Jak správně spustit elektrické nářadí

Co byste měli vědět před použitím nové sekačky na trávu

Otázka, jak nastartovat strunovou sekačku, pokud strunová sekačka nestartuje nebo startuje špatně, vyvstane, pokud je motor benzínové strunové sekačky opotřebovaný, není seřízený, nebo když kvůli porušení posloupnosti operací při startu motoru do spalovací komory hodně paliva (když motor „nasává“). Pro nastartování motoru lze do válce přes zapalovací svíčku nalít malé množství paliva. Nejlepší je speciální palivová startovací kapalina, ale můžete použít i palivo z nádrže startovací sekačky nebo vyžínače.

Kontrola převodovky před spuštěním benzínové sekačky na trávu. Nedostatečné nebo nedostatečné mazání zvyšuje tření v převodovém ústrojí, které pracuje při relativně vysokých otáčkách. V důsledku toho dochází k přehřátí a převody se. Porucha převodovky křovinořezu. Neustálá kontrola pomáhá předcházet těmto druhům závad v běžném provozu.

Pokud se před spuštěním benzinové sekačky zjistí, že převodovka není dostatečně promazaná nebo je prázdná, je třeba do skříně doplnit „LITOL“. K tomu je třeba vyšroubovat šroub na ohybu převodového pouzdra a přidat 1-2 ml LITOLU.

Po každých 8-10 hodinách provozu s benzínovým vyžínačem doplňte do převodovky olej.

Záběh nového benzínového trimru

V této části popíšeme průměrnou situaci při nákupu nové strunové sekačky. Pokud si chcete přečíst více informací o zabíhání vyžínačů naší značky, najdete je v návodu k použití na stránkách výrobku.

Pokud jste nástroj právě zakoupili, měli byste jej spustit v režimu. Za tímto účelem nechte motor při volnoběžných otáčkách trochu zahřát. Během této doby nastavte vzduchovou klapku do takové polohy, aby se pracovní část neotáčela. Po zahřátí strunové sekačky plně otevřete plynovou rukojeť, zatlačte páčku na přibližně 1/2 plynu a podržte ji asi 1-2 minuty. Poté by měla sekačka běžet 2-5 minut v režimu volnoběhu. 3 až 5krát přepněte mezi středními a volnoběžnými otáčkami. Poté byste měli nechat vyžínač běžet 5 minut v režimu volnoběhu a poté vypnout motor a nechat stroj 15-20 minut odpočívat.

Po vychladnutí stroje je třeba začít znovu. Jediný rozdíl je v tom, že strunovou sekačku je třeba spustit s otevřenou vzduchovou klapkou. Nedržte plyn příliš dlouho, protože součásti nástroje se ještě zcela nedotáhly. Motor také nenechávejte běžet příliš dlouho na volnoběh, protože by se mohl přehřát.

Benzínovou sekačku obecně provozujte, dokud není palivová nádrž prázdná. Po tomto úkonu je ukončena úvodní doba záběhu a stroj je připraven k použití. Nezapomeňte sledovat teplotu motoru a převodovky, aby nedošlo k jejich přehřátí. Za počáteční záběh se považuje použití až 5 plných nádrží palivové směsi. Během této doby je nejlepší nepoužívat vyžínač v náročných podmínkách. Během záběhu dělejte přestávky, abyste zabránili přehřátí motoru. Tím se prodlouží životnost nástroje.

Spusťte sekačku se studeným motorem

Chcete-li strunovou sekačku poprvé spustit, vyhledejte páčku sytiče a nastavte ji do polohy „zavřeno“. Zapněte zapalování na rukojeti. Pokud je váš model vybaven ručním palivovým čerpadlem, kterému se lidově říká sytič, zatlačte na něj 3-5krát, dokud se v zátce neobjeví palivová směs. Nástroj je nyní připraven ke spuštění. Umístěte vyžínač na rovný povrch, abyste zajistili stabilní polohu. Jemně táhněte za startovací lanko, dokud neucítíte odpor, a pak za lanko zatáhněte 3 až 5krát směrem k sobě.

Pokud motor po 5 zataženích nastartuje, otevřete sytič. Pokud se tak nestane, otevřete sytič (při otevřeném sytiči a pokusu o nastartování motoru dojde k zaplavení zapalovací svíčky palivem a budete ji muset vysušit, což je zbytečná ztráta času).

Pokud motor nenastartuje, když je sytič otevřený, zavřete sytič a táhněte za šňůru. První spuštění může být obtížné a může vyžadovat až 15 tahů. Po nastartování motoru jednou zatáhněte za páčku plynu, čímž se spustí volnoběžné otáčky. Nyní nechte motor běžet a zahřát. Poté jej lze zastavit stisknutím tlačítka stop.

Proč se řetězová pila nerozbíhá hladce?

Důvodů, proč se sekačka na trávu nespustí, může být mnoho.

Nejčastější příčinou obtížného startování je vadná zapalovací svíčka:

  • problémy s kvalitou paliva;
  • Vadná zapalovací svíčka;
  • znečištění vzduchového a palivového filtru;
  • Problémy s tlakem v palivové nádrži;
  • vadný výfukový kanál.

Většina těchto závad není kritická a lze je opravit svépomocí. Podívejme se blíže na to, jak to udělat.

Svíčky a kanál zapalovací svíčky

Pokud máte podezření, že jsou zapalovací svíčky vadné, okamžitě vyšroubujte starou svíčku a vyměňte ji za novou. Pokud není možné ihned instalovat novou zapalovací svíčku, důkladně vyčistěte a vysušte starou svíčku. Vypusťte přebytečné palivo průchodem zapalovací svíčky a důkladně jej vysušte. Poté zašroubujte zapalovací svíčku zpět, zkontrolujte mezeru 1 mm a zkuste sekačku znovu nastartovat.

správně, spustit, nářadí

Pokud výše uvedený postup nevede k požadovanému výsledku, zkontrolujte kontakt zapalovací svíčky. Příčinou chybějící jiskry může být také vadný zapalovací modul, který možná nebudete schopni sami opravit.

Vzduchový a palivový filtr

Pokud jsou tyto součásti znečištěné, je třeba sekačku buď zcela vyměnit, nebo důkladně vyčistit. Při výměně palivového filtru nenechávejte sací potrubí odkryté. mohlo by dojít k poškození pístového systému motoru.

Problémy s vyrovnáváním tlaku v benzinové nádrži

Příčinou závady je znečištění odvzdušňovací zátky. Pokud se tato část ucpe, vytvoří se v nádrži podtlak, který zabrání přívodu paliva. Odvzdušňovací zátku lze vyčistit standardní jehlou.

Pokud po kontrole těchto systémů sekačka na trávu nenastartuje, je příčinou pravděpodobně problém s karburátorem (ucpané trysky, špatné těsnění) nebo s motorem (opotřebované pístní kroužky, třísky na válci). Opravy tohoto typu lze provádět i svépomocí, ale je lepší se spolehnout na odborníky v servisním středisku.

Pokyny krok za krokem pro spuštění

Pro snadné spuštění sekačky je důležité postupovat krok za krokem podle návodu, ale také zvážit způsob doplňování paliva a mnoho dalších důležitých detailů.

Před spuštěním motoru je třeba natankovat pouze benzínové modely, protože jejich motory bez správného paliva nepracují správně nebo nenastartují vůbec. Proto byste se po seznámení s technickými specifikacemi vašeho spotřebiče měli seznámit také s informacemi o hotovém palivu nebo o přípravě speciální směsi vlastníma rukama.

V druhém případě je třeba dodržet proporce, které jsou speciálně navrženy pro správnou funkci mechanismu.

Někdy se používají syntetické oleje. Tyto typy palivových směsí mají nižší náklady, ale prakticky se neliší svými kvalitativními vlastnostmi. Na 100 gramů syntetického oleje by mělo být použito 5 litrů benzínu, tj. poměr směsi je 1 : 50.

směsi s minerálními oleji jsou dražší, protože jsou považovány za přírodnější a šetrnější k životnímu prostředí, ale z hlediska technických vlastností jen mírně převyšují syntetické varianty. Poměr při použití těchto materiálů je 1 : 35, tj. na 100 gramů oleje se použije 3,5 litru benzínu.

Existují také verze benzínových sekaček, u nichž je palivová nádrž umístěna mimo olejovou vanu, takže není nutná příprava směsi.

Bez ohledu na model a typ palivové nádrže se postupuje stejně. nádrž se nenaplní úplně, ale ponechá se 3 až 4 cm paliva na okraji nádrže.

Začínáme na adrese

V závislosti na modelu sekačky existují různé způsoby jejího spuštění. Proto je důležité vzít tuto skutečnost v úvahu a ve spojení s individuálními technickými údaji sekačky stroj připojit a nastartovat motor.

Zatímco manuální model fungující na principu obyčejné kobylky je jednoduchý, spuštění modelu poháněného benzinovým motorem může představovat určitou výzvu.

Benzínovou sekačku lze nastartovat dvěma různými způsoby. když je motor studený nebo předehřátý.

Před nastartováním studeného motoru musí být odpojeno zapalování a převodovka a startovací páka nebo motor startéru musí být vytočen. Poté můžete pokračovat ve spouštění následujícím způsobem:

  • Nejprve je třeba zapnout zapalování;
  • poté zavřete vzduchovou klapku;
  • poté můžete bezpečně nastartovat motor.

Po nastartování je nutné nastavit páčku plynu na volnoběh na spotřebiči. Poté stejnou pákou provozujte stroj při nízkých otáčkách, aby se motor zahřál. Poté můžete sekačku spustit na plný výkon. Je důležité si uvědomit, že spuštění spotřebiče se studeným motorem je přípustné, ale další používání v takovém stavu není žádoucí, protože se tím snižuje celkový stav a funkčnost sekačky.

Spuštění sekačky se zahřátým motorem je mnohem snazší, protože tento proces nevyžaduje žádné přípravné práce. Postup je následující:

  • Ovládací páka musí být nastavena na maximální hodnotu benzinového čerpadla;
  • Poté je třeba motor nastartovat;
  • Poté lze zvolit požadovanou rychlost a zahájit práci.

Tato rada platí pro všechny modely, včetně ručních sekaček, které fungují na principu běžné sekačky na trávu.

Jak začít po zimě?

Zprovoznění vyžínače trávy po zimním období může být poměrně náročné, protože většinou jsou tyto typy zařízení uloženy v kůlnách, kde není zajištěno vytápění, což znamená, že jsou vystaveny drsnému zimnímu klimatu a někdy i prudkým změnám teplot. Tento proces proto musí být prováděn rozumně a s ohledem na všechny důležité detaily.

správně, spustit, nářadí

Co dělat, když se benzínové vyžínače trávy nespustí?

Benzínová strunová sekačka je překvapivě užitečný nástroj, který dokáže posekat nejen miniaturní trávník před domem, ale i celý trávník značné velikosti. Bohužel na tomto světě není nic věčné, a proto se může stát, že se vám benzinové vyžínače trávy nebudou chtít nastartovat.

Některé příčiny

Často se stává, že se uživatelé takových vozů snaží „ušetřit peníze“ a tankují nikoliv palivo s normálním oktanovým číslem, ale něco nepochopitelného, co stálo v plastovém kanystru téměř deset let.

Hlavní věc je. palivová směs!

V tomto případě jsou zbytky rozpuštěné v agresivním prostředí, plast dělá takové hrozné věci ve spalovací komoře, že se neobejdete bez kompletní opravy mechanismu. Vždy si však budete pamatovat, jak správně skladovat palivo.

Co dělat, když je palivo v pořádku, jiskra je, ale benzínová sekačka na trávu nenastartuje?? Je možné, že jste jen polili svíčku benzínem. V takovém případě je třeba jej odšroubovat, otřít čistým hadrem a vysušit. Je dobré nechat zkontrolovat samotnou zapalovací svíčku, zda je funkční.

Správné provedení studeného startu!

Nezřídka se stává, že benzinové vyžínače trávy po pokusu o „nastartování“ po dlouhém skladování nenastartují. Neschopnost nastartovat je v tomto případě často způsobena nesprávnou obsluhou.

V takovém případě je nutné při startování za studena zavřít sytič a do karburátoru napumpovat malé množství palivové směsi. Poté zatáhněte za startovací rukojeť, dokud neucítíte odpor, a pak strunovou sekačku prudce a energicky spusťte.

Po několika škubnutích se spustí a pak se vypne, což je normální. Po přestavení sytiče do provozní polohy stroj znovu spusťte a začněte pracovat.

Další důvody

Existují nejen situace, kdy benzínové vyžínače trávy nenastartují, ale také situace, kdy po nastartování běží několik sekund a poté se okamžitě vypnou. Znovu zkontrolujte zapalovací svíčku: pokud je znečištěná a situace se opakuje i po otření a vysušení, přejděte ke vzduchovému filtru.

Pravděpodobně je zcela zaolejovaná a je třeba ji vyměnit. Pokud je filtr v pořádku, je možné, že je vadná zapalovací cívka.

Pokud se vaše benzínová sekačka na trávu nespustí a vy jste provedli všechny výše uvedené úkony, může být ucpaný tlumič výfuku. Měla by se rozebrat, spálit na hořáku a poté saze snadno vyklepat.

Opět karburátor.

No, pokud ani po takovém výsměchu vaše sekačka na trávu nenastartuje, neobejdete se bez demontáže karburátoru. Je velmi pravděpodobné, že na vině může být zaseknutá jehla. V každém případě není na škodu ten rozmarný mechanismus rozebrat a propláchnout.

Pokud váš vyžínač plevele zlobí a přestává fungovat, bylo by vhodné provést kompletní preventivní opatření: kompletně vyměnit palivovou směs, vyzkoušet jiný olej a rozhodně vyměnit zapalovací svíčku. Praxe ukazuje, že v mnoha případech jsou na vině levné a nekvalitní zástrčky.

Podívali jsme se na nejčastější příčiny, proč se sekačka na trávu nespustí. Pokud se jedná o něco exotičtějšího, je cesta do servisu nevyhnutelná. Menší a zjevnější závady pravděpodobně najdete sami.

Jak nastartovat sekačku na trávu

Používání zahradního nářadí často začíná zakoupením sekačky se správným příslušenstvím a připravené k práci, takže vytažení struny je pravděpodobně dalším krokem. Přesně tak!

Někdy to však nestačí. v závislosti na značce a typu spotřebiče se všechny modely spouštějí jinak. Zde je několik obecných tipů, jak nastartovat sekačku na trávu, a příčiny, proč sekačka nemusí nastartovat.

Před nastartováním je třeba nejprve doplnit palivo a zkontrolovat hladinu oleje.

V některých případech uživatel prostě zapomněl provést. V takových případech není zázrak, když za startovací lano taháte několik hodin v kuse! Abyste neztráceli čas marnými pokusy, poradíme vám, jak sekačku naplnit:

  • Otevřete víčko palivové nádrže, doplňte palivo po značku. Pokud není žádná značka, ale plníte až po plnicí hrdlo, nepřeplňujte.
  • Zkontrolujte hladinu oleje. Pokud je nedostatečná, brzy si tímto způsobem zničíte motor, proto je lepší ji doplnit. Olej se obvykle dolévá přes víčko na horní straně skříně (často označené „olej“ nebo pomocí olejové nádobky).

Je důležité vědět, že mnoho sekaček, především těch s dvoutaktním motorem, vyžaduje směs oleje a paliva. To je váš případ. přečtěte si pozorně návod k obsluze!

Dalším krokem je napuštění palivového čerpadla.

K tomu je třeba najít měkké víčko v blízkosti zapalovací svíčky, obvykle červené nebo černé barvy. Nalezeno? Dobře, stiskněte jej 4-5krát, aby se karburátor naplnil palivem. Nenechte se unést, jinak můžete motor zaplavit.

Pokud ji nenajdete, neznepokojujte se. ne všechny stroje ji mají, takže může být nutné zcela otevřít škrtící klapku.

Přečtěte si více: Jak vyrobit sekačku na trávu z úhlové brusky

Zapalovací svíčka se nachází v blízkosti motoru a poznáte ji podle gumového víčka. Ujistěte se, že na něm víčko pevně sedí.

Páčka plynu se nastaví do střední nebo koncové polohy. Jinak motor nebude mít dostatek benzinu.

Při spouštění buďte opatrní! Většina nových sekaček se vyrábí s bezpečnostním spínačem, který je důležité držet při spouštění. Pokud ji nemáte, zkontrolujte, zda stroj stojí stabilně.

Jednou rukou podepřete sekačku a druhou rukou prudce zatáhněte za startovací lanko směrem nahoru. Nevadí, když to budete muset udělat několikrát, než se stroj spustí. se zkušenostmi se počet pokusů sníží.

Bezpečnost sečení

Jaká opatření je třeba dodržovat při práci s vyžínačem? Existuje několik jednoduchých a přímočarých bodů, po jejichž splnění se můžete vyhnout nebezpečným situacím a minimalizovat možnost zranění:

  • Nepoužívejte strunovou sekačku za mokrého a vlhkého počasí (zejména elektrickou strunovou sekačku);
  • Před sekáním si oblečte tělový oděv, abyste si nepoškodili kůži kousky stébel trávy odlétávajícími od kotouče nebo lanka při vysoké rychlosti;
  • Dodržujte vzdálenost 15 metrů od ostatních osob a věnujte pozornost případným znamením ostatních;
  • Používejte sluchátka nebo špunty do uší;
  • Používejte elektrickou strunovou sekačku a ujistěte se, že je přívodní kabel od prodlužovacího kabelu vždy za vámi;
  • Noste přiléhavé gumové boty, které lze po použití snadno vyprat;
  • Používejte rukavice a ochranné brýle, abyste zabránili vniknutí malých kamínků do očí a dýchacích cest;
  • V případě zranění okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Nezapomeňte se také podívat za sebe, pokud náhle narazíte na překážku zepředu nebo z boku. Při zanořování tyče a nože do husté trávy dávejte pozor na kameny, pařezy nebo bobule (např. jahody). Práce se zastřihovačem vyžaduje disciplínu a pozornost, ale jakmile pochopíte jednoduchá pravidla, stane se vám to známé a snadno pochopitelné a výsledky budou jen příjemné.

Nyní sekačka běží v

Po spuštění nespěchejte ihned se zkouškou vyžínače trávy. Nechte motor 5 minut běžet na volnoběh, aby se zahřál. Během zahřívání upravte průtok vzduchu páčkou sytiče, abyste zabránili roztočení cívky s vláknem nebo nože. Po zahřátí nářadí plně otevřete přívod vzduchu přesunutím páky do polohy „ON“ a stiskněte spoušť plynu do poloviny po dobu asi 2030 sekund. Poté uvolněte plyn a nechte motor běžet 30-40 sekund na volnoběh. V tomto režimu pokračujte po dobu 10 15 minut. Poté ji vypněte a nechte ji 15 20 minut odpočívat.

Po vychladnutí sekačky pokračujte v chodu motoru podle předchozího schématu. Spusťte strunovou sekačku za horka s otevřeným sytičem. Snažte se nedržet plynový pedál příliš dlouho, protože pohyblivé části se o sebe pouze otírají. Nenechávejte motor dlouho běžet na volnoběh, protože by se mohl přehřát.

Dalším krokem je provoz v převodovce benzinové kobylky. Za tímto účelem vyberte oblast s měkkou mladou trávou. Sekejte 510 minut s 1/22/3 plného plynu. Pak si dejte 20 až 25 minut přestávku. Tento cyklus opakujte 34krát.

správně, spustit, nářadí

Obecně platí, že sekačka by měla běžet podle popsaného postupu, dokud se nevyčerpá palivová směs v nádrži. Nástroj je pak připraven k nepřetržitému provozu. Během provozu kontrolujte teplotu převodovky a motoru. Nepřehřívejte se.

Servis křovinořezu (vyžínače trávy)

Motor. Vzduchový filtr musí být vždy čistý (bez nečistot a třísek) a pěnový filtr by měl být naolejovaný. Jednou týdně zkontrolujte palivový filtr a v případě potřeby jej vyměňte, pokud je nářadí často používáno. Kontrola utažení matic a šroubů. před zahájením práce. Vyčistěte tlumič výfuku (nebo jeho mřížku) a zátky podle potřeby.

Řezné kotouče. Řezné hrany správně a pečlivě naostřete pomocí vhodných šablon a pilníků (smirkových desek), přičemž dodržujte úhly řezu odpovídající značce čepele. Kotouče pravidelně obracejte na obou stranách o 180° a opotřebovávejte je rovnoměrně. Tupý kotouč nebo špatně či nevhodně nabroušený kotouč špatně řeže, a tím přetěžuje motor, což vede ke zrychlenému zkrácení životnosti motoru.

Strunové struny a strunové hlavy. Používejte pouze žací struny určené pro váš vyžínač. nepoužívejte drátěné nebo kovové hadice! Používejte pouze střihací šňůru o průměru doporučeném výrobcem. Navíjejte cívku pevně, ale bez křížení cívek. Vyčistěte žací hlavu od nečistot a podle potřeby ji namažte. Opotřebovaná nebo deformovaná hlava křovinořezu může poškodit převodovku a/nebo hřídel křovinořezu.

Rohová převodovka. Podle potřeby odstraňte nečistoty (tato „srst“ brání správnému chlazení převodovky) a na dvojici ozubených kol naneste mazivo Husqvarna nebo podobné mazivo.

Ochranné kryty. Nepoužívejte křovinořez bez ochranného krytu. Ochranný kryt představuje nebezpečí pro život a zdraví a může přetížit motor křovinořezu. Používejte pouze ochranný kryt nože, který je specifikován výrobcem pro každý typ řezacího nástavce.

správně, spustit, nářadí

Oprava křovinořezu svépomocí

Je třeba poznamenat, že ne vždy je možné křovinořez opravit svépomocí, ale ve většině případů jsou drobné opravy v silách každého.

Pokud se vám porouchá motor sekačky na trávu a nejste automechanik nebo elektrikář, raději se nepokoušejte stroj opravovat. Je možné, že se vám ho nepodaří správně sestavit. Mohou se vyskytnout následující problémy: nízká komprese motoru, motor je zadřený nebo je vadný karburátor. Pokud vám tato slova nic neříkají, neměli byste křovinořez opravovat podle obrázku a intuice.

Stojí za zmínku, že servis a opravy motorové pily a křovinořezu jsou v mnoha ohledech podobné.

Vyžínače trávy se skládají z tyče, motoru (buď nahoře, nebo dole), žací hlavy s noži a různého příslušenství. Co pro to můžete udělat sami?

klapka sytiče; 2. klika; 3. vypínač motoru; 4. páčka ovládání plynu;

omezovací konzola; 6. tyč; 7. bariéra řezáku;

1) Pokud se vám porouchá bubnový spínač a znáte jednoduchá schémata zapojení a umíte dobře pájet, pájit a používat kalafunu, můžete bubnový spínač snadno vyměnit za nový. Ty jsou k dostání v prodejnách s elektrotechnikou a osvětlovací technikou.

2) Pokud se drátěná zarážka uvolnila ze žací hlavy, lze ji na hřídel navinout pomocí kousku ohebného měděného nebo hliníkového drátu. Můžete také vyrobit nový nástavec z pásku nerezové oceli.

3) Pokud se na žací liště přetrhlo lanko k vyžínači, není nic jednoduššího než si ho vyměnit. Křovinořezovou hlavu byste si mohli koupit samostatně a vyměnit ji, ale hřídel vyžínače je mnohem levnější. Nejlepší volbou je nylonový nebo kapronový vlasec o průměru 0,9 až 1,5 mm. Změřte průměr používaného vlasce najednou, než se zcela vyčerpá. Tenčí by se mohly zlomit, silnější by způsobily přehřátí motoru a zbytečné vibrace. Rozmontujte buben a ručně naviňte strunu vyžínače, poté buben opět smontujte.

4) Pokud se hřídel zlomí, lze ji také opravit přivázáním a přilepením k dřevěným latím nebo železným konzolám.

5) Pokud motor začne silně vibrovat a běží „hrubě“, je možné, že je třeba křovinořez promazat. Všechny vyžínače trávy se snadno rozebírají a měly by se alespoň jednou ročně naolejovat.

7) Pokud je vaše sekačka na trávu vybavena plastovými noži, které se z nějakého důvodu zdeformovaly, můžete je vyměnit za kovové. Potřebujete několik čepelí z nerezové oceli. Doma je to obtížné, ale může vám pomoci známý soustružník, který pracuje v průmyslovém závodě nebo továrně. Lopatky jsou k hřídeli připevněny objímkou s podložkou. Tato modernizace povede k tomu, že strunová sekačka bude schopna sekat trávu jakékoliv intenzity. Při práci s takovým zastřihovačem byste však měli být obzvláště opatrní.

8) Motor nenastartuje? Chcete-li křovinořez nastartovat, musíte někdy i za tepla zcela zavřít sytič, aby byla směs bohatší. Zkontrolujte přívod paliva, vyčistěte zapalovací svíčku a případně ji vyměňte.