otvory pro připevnění k pilovému kotouči.

Pak jsem vzal kovovou desku, ohnul ji o 90 stupňů a vyvrtal do ní otvory pro upevnění. Bude sloužit jako základ pro tuto část stavby.

Pak jsem vzal hliníkovou desku a vyrobil z ní dvě stejné části pro posuvný mechanismus odjezdu pilového kotouče.

K utěsnění krytu motoru jsem vystřihl podložku z obalového materiálu, který se používá k balení balíků na aliexpressu.

K upevnění pilového kotouče na hřídel motoru jsem použil adaptér 3,17 mm, který jsem si objednal na aliexpressu.

Nyní přistoupíme k montáži této části konstrukce. Zasuňte motor do půlkruhové kovové části krytu.

Přišroubujte hliníkovou vodicí desku v přední části motoru a upevněte ji na místě tak, že kovovou část uchopíte do ruky, aby se nezkroutila.

Druhá vodicí deska by měla být přišroubována ke spodní desce, která je základem této části posuvného mechanismu. Udělal jsem to předem.

Upevnění pomocí malých šroubů k základně půlkruhového kovového dílu.

Takto vypadá kompletní jednotka zepředu stroje.

Pohled zezadu. Málem jsem zapomněl zmínit, že v půlkruhové části. kryt je opatřen závitem pro šrouby m2.

Posuvné těleso motoru pod pilovým kotoučem nakloněné o 45 stupňů.

Vyřezal všechny díly, pro vnější tělo naklonit pilu, z laminátu.

Toto je přední stěna sklápěcího krytu na straně krytu pilového kotouče. Řezané obloukové drážky různých velikostí, aby se vnitřek mechanismu mohl pohybovat nahoru a dolů. Také jsem vyvrtal otvor pro osu, na které bude stát vnitřní jednotka s motorem.

Potřebné materiály a nástroje

Doporučujeme zahájit pracovní proces přípravou všeho potřebného. Upevnění zařízení na pevný a stabilní stůl. K jeho výrobě potřebujete list obroušené překližky požadované velikosti a tloušťky alespoň 20 mm. Nohy stolu mohou být vyrobeny ze 4 lepených dřevěných nebo kovových příček.

Potřebujete také ruční kotoučovou pilu nebo úhlovou brusku.

K dispozici by měly být také následující nástroje a materiály

  • skládačka;
  • Elektrický šroubovák;
  • 3 až 4 kovové svorky;
  • samořezné šrouby a vruty;
  • 2 malé kovové závěsy;
  • 2 šroubové svorky;
  • Broušená deska, jejíž délka odpovídá délce stolu a jejíž výška se pohybuje mezi 10-12 cm;
  • Tužka, dlouhé pravítko.

Všechny je najdete v dílně nebo je můžete levně koupit v každém železářství.

Výroba pracovní desky

Pracovní plocha je vyřezána z překližkového rámu pomocí skládačky. Obrobek se zdrsní smirkovým papírem nebo bruskou. Hrany stolní desky jsou frézované.

Na spodní straně desky je provedeno označení pro montáž ruční pily. Je vyznačen sektor pro otvor pro kotouč.

Pokud plánujete řezání polotovarů pod různými úhly, měl by mít řez lichoběžníkový obrys s rozšířením směrem dolů. Drážka se vyřízne ruční kotoučovou pilou, přičemž se na koncích plánovaného sektoru předvrtá otvor ø10 mm. Do základny nástroje a do desky stolu je třeba vyvrtat otvory pro upevnění šroubem.

Poté si vyznačte rám pro vodorovnou plochu stolu. Obvodová žebra musí být vzdálena 5-10 cm od okraje desky stolu. Vystřihněte desky podle velikosti, položte je na výřez a vyznačte na spodní straně desky, okraje obkreslete tužkou.

Středová čára ořezávače se vloží do středu vyznačeného obrysu rámu.

Označte si místo pro samořezné šrouby k upevnění žeber na okraji rámu. Vyvrtejte průchozí otvor pro šrouby a zkoste horní povrch, aby ploché tyče držely na svém místě. Šrouby přišroubujte každých 10-20 cm, 5 cm od rohů rámu.

Desky se na desku umístí pomocí truhlářského lepidla po plánovaném obvodu a upnou se šroubovými svorkami.

Po zaschnutí lepidla zašroubujte bez demontáže upínacích zařízení samořezné šrouby se zápustnou hlavou. Do rohů rámu jsou přišroubovány dva samořezné šrouby. Poté je třeba k hotové desce stolu připevnit robustní nohy.

Výroba pracovní desky pro kotoučovou pilu

Začněte sestavovat stůl tím, že vyrobíte desku stolu. Překližkový plech je vytyčen tak, aby oba okraje krytu měly stejnou velikost jako okraje železného plechu. Vyřízněte dýhu pilkou na železo nebo skládačkou. Hrana pilníku může být zdrsněná, ale není to povinné. Vzhledem k tomu, že hlavním zájmem postele je trvanlivost, nikoli estetika. Deska stolu se brousí na plocho pomocí smirkového plátna.

Ve spodní části desky stolu vyznačte drážku pro kotoučovou pilu. K tomu je třeba nejprve změřit rozměry základní desky stroje. Nejjednodušší je odšroubovat kotouč ze stroje a jednoduše obkreslit správnou část pily. Tato měření jsou nutná k určení přesného uložení.

Pomocí ruční frézy opracujte dřevo do hloubky přibližně 0,9-1,1 cm. Pokud nemáte frézku, můžete dýhu vysekat dlátem, ale bude to trvat podstatně déle.

Po dokončení montáže pilu vyzkoušejte a v případě potřeby proveďte úpravy vybrání. Vyznačte si výřezy pro kolo a upevňovací prvek. Pokud potřebujete, aby se kolečko pohybovalo nahoru a dolů, musíte na desku stolu nainstalovat kyvadlový mechanismus.

V tomto případě by měl být řez proveden ve tvaru zkráceného jehlanu. Hypotetický vrchol pyramidy bude směřovat dolů. Rám zvedacího mechanismu je přednostně vyroben ze svařovaných ocelových úhelníků.

Výroba rámu stolu

Označení pro upevnění příčných a podélných latí, které slouží jako výztužná žebra, se nejlépe provádí na spodní straně desky stolu. Samotné pásy jsou vyrobeny z tyče. budete potřebovat:

  • Dva příčné díly o stejné délce jako šířka desky stolu minus 7-9 cm na každé straně.
  • Dvě podélná žebra rovnající se délce krytu minus 7-9 cm na každé straně.

Poté je třeba vytvořit hnízda pro samořezné šrouby. Lamely musí být na krytu upevněny tak, aby deska stolu přesahovala 7-9 cm za okraj rámu. Upevňovací prvky musí být co nejpevnější a nejodolnější.

První upevňovací prvek umístěte asi 40-50 mm od okraje kolejnice. Vzdálenost mezi šrouby je přibližně 23-25 cm. Provrtejte všechny panely. Šroub zašroubujte na straně víka tak, aby se hlava šroubu zabořila do dřeva.

Nejprve zajistěte příčná žebra. Aby byla deska stolu co nejpevnější, potřete okraje latí předem tesařským lepidlem. Zajistěte konstrukci šroubovými svorkami a zašroubujte samořezné šrouby bez jejich demontáže.

Nechte desku stolu zcela vyschnout. Poté stejným způsobem umístěte podélné kolejnice. Poté části rámu zpevněte k sobě instalací dvou spojovacích prvků na každé straně. Odstraňte šroubové svorky.

Určení rozměrů ruční okružní pily v domácích podmínkách

Nejdůležitějším úkolem je zvolit výkon budoucí stacionární kotoučové pily. Obecně se doporučuje pro domácí použití do výkonu cca 850 W. Pokud nemáte v úmyslu provádět opravy, ale chcete například stavět lázně nebo rekreační dům, a potřebujete tedy řezat velké množství materiálu, můžete použít motor 1250 W. Vysoce výkonné kotoučové pily se nedoporučují, protože tyto větší stroje vyžadují nejen stabilní základnu, ale také ukotvení k podlaze pomocí upevnění nebo zabetonování.

Hloubka řezu je důležitou charakteristikou. U domácích spotřebičů by neměla přesáhnout 8 cm. To je pro řezání prken, překližky nebo masivního dřeva zcela dostačující.

Při vlastní výrobě minikotoučové pily nebo plnohodnotné pily je třeba zohlednit rychlost otáčení. Pokud hodláte řezat do desek pro výrobu určitých dřevěných komponentů, může vám stačit pomalý nebo středně velký motor. Pokud chcete ideálně hladké a čisté řezy, je lepší použít vysokootáčkový motor. Za optimální nastavení pro domácí elektrické nářadí se považují otáčky 4500 ot/min.

Pro kotoučovou pilu lze použít motor pračky.

Nezapomeňte zvážit výšku, ve které bude umístěno tlačítko Start. Jeho umístění musí být snadno stisknutelné.

Vezměte prosím na vědomí! Ovládací panel domácí okružní pily musí být snadno přístupný.

Kotoučové pily kovářské kotoučové pily vlastníma rukama

Stacionární kotoučová pila je nepostradatelným nástrojem v truhlářské dílně. pro ty, kteří provádějí truhlářské práce pro vlastní potřebu nebo vyrábějí různé předměty na zakázku. Takový stacionární stroj se vyznačuje pohodlím při práci. zejména při dlouhé a monotónní práci. Řemeslníkova záda jsou v rovné linii, takže se méně unaví.

V dnešních obchodech jsou stroje a nářadí nabízeny v obrovském výběru modelů. Pro jednoduchého tesaře jsou však příliš drahé, takže abyste se dostali ze situace, musíte hledat jiná řešení. Jeden takový příklad. řemeslník vlastníma rukama vyrobil stacionární pilu, přičemž ruční kotoučová pila. Jak to udělal. viz níže.

Seznam potřebného materiálu: ruční kotoučová pila; překližka 11 mm; šrouby M-8 s nábytkovou hlavou; šrouby; spínač; drát; tyč 40×40; nábytkové lišty.

kotoučová, pila, kotoučové, pily

Seznam nářadí: elektrická přímočará pila; ruční okružní pila; vrtačka; elektrický šroubovák; kladivo; šroubovák; kleště; pravítko.

Jak sestavit stacionární kotoučovou pilu

Jak jsme se již zmínili, autor použil k výrobě kotoučové pily ruční kotoučovou pilu. Přitom neprovedl žádné změny na samotné pile. V tomto případě řemeslník postavil stůl a pilový kotouč připevnil na spodní stranu desky stolu. v místě, kde byl předtím vytvořen výřez pro pilový kotouč. Vyvrtal otvory a pak je rozřezal. Z překližky a dřeva 40×40 vyrobil základnu.

Poté autor vzal překližku, vyřezal z ní stolní desku. Nejlepší je, když je laminovaná nebo lakovaná, s hladkým a rovným povrchem. Podle popisu se provede řez a v rozích se vyvrtají otvory pro následné upevnění.

Pomocí šroubů M-8 připevníme kotoučovou pilu na spodní část desky stolu. hlavy šroubů musí být zapuštěny do překližky.

Aby byla práce se strojem pohodlnější, postavil řemeslník posuvnou podpěru na nábytkové kolejnice.

Pro podélný doraz byl použit hliníkový roh.

Chcete-li jej nastavit, povolte šrouby a posuňte jej do požadované vzdálenosti pro další práci.