Jak vyříznout otvor ve zděném dřezu

Jak vrtat umělý kámen pod míchačkou

U zákazníků, kteří mají umyvadlo z umělého kamene, není absence otvoru pro baterii neobvyklá. Samozřejmě se vyplatí poradit se s odborníkem, ale problém je možné vyřešit i bez pomoci ostatních.

Abychom pochopili, než vrtat umyvadlo z umělého kamene, je nutné pochopit, z čeho je vyrobeno. Přesná definice „umělého kamene“ neexistuje, protože různí výrobci označují tímto termínem různé materiály, různé hustoty a vlastnosti.

Při práci s některým z těchto materiálů má své vlastní vlastnosti. Chcete-li určit, jakým vrtákem vrtat dřez z kamene, musíte si nejprve uvědomit, co přesně bylo zakoupeno.

Na fotografii je zobrazena stolní deska z keramické žuly

Porcelánová kamenina je nejpevnější a nejodolnější z výše uvedených materiálů. Nebojí se teplotních a chemických vlivů a je odolný vůči mechanickému poškození. Vyznačuje se dunivým „sklovitým“ zvukem.

Jiné typy umělého kamene vydávají tišší zvuk díky přídavku plastů a umělých hmot. Přestože je jednodušší vyříznout otvor v jiných materiálech než vrtat porcelánové kameninové umyvadlo, je to často volba zákazníka. Vzhledem k neobvyklé hustotě materiálu jsou zde běžné vrtáky bezmocné.

S porcelánovými dlaždicemi lze pracovat pouze s vrtákem nebo karbidovým vrtákem, ideálně s diamantovým vrtákem. Je možné použít i vrtáky se slinutými kroužky, které jsou však dražší a měly by být voleny pouze výjimečně, pokud je požadován větší objem práce. Vzhledem k vysoké odolnosti je při práci s tímto materiálem nutné vrták a pracovní plochu ochlazovat vodou. S keramickou žulou je nutné pracovat na malých otáčkách (300-400 méně).

Kde vyříznout otvor?

Další důležitou otázkou bez ohledu na to, z jakého materiálu jste dřez zakoupili, je vyřezat do něj po instalaci otvor zepředu? Nebo to můžete udělat před a vzadu?

Každá metoda má své výhody a nevýhody:

  • V prvním případě budou okraje na přední straně ještě plošší, ale existuje možnost, že vrták poškodí přední stranu dřezu, a pokud má úzký okraj, může dokonce okraj rozštípnout.
  • U 2. varianty je riziko pádu mísy ještě nižší, ale stále existuje možnost špatného otevírání hrany na přední straně. To není téměř vždy kritické, protože okraje otvoru jsou zakryty míchačkou. Při otáčení je možné neúmyslně udělat otvor na špatné straně.

Při obou způsobech je lepší umístit otvor dále od okraje, ale v každém případě se nedotýkat mísy. Před prací na dřezu je třeba připevnit spodní matici baterie a označit její střed.

Preventivní opatření při vrtání

Poměr pryskyřice a kamenné drti se může značně lišit. Bez ohledu na poměry je vrtání do tohoto materiálu obtížnější než do kamene. Přesto je třeba dbát opatrnosti a obezřetnosti. S dřezy z umělého kamene je třeba zacházet opatrně: žádné práce by se neměly provádět, dokud dřez nedosáhne pokojové teploty.

Typy diamantových vrtáků

Diamantové vrtáky do kamene mají různé tvary trysek:

Kuželové diamantové vrtáky jsou vzhledově podobné standardním vrtákům do kovu, ale pracovní plocha je opatřena diamantovou vrstvou. Výsledkem spékání je nástroj s vysokou odolností proti opotřebení. Diamantová drť na pracovní ploše je vakuově rozptýlena do 2,5 vrstvy a prostor mezi diamantovými částicemi je vyplněn kovem, což zajišťuje vysokou odolnost povlaku.

Vrtáky na mramor

Nejběžnější tvar vrtáků je válcový. Tyto vrtáky se používají při práci s žulou a mramorem a neztrácejí svou kvalitu, dokud neprojdou až 12 m tloušťky kamene.

Jak vrtat akrylátový dřez

Technologie vrtání akrylátových nebo křemenných aglomerátových dřezů nebo jakéhokoli jiného typu umělého kamene na bázi akrylátových pryskyřic je stejná. Je velmi důležité určit, kam vrtat.

Vyznačte si místo pro vrtání nasazením spodní matice baterie a označte si střed otvoru. Umístěte vrtací otvor nejméně 50 mm od dřezu a okraje desky.

Vrtejte přesně kolmo k litému kameni. Aby vrták neklouzal, můžete na povrch nalepit maskovací pásku, díky níž bude povrch méně hladký a kluzký. Příklepový režim musí být na vrtačce vypnutý. Řezák lze navlhčit vodou. Práce při střední až nízké rychlosti. Při první otáčce může dojít k rozkmitání frézy, proto je důležité zajistit její přesné umístění. Doporučuje se vrtat otvor najednou. Je třeba odstranit velké množství třísek. Po vyvrtání by měl být otvor rovný, přípustné jsou odštěpky do 2 mm. Při instalaci jeřábu nejsou viditelné a jsou zakryty ozdobným krytem. V případě potřeby je možné okraje otvoru dodatečně zbrousit a vyleštit. Akrylový kámen je materiál, který lze snadno brousit a odstraňovat tak nedokonalosti.

Typy dřezů podle materiálu

Zatímco tradičně se příslušenství kuchyňských dřezů vyrábělo pouze ze železa, litiny nebo nerezové oceli, dnes je výběr materiálů mnohem širší.

Dnešní trh nabízí například dřezy vyrobené z:

  • přírodní a umělý kámen;
  • keramické;
  • přírodní dřevo;
  • fajáns;
  • Nerezová ocel;
  • smaltovaný kov;
  • sklo.

Nejsnadněji se instalují dřezy z nerezové oceli. Skleněné dřezy jsou náročné na údržbu a hliněné dřezy jsou náročné na provoz. Dřezy z umělého kamene vyžadují pravidelné čištění, zatímco granitové dřezy jsou drahé.

Forstnerův vrták

Druh nože s kousky „victoritu“ (silné oceli) uprostřed i v kruhu. Tato vrtačka dokáže řezat kámen nebo umělý kámen. A rozmělní ji na malé kousky. Podrobně si přečtěte v článku CO JE FORSTNER DRILL (kliknutím otevřete v novém okně).

Tímto způsobem získáme rovnoměrný otvor v umyvadle. Doufám, že vám můj článek pomohl. Poté, co jsme udělali otvor. můžeme INSTALOVAT MASTER, přečtěte si to pozorně.

Granitový každodenní život. Býval/je nyní

Přesně tak, Peekaboo. Po dlouhém mlčení jsem si vzpomněl na heslo z aca.Tak jsem šel kolem, prohlédl si své příspěvky a rozplakal se. Nostalgie, víte. Rád ukazuji/porovnávám, co bylo a co nebylo. Rozšířil jsem své schopnosti a dovednosti.д.

(Lidé s křehkou psychikou by tento příspěvek neměli číst, další památky, hřbitovní témata a čiré zoufalství.). )

Každopádně jsem před pěti lety napsal první příspěvek na téma třídy. Následuje několik obrázků, které byly/jsou. V děsivém červeném rámečku))))

Pokud příspěvek půjde, mohu pokračovat, pro fotografie se nahromadily slušné množství práce!

díry po dřezu

Jak vyvrtat otvor do „kamenného“ dřezu? Už jsme o tom mluvili, zopakujeme to: „kamenný“ dřez je dřez z křemene (může se nazývat také žula), mramoru nebo kuchyňské keramiky, případně z čehokoli, co se vám pletlo pod nohy a překáželo

pro všechny))). Protože o posledním typu materiálu nevíme vůbec nic a výrobce vrtání kuchyňské keramiky nedoporučuje, ponecháme tyto dva záhadné materiály mimo naše slovníky. Považuje se za štěstí, že mramor a žula se dají dokonale vrtat stejnou frézou. S diamantovou frézou (t.е. s diamantovým prachem po obvodu) s pilotním vrtákem. Nejlepší je vrtat rychlostí do 1000 otáček za minutu., což odpovídá polovině stisknutí spouště vrtačky. Při mokrém vrtání můžete použít vodní chlazení, ale podle našich zkušeností to není nezbytně nutné. Z které strany dřezu se má vrtat?? U granitových dřezů obvykle vrtáme zepředu dozadu a naopak zezadu dopředu, i když tento bod není důležitý, protože se nám zdá, že je snazší získat rovný otvor. Nemusíte se obávat drobných odštěpků na okraji otvoru: v 99,99 % případů je rozteč kuchyňského mixéru větší než 50 mm a snadno překoná všechny nedokonalosti. Dbejte na čistotu a plynulost pohybu v procesu. I odborníci s černým pásem ve vrtání se někdy dopouštějí nešťastných chyb. Například nevyvíjejte na vrtačku příliš velký tlak, můžete ztratit rovnováhu v okamžiku, kdy vám pod frézou dojde dřez, což se stalo jednomu „zkušenému řemeslníkovi“, který jednou praskl dřez a ponořil se do něj po hlavě. Již tušíte, co se může stát, pokud vrták nevyjmete z otvoru dříve, než se zastaví. Jaký vrták zvolit pro díry po dřezu?? Průměr protilehlého otvoru pro směšovací baterii musí být 35 mm. Pro otvory pro vodovodní kohoutky 30 mm až 35 mm (v závislosti na modelu) Pro otvory pro kohoutky na pitnou vodu 20 mm až 35 mm (rovněž v závislosti na modelu) Jak vytvořit otvor pro vodovodní kohoutek v ocelovém dřezu??

Ve všech renomovaných výrobních závodech je k dostání speciální vrták určený speciálně pro vrtání otvorů do nerezových dřezů. Nepříliš složité, ale poměrně drahé těžkotonážní zařízení ze speciální nástrojové oceli, které je schopné proříznout vrstvu nerezové oceli až do tloušťky 1 mm. někdy lze v obchodě s nářadím nebo v IKEA sehnat speciální vrták, který prorazí dřez příklepem přes 10mm otvor vyvrtaný běžným vrtákem. Někteří řemeslníci vyprávěli o úspěšném použití „Fostnerova vrtáku“ na nerezovou ocel při nízkých otáčkách. Pokud však toto speciální vybavení nemáte k dispozici a potřebujete baterii do dřezu nutně nainstalovat, můžete na dřezu velmi přesně označit fixem místa, kde hadice a zátka vstupují do baterie, a obyčejným vrtákem o průměru 10-15 mm udělat tři otvory. na kov (jedna pro každou z hadic a na montážní čep). Mimochodem, získáte pevnější spojení než při obvyklém děrování kruhu 35 mm. Je důležité se ujistit, že je míchačka připevněna čepem, a ne širokou maticí, jinak tato metoda nebude fungovat. Pro baterie na matici existuje nejhlučnější, nejdelší a nejnudnější způsob instalace: vyvrtání obrysu 32-33 mm a vyvrtání otvorů tenkým vrtákem. Pak můstky rozřízněte a otřepy opilujte. Chceme také alespoň povzbudit vaši zvědavost a trpělivost při čtení našeho článku a nabídnout vám, že do vašeho kovového dřezu zakoupeného kdekoli v našem obchodě vyrazíme díru. Zcela zdarma na jakémkoli dřezu do tloušťky 1 mm. Heslo: „Zásuvka vodovodní baterie“.

Zde se můžete podívat na krátké video, ve kterém pro zákazníka obchodu vrtáme otvor do křemenného dřezu

Samostatné vrtání otvoru do žulového dřezu

Pryč jsou doby, kdy většina lidí měla v kuchyni smaltovaný dřez. Dnes si každý může v závislosti na designu kuchyňského interiéru nainstalovat dřezy z nejrůznějších materiálů. Tato „povolenost“ však může způsobit potíže, pokud chcete kromě standardní baterie instalovat další zařízení (filtry nebo systémy na úpravu vody, dávkovače mycích prostředků atd.).

To se týká zejména dolů, které jsou vyrobeny z přírodních nebo umělých materiálů (žula, keramika, kámen atd.). Vysoká tvrdost a křehkost těchto materiálů představuje určitý problém při vrtání, zejména pokud se rozhodnete požadovaný otvor vytvořit sami.

K vyvrtání otvoru do žulového dřezu budete potřebovat: ruční vrtačku, karbidovou nebo diamantovou frézku, pobeditový vrták o průměru 6-8 mm, chladicí kapalinu a „rozprašovač“, který lze vyrobit z lahve domácího saponátu. Doma můžete použít diamantovou nebo bimetalovou „korunkovou frézu“, kterou lze zakoupit ve stavebninách nebo nástrojárnách, a jako chladicí kapalinu použijte nejlépe unisor nebo emulsol. Pokud si tyto tekutiny nemůžete dovolit koupit, můžete použít mýdlovou vodu. A vlastně i samotný dřez, koupil jsem si GRANFEST F-12 v černé barvě.

Na většině modelů značkových dřezů je na zadní straně několik malých zářezů, které nám pomohou vyhnout se zarovnání budoucího otvoru. Místo instalace zvolte v souladu s pokyny k instalovanému spotřebiči.

Vezměte vrták s průměrem odpovídajícím průměru frézovacího bitu nebo vrtací hlavy a vyvrtejte otvor. Důležité: Vrták musí „plavat“ v chladicí kapalině. To je nutné z několika důvodů: 1. Při vrtání nemusíte vyvíjet žádnou dodatečnou sílu. 2. Tímto způsobem můžete ušetřit na ostření vrtáku a prodloužit tak jeho životnost. 3. V neposlední řadě pomáhá zabránit nadměrnému zahřívání samotného žulového dřezu, a tím zabraňuje jeho zničení.

Po vyvrtání otvoru otočte dřez, nasaďte do vrtačky vrták nebo jádrový vrták a začněte vrtat na požadovaný průměr. Není třeba zdůrazňovat, že průměr frézy nebo korunky by měl odpovídat montážnímu průměru přídavného zařízení. Všechny moderní dávkovače mýdla mají protikus 3,5 cm. Vrtání otvoru s frézou nebo hlavou na přední straně, protože na výstupu může dojít k odštípnutí, protože je téměř nemožné určit poslední sekundy vrtání a včas snížit zatížení vrtáku. Nezapomeňte, že v této fázi vrtání je třeba nástroj „naplnit“ chladicí kapalinou. Na jádrový vrták byste neměli vyvíjet tak velký tlak jako na vrták.

Výsledkem poslední fáze práce by měla být jakási houska, která bude znamenat, že jste vrták během vrtání nezkosili a svůj úkol jste splnili dobře.