Jak zkontrolovat motor sekačky na trávu

Oprava sekačky na trávu.

Když dojde k poruše domácího spotřebiče s elektrickým motorem, jeho „srdce“, tj. е. Elektromotor, je známý problém. co dělat: pokusit se opravit vadný motor, vyměnit jej za nový nebo, pokud je k dispozici jiný více či méně vhodný motor, pokusit se jej upravit místo původního? Nový elektromotor však bude pravděpodobně velmi drahý (centra péče o trávník specializující se na tyto náhradní díly by vám naúčtovala tolik, že by bylo levnější koupit nový stroj). Ne každý dokáže elektromotory snadno opravit doma (samozřejmě záleží také na tom, co je s motorem v nepořádku). Když se s tímto problémem setkal autor článku, zvolil třetí cestu, a to výměnu opotřebovaných „nativních“ motorů v porouchaných sekačkách, které byly náhodou po ruce. A dopadlo to dobře.

Dvě sekačky na trávu Bosch zakoupené v různých dobách se v domácnosti rozpadly. Rotak 32 a Rotak 34. Rozdíl mezi nimi byl v šířce nebo délce čepele. 320 a 340 mm. Druhá sekačka má výkonnější motor než první. Oba však onemocněli stejnou „nemocí“: elektromotor se porouchal kvůli nespolehlivosti plastové základny ložisek rotoru. V prvním případě se horní držák ložiska roztrhl na kusy a rotor se zasekl. Zahřátý motor roztavil spodní ložiskové dráhy druhé sekačky. Rotor se usadil, vinutí se roztřepilo a došlo k vnitřnímu zkratu. Po krátkém zvažování bylo rozhodnuto motory vyměnit, zejména proto, že se ukázalo, že je toho hodně, co je třeba vyměnit.

Na policích v garáži je umístěn třífázový asynchronní elektromotor vhodných rozměrů se třemi přívody pro připojení k síti 220 V. Na štítku jsem si mohl přečíst pouze rychlost. 2870 ot./min.

Připojením motoru do kondenzátorového obvodu s příležitostným kondenzátorem na jmenovité napětí 600 V bylo možné změřit proud ve fázovém vodiči. Bylo zjištěno, že jeho hodnota je 1,15 A. Podle empirického vzorce C = 4800I/U (kde C. Kapacita kondenzátoru v mikrofaradech;

I. je proud v ampérech; U. Napětí ve voltech) byla vypočtena kapacita kondenzátoru pro provoz motoru při 220 V AC:

Pro zajištění spolehlivého rozběhu motoru při zatížení je třeba paralelně přidat další kondenzátor s dvojnásobnou kapacitou, než je kapacita pracovního kondenzátoru. V tomto případě je tedy při spuštění zapotřebí kondenzátor s kapacitou 75 uF. Po rozběhu motoru musí být kondenzátor s kapacitou 50 μF vypnut speciálním spínačem nebo automatickým řídicím obvodem. Protože sekačka pracuje v režimu přerušované zátěže (pokaždé zrychluje po nárazu) a aby se obvod nekomplikoval, použil autor kondenzátor střední kapacity (50 uF na 450 V), připojený trvale.

zkontrolovat, motor, sekačky, trávu

Elektromotor se snadno instaloval do skříně Rotaku 32. Pomocí pilky na železo vyřízněte přebytečné plastové výstupky na krytu starého motoru a namontujte asynchronní motor na řemenový pohon, aby bylo zachováno vyrovnání lopatky a hřídele z výroby. Pro upevnění nového motoru jsou namontovány dva dodatečné čepy. Montáž je nyní dokončena.

Přesně uprostřed hřídele motoru je vyvrtán otvor s vnitřním závitem pro značkový upevňovací šroub nože. M8 hloubka 25 mm. Pokud používáte starý nůž, je vhodné jej vyvážit ohoblováním přebytečného kovu úhlovou bruskou. Tím jsou ložiska rotoru dlouhodobě chráněna.

Při instalaci nože je důležité si uvědomit, že nůž funguje také jako ventilátor, který vyhazuje odřezky, tj. е. je umístěn na hřídeli pouze jednou stranou a měl by se otáčet v požadovaném směru. Směr otáčení sekačky lze změnit záměnou kabelů motoru vedených ke kondenzátoru C1 a fázového vodiče sítě (má přepínač SA1).

Nový motor a kondenzátor (dovezený od společnosti Last One) se pohodlně vejdou do starého krytu. Vzhled sekačky se nezměnil, ale její spolehlivost se mnohonásobně zvýšila. Asynchronní motor má měkký rozběh, nepřehřívá se při úplném zastavení, například na končetině. Přestavěná sekačka je mnohem tišší a s jistotou seká trávu až do výšky 20 cm.

K „oživení“ druhé sekačky slouží univerzální sběrný motor (UKD, obr. 2) Motor je dovezená pračka, u které bouřka spálila veškerou řídicí elektroniku. Tyto motory se nazývají univerzální, protože mohou pracovat jak se střídavým, tak se stejnosměrným napětím od 90 V do 220 V.

Soudě podle příspěvků na různých elektrotechnických fórech jsou samostatní prodejci zastrašeni velkým počtem (6 až 10) vodičů vycházejících z takového motoru do připojovací lišty. Pokusme se pochopit, k čemu slouží. Nejprve je třeba vizuálně identifikovat vodiče tachogenerátoru. Připomeňte čtenářům, že tachogenerátor. je elektrický stroj, který převádí úhlovou rychlost hřídele motoru na elektrické napětí úměrné této rychlosti. Na výstupu tachometru se mění lineárně s otáčkami hřídele. Tachogenerátor je namontován na hřídeli VDC na opačné straně než řemenice a má samostatné výstupy. Identifikovali jsme tedy dva výstupy. Některé modely RCD používají místo tachogenerátoru Hallův senzor se třemi vodiči.

Dále najděte dva vodiče od rotoru. Ani to není obtížné, protože jsou připojeny ke kartáčovým jednotkám. Pro změnu směru otáčení pomocí relé jsou u praček zapotřebí samostatné vodiče od statoru a rotoru motoru k řídicí desce.

Nyní je třeba najít připojovací svorky statorového vinutí. Mohou být tři, čtyři nebo pět kolíků. Okamžitě zkontrolujte (pomocí ohmmetru), zda není statorové vinutí zkratováno. Motor s touto závadou nelze provozovat bez převíjení.

Lichý počet vodičů vinutí ve statoru znamená, že je veden ze středu vinutí (někdy se používá v řízení motoru pro rychlé zrychlení při odstřeďování prádla).

Pokud ze statoru vycházejí čtyři vodiče. jsou dvě poloviny jeho vinutí. Ty musí být zapojeny do série najednou, tj. е. připojte počáteční svorku jedné poloviny ke koncové svorce druhé poloviny (jsou jasně rozlišitelné, takže tato operace nebude působit potíže). Tyto vodiče se u některých modelů praček používají k připojení tepelného štítu motoru k řídicí desce.

Kontrola armatury na lamelách v párech

Multimetr by měl být také nastaven na 200 Ohmů. Pak pomocí sond změřte odpor mezi sousedními lamelami kolektoru. Dalším krokem je posun doprava. To znamená, že jeden stylus přejde na další kontakt a na jeho místo se vloží zadní stylus. Tímto způsobem musí být všechny lamely projity v kruhu. U dobrého rotoru je odpor každého páru přibližně stejný.

Které elektromotory lze testovat multimetrem?

Elektrické stroje využívají principu otáčení pohyblivé části vzhledem ke statické části v důsledku magnetické indukce vytvořené v cívkách, kterými protéká elektrický proud. Podle typu napájení se dělí do následujících dvojic:

Konstrukční prvek Napájecí proud
Variabilní Permanentní
Opraveno Stator Induktor
Pohyblivá část Rotor Kotva
zkontrolovat, motor, sekačky, trávu

Elektrické motory mohou být napájeny proudem:

  • stejnosměrný proud, s obvodovým řešením pro snadné nastavení výkonu, rychlosti.
  • Střídavý proud, jednofázový nebo třífázový. Dělí se na: synchronní, u nichž jsou otáčky rotoru stejné jako indukční frekvence statoru;
  • asynchronní. Rychlost není závislá na napájení ze sítě. Rotory těchto motorů se liší schématem zapojení vinutí, mohou být: nakrátko, kde úlohu vinutí plní hliníkové nebo měděné tyče, zalité do povrchu pod úhlem k ose otáčení, připojené na koncích rotorových kroužků;
  • Fáze: konce cívky uložené v drážkách v jádře jsou hvězdicově nebo trojúhelníkově propojeny s kontaktními lopatkami na hřídeli rotoru.

Fázový rotor je složitější, s lepšími rozběhovými vlastnostmi a širší regulací. Rotor s klecí se však používá častěji díky své jednoduché konstrukci, vysoké spolehlivosti, nižším nákladům.

kontrola elektromotorů s přídavnými prvky

Elektrické systémy jsou často vybaveny dalšími komponenty, které slouží k ochraně zařízení nebo k optimalizaci jeho provozu. Nejběžnější součásti, které se montují do motoru, jsou tyto

  • Tepelné pojistky. Jsou nastaveny tak, aby se spustily při určité teplotě, aby nedošlo ke spálení a poškození izolačního materiálu. Pojistka je umístěna pod izolací vinutí nebo je připevněna ke skříni elektromotoru ocelovým třmenem. V prvním případě je přístup ke svorkám nekomplikovaný a lze je bez problémů zkontrolovat zkoušečkou. Pomocí multimetru nebo jednoduchého šroubováku můžete také zjistit, ke kterým výstupním svorkám zásuvky je ochranný obvod připojen. Pokud je teplotní pojistka v normálním stavu, měla by během měření indikovat zkrat.
  • Tepelné pojistky lze úspěšně nahradit teplotními relé, která mohou být buď normálně otevřená, nebo normálně uzavřená (druhý typ je častější). Značka součásti je vyražena na krytu. Relé pro různé typy motorů je třeba vybrat podle jejich technických parametrů, které najdete v návodu k obsluze nebo na internetu.
  • Snímače otáček motoru na třech výstupech. Obvykle se montují do motorů praček. Princip činnosti těchto prvků je založen na změně rozdílu potenciálů v desce, kterou protéká slabý proud. Napájení je přivedeno na dvě svorky, které mají nízký odpor a při testování by měly být zkratovány. Třetí výstup lze testovat pouze v provozním režimu, kdy je přiloženo magnetické pole. Neměřte hodnotu napájecího napětí na snímači, když je motor zapnutý. Nejlepším postupem je zcela odstranit napájecí zdroj a přivést do senzoru samostatný proud. Otáčením osy se na výstupu snímače generuje impulz. Pokud rotor není vybaven permanentním magnetem, je nutné jej před provedením zkoušky namontovat a vyjmout snímač.

K diagnostice většiny problémů, které se mohou vyskytnout u elektromotorů, obvykle postačí běžný multimetr. Pokud nelze příčinu poruchy zjistit pomocí tohoto přístroje, lze ji ověřit pomocí vysoce přesných a nákladných přístrojů, které jsou k dispozici pouze u odborníků.

V tomto článku najdete všechny potřebné informace o tom, jak správně testovat motor pomocí multimetru v domácích podmínkách. Pokud dojde k poruše jakéhokoli elektrického zařízení, je nejdůležitější zkontrolovat vinutí motoru, aby se vyloučila závada, protože pohonná jednotka má ve srovnání s ostatními prvky nejvyšší náklady.

Jednofázové motory jsou elektrické stroje s nízkým výkonem. Magnetické jádro jednofázových motorů obsahuje dvoufázové vinutí, které se skládá z hlavního a spouštěcího vinutí.

K otáčení rotoru jednofázového motoru jsou zapotřebí dvě vinutí. Nejběžnější motory tohoto typu lze rozdělit do dvou skupin: jednofázové motory s rozběhovým vinutím a motory s rozběhovým kondenzátorem.

U motorů prvního typu je spouštěcí vinutí zapnuto přes kondenzátor pouze při rozběhu a poté, co motor dosáhne normálních otáček, je odpojeno od sítě. Motor pokračuje v provozu s jedním provozním vinutím. Velikost kondenzátoru je obvykle uvedena na výrobním štítku motoru a závisí na jeho konstrukci.

U jednofázových střídavých asynchronních motorů s provozním kondenzátorem je pomocné vinutí trvale připojeno přes kondenzátor. Velikost pracovního kondenzátoru závisí na konstrukci motoru.

To znamená, že pokud je pomocné vinutí jednofázového motoru vinutím spouštěče, bude pod napětím pouze během spouštění, zatímco pokud je pomocné vinutí vinutím kondenzátoru, bude pod napětím prostřednictvím kondenzátoru, který zůstane pod napětím během chodu motoru.

Znalost struktury rozběhového a pracovního vinutí jednofázového motoru je nezbytná. Rozběhové a běhové vinutí jednofázových motorů se liší průřezem a počtem vinutí. Provozní vinutí jednofázového motoru má vždy větší průřez vodiče, a proto je jeho odpor nižší.

Podívejte se na fotografii, jasně vidíte, že průřez vodičů je jiný. Vinutí s menším průměrem je startovací vinutí. K měření odporu vinutí můžete použít šipkový a digitální tester a také ohmmetr. Vinutí, které má nižší odpor, je pracovní vinutí.

A nyní několik příkladů, se kterými se můžete setkat:

Pokud má motor 4 vodiče, pak po nalezení konců vinutí a po měření můžete nyní snadno zjistit smysl čtyř vodičů, odpor je menší. provozní, odpor větší. startér. Připojení je jednoduché, silné vodiče jsou napájeny napětím 220 V. A jeden konec startovacího vinutí, na jednom z pracovních vodičů. Je jedno, který konec se použije, směr otáčení na tom nezávisí. Záleží také na způsobu zasunutí zástrčky do zásuvky. Otáčení se změní od připojení startovacího vinutí, a to změnou konců startovacího vinutí.

Následující příklad. To je případ, kdy má motor 3 přívody. Zde budou měření vypadat následovně, např. 10 ohmů, 25 ohmů, 15 ohmů. Po několika měřeních najděte hrot, z něhož se spolu s dalšími dvěma odečte 15 ohmů a 10 ohmů. To bude jeden ze síťových vodičů. Hrot, který ukazuje 10 Ohmů, je také síťový konec a třetí 15 Ohmů bude startovací konec, který je připojen k druhému síťovému konci přes kondenzátor. V tomto příkladu nelze změnit směr otáčení. Chcete-li změnit směr otáčení, musíte se dostat do schématu vinutí.

Další příklad, kdy měření může ukázat 10 ohmů, 10 ohmů, 20 ohmů. Je to také typ navíjení. Ty se používaly u některých modelů praček, a nejen u nich. U těchto motorů jsou běhové a rozběhové vinutí shodné (z důvodu konstrukce třífázového vinutí). Je úplně jedno, jaké máte pracovní vinutí a jaké máte startovací vinutí. Rozběhové vinutí jednofázového motoru je rovněž připojeno přes kondenzátor.

Příčiny závad

V prvním případě je třeba vyměnit kryt, rukojeti, nože a kola. Když se nože zablokují, stroj se mechanicky zastaví. Taková porucha je způsobena snahou posekat tuhou nebo vysokou trávu. Oprava sekačky spočívá v odblokování válce a jeho otočení na druhou stranu.

Pokud je sekačka provozována s tupým nebo poškozeným nožem, je tráva sekána nerovnoměrně. Stroj může vibrovat nebo se náhle zastavit.

Pro zajištění správné funkce spotřebiče se doporučuje ostřit čepele pilníkem (úhel 30°). V opačném případě by se měl použít brusný pás. Mezera musí být mezi 2 lopatkami, které se dotýkají pásu. Stroj je v provozu přerušovaně (15 sekund). Pokud jsou čepele ostré, pásek se odstraní a mezera se upraví.

Při nesprávném nastavení nožů se vřetenová sekačka pohybuje prudce a nekontrolovaně. Běžná mezera pro řezání by měla být menší než tloušťka papíru. Pokud tomu tak není, je třeba seřídit vůli. Předtím je vhodné přečíst si návod k použití spotřebiče a odpojit zástrčku ze zásuvky. Uvolněný spoj způsobuje pískání řemene. Stroj vibruje a chrastí. Oprava sekačky vyžaduje úpravu šroubových spojů.

Pokud se řemen přetrhne nebo natáhne, je třeba jej vyměnit. Šrouby musí být povoleny. Poté se řemenice posune a řemen se odstraní. Nový díl se nasadí na malou řemenici a poté na velkou řemenici. Převodové kolo se vrátí do původní polohy. Dalším krokem je kontrola správného napnutí nového řemene. Průhyb by neměl překročit 4 mm.

Poruchy elektrických modelů

Příčiny neočekávaného vypnutí elektrické sekačky mohou být způsobeny přerušením kabelu nebo nedostatkem energie. V prvním případě je vhodné zkontrolovat kabel, zda není poškozený. Chcete-li vyměnit napájecí kabel, musíte odpojit zástrčku ze zásuvky, otevřít a sejmout kryt vypínače.

Před odšroubováním kabelové svorky? Pamatujte si schéma zapojení spínače. K uvolnění šňůry použijte šestihran (průměr 1 mm). Svorka kabelu se uvolní a kabely se vyjmou. Pro kontrolu přerušení kabelu použijte multimetr. V případě potřeby se nasadí nová šňůra. Postupujte v opačném pořadí.

V druhém případě je vhodné připojit k síti jiný spotřebič. Elektrický přístroj nemusí fungovat, pokud je pojistka v zástrčce poškozená. Pro provedení opravy je nutné demontovat zástrčku. Použití šroubováku a zkoušečky.

K poruchám motoru dochází, pokud se sekačka přehřívá:

V prvním případě je vhodné počkat několik minut, než motor vychladne. V druhém případě je nutné zaseknutý předmět odstranit. Účinnost chladicího systému závisí na stavu vzduchového filtru. Znečištěné zařízení má špatný průtok vzduchu, což způsobuje vypnutí stroje. Doporučuje se čistit a měnit filtr každé 3 měsíce (při nepřetržitém používání). Pokud je elektromotor vadný, objeví se odpovídající zápach a hluk. V takovém případě je nutné vyměnit pohonnou jednotku.

zkontrolovat, motor, sekačky, trávu

Porucha motoru

Benzínová sekačka je složitější než elektrická sekačka. V některých případech nelze stroj opravit. Pokud motor nenastartuje nebo se okamžitě zastaví, je vhodné zkontrolovat zapalování. Je nutné vyjmout zapalovací svíčku. Suchá zapalovací svíčka indikuje problém v napájecím systému a mokrá zapalovací svíčka indikuje problém s karburátorem. V takových případech nechte opravu provést odborníky.

Pokud je na zátce viditelný černý uhlík, je třeba ji vyměnit. Není zohledněna příčina poruchy sekačky (seřízení karburátoru, špatná kvalita paliva). U benzinových sekaček se často ucpává palivová hadice. Pokud benzín neuniká, vyčistí se otvor jehlou a palivový filtr se vymění za nový.

Pokud sekačka trávu neseče, zkontrolujte stébla trávy. V případě potřeby se vymění za nové frézy nebo se nabrousí na smirkovém stroji. V druhém případě se doporučuje používat ochranné brýle a silné rukavice. Nože sekačky lze přebrousit pomocí speciálního zařízení dodávaného se sekačkou.

zkontrolovat, motor, sekačky, trávu

Pokud se nože trávy zablokují dlouhou trávou, je vhodné sekačku vypnout. Dřevěnou tyčinkou otáčejte válcem (v opačném směru), dokud se nebude volně otáčet. Pokud sekačka nefunguje kvůli vadnému vypínači, doporučujeme zkontrolovat vypínač a vyměnit jej za funkční ekvivalent.

Pokud v zásuvce není napětí, zkontrolujte rozvaděč. Některá zařízení jsou vybavena tepelným vypínačem. V případě zapnutí takového systému se zkontrolují větrací otvory, zda nejsou znečištěné. Lze je čistit měkkým kartáčem.

Typy závad elektrických sekaček

Chcete-li odpovědět na otázku, musíte pochopit, že všechny poruchy se dělí na mechanické a elektrické. První z nich zahrnuje závady:

Druhá věc se týká motoru, ať už elektrického, nebo benzinového.

Opravy tupých čepelí lze snadno provést svépomocí, protože čepele jsou odnímatelné a lze je brousit běžným smirkem pod úhlem 30 stupňů. Pokud jsou ostatní části vadné, t.е. karoserie, kola a madla, je třeba je také opravit nebo vyměnit.

U zařízení napájených z baterie se tento problém ještě zhoršuje v důsledku selhání baterie. Oprava sekačky na trávu s motorem je obtížnější, t.е. benzínová nebo elektrická sekačka na trávu.

V prvním případě se k riziku poškození přidává přehřátí a přetížení a také závady oleje a paliva. U elektrických přístrojů může být příčinou poruchy také přehřátí nebo přetížení, protože ne všechny modely jsou vybaveny ochranou.

Nepřetržitý provoz se vzduchovým filtrem, který není v dobrém stavu, což brání dostatečnému proudění vzduchu, vede k přehřívání.

Elektromotor je třeba ochladit odpojením od napájení a vyměnit filtr. V budoucnu by se měl elektrický spotřebič čistit alespoň jednou za tři měsíce, aby se předešlo opravám.

Pokud se objeví neobvyklý hluk nebo zápach, je třeba elektrickou sekačku opravit. Ne každý to zvládne sám, protože je třeba vyměnit disk.

Jednotka: 2/10 | Počet znaků: 1594

Nejčastější závady

Každý spotřebič dříve či později selže. Je důležité vědět, jak si můžete nechat sekačku opravit, protože ne všechny opravy sekaček vyžadují návštěvu servisního střediska.

Sekačka neseče trávu

Ve většině případů jsou příčinou tupé nebo silně poškozené čepele. Nejlepších výsledků dosáhnete, když budete měnit ostří každý rok. Vyberte správný nůž pro svůj model. Pokud je čepel tupá, lze ji nabrousit elektrickým nástrojem nebo pilníkem. Při broušení vždy používejte ochranné brýle a rukavice. Úhel broušení na obou stranách. přibližně 30 stupňů.

Jednoduchá ořezávátka jsou k dostání v obchodech. Před jejich instalací odpojte sekačku od napájení a nastavte polohu válce tak, aby bylo dosaženo maximální vůle při sekání.

U válcových sekaček musí být vůle mezi nožem a válcem menší než tloušťka papíru. Některé z nejmodernějších modelů mají zabudované vroubkované regulátory. V opačném případě budete muset použít klíče a šroubováky k provedení potřebných úprav. Dbejte na rovnoměrnou mezeru po celé délce válce. Pro kontrolu nastavení vložte mezi válec a nůž kousek papíru a pomalu otáčejte bubnem rukou. Postupně upravujte na obou stranách, dokud papír nebude v každém bodě pevného ostří čistě nařezán.

Sekačka se špatně pohybuje

  • Pokud má sekačka potíže s pohybem po trávníku, je možné, že se snažíte posekat příliš mnoho trávy a je třeba upravit úroveň sečení. Pokud jsou válečky nebo kolečka zaseknutá, zkontrolujte, zda na nich nejsou zbytky posekané trávy a nečistoty. Pravděpodobně bude nutné jej vyjmout a vyčistit.
  • Pokud je přívod vzduchu ucpaný, ztratí vzduchový polštář sekačky svou vztlakovou sílu a ztíží se její pohyb. Nedostatek vzduchu způsobuje přehřívání motoru. Odpojte napájení a odstraňte zbytky trávy z mřížek sání vzduchu.

Stroj se vůbec nezapojí

Dlouhá a mokrá tráva může snadno zablokovat nože. Vytáhněte zástrčku ze zdroje napájení a pomocí dřevěného předmětu otáčejte válcem směrem od nože, dokud se nebude volně pohybovat. To u benzinových sekaček není možné.

Řemen, který udržuje válečkové sekačky v chodu, se časem opotřebovává, natahuje a může se roztrhnout. Sejměte kryt řemene a zkontrolujte, zda není přetržený nebo zda se řemen právě nesundal. Odšroubujte upevňovací šrouby a přesuňte malou hnací řemenici nahoru k velké řemenici válce. Nasaďte nový řemen na malou řemenici a pomalu otáčejte velkou řemenicí a postupně na ni řemen nasazujte. Pro napnutí řemene vytáhněte řemenici šňůry stranou a utáhněte šrouby.

Před výměnou krytu zkontrolujte, zda je řemen správně napnutý. průhyb nesmí překročit 4 mm (to se mírně liší v závislosti na modelu; další informace naleznete v návodu k použití).

Přerušení šňůry

Při každém použití šňůru otočíte, posunete a složíte. To může způsobit přerušení vnitřních vodičů. U mnoha modelů je šňůra připojena ke šroubovým svorkám, takže ji lze rychle zkontrolovat a vyměnit. Pokud máte dvojitou izolaci, připojte dvoužilovou šňůru.

Ostatní modely mají svěrné kontakty, které usnadňují výměnu. Odpojte napájecí zdroj, sejměte plastový kryt. Při odšroubování upínací desky sledujte připojení kabelu ke spínači, abyste dodržovali polaritu připojení (barvu vodičů).

Chcete-li kabel odpojit, zasuňte imbusový klíč do každého z otvorů, kde jsou umístěny vodiče. uvolníte tak svorku a vodič. Zkontrolujte, kde se zlom tvoří.

V případě potřeby připojte novou šňůru: jednotlivé vodiče každého pramene stočte k sobě a stočené konce zasuňte do příslušných svorek. Lehce zatáhněte a zkontrolujte připojení. Poté vyměňte svorku, pouzdro kabelu a kryt spínače.

Když se sekačka na trávu nespustí

V závislosti na velikosti trávníku a vzrůstu trávy si majitel trávníku může vybrat ten nejlepší stroj pro danou práci. Existuje několik typů problémů:

V klimatických podmínkách Petrohradu, Moskvy nebo podobných oblastí vydrží sekačka za průměrnou cenu přibližně čtyři sezóny. Dražší nebo méně využívaní zahradní asistenti vydrží na poli 5-6 sezón.

V případě nevhodných podmínek pro zimní skladování je také nutné sekačky přestavět vlastníma rukama. Například po prvním použití bez vyčištění pracovních ploch nebo po sezónní preventivní údržbě. V důsledku toho dochází k různým problémům:

  • je nutné časté ostření žacích nožů;
  • sekačky na trávu prostě nestartují;
  • motor se spustí, ale sekačka po chvíli vypne;
  • jsou problémy s karburátorem, který je třeba nejen demontovat, ale také vyčistit a opravit;
  • Oprava ruční sekačky na trávu je nutná, pokud během provozu dochází k výraznému poklesu výkonu.

Návštěva drahého servisního střediska není dobrý nápad. Mnoho problémů lze vyřešit nákladově efektivně a lze je opravit přímo ve firmě.

Po každém použití řezné prvky vyčistěte. Vyměňujte olej a servisní olej v pravidelných intervalech, abyste minimalizovali riziko poškození.