Jak vyměnit strunu na sekačce STIHL

Benzínová strunová sekačka STIHL. Jak doplnit strunu do strunové sekačky. Výměna struny v sekačce na trávu

Tloušťka polyethylenového vlákna se pohybuje od 1,2 do 4 mm v závislosti na modelu. Může být:

  • s kulatým průřezem. to je nejsilnější materiál pro sečení travnatých rostlin;
  • Se zahnutou částí. používá se k sekání měkké trávy;
  • svinutý. používá se pro tenčí trávu;
  • profesionální typ, není vhodný pro všechny modely strojů.

Chcete-li vyměnit vlasec na strunové sekačce, musíte si koupit žací vlasec, který je ideální pro daný typ sekačky.

Nitě můžete na několik minut namočit do vody, aby se zvýšila jejich pružnost a pevnost.

předstřihovač. používá se pro jemně zastřiženou trávu;. předstřihovač. používá se pro jemné doladění

Abyste mohli navinout vlasec, musíte nejprve vyjmout cívku (cívku, cívku) ze strunové sekačky. určité úkony závisí na obtížnosti konfigurace a typu samotného výrobku:

U druhé a třetí verze se cívky v závislosti na provedení rozebírají různými způsoby. U navijáků s křídly se křídla odšroubují, u navijáků se západky se západky zatlačí dovnitř, čímž se uvolní jedna část navijáku od druhé. Jak zastrčit vyžínací šňůru do jak to udělat správně levné šňůry pro vyžínač. 2. Na vaší záplatě. Pokud jsou poloviny cívky spojeny nití, stačí je ručně otáčet v opačných směrech, dokud se zcela nerozpojí.

Výměna vlasce v zastřihovači: 2 jednoduché způsoby

Strunová sekačka je užitečný vyžínač pro vaši zahradu nebo dům. Mnoho lidí jej vlastní a intenzivně používá, ale ne každý ví, jak vyměnit strunu v zastřihovači, zejména na začátku.

Tento návod vám krok za krokem ukáže, jak změnit řádek. Při pohledu dopředu existují dva způsoby podávání vlasců do cívky trimmeru. Neexistuje žádný zásadní rozdíl. rozdíl je v tom, že v prvním případě vyplníte jeden řádek pro trimr, přeložený na polovinu, a ve 2. takové řádky budou dva segmenty.

Naviják v řadě

Po pomalém dokončení demontáže cívky bez ztráty částí lze hlavní část navijáku navinout na místo. Technologické vlastnosti konstrukce cívky a počet pracovních oček určují pořadí operací.

Naviják s jedním vývodovým kolíkem

Nejjednodušší varianta a nekomplikovaný sled akcí:

  • Velikost navijáku a délka původního továrního navijáku určují doporučenou délku vlasce pro navíjení. 2 až 5 m.
  • Jeden konec vlasce se prostrčí pevným technologickým otvorem na vnitřní straně cívky.
  • Šňůra pro zastřihovač je navinuta na cívce v opačném směru, než se otáčí cívka na výrobku zastřihovače. šipka na vnitřní straně cívky obvykle ukazuje, kterým směrem je šňůra navinuta.
  • Malý kousek vlasce je ponechán volně se pohybovat směrem ven a je zajištěn v drážce na vnitřní straně cívky, aby držel na místě při sestavování cívky.
  • Zbylý konec vlasce je veden otvorem na vnější straně cívky.
  • Půlky cívky se sestaví a nasadí na ořezávací tyč.

Výměna struny pro strunovou sekačku Stihl

Naviják se dvěma ovládacími úponky

U tohoto typu cívky je třeba určit počet drážek pro vlasec na vnitřní straně navijáku:

Pro oba případy se používá 2-3 m dlouhé trimovací lano. U jednovláknových cívek se vlasec pro trimmer zavádí otvorem, konce vlasce se složí k sobě a vyrovnají a poté se navíjí v opačném směru otáčení cívky na rameni. šipka uvnitř obvykle ukazuje správný směr navíjení. Konce vlasce se při nasazených zajišťovacích drážkách prostrčí nebo přidrží prsty volné ruky, provléknou se průchodkou na vnější polovině cívky, cívka se uzavře a upevní na trimovací liště.

Rozdíl při navíjení vlasce na dvoudrážkový naviják spočívá v tom, že se nejprve 2-5 metrů dlouhý vlasec přeloží na polovinu (aby se vymezil středový záhyb) a smyčka záhybu se vloží do speciální drážky mezi drážkami. Dva prameny vlasce jsou navinuty kolem každé drážky, upevnění pramenů a sestava cívky je podobná jako u výše uvedené verze s jednou drážkou.

První provedení tohoto postupu se může zdát zdlouhavé a časově náročné, ale s postupem času a zkušenostmi bude tento úkol rychlejší a snazší.

Níže uvedené video vám ukáže, jak vložit vlasec do cívky strunové sekačky a správně jej navinout. tato operace není nijak složitá a s trochou trpělivosti bude úspěšná:

Jak vybrat vlasec pro váš vyžínač. délka, průměr, omezení

S jakoukoli elektrickou nebo benzínovou sekačkou na trávu lze použít řadu šňůr od různých výrobců. Spotřební materiál stejné značky jako nástroj je však stále nejlepší volbou. Předpokládá se, že v tomto případě to prospěje dlouhé životnosti provozu a dokonce sníží spotřebu.

DŮLEŽITÉ SI ZAPAMATOVAT! Nepoužívejte rybářský vlasec pro strunovou sekačku nebo kovové šňůry. Tato náhrada je neúčinná a nebezpečná. Lano může zranit nejen samotného sekače, ale i ostatní osoby v jeho okolí.

Pokud jde o délku, je třeba vycházet z předpokládané četnosti používání strunové sekačky. Čím častěji, tím více se vyplatí zásobit se spotřebním materiálem.

Informace o možném průměru vlasce najdete na těle cívky vyžínače trávy. Pravděpodobně bude uveden rozsah. Tloušťka se pohybuje od 1,2 do 4 mm. Zvolte správnou sekačku pro sečenou plochu. Čím větší průměr, tím snadněji se seká tvrdší tráva.

Naviják s jednou ovládací tyčí

Nejjednodušší varianta a nejjednodušší sled operací:

  • Velikost cívky a délka původního návinu cívky určují doporučenou délku návinu. 2 až 5 m.
  • Jeden konec vlasce se prostrčí upevňovacím technologickým otvorem na vnitřní straně cívky.
  • Šňůra pro vyžínač se navíjí na cívku v opačném směru, než se otáčí cívka vyžínače. šipka na vnitřní straně cívky obvykle ukazuje, v jakém směru se šňůra navíjí.
  • Nechte malý kousek vlasce volně vyčnívat drážkou na vnitřní straně cívky, aby při sestavování cívky zůstal na svém místě.
  • Zbylý konec vlasce je veden otvorem na vnější straně cívky.
  • Půlky cívky jsou sestaveny a připevněny k trimovací tyči.

Konstrukce vedení v sekačce

Konstrukce prvku, na kterém je navinuta kapronová nit, je velmi jednoduchá. Tento prvek se nazývá cívka. Existují dvě stopy, jedna horní a druhá dolní. Mezi těmito pruhy je speciální vroubkovaná přepážka. Na tyto dráhy se navíjí šňůra pro trimr. Nejprve se musí protáhnout otvorem.

Chcete-li cívku bez překážek vyjmout, vyšroubujte tlačítko na krytu sekačky.

Výše uvedenou jednotku lze vyrobit vlastními silami a v tomto článku se dozvíte, jak zkonstruovat sekačku na trávu ze strunové sekačky vlastníma rukama.

Jak vyměnit cívku u strunové sekačky STIHL

Trimmer pro trávu, ať už je to benzín nebo elektronické, je jediným skutečným řešením pro sekání trávy v nepřístupných oblastech, s nimiž sovodutsya sekačka na kolečkách. Jako řezný nástroj se u vyžínačů používají železné nože nebo speciální šňůra pro vyžínače, která se zastrčí do cívky vyžínače. Bohužel však časem zastřihovací hlavy ne vždy fungují správně. Některé závady lze vyřešit doma, jiné vyžadují kompletní výměnu žací hlavy.

Žací hlavy pro vyžínače se vyrábějí v různých provedeních. konvenčních i složitých. Na obrázku níže je zobrazena demontovaná automatická strunová hlava z křovinořezu Husqvarna (Husqvarna).

Tento typ hlavy je součástí většiny benzínových sekaček a elektrických vyžínačů, například STIHL (STIHL), Patriot (Patriot), Champion (Favorit), Bosch (Bosch), Huter (Huter) a dalších. Konstrukce žací hlavy je poměrně jednoduchá. Skládá se z následujících částí:

  • základnu žací hlavy;
  • Tlačítko pro automatické podávání vlákna;
  • cívka, na kterou se navléká vlasec pro trimmer;
  • jaro;
  • očka. šňůra pro zastřihovač je jimi vedena ven;
  • Kryt strunové hlavy;
  • Strunová šňůra (kabel).

Existují také běžnější zastřihovací hlavy, které jsou zobrazeny na následující fotografii.

Tyto nástavce neumožňují automatickou změnu délky řádku (po stisknutí tlačítka). Pokud se šňůra přetrhne, musíte sekačku zastavit a vyměnit ji ručně.

Uživatelé elektrických vyžínačů a sekaček se často setkávají s problémy s automatickou žací hlavou. Závady na cívce mohou být následující:

Zapalovací systém pro benzinové nářadí

  • Vezměte kus překližky, jinak z textolitu, a nakreslete kolem něj obvod asi 14 cm.
  • Kotouč vyřízněte skládačkou nebo jiným typem pilky na železo.
  • Do středu kotouče vyvrtejte otvor odpovídající průřezu hřídele převodovky. Před montáží kotouče na hřídel byste také měli myslet na to, abyste na tuto adresu nasadili podložku.
  • Na bocích jednotky lze přišroubovat malé rohy, jak se také říká, aby se na zadních stranách udělaly 1-2 otvory. Ty budou sloužit jako nit.
  • Pro upevnění lana k trimmeru je třeba do překližky přišroubovat několik samořezných šroubů.

Tato provizorní žací hlava je k hřídeli připevněna maticí. bez upevnění hřídele není možné matici utáhnout nebo vyšroubovat. Chcete-li vyměnit šňůru, uvolněte samořezné šrouby, vložte šňůru požadované délky a znovu ji přitlačte.

Pro připevnění rybářského vlasce k žací hlavě je samozřejmě vyroben z železného plechu. Jak to udělat, se dozvíte v následujícím videu.

Druhý způsob

Některé cívky mají druhý způsob upevnění šňůry: místo jednoho kusu nitě přeloženého na polovinu lze nabít 2 kusy nitě. Řádek se mění takto.

  • Před výměnou nebo vložením nového vlasce do cívky zjistěte výše popsanou metodou, kolik metrů vlasce potřebujete.
  • Jeden konec šňůry ohněte do tvaru háčku.
  • Najděte ve spodní části cívky otvor pro zajištění vlasce a vložte do něj konec vlasce se smyčkou.
  • Navíjejte šňůru ve směru šipky až do požadované úrovně, přičemž nesmí přesáhnout průměr cívky.
  • Totéž proveďte u druhého jádra cívky.
  • Montáž se neliší od výše uvedeného způsobu navlékání cívky zdvojenou délkou vlasce.

Rychlou a snadnou metodu výměny vlasce bez demontáže hlavy křovinořezu Shtil naleznete v tomto videu.

Konce vláken vyčnívající z otvorů v krytu lze po instalaci dílu do zastřihovače odříznout na požadovanou délku. To lze provést dvěma způsoby:

  • Zapnutí strunové sekačky (při otáčení se konce struny sekají na noži, který je k tomuto účelu namontován na deflektoru);
  • Přebytečné konce odstřihněte nůžkami tak, aby se nedotýkaly krytu.

Druhý způsob se používá, pokud musíte sekat s velkým průměrem struny, ale žací nůž ji nedokáže zkrátit.

Pokud je žací ústrojí nabito, ale vyčnívající konce žacího ústrojí nejsou dostatečně dlouhé, je třeba je před spuštěním stroje prodloužit. to platí pro žací ústrojí s ručním nastavením. I u poloautomatických žacích hlavic však existují případy, kdy se kvůli nedostatečné délce vyčnívajících konců vláken automaticky nevysunou. V takovém případě stroj vypněte (u elektrického stroje jej vždy odpojte ze zásuvky), ručně stiskněte tlačítko ve spodní části dílu a vytáhněte vlasec. Po tomto postupu může dojít k opětovnému vytažení šňůry vlivem odstředivé síly, pokud je vřeteno nastaveno na maximální otáčky.

Výměna palivové hadice na vyžínači

Bez ohledu na tloušťku struny vyžínače je třeba mít na paměti: abyste neustále nepřerušovali práci a neměnili strunu, musíte se vyhýbat tvrdým místům, kde by se řezný nástroj mohl dotýkat tvrdých povrchů (kameny, obrubníky, silné suché větve atd.) a trávníku.д.).

Verze

Hlava je našroubována na hřídeli převodovky. Pro jeho vyjmutí je nutné hřídel zablokovat. Za tímto účelem mají vyžínače trávy, jako jsou Huter a Champion, otvor, do kterého můžete vložit malý šroubovák nebo kovovou tyč.

Chcete-li vyjmout cívku, postupujte podle 2 jednoduchých kroků.

  • Vložte do otvoru šroubovák a zajistěte hřídel.
  • Uchopte kryt hlavy a začněte jím otáčet ve směru hodinových ručiček. Otáčejte tímto směrem, protože závit na hřídeli je vlevo.

Příprava na výměnu

Aby bylo jasno, žací hlava (cívka byla z křovinořezu vyjmuta). Pro výměnu není nutné vlasec sundávat, vše se provádí in situ. To není časově náročné.

Nyní demontujte nůž strunové sekačky. drží jej na místě západky a svorky. Kryt lze sejmout stisknutím západek. Pokud není k dispozici dostatečná síla pro ruční práci, použije se šroubovák.

Cívka se skládá z následujících částí:

Základní princip je následující. Po stisknutí tlačítka se cívka přitlačí k pružině a vyjede z drážek v pouzdře cívky. V tomto stavu lze cívkou otáčet a upravovat tak délku vlasce. Po uvolnění tlačítka vrátí pružina tělesa cívku do původní uzamčené polohy.

Spodní část cívky má několik otvorů pro různé průměry vlasce. Ty se mohou u jednotlivých výrobců zastřihovačů lišit. V některých případech (jako zde) jsou označeny, v jiných nikoli.

Otvory jsou určeny k zajištění vedení při výměně vedení. Po navinutí vlasce na cívku se vloží do otvorů. To slouží k zabránění odvíjení vlasce při zasunutí cívky do těla sekačky. Jinými slovy, usnadňuje změnu řádku.

Existují modely bez označení průměru. Abyste zjistili, jaký je maximální průměr vlasce, který lze použít, změřte průměr vlasce u výstupních otvorů na cívce vyžínače trávy (viz „Nastavení průměru vlasce“ na straně 54). obrázek níže).

Cívka má dvě části pro vedení, oddělené přepážkou. Nemusí být přítomny. Jsou potřebné pouze k rozlišení a usnadnění navíjení spotřebního materiálu.