Jak demontovat startovací motor řetězové pily STIHL 180

STIHL STIHL 180 řetězová pila opravy: závady a jejich odstraňování

Vnější nátěr Alpina lze použít téměř na jakýkoli podklad:

  • Beton.
  • Obkladové a normální cihly (hliněné, silikátové atd.).д.).
  • Všechny druhy omítek (cementové, vápenné, strukturované směsi).
  • Odstraňte staré disperzní nátěry.
  • Disperzní plniva.

Čerstvě nanesené vápenocementové omítky nechte 4 týdny vyschnout, aby se z omítek vyloučil oxid uhličitý a mohly se dokončit chemické reakce.

Povrchy s vysokou nasákavostí (porézní nebo pórovité materiály, pórobeton atd.) je třeba před aplikací opatřit vhodným základním nátěrem.п.) opatřeny vhodným základním nátěrem s antiseptickými vlastnostmi.

Při použití sádrokartonových desek není nutné provádět základní nátěr.

Vybavení nářadím

Řetězové pily STIHL lze vybavit standardními a přídavnými komponenty. Zlepšují manipulaci se strojem a zvyšují bezpečnost.

Standardní funkce

Obrázek ukazuje brzdu Quick-Stop, která zvyšuje bezpečnost práce s nářadím.

  • Quick-stop. brzda pro okamžité zastavení pilového řetězu. Jedná se o bezpečnostní mechanismus při práci s benzinovými pilami. Spouští se stisknutím ruční zarážky na přední straně. zlomky sekundy, mechanismus zastaví pilový řetěz. V případě nadměrného zpětného rázu se automaticky aktivuje brzda řetězu.

Antivibrační systém řetězové pily chrání vaše zdraví.

  • Antivibrační systém. Silné vibrace motoru se přenášejí na rukojeti řetězové pily. To může uživateli způsobit vážné problémy. Pokud například dojde k poruše krevního oběhu v rukou. Společnost STIHL vyvinula a instalovala účinný antivibrační systém řetězové pily. U strojů vybavených tímto systémem nedochází prakticky k žádnému přenosu vibrací motoru na ramena rumpálu.

Kompenzátor zlepšuje výkon karburátoru.

  • Dilatační spára STIHL. Jedná se o regulátor karburátoru. Udržuje konstantní výkon motoru, úspornou spotřebu paliva a vysokou kvalitu emisí při provozu řetězové pily. A to se stále větším množstvím nečistot ve vzduchovém filtru.

Čištění filtru je nutné pouze v případě vážné ztráty výkonu motoru díky kompenzátoru. To znamená, že řetězová pila STIHL může dlouho pracovat, aniž by vyžadovala jakoukoli údržbu.

Řetězovou pilu lze ovládat jednou rukou pomocí samostatné páky.

  • Ovládání stroje jednou pákou. Ke spuštění a zastavení rozřezávací pily a k provádění studených a teplých startů se používá jediná samostatná páka. Díky tomu je ovládání stroje bezpečné a pohodlné, protože pravá ruka zůstává na řídítkách.

STIHL Ematic. vysoce výkonný systém mazání řetězu zvyšuje účinnost stroje.

  • STIHL-Ematic. systém mazání řetězu pily. Kombinuje olejové čerpadlo s řízeným průtokem oleje, vodicí lištu Ematic a pilový řetěz Oilomatic.

Speciální uspořádání řetězu a lišty způsobuje, že řetěz a lišta rozprašují mazivo přesně tam, kde je potřeba. Snižuje spotřebu oleje na polovinu.

Další příslušenství

Napínací zařízení řetězu pro rychlejší napnutí řetězu usnadňuje práci s nářadím.

  • Systém pro rychlé napínání řetězu (B). Zjednodušuje a urychluje každodenní práci. Povolení upevňovací matice na krytu řetězového kola. Řetěz se pak snadno a rychle napíná pomocí ovládacího kolečka. K této operaci nejsou potřeba žádné nástroje.

Boční přístup k napínacím šroubům zabraňuje poranění o řetěz nebo řetězové kolo.

  • Boční napínací zařízení řetězu (C). Umožňuje boční přístup k napínacím šroubům přes krytku dorazu řetězu. Tím se zabrání kontaktu rukou s ostrými hroty ozubených kol a hranami řetězu.

Systém Elasto-Start tlumí nárazy motoru a chrání vaše ruce.

  • Elasto-Start (E). Při spouštění dvoutaktního motoru vzniká v důsledku působení tlakových sil rázová hnací síla. zatěžuje klouby a svaly uživatele. Zařízení Elasto-Start tento škodlivý účinek při startování motoru zastaví. Kompenzátor v řídítkách přebírá a přenáší progresivní energii do kompresního procesu. Proto motor startuje bez otřesů a rovnoměrně. Řetězová pila vybavená těmito volitelnými doplňky se označuje jako STIHL MS-180/CBE.

Včetně příslušenství

K řetězové pile STIHL je k dispozici následující příslušenství.

Multifunkční nářadí pro údržbu řetězové pily.

  • Univerzální nástroj. Jedná se o sadu šroubováků a klíčů v jednom plastovém kufříku. Nástroj je dodáván s poutkem na opasek a nylonovým pouzdrem. Včetně:
  • Šroubovák Torx TX-27.
  • 3,5mm šroubovák s drážkou pro čištění drážek a seřízení karburátoru.
  • Klíče na zapalovací svíčky 16-19 (pro kombinovaný klíč 0000-890-3400) a 13-19 (pro kombinovaný klíč 1129-890-3401).

Systém pro snadné doplňování paliva do stroje.

  • Systém plnění paliva. Pro rychlé doplňování paliva do řetězových pil STIHL. Žádné plnění z kanystrů na palivo, kombinovaných kanystrů a kanystrů na benzin do maximálního objemu 5 litrů. Systém lze použít u palivových nádrží s průřezem otvoru větším než 23,5 mm.

Laserový zaměřovač zpřesní vaši práci.

  • Laserový značkovač dva v jednom. Skládá se ze zařízení pro křížové řezání dřeva a zaměřovače, který ukazuje směr pádu. Stroj řeže dřevo na krátké kusy podle předem nastavené velikosti. nejsou nutné žádné časově náročné výpočty nebo měření. Kontrola kvality řezu pomocí zaměřovače směru poklesu.
  • Držák pro řetězovou pilu. Slouží k pohodlnému uložení nářadí.

Řetězová pila STIHL pro startér řetězové pily

Podrobně: STIHL řetězové pily. ruční oprava startéru motoru od mistra pro olenord.com.

Každá řetězová pila potřebuje startovací motor, který ji rychle nastartuje. Rychlé otáčení klikového hřídele motoru stlačuje směs paliva a vzduchu a zapaluje ji. Proto je startovací motor řetězové pily nezbytný pro správnou funkci mechanismu.

Téměř všichni přední výrobci řetězových pil vybavují své výrobky startéry, které fungují na stejném principu. Není náhodou, že specializované obchody nabízejí univerzální provedení startérů, které jsou stejně vhodné pro řetězové pily STIHL, Husqvarna, Makita i pro čínské polooficiální napodobeniny uvedených značek. Pouze startéry řetězových pil domácí výroby (Lesnik, Ural a řada dalších) mají některé zvláštnosti.

Princip činnosti startéru řetězové pily je následující. V drážce pouzdra je umístěn knoflík, kterým je veden drát. Při náhlém zvednutí táhla se šňůra vytáhne a zapne spojkový buben, který přenáší pohyb na drážkovaný buben na hřídeli. To způsobí několikanásobné otočení klikového hřídele a stlačení směsi v prostoru mezi pístem a hlavou válce. Proto se při spouštění rukojeti ztratí kontakt mezi západkou a drážkami a hřídel se zastaví.

S rostoucím zdvihovým objemem motoru se zvyšuje množství směsi paliva se vzduchem potřebné k následnému zapálení, a proto se zvyšuje i tah tažného lana u výkonných pil. Proto se k urychlení vtahování mísy používají evolventní vratné pružiny z vysoce pružných ocelí.

Spuštění řetězové pily si můžete usnadnit následujícím způsobem:

  • Provozní směs je předem obohacena a karburátor je k tomu účelu vybaven sytičem.
  • Po instalaci automatického dekompresního ventilu umožňuje snížit pracovní tlak ve válci řetězové pily.
  • Instalace přídavné pružiny, která pohybem lanka usnadňuje odvíjení klikového hřídele.
  • K dispozici u některých řetězových pil (např. Partner S-series, Maxcut atd.).) Primer. čerpadlo, které předplňuje palivo.

Při častém spouštění řetězové pily jsou některé součásti startéru trvale vystaveny dynamickému zatížení. Výsledek: lano se může přetrhnout, některé zuby ráčny se mohou vyštípnout a hřídel se může otáčet podstatně pomaleji. Proto se revize a dokonce i oprava startéru někdy provádí několikrát za sezónu.

Při tahu dochází k neustálému tření kabelu o kryt startéru. Chcete-li vyměnit lano, rozeberte tělo sestavy a opatrně zvedněte buben ráčny tak, aby vratná pružina nesjela ze svého sedla. Tuto práci je nejlepší provádět ve dvou lidech: jeden z nich upevní pružinu, zatímco se vyměňuje kabel. Po upevnění lana v rukojeti a v drážkách bubnu se lano navine na válec a sestaví se těleso.

Pokud je materiál startovací pružiny nekvalitní, dojde k jejímu zlomení (obvykle v místě uchycení k bubnu, kde tvoří smyčku). Výměna pružiny se v tomto případě nevyplatí. Stačí z jejího povrchu důkladně odstranit nečistoty a zbytky mastnoty, pečlivě zbrousit místo destrukce a poté pružinu temperovat při teplotě 600650 °C (pružinová ocel by měla zkarmínovat). Pružinu je nutné pomalu ochlazovat a při teplotě 100 150 °C již lze její konec přesně omotat v podobě omezující lišty na vnitřní ploše bubnu (ocel získá potřebnou plasticitu) a vložit ji na místo. Pružné vlastnosti pružiny se nezmění.

Umístění startovací pružiny do správné drážky není snadné ani pro zkušené uživatele. Pružina by měla být nejprve svinuta na svůj původní průměr a umístěna do dutiny náboje bubnu. Vnější konec pružiny je zachycen za dorazovou přírubu a vnější konec je třeba pomocí šroubováku vyrovnat s otvorem v zámku. Umístěte závěs na vnitřní konec pružiny pomocí šroubováku proti otvoru a spusťte disk. Otáčením kotouče zkontrolujte, zda je západka na svém místě. Poté se smontuje samotná ráčna.

Po instalaci pružiny nastavte její napnutí. Za tímto účelem se lanko vloží do drážky na obvodu a navine se na něj vratná pružina. Po uvolnění vůle je lepší pružinu utáhnout o několik otáček navíc, aby bylo zajištěno požadované napnutí dílu.

Oprava samotného ráčnového mechanismu v domácích podmínkách se nedoporučuje, protože mnoho operací vyžaduje použití CNC stroje. Je jednodušší zakoupit novou sestavu u specializovaných prodejců.

Dnes se podíváme na problémy se startérem motorové řetězové pily a jejich řešení. Tento druh závady není neobvyklý, pokud je řetězová pila intenzivně používána. A v našem případě. na místě těžby dřeva. se to děje systematicky.

Problémy s čerpadlem a systémem obecně

Na tomto světě nic netrvá věčně a všechny věci se musí časem opravit. Olejový systém STIHL v mc 180 není výjimkou a má své specifické chyby. Podívejme se na ně blíže.

Příznaky vadného mazacího systému jsou následující

  • Řetěz řetězové pily je zcela suchý a lesklý;
  • olej neuniká z olejové nádrže;
  • Řetěz se rychle natahuje, a to nepřetržitě;
  • vodicí lišta se při řezání pohybuje do stran;
  • tyč se zahřeje a v oblasti hnacího řetězového kola se barva roztaví.

Všechny tyto varovné příznaky přímo nebo nepřímo naznačují, že je problém v systému mazání řetězu řetězové pily.

Pokud máte podezření, že se do řetězu nedostává mazací olej, je třeba nejprve zkontrolovat průtok oleje. Existují dva způsoby, jak to udělat. První způsob je podrobně popsán v návodu k obsluze nářadí, kde se uvádí, že je třeba motorovou pilu nastartovat, zvýšit tlak plynu na maximum a nasměrovat ji k nějaké překážce.

Když olejový systém funguje, olej stéká ze špičky pneumatiky a na povrchu, kam pneumatika směřuje, se objeví pruh olejových kapek. Pokud dojde k závadě v systému, zůstane povrch čistý.

Druhá metoda spočívá ve vyjmutí lišty z řetězové pily a jejím spuštění. Při vyšších otáčkách motoru bude olej proudit z olejového kanálu do dříku pneumatiky; pokud tomu tak není, je třeba hledat příčinu.

Diagnostika

Pro diagnostiku problému nejprve zkontrolujte a zkontrolujte olejový sběrač (filtr) STIHL 180. Obecně platí, že pokud je filtr silně znečištěný, může přestat dodávat olej.

V zájmu úspory se můžete pokusit vyčistit zanesený filtr důkladným propláchnutím benzínem.

Poté vyjměte napínací kolo a zkontrolujte napínací pastorek. Měla by být zcela bez otřepů a jiných nedokonalostí a po vyjmutí převodovky byste měli zkontrolovat také drátěnou páku. Musí těsně přiléhat k pastorku a nesmí se otáčet, jinak pastorek stojí na místě a nepřenáší sílu na čerpadlo, což vede k tomu, že není dodáván olej.

Pokud všechny výše uvedené metody diagnostiky a odstraňování závad selžou, je třeba použít krajní opatření, tj. е. Vyjměte čerpadlo.

Jak vyjmout čerpadlo

Olejové čerpadlo je namontováno na pravé straně základny skříně a na stejném místě je k němu připojeno olejové potrubí z nádrže řetězové pily. Chcete-li čerpadlo vyjmout, musíte nejprve uvolnit pilu z rukojeti odšroubováním zadní rukojeti jednotky a odpojit táhlo ovládání plynu. Dalším krokem je vyjmout zátky leštičů rukojeti a pomocí silného šroubováku s drážkou je vytlačit z jejich pouzder na rukojeti.

Po sejmutí rukojeti se tělo řetězové pily otočí vzhůru nohama. Hadice od olejové nádrže k čerpadlu je okamžitě viditelná. Měla by být odstraněna ze svého místa.

Čerpadlo demontujte pomocí šroubu se závitem M5 a široké podložky. Délka šroubu by měla být přibližně 45-50 mm. Na šroub je třeba nasadit podložku a zašroubovat jej do čerpadla (čerpadlo má závit na vnitřní straně). Když je šroub zašroubován, zarážka z podložky způsobí, že se olejové čerpadlo zvedne za závit. Čerpadlo se tak vysune ze svého místa. Než začneme, doporučujeme vám přečíst si článek o tom, jak rozebrat sekačku STIHL 180.

Pro lepší pochopení procesu demontáže čerpadla se můžete podívat na níže uvedené video. V tomto videu mistr náhradních dílů STIHL podrobně předvádí, jak vyjmout olejové čerpadlo z řetězové pily, a ukazuje hlavní závady v napájecím systému.

Olejové čerpadlo STIHL je vysoce kvalitní a robustní náhradní díl, proto by mělo být vyměněno až po kontrole všech ostatních součástí systému.

Po vyjmutí čerpadla byste jej měli vyčistit a propláchnout. Nejčastějším problémem s olejovým čerpadlem je obvykle ucpání. Po demontáži lze čerpadlo znovu namontovat.

Čerpadlo je třeba vyměnit pouze v případě, že je ucpané a nelze jej odblokovat.

Příčina úniku oleje na spodní straně řetězové pily

Řetězová pila STIHL 180 vykazuje závadu spočívající v tom, že olejové potrubí není řádně utěsněno a uniká do krytu. Pro odstranění problému stačí odpojit rukojeť pily STIHL MS 180, odpojit hadici, opláchnout a odmastit sedlo v krytu a stopku hadice, poté přidat těsnicí hmotu a hadici znovu nasadit. Tento jednoduchý postup spolehlivě zabrání problému a úniku oleje.

Jak vyměnit píst u řetězové pily STIHL 180

Pokud je třeba vyměnit starý píst a namontovat nový, je důležité vědět, jak to správně provést, a dodržet určitý postup. Dále je zapotřebí malý šroubovák s drážkou, speciální kombinovaný klíč STIHL, šroubovák, kladivo, měkké kladivo, kompresor a zámek pístu STIHL.

Před výměnou pístu nebo celé skupiny pístů je třeba řetězovou pilu co nejdůkladněji vyčistit. Pak je postup následující

  • Sejmutí horního krytu řetězové pily a vyšroubování zapalovací svíčky.
  • Odstraňte boční kryt.
  • Pomocí elektrického šroubováku odstraňte zarážky z tlumičů řetězové pily a poté oddělte její rukojeť od těla.
  • Poté vyjměte hnací řetězové kolo a startér.
  • Zasuňte pojistku pístu do otvoru pro zapalovací svíčku a uvolněte matici setrvačníku a spojky.
  • Vyjměte setrvačník, spojku a šnekové kolo olejového čerpadla, které se nachází za spojkou.
  • Vyšroubujte dva šrouby, které drží karburátor a vzduchový filtr. Vyjměte filtr, páku škrticí klapky a karburátor STIHL.
  • Vyjměte zapalovací cívku a tlumič výfuku.

Po provedení všech výše uvedených úkonů byste měli pilu vyčistit, znovu ji otočit vzhůru nohama a odstranit čtyři šrouby, které upevňují motor k řetězové pile. Po odstranění šroubů se motor oddělí od skříně a vyčistí.

Po vyjmutí motoru odšroubujte a vyjměte vanu a poté vyjměte sestavu pístu a klikového hřídele z motoru.

Pak malým šroubovákem uvolněte pojistné kroužky pístního čepu a oddělte klikový hřídel od pístu.

V případě, že je nutné vyměnit pouze píst, můžete jej nainstalovat na klikový hřídel a poté namontovat pojistné kroužky pístního čepu, přičemž je umístěte tak, aby místo zlomu pojistného kroužku směřovalo dolů. Aby se předešlo nebezpečí samovolného vyskočení pojistného kroužku za chodu motoru (podle pokynů STIHL). Poté se nasadí kompresní kroužky, válec se namaže motorovým olejem a motor se znovu sestaví.

Nasaďte klikovou skříň na motor s těsnicí hmotou a namontujte čtyři šrouby vozíku a křížem je utáhněte. Poté se motor namontuje na skříň řetězové pily. Opětovné sestavení se řídí opačným algoritmem než demontáž.

Demontáž spojky a pohonu olejového čerpadla

Před demontáží spojky je nutné demontovat hnací řetězové kolo. Za tímto účelem opatrně odstraníme pojistnou podložku z drážky na hřídeli a vyjmeme řetězové kolo a jehlové ložisko.

Vyšroubujte spojku pomocí 19″ vysoké korunky. Závit na něm je levotočivý, proto jej vyšroubujte na stranu vodicí lišty, nikoliv na zadní stranu modelu STIHL 180.

Po demontáži spojky ihned demontujte deflektor a pohon olejového čerpadla, což je snadné. к. jsou k hřídeli připevněny bez jakéhokoli upevnění.

Demontáž a montáž pily STIHL

Při demontáži pily STIHL platí několik dalších pravidel, z nichž jedno je, že ruční kolo nesmí být zajištěno šroubováky, šrouby nebo jinými improvizovanými prostředky. To může způsobit zlomení nožů. Dbejte na to, abyste ji připevnili pouze způsobem, který je znázorněn na obrázku. Vysvětlili jsme vám, jak stroj STIHL 180 rozebrat, ale je třeba uvést několik podrobností o tom, jak stroj znovu sestavit:

  • na ojnici nasadit píst, vlevo od něj je strana klikového hřídele, kde bude setrvačník;
  • vrátit píst do válce. Pokud jde o položky, jako jsou pojistné kroužky, ložiska nebo olejová těsnění, umístěte je na hřídel a umístěte je na správné místo na válci;
  • Klikovou skříň a její uložení odmastěte, namažte a zajistěte 4 šrouby.

Řetězová pila STIHL STIHL 180 se startovacím motorem je přestavěna pomocí náhradních dílů STIHL. to vysvětluje rozdíly mezi startovacím motorem a motorem. Nezapomeňte zkontrolovat táhlo karburátoru a připojení kabelu zapalování. Všechny podrobnosti si můžete prohlédnout také ve videu. Prodejna elektrického nářadí KosiKosa s potěšením nabízí své odborné znalosti každému z našich čtenářů a zákazníků.

STIHL MS 180 je robustní a odolný stroj, který však potřebuje opravit. stejně jako každý jiný stroj. Tento článek ukazuje, jak rozebrat řetězovou pilu STIHL mc 180, což je nezbytné v případě generální opravy motoru.

Oprava startéru motoru STIHL 180 vlastníma rukama

Více informací: STIHL příručka pro opravy STIHL 180 startér motor od mastermind pro olenord.com.

Navzdory mnoha variantám moderních stavebních materiálů je dřevo stále nejoblíbenějším materiálem. Proto jsou motorové pily velmi oblíbené u dřevorubců, majitelů domů a zahrádkářů.

Řetězová pila STIHL 180 v široké škále variant se již mnoho let těší velkému zájmu amatérů i zkušených lesníků a vyznačuje se jednoduchou obsluhou, servisem a údržbou. Společnost STIHL byla založena před více než devíti stoletími a již v roce 1926 začala vyrábět řetězové pily na benzinový pohon. Díky mnoha inovacím, nenáročnosti a odolnosti jsou nástroje tohoto výrobce žádané na světovém trhu s dřevoobráběcími stroji.

Než začnete odstraňovat potíže, musíte mít připravené správné nástroje.

Celkový pohled na řetězovou pilu STIHL MS 180 se základními komponenty

Vzhledem k tomu, že řetězová pila je poměrně jednoduchý stroj, obsahuje seznam příslušenství následující položky:

  • Sada šroubováků a křížových šroubováků;
  • otevřený klíč;
  • klíč na zapalovací svíčky;
  • sada nástrčných hlavic a nákružků
  • Multifunkční nářadí STIHL.

Abyste mohli takové poruchy účinně řešit a obnovit výkon stroje, musíte co nejpřesněji identifikovat závadu, která je příčinou poruchy. Vzhledem k tomu, že řetězová pila je vybavena spalovacím motorem, hlavní příčiny závad se nacházejí v motorové jednotce.

Před prací na stroji vypněte motor, nechte jej vychladnout a zkontrolujte, zda se nerozběhne. Chraňte si prsty bavlněnými rukavicemi.

Mezi nejčastější závady, které se vyskytují při opravě řetězové pily STIHL 180, patří

  • Motor nenastartuje;
  • Motor se po krátké době používání zastaví a samovolně vypne;
  • U maznice řetězu dochází k úniku oleje;
  • Motor nevyvíjí plný výkon.

Časté poruchy převodové části pily zahrnují přetržené články řetězu. můžete ji opravit nýtováním spojů nebo výměnou za novou.

Navzdory relativní jednoduchosti konstrukce a absenci složitých mechanismů doporučují odborníci odstraňovat problémy v určitém pořadí. Nejprve by se měla zkontrolovat palivová nádrž, zda netěsní, a pokud jsou úniky přijatelné, měl by se zkontrolovat startér řetězové pily. Pokud je i tento mechanismus v dobrém stavu, zkontrolujte, zda zapalovací svíčka správně funguje.

Po manipulaci s diagnostikou svíčky (zjištění přítomnosti nebo nepřítomnosti kalu, správnosti mezery mezi elektrodami, stavu O-kroužku) přeneste svou pozornost na karburátor. Jemné piliny, prach a nečistoty často způsobují ucpávání palivového systému.

Pokud čištění karburátoru vaší řetězové pily STIHL 180 nevrátí předchozí výkon, je příčinou pravděpodobně pístová skupina válce. Napájecí jednotka je jedním z nejsložitějších mechanismů nářadí a pro diagnostiku problému je nutná téměř kompletní demontáž.

Prvním krokem při diagnostice palivového systému je kontrola hladiny palivové směsi v nádrži.

Řetězová pila STIHL 180 STIHL

I když si je majitel jistý, že je přítomen benzín, pomáhá to eliminovat podtlak způsobený ucpaným obtokovým ventilem. Je navržen tak, aby optimalizoval tlak v nádrži s ohledem na spotřebu paliva. Pro snadné čištění odvzdušňovacího systému řetězové pily se používá běžná středně velká šicí jehla.

Při kontrole palivového systému věnujte pozornost neporušenosti palivových konektorů, jejichž těsnost může být ovlivněna mechanickým poškozením nebo dlouhodobým používáním stroje. Někdy je příčinou úniku směsi a v důsledku toho nesprávného chodu motoru opotřebení pryžových těsnění a primerů (sacího knoflíku). V takovém případě vyžaduje ruční oprava řetězové pily STIHL 180 zakoupení a výměnu sady náhradních zapalovacích svíček.

Příčinou poruchy u tohoto modelu může být porucha zapalovacího systému a startovací jednotky motoru.

Pokud se měřením mezery mezi setrvačníkem a modulem nezjistí žádné abnormality, je třeba věnovat pozornost zapalovací svíčce.

Většina výrobců a řetězových pil STIHL doporučuje mezeru 0.2 mm. K tomu potřebujete sondu s mincovním řezem, mincovním drátem nebo plochým páskem, které se prodávají u většiny prodejců.

Po vyjmutí zapalovací svíčky z hřídele změřte mezeru zapalovací svíčky řetězové pily mezi středovou a boční elektrodou. Pokud je příliš malý (> 0.7-1.Pokud je jiskřiště menší než 0,5 mm, může se jiskra objevovat přerušovaně, minimálně však 0,5 mm.7 mm). nestačí pro optimální zapálení palivové směsi.

Klasické uspořádání

Klasické uspořádání Husqvarna usnadňuje opravy řetězových pil. Pilový řetěz je umístěn vpravo a na boku pily, kde je umístěna nouzová brzda. Pomocná rukojeť kryje skříň motoru zleva doprava. Tlačítko zapnutí/vypnutí je na zadní straně a je orientováno pod palcem, tlačítko akcelerátoru je na rukojeti.

Buben a startovací rukojeť jsou na levé straně nad chladicí mřížkou. Vlevo dole je víčko palivové nádrže.