Jak vložit strunu pro strunovou sekačku do sekačky. Naviják se dvěma ovládacími úponky

Jak připojit vlasec k cívce elektrické strunové sekačky na trávu

Malé elektronické vyžínače s motorem umístěným dole (při práci u země) mají obvykle dvě tlačítka na koncích cívky. Zatlačte na ně a oddělte jednu polovinu těla cívky od druhé poloviny, která zůstává na zastřihovači. Společně s první polovinou odstraněnou a vnitřní částí, která je přesně navíjecí linkou pro trimr. Při demontáži buďte opatrní: uvnitř se nachází pružina, která se může uvolnit a ztratit.

Elektronické a benzínové vyžínače s ohnutým ramenem (takové vyžínače by ještě nebyly schopny dát nůž) je třeba obejmout samotné tělo cívky jednou rukou, a druhá ruka by měla začít otáčet proti směru hodinových ručiček k dispozici k němu palec. Tím je cívka připevněna k hřídeli vyžínače trávy. Po vyšroubování křídlové matice opatrně vyjměte celou cívku a dávejte pozor, abyste neztratili pružinu uvnitř.

Na elektronických a benzínových vyžínačích s přímou hřídelí a převodovkou na jejím konci (v takových vyžínačích na trávu lze kromě vlasce instalovat na stejný nůž) hledáme pod otvorem pro cívku, vložíme do něj například šroubovák, klidně otočíme cívkou, až šroubovák pronikne ještě hlouběji a cívka se upevní. Nyní otočte cívkou ve směru hodinových ručiček (protože nit je levá) a vyjměte ji ze strunové sekačky. Dále demontujte cívku. Lze jej sestavit pomocí svorek nebo stočit pomocí šroubu s palcem. Pokud je cívka na výstupcích, zatlačte na okraje výstupků, aby se uvolnila jedna polovina těla cívky od druhé. Jednoduše vyšroubujeme šroub s palcem. Můžete také být na stejném 3-th typu připojení 2-half takové cívky: je třeba jednou rukou uchopit spodní část a druhý. horní, a začít je otáčet v opačných směrech. Při demontáži takové cívky byste měli dbát na to, abyste neztratili pružinu uvnitř.

Pokud máte letní chatu nebo velký pozemek v blízkosti vašeho rodinného domu nebo chaty, měli byste pro snadné odstranění trávy a plevele použít sekačku na trávu. Pokud se rozhodujete mezi elektrickou a benzínovou sekačkou, klikněte zde a najdete srovnání různých modelů.

Šňůra na cívce vyžínače se časem opotřebuje a je třeba ji vyměnit. to můžete provést sami. Polyethylenový vlasec závisí na modelu sekačky. Vyplatí se také podívat se na ostatní části stroje. Najdete zde například informace o nožích sekačky Craftsman, které také podléhají opotřebení a mohou mít nevratné následky.

Konstrukce cívky, do které se vkládá trimovací šňůra, je velmi jednoduchá. Liší se však podle toho, zda cívka pracuje s jedním nebo dvěma úponky vlákna. Při výměně vlasce v cívce je důležité dodržovat bezpečnostní opatření.

Jak vyjmout cívku ze strunové sekačky a vyjmout vlasec pro strunovou sekačku

Před vložením vlasce do cívky strunové sekačky jej z ní musíte nejprve vyjmout. Buben nebo hlavice je zařízení, které je umístěno uvnitř žací hlavy, bubnu nebo kotouče. Existují různé typy hlav (v závislosti na výrobci), ale princip výměny vlasce na cívce je u všech stejný. Prvním krokem je zjistit, jak vyjmout hlavu z nástroje a jak vyjmout buben s vláknem.

To je zajímavé!Nástroj lze vyměnit přímo na nástroji, ale pokud to děláte poprvé, je vhodné hlavu sejmout a naučit se podrobný postup navíjení. Po zvládnutí této technologie můžete provádět výměnu křovinořezu nebo motorové pily. Pokyny k odšroubování ruční hlavy vyžínače jsou následující:

    Otočte nástroj vzhůru nohama a v případě potřeby jej vyčistěte. Dvěma prsty jedné ruky uchopte zámky krytu (na žací hlavě), které jsou umístěny symetricky vůči sobě. Po jejich jemném zatlačení dovnitř sejměte z bubnu ochranný kryt

Není to složitý proces, a jak si dokážete představit, není nutné demontovat celou hlavu, pokud víte, jak ji vyměnit. Při demontáži dbejte na tyto nuance:

  • Doporučuje se pravidelně odstraňovat hlavici, aby se zabránilo korozi závitového spoje. Pokud šroub nikdy neodšroubujete, může být v případě potřeby obtížné nebo dokonce nemožné to provést
  • Pokud má šroub čtyřhrannou hlavu, je třeba k jeho vyjmutí použít šroubovák nebo vrták vhodné velikosti, aby nedošlo k prokluzu ploch na hlavě šroubu
  • Při opětovné montáži stroje je třeba závitové uložení potřít mazivem, například tukem nebo strojním olejem
  • Pokud má šroub kuželovou hranu, můžete jej vyšroubovat pomocí speciálních kleští
  • Existují navijáky, které nevyžadují demontáž. Chcete-li ji vyjmout, uchopte ji a otáčejte v opačném směru než ve směru hodinových ručiček

Jakmile budete vědět, jak rozebrat buben, můžete pokračovat ve výměně struny na strunové sekačce. Níže uvedené video podrobně ukazuje, jak otevřít a rozložit cívku sekačky na trávu.

Jak navinout vlasec na cívku vyžínače trávy

Chcete-li vyměnit linku v zastřihovači, ustřihněte si kousek materiálu správné velikosti a přeložte jej na polovinu. Jedna polovina musí být o 5-10 cm delší než druhá.

Pro správné navinutí vlasce na cívku umístěte střed vlasce do drážky na středovém děliči. Jedna polovina šňůry je pevně navinuta na horním dílu a druhá polovina na spodním dílu. Delší část je navinuta na spodní část. Navíjejte ji v opačném směru, než je směr otáčení hlavy. Na víku nebo na boku hlavy musí být nakreslena šipka označující směr otáčení. Navíjejte šňůru v opačném směru než je šipka. Pracujte opatrně a pevně přitlačte cívku k cívce.

Zbylé 10-15 cm dlouhé konce zasuňte do drážek na horním okraji cívky, čímž je zajistíte. Když jsou konce zajištěny, cívka se neodvíjí.

Pokud nemáte potřebnou délku vlasce, můžete namotat dva vlasce místo jednoho. Pak ohněte konec vlasce s háčkem a vložte jej do štěrbiny uprostřed cívky. Totéž proveďte s druhým dílem. Nyní naviňte nejprve jeden a pak druhý díl na poloviny cívky proti směru jejího otáčení.

Chcete-li strunu zastrčit do sekačky, zasuňte konce struny do otvorů v žací hlavě a vytáhněte je. Nasaďte cívku na osu a zatlačte ji dolů tak, aby seděla na svém místě, pak znovu zatáhněte za konce vlasce, abyste vytáhli celou délku vlasce.

Konce by měly sahat až těsně nad deflektor. Odřízněte přebytečné části. K tomu můžete použít ocelovou destičku na krytu, která bude sloužit jako nůž a při odvíjení hlavy automaticky zkrátí strunu zastřihovače na nepotřebnou délku.

Cívka je uzavřena ochranným krytem. Zasuňte jej na místo a zatlačte na něj, dokud západky nezapadnou na místo. Vždy zkontrolujte, zda je kryt vyžínače pevně připevněn a zajištěn, jinak by se mohl při sekání uvolnit. V tomto případě se cívka vysune působením rotační síly.

Nesnažte se zabalit co nejvíce materiálu, jinak se může stát, že se cívka nevejde a nastanou problémy s nasazením a zajištěním krytu. Je lepší, když je cívka vyplněna dřevem, aby nevyčnívala nad rozměry dílu.

vložit, strunu, strunovou, sekačku, sekačky, naviják

Kromě mechanických dvoučepelových kos existují také jednočepelové modely. Rozdíl je v tom, že řezací vlákno vychází pouze na jedné straně. Cívka u těchto typů kos nemusí mít středovou přepážku, místo níž je ve spodní přírubě štěrbina pro nasazení nepracovního konce závitu; horní příruba má rovněž štěrbinu pro upevnění pracovního konce.

Po výměně vedení můžete začít pracovat. Nesekejte hustý plevel a křovité větve. to není práce pro sekačku na trávu. Aby nedošlo ke zranění a přetržení vlasce, nesmí se pod kosu dostat kameny nebo větve.

Pro sekání trávy stačí jedno naplnění cívky zesíleného vlasce na plochu 400-600 m2.

Po opotřebení žacího ústrojí v důsledku práce sekačku vypněte a sejměte kryt žací hlavy. Vytáhněte šňůru ze štěrbiny tak, že ji vytáhnete na správnou délku, a znovu ji vložte. Množství materiálu navinutého na cívce vystačí v závislosti na modelu na 5 až 10 pracovních cyklů. Při výměně krytu pečlivě zkontrolujte, zda nejsou ucpané západky, a pokud ano, důkladně je vyčistěte.

vložit, strunu, strunovou, sekačku, sekačky, naviják

Po úplném opotřebení vlasce znovu demontujte žací hlavu, vyjměte cívku a znovu sestavte pracovní vlasec pro vyžínač.

Výběr řádku

Abyste mohli snadno navinout vlasec na cívku vyžínače trávy, je třeba zvážit, jaké úkoly bude zahradní nářadí plnit. Čím silnější závit je v hlavě navlečen, tím obtížnější úkoly bude schopen plnit. Všimněte si, že se často používá univerzální nit o šířce menší než 2 mm. Na druhou stranu můžete rozměry určit pomocí následujících metod:

vložit, strunu, strunovou, sekačku, sekačky, naviják
  • Přečtěte si informace v návodu výrobce;
  • Vhodnost šňůry zkontrolujte sami tím, že ji zkusíte vložit do otvoru cívky;
  • zkontrolujte, zda je na cívce uveden nějaký údaj o průměru, který lze použít.

Výběr rybářského vlasce do navijáku strunové sekačky lze provést podle typu motoru. Například příliš silné vlákno může způsobit zvýšení rotačního odporu. Motor je tak více zatěžován, což se jistě projeví na jeho kvalitě a životnosti.

Vyhnout se negativním důsledkům je snadné. Mějte na paměti, že střihací šňůra o průměru do 1,2 mm je ideální pro elektromotory s výkonem do 500 W. Pokud ji nemůžete sehnat, můžete použít šňůru o průměru 1,6 mm. 2 mm závit se naopak používá pro motory s výkonem nad 1 kW. Všimněte si, že 2 mm šňůra se často používá pro navíjení na ohnutou sekačku. Pokud má zařízení poháněné benzinem přímou hřídel, mělo by se použít 2,5 nebo 3mm lanko. Nejsilnější řádky lze namontovat pouze na stroje s výkonem 1,3 kW nebo vyšším.

V neposlední řadě je to průřez linky. Jeho výběr závisí na práci, kterou chcete se zahradním nářadím provádět. Existuje několik průřezových variant, které jsou žádané:

  • Kroucený. má malou bezpečnostní rezervu, a proto je vhodný pouze pro mladou trávu;
  • zubaté. vyznačují se ostrým ostřím vhodným pro práci v přerostlém plevelu;
  • kulatý. nejběžnější průřez. Takové linie dobře fungují na čerstvé trávě, ale ne na keřích a mrtvém dřevě;
  • Obdélníkové, čtvercové a hvězdicové typy průřezů. vzhledem k jejich nízké pevnosti se používají pro práci na trávnících.

Nejsilnější a nejuniverzálnější je dvoudílná šňůra pro zastřihovače s kulatou částí a jádrem uvnitř. Správný závit pro většinu úloh. Je však třeba mít na paměti, že používání rybářských vlasců, běžných drátů a jiných materiálů třetích stran jako šňůr je nebezpečné pro životní prostředí.

Jak funguje strunová hlava křovinořezu. proč byste měli vědět, jak funguje?

V závislosti na výrobci se hlavice liší konstrukčně nejen zvenku, ale i uvnitř. Většina navijáků má uvnitř přítlačnou pružinu (poloautomatické a automatické). Výše jsou uvedeny pokyny k demontáži hlavy strunové sekačky bez pružiny, t.е. na ručně ovládané hlavici. Princip demontáže poloautomatické hlavy s pružinou uvnitř je téměř totožný s výše uvedeným návodem.

Princip činnosti poloautomatického vyžínače trávy je následující:

  • Uvnitř hlavy je cívka, která je uložena na drážkách, aby se nemohla volně pohybovat
  • cívka je poháněna pružinou, která přitlačuje cívku k drážkám v krytu
  • Na vodítku je navinutá střihací šňůra, jejíž délka závisí na nástroji. Obvykle je dlouhý 1 až 4 metry
  • Pokud je třeba během práce zvětšit délku vlasce, stiskne se vyčnívající část cívky tak, aby se uvolnila z drážek. Šňůra pro vyžínač se navíjí z cívky, čímž se zvětšuje délka vlasce
  • Po uvolnění požadovaného množství vlasce uvolněte přidržení a pokračujte v sečení

Dobrou vlastností nástroje s vláknem je, že tento spotřební materiál není třeba brousit tak často jako kovový nůž. Navíc, pokud se do cesty postaví kámen nebo dřevo, šňůra pro vyžínač se jednoduše odpojí, aniž by to mělo negativní vliv na převodovku a motor nástroje, jako je tomu u kovových řezacích nožů.

Jakmile se seznámíte s konstrukcí a provedením typů žacích nebo strunových hlav, je třeba projít proces navlékání vlasce do cívky strunové sekačky. Zde má většina majitelů specializovaného nářadí problémy.

Blok: 4/8 | Počet znaků: 1782

Jak namontovat řetěz na strunovou sekačku místo rybářského vlasce

Stroj můžete ještě více „posílit“ a sekat nejen trávu, ale i plevel a mladé porosty. Není třeba drahých nástrojů ani speciálních dovedností. Jak se říká, všechno je úžasně jednoduché!

  • Řetěz ze staré motorové pily;
  • Miska ohnutá dovnitř, která se používá k upevnění nožů strunové sekačky;
  • podložka a matice;
  • svěrák, fix a pravítko;
  • svařovací stroj;
  • vrták;
  • vrtáky do kovu.

Délka od konců řetězu k podložce musí být stejná.

Typy strunových hlav

Hlava je pouzdro, ve kterém je umístěna cívka s. Mnoho lidí ji nazývá cívka. Pro přípravu nářadí k práci je do cívky předem naplněn vlasec pro vyžínač. Ne všechny hlavy fungují stejně. Existují tři typy podle způsobu přivádění vlákna (šňůry):

vložit, strunu, strunovou, sekačku, sekačky, naviják
  • Automatické. Šikovný nástroj při sekání velkých ploch. Při snížení otáček motoru je přiváděn přívodní kabel pro vyžínač. Hlavní nevýhoda: spotřebovává mnoho vláken.
  • Poloautomatické. Podává spotřební materiál vysokou rychlostí. Pro odblokování je třeba lehce poklepat na zem. šňůra se vysune z cívky. Přebytečnou část vlasce odřízněte nožem na ochranném krytu čepele.
  • Manuální. Jeho název určuje způsob napájení linky. Po předchozím odpojení stroje je nutné jej vytáhnout ručně.

Automatický model umožňuje nepřetržitou práci, stroj se zastavuje pouze pro odpočinek.

Jak vyjmout a vyměnit cívku strunové sekačky

Majitelé vyžínačů, především začátečníci, jsou zmatení a propadají panice, když potřebují vyměnit řezací nástavce nebo vlasec na cívce. Velmi často se stává, že při pokusu o vyšroubování žací hlavy uživatelé jednoduše způsobí její selhání, aniž by si uvědomili, že se šroubuje v opačném směru. Pokud potřebujete nástroj vyměnit, doporučujeme si přečíst níže uvedené pokyny krok za krokem, abyste tomu předešli.

  • Před naložením vlasce na cívku vypněte motor křovinořezu nebo odpojte elektrický křovinořez od napětí, abyste předešli riziku zranění v důsledku náhodného spuštění řezacího nástavce.
  • Odšroubujte desku hlavy připevněnou k hřídeli převodovky. Za tímto účelem upevněte hřídel tak, že zarovnáte otvory na podložce a na ose a zasunete do nich kovovou tyč nebo šroubovák.