Jak dlouho lze nástroje v kraftových sáčcích skladovat?

Jak dlouho vydrží sterilní materiál v kraftovém sáčku??

Sterilní nástroje v kraftovém papírovém sáčku mají trvanlivost až 21 dní! ♻A v kombinovaném kraftovém sáčku. 1 až 2 roky v závislosti na výrobci obalu.

Sáčky jsou vyrobeny z kraftového papíru v bílé nebo hnědé barvě (druhá varianta je o něco levnější) a mají lepicí ventil, kterým se ručně uzavírají. Skladovatelnost nástrojů v kraftových sáčcích je 21 dní.

Oblast použití kraftového sáčku pro sterilizaci

Speciální obal je vyroben z kraftového papíru, silného papíru z recyklovaných materiálů. Papír se skládá z několika vrstev (2 až 6) a má hustotu 80 až 110 mm na 1 m 2. Pouzdro je po stranách polepené a vypadá jako obdélníková obálka.

Je určen především pro sterilizaci ve vzduchových nebo plynových komorách, ale lze jej použít i pro kombinovaný typ ošetření (vzduch a pára, záření, plyn atd.).д.)

Obal je vhodný pro zpracování a zachování sterility:

  • Papír se používá především pro chirurgické nástroje a vyšetření;
  • vybavení pro manikúru;
  • chirurgické rukavice;
  • skleněné nádobí;
  • obvazy;
  • Zdravotnické potřeby.

Jak má vypadat kraftový sáček po sterilizaci?

Po zákroku věnujte pozornost barvě indikátoru: po sterilizaci vzduchem se jeho modrá barva změní na olivovou, zatímco po sterilizaci parou se barva indikátoru změní na olivovou. Béžová se stává fialovou.

Kraftové sáčky by měly mít na sobě indikátory v podobě malých koleček nebo čtverečků, které změní barvu POUZE PO vystavení vysokým teplotám! Požádejte řemeslníka, aby vám ukázal prázdný kraftový sáček, abyste mohli porovnat barvu indikátorů.

dlouho, nástroje, kraftových, sáčcích

Jak dlouho jsou nástroje v kraftovém papíru??

♻Skladovatelnost sterilních nástrojů v kraftovém papírovém sáčku je maximálně 21 dní! ♻A v kombinovaném kraftovém sáčku. 1 až 2 roky v závislosti na výrobci. To je uvedeno v návodu k použití samotného kraftového sáčku.

Sterilizované obaly s nástroji skladujte v suchých a čistých skříních, chráněných před slunečním zářením, při teplotě 10 až 30 °C a vlhkosti nejvýše 50 %.

Jak dlouho by měly být sterilní nástroje skladovány?

Interval sterility nástrojů je od několika hodin do 7 dnů (v závislosti na technických specifikacích komory). Nepoužívejte tyto komory k dezinfekci a sterilizaci nástrojů. Komoru plní zdravotní sestra ve sterilním oděvu a rukavicích.

Nástroje lze sterilizovat v suché tepelné jednotce jednou denně. večer. Lze to dělat častěji, ale ne nutně. Stejně jako v případě manikúry se může údržbář rozhodnout nepoužívat kraftové sáčky. Poté je třeba přístroje uchovávat pod ultrafialovým světlem.

Jak dlouho mohou být sterilní nástroje uchovávány po otevření sterilizačního boxu??

Doba skladování sterilních materiálů ve sterilizačních boxech. 3 dny. Pokud byla tato sterilizační krabička otevřena, lze tyto materiály používat až jeden den po otevření (poté musí být boční otvory sterilizační krabičky otevřené).

Kraftové sáčky by měly mít indikátory v podobě malých koleček nebo čtverečků, které změní barvu POUZE POTÉ, co byly vystaveny vysokým teplotám!

oblast použití

Kraftový sáček je přesně navržen pro sterilizaci a následné skladování do doby použití lékařských (nebo manikérských) nástrojů, ať už se jedná o injekční stříkačky nebo skalpely s pinzetami, pipetami a zkumavkami.

  • sterilní zpracování a balení nejen lékařských, ale i chemických nebo farmaceutických nástrojů a materiálů;
  • hermetické balení potravin;
  • Balení všech druhů nepotravinářského zboží, například pro poštovní služby.

Oblast použití

Kraftový sáček je přesně navržen pro sterilizaci a následné skladování do doby použití lékařských (nebo manikúrních) nástrojů, ať už se jedná o injekční stříkačky nebo skalpely s pinzetami, pipetami a zkumavkami.

dlouho, nástroje, kraftových, sáčcích
  • Sterilní manipulace a balení nejen zdravotnických výrobků, ale také chemických nebo farmaceutických výrobků a materiálů;
  • hermeticky uzavřené obaly na potraviny;
  • Obaly pro všechny druhy nepotravinářských výrobků, například pro poštovní zásilky.

Skladování a používání zdravotnických prostředků po sterilizaci

Skladujte sterilizované výrobky v obalech ve skříních, na pracovních stolech. Doba skladování je uvedena na obalu a je určena typem obalového materiálu podle návodu k použití.

Nebalená sterilizace je v decentralizovaném systému povolena pouze v následujících případech:

  • Při sterilizaci zdravotnických prostředků chemickými roztoky
  • Při sterilizaci kovových nástrojů tepelnými metodami (sklolaminát, infračervené záření, vzduch, pára) v přenosných sterilizátorech

Všechny sterilizované nebalené zdravotnické prostředky by měly být okamžitě použity k určenému účelu. Je zakázáno přenášet je z jedné místnosti do druhé. V případě potřeby mohou být nástroje, které byly sterilizovány nebalené jednou z tepelných metod, po dokončení sterilizace uloženy ve schválené baktericidní komoře (vybavené UV lampou) po dobu uvedenou v návodu k použití zařízení, nebo pokud taková komora není k dispozici, na sterilním stole po dobu nejvýše 6 hodin.

Zdravotnické prostředky sterilizované ve sterilizačních boxech nesmí být ze sterilizačních boxů vyjmuty k použití déle než 6 hodin po jejich otevření.

Baktericidní komory vybavené UV lampami lze používat pouze pro účely skladování nástrojů, aby se snížilo riziko sekundární kontaminace mikroorganismy v souladu s návodem k použití. Je přísně zakázáno používat tato zařízení k dezinfekci nebo sterilizaci výrobků.

Při sterilizaci nebalených nástrojů vzduchovou sterilizací se sterilizované nástroje nesmí skladovat ve vzduchovém sterilizátoru a nesmí se používat den po sterilizaci.

Při chemické sterilizaci s použitím chemických roztoků se sterilizované díly omyté sterilní vodou ihned použijí k určenému účelu nebo se uloží do sterilizačního boxu s filtry, který je zakrytý sterilní fólií, a to až na 3 dny.

Veškeré manipulace na sterilním stole se provádějí ve sterilním plášti, masce a rukavicích a za použití sterilních prostěradel. Je třeba zaznamenat datum a čas zakrytí sterilního stolu. Sterilní stůl je zakrytý po dobu 6 hodin. nepoužité materiály a nástroje ze sterilního stolu musí být znovu sterilizovány.

Použití sterilizovaných zdravotnických prostředků s prošlou dobou použitelnosti po sterilizaci není povoleno. Sterilizace zdravotnických prostředků se zaznamenává do statistického deníku.

Kontrola sterilizace

Kontrola sterilizace zahrnuje kontrolu parametrů sterilizačních režimů a hodnocení jejich účinnosti. Ke kontrole parametrů sterilizačního režimu se používají dvě metody:

dlouho, nástroje, kraftových, sáčcích
  • Fyzikální. používání kontrolních a měřicích přístrojů: teploměrů, manovakuometrů atd
  • Chemicky. pomocí chemických indikátorů

Účinnost sterilizace se posuzuje na základě bakteriologických testů prováděných v rámci biotestů a kontroly sterility sterilizovaných předmětů.

dlouho, nástroje, kraftových, sáčcích

Sterilizace zdravotnických prostředků je velmi náročná činnost. Kvalita lékařské péče v konečném důsledku závisí na kvalitě provedené sterilizace. Koneckonců pouze řádně sterilizované nástroje a další zdravotnické prostředky jsou účinným preventivním opatřením proti přenosu infekčních onemocnění v nemocnici.

Přidat komentář

Tento web používá Akismet k boji proti spamu. Zjistěte, jak jsou vaše připomínky zpracovávány.

Vítejte na stránkách pro zdravotníky! My, správa webových stránek, vás vítáme na našich webových stránkách. Doufáme, že v něm najdete zajímavé a užitečné informace. Děkujeme vám za pozornost, kterou věnujete naší práci. Více informací na stránce „O nás“.