Hliníkový broušení. Hliníkový broušení

Hliníkový kovový výroba řídí abrazivní vývoj

Hliníkové slitiny nabízejí zlepšený poměr síly k hmotnosti versus tradiční ocelové slitiny. Lehké trendy napříč dopravním sektorem řídí rozšířené využití hliníku po celém světě. Tyto trendy přinášejí potřebu rychlých a efektivních nástrojů pro broušení hliníku. Typická kola mlýnek na pravém úhlu určená pro ocel nejsou pro použití na hliníku, protože povrch kola se může rychle ucpat zaseknutými kovovými čipy.

Zkoumáním mechanismů, kterými se kovové čipy mohou uvíznout (naloženy) na povrch kola, lze na návrh abraziva použít strategie, aby se zabránilo zatížení kovů. Výsledkem je, že nová specialita na mletí hliníku se zavádí s výrazně zlepšenou rychlostí broušení a delšího trvalého výkonu, bez potřeby vosků nebo maziv.

Proč roste využití hliníku v dopravním průmyslu?

Hliník používaný v průmyslu obvykle není čistý prvek, ale spíše v řadě rodin slitin hliníku, v závislosti na konečném použití. Ačkoli vlastnosti specifických slitin hliníku se mohou značně lišit, je bezpečné provést následující zobecnění. Hliníkové slitiny jsou mnohem lehčí; jejich hustota je obvykle kolem 2.7G/CC, což je asi 1/3 oceli (7.85G/CC). Ačkoli nejsou tak mechanicky silné jako ocel, jejich poměr jejich pevnosti k hmotnosti je vyšší.

Výroba a využití hliníku roste, a proto roste potřeba a příslušenství pro zpracování kovů hliníku. Ačkoli je celková produkce oceli vyšší než produkce hliníku v současné době, rychlost růstu hliníku je asi o 60% vyšší než u oceli. Od roku 2008 do roku 2018 rostla globální produkce hliníku při složené roční míře růstu (CAGR) 4.8%, zatímco globální produkce oceli rostla na CAGR 3.0%. Trendy ve výrobě surových kovů jsou úzce svázány s trendy v používání kovů a příslušenství pro zpracování kovů: i.E. abrasivy.

Růst využití hliníku je primárně poháněn automobilovým a dopravním průmyslem, následovaným leteckým a obranným, námořním a dalším průmyslovým odvětvím. Automobilový a dopravní průmysl představuje asi 80% hodnotou globálního využití vysokých pevných hliníkových slitin na odhadované 7 CAGR 7.7% od roku 2018 do roku 2023.

Silná potřeba hliníku v automobilovém a dopravním průmyslu je poháněna lehkými trendy. Výrobci automobilů jsou pod konstantním tlakem na zvýšení palivové účinnosti jejich flotil, takže přirozeně hledají silnější a lehčí materiály. V odvětví komerčních nákladních vozidel mohou lehčí přívěsy za následek větší váhu nákladu na výlet, kromě úspor paliva. Hliník se také používá ke snížení hmotnosti mořských lodí, což pomáhá v jejich rychlosti, manévrovatelnosti, stabilitě a úsporách paliva. Lehké trupy také umožňují provoz v mělčích hloubkách vody.

Bezpečnost z hliníku

Bezpečnost je vždy nejvyšší prioritou při použití brusky pravého úhlu. Vždy by mělo být používáno správné osobní ochranné vybavení (OOP) a ventilace a mlýnek by měl být v dobrém stavu se správným strážcem kol na místě. Před použitím by mělo být vždy zkontrolováno broušení (nebo odříznutí) kola a bezpečně namontováno správnými přírubami. Rychlost nástroje (revoluce za minutu nebo ot / min) by nikdy neměla překročit hodnocení otáček za otáčky, i když se zdá, že kolo se hodí na nástroj.

Broušení hliníku nevytváří viditelný proud jiskry; Hliníkový swarf je však stále velmi horký a může zahájit požáry. Kromě toho může být hliníkový prach výbušný, pokud je za určitých okolností zavěšen ve vzduchu.

Také tepemická chemická reakce vedoucí k intenzivnímu oheň „třídy D“ (hořlavý kov) může nastat, pokud jsou hliníkové lupínky nebo prach kombinovány s oxidem kovu (jako je rez) a zapáleno. Tato reakce je základem pro termite. Z tohoto důvodu je důležité vyhnout se křížové kontaminaci udržováním pracovních oblastí oceli/železa, nástrojů a kol oddělených od pracovních oblastí, nástrojů a kol hliníku a kol.

Další informace o bezpečnosti naleznete na stránce bezpečnosti produktu Norton a na webu OSHA.

Obrázek 1: Příklad režimu selhání při použití standardních broušení kol na hliníku (stříbrné barevné oblasti jsou zaseknuté kov)

Hliníkové slitiny mají také nižší tvrdost, vyšší tažnost a nižší body tání ve srovnání s ocelovými slitinami (500 ° C až 600 ° C pro hliník vs. asi 1500 ° C pro ocel). Tyto rozdíly mohou znamenat, že nástroje a techniky kovů používané pro práci z oceli nejsou vždy optimalizovány pro práci hliníku.

Mnoho projektů z hliníkového kovů zahrnuje broušení mimo ruku (odstranění zásob), často jako součást přípravy na svařování. Jedním z běžných problémů při broušení je tendence, aby se hliníkové kovové čipy přilepily na samotné brusné kolo. Když se kola (ucpávky) kovovým kovovým. Obrázek 1 ukazuje standardní brusné kolo po pouhých několika minutách použití na hliníku. Protože toto brusné kolo bylo navrženo pro použití na oceli. ne hliníkové. došlo k nakládání a kolo se přestalo efektivně brousit.

Jedním z praxe ke snížení zatížení hliníku je nanesení vosku na broušení, což zpožďuje nástup kovového zatížení. Nanesením kluzké látky na povrchu kola dočasně ztěžuje hliníkové čipy. Jakmile se však kolo používá, vosk se opotřebovává a bude muset být znovu aplikován. Tato možnost není ideální, protože aplikace vosku vyžaduje čas broušení a vytváří další kontaminaci na obrobku a v okolí, které bude třeba vyčistit. Také, pokud vosk není důkladně vyčištěn z obrobku, může to vést k vadám ve svaru.

Pro zkoumání základních mechanismů jsou naložené oblasti na povrchu použitého brusného kola pečlivě prozkoumány pomocí specializovaného nastavení kamery s vysokou zvýšením:

Obrázek 2: Pohled shora dolů na použitý sekci broušení

Jasné oblasti na obrázku 2 jsou hliníkový kov přilepený na tváři kola. Bílé, blokované rysy jsou abrazivní zrno. Žlutá oblast je exponovaná, opotřebovaná oblasti vazby a hnědá je základní vazba a póry.

Obrázek napravo na obrázku 2 ukazuje řezací bod jediného zrna, jehož povrch byl potažen hliníkovým kovem. Za řezaným bodem je mnoho strunných žetonů hliníku, které byly shromážděny. Protože tyto žetony nebyly odstraněny z broušené zóny, spojily se dohromady z tření a tepla vytvořeného, ​​když zrno zasáhlo obrobku. Pruhy podél středu této hmotnosti ukazují, jak se otírají mezi hliníkovým obrobkem a hliníkem přilepeným k broušení. Když se hliník shromáždil na tváři brusného kola, zablokoval řeznou špičku od odstraňování dalších čipů, čímž se ucpal proces odstraňování kovů.

Průřez tohoto broušení byl také připraven a pohlížen pod optickým mikroskopem, který pozoroval zatížení kovu z bočního pohledu:

hliníkový, broušení

Obrázek 3: Boční pohled na použitý sekci broušení (vlevo) a obrázky horní a dolní části čipu (vpravo)

Hliníkové čipy byly poté pečlivě odstraněny z povrchu kola a vyšetřeny elektronovým mikroskopem (SEM) na horní straně a rozhraním pod ním (obrázek 3, vpravo). Tření/orby značek na horní straně čipu naznačují polovině podobné chování. Spodní strana čipu ukazuje, jak se hliník dokázal deformovat a připevněn k plnému povrchu mrouka. Tyto deformační rysy ukazují, že kov byl změkčen poblíž jeho bodu tání, když byl připojen k povrchu kola a že hmota soudržně rostla, když se ostatní hranolky hliníku uvízly.

Abychom lépe porozuměli broušení interakcí, které vedou k funkcím pozorovaným na povrchu kola, se použije náš systémový přístup (obrázek 4). Tento rámec ukazuje, jak může abrazivní zrna, vazba držící zrno a obrobek, který je na zemi, interagovat při řezání (odstranění materiálu), orbě (posun materiálu) a klouzání (modifikace povrchu) procesů.

Funkce pozorované na povrchu kola svědčí o několika posuvných interakcích, hlavně když se abrazivní zrna přišla do kontaktu s obrobkem hliníku. Klouzavé interakce nepřispívají k procesu odstraňování kovů (tvorba čipů) a působí pouze tak, aby byl proces broušení méně efektivní; Posuvné interakce by měly být minimalizovány.

Během broušení hliníku se zrno orat skrz tažný obrobku (1.2), který potahuje špičky obilí v kovu. Jakmile je špička zrna potažena, tření mezi čipem (přilepené k obilí) a obrobkem (3.) Nechte uvíznout kovový čip, aby začal růst soudržně. Jak uvízlá kovová náplast roste, další interakce mezi vazbou a obrobkem (2.) Vytvářejte více tepla, což má za následek větší oblast ovlivněnou nakládkem kovů.

hliníkový, broušení

Obrázek 4: Norton | Systémové systémy Saint-Gobain přístup: Mikroskopické interakce v brusné zóně

Z těchto pozorování je konstruován celkový mechanismus. Během používání, jak se kolo ucpává kovem, je broušení méně efektivní, což vede k přirozené reakci operátora, aby tlačil tvrději s mlýnem ve snaze rozbít kolo dále a otevřít povrch, aby odhalil nová řezací zrna. Tento společný přístup však nefunguje, protože zvýšený tlak na broušení vede k nahromadění většího tepla, což pokračuje v procesu změkčení a lepení hliníkových čipů na obličej kola. To vytváří zpětnou vazbu, která působí jako začarovaný cyklus pro další nakládání kola, dokud již nemůže brousit a bude nutné jej vyměnit.

hliníkový, broušení

Abraziv navržený k překonání problémů s prací s hliníkem

„Pokud znáte nepřítele a znáte se, nemusíte se bát výsledku stov.“.“. Sun Tzu

Aby se rozbila smyčka zpětné vazby mechanismu nakládání, musí být abrazivní zrno odolnější vůči zatížení kovů. Je to proto, že mechanismus nakládky začíná u špiček zrn a roste soudržně, aby pokrýval velké plochy brusného kola.

Během broušení se jednotlivá abrazivní zrna podrobí tepelným a mechanickým napětím, když nepřetržitě udeří do obrobku. Tato napětí může způsobit prasknutí nebo zlomeninu zrna různými způsoby (obrázek 6). Typ zlomeniny zrna a celková rychlost zlomeniny zrna závisí na mikrostruktuře zrna a je korelován s několika vlastnostmi zrna, včetně tvrdosti a odolnosti vůči teplu, nárazu a šoku. Zrno, které snadno zlomí a rozpadá se, je známé jako drobivé a takové, které se opotřebovává pomalu, je známé jako odolné.

hliníkový, broušení

Obrázek 6: Režimy otěru broušení zrna: zrno před použitím, Abrazované zrno (opotřebení bytů), rozbití jednotlivých krystalových skupin, částečné rozbití obilí a plné rozbití obilí (vytahování)

Zlomeninu zrna se ohýbají, protože odhaluje nové řezací plochy. V případě mletí hliníku, jako zlomeniny zrna, mohou vypuštěné kousky zvedat kousky zaseknutého hliníkového kovu a zanechat za sebou svěží, čistý, řezné místo.

hliníkový, broušení

Obrázek 7: Fraktura zrna za účelem vytvoření nových řezacích povrchů a uvolnění kovového čipu

Pro demonstraci účinku zmrzlosti na rychlost broušení (rychlost odstraňování kovů) a rozsah zatížení (procento oblasti kola pokryté kovem), byla připravena a testována kola obsahující několik různých typů zrn (nebo směsí) (obrázek 8). Všechny ostatní parametry výroby a testování kol byly drženy stejné. Každý typ zrn je dán hodnocení indexu trvanlivosti zrna na základě rychlosti rozpadu zrna z testování kuličkové mlýna (nižší index trvanlivosti zrna = vyšší rozčistovatelnost).

hliníkový, broušení

Obrázek 8: Index trvanlivosti zrna vs. Načítání kovu a rychlost broušení. 5 „X1/4“ X7/8 „Automatizovaný test na broušení na 6082 hliníkové slitiny.

Výsledkem je, že broušení kol, která obsahovala drobivá zrna (nízká trvanlivost), měla na jejich povrchy menší kovové zatížení (přilepením) a byla také schopna dosáhnout vyšších rychlostí broušení.

Nově vylepšené Norton pro hliníkové broušení kol využívají speciální, mimořádně odolné abrazivní zrno, které je schopno zlomeni a rozpadu těsně předtím, než se vytvoří příliš velký tlak a teplo, což zabraňuje hromadění kovu (obrázek 9). Výsledkem je, že produkt poskytuje agresivní pocit „volného řezání“ a vyžaduje menší úsilí na broušení.

hliníkový, broušení
hliníkový, broušení

Obrázek 9: Norton pro hliník (vlevo) zatíhuje méně než konkurence (vpravo)

Prostřednictvím polosmnicového a dvojitě zaslepeného testování pole na různých zákaznických webech v Severní Americe bylo zjištěno, že nový produkt broušení má nejlepší rychlost broušení ve své třídě, agresivní pocit a minimalizované zatížení kovu, když je testováno proti nejlepším konkurentům (obrázek 10). Bylo zjištěno, že nový norton pro broušení hliníku má vynikající výkon v rozsahu testovaných slitin a aplikací hliníku a aplikací.

hliníkový, broušení

Abrazivní řešení pro hliníkové kovo zpracování z Nortonu

Běžným problémem s broušením hliníku je smyčka zpětné vazby makrozického makra, ve které se kov začne držet kola, což způsobuje hromadění tepla, což pak způsobuje, že se stále více a více kovu drží a ucpává kolo. Drobné vlastnosti, které zůstaly na povrchu použitého brusného kola, působí jako stopy k rozmotání interakcí s mikroskopickými, ke kterým došlo mezi abrazivním zrnami, vazbami a obrobku, které vedly k tomuto režimu selhání.

Úpravou vlastností zrna a vazby se jejich chování mění tak, že mikrofraktura ve správný okamžik. Tato kontrolovaná zlomenina vytváří nové, ostré řezací povrchy a snižuje interakce generující teplu. Tyto malé změny v mikroskopických interakcích vedou k vylepšení velkého měřítka ve výkonu mletí produktu Norton.

Kromě nového Nortonu pro hliníková kola nabízí Norton celou řadu abrazivních řešení pro všechny potřeby z hliníku, od těžkého odstranění zásob po leštění. Tyto zdroje pomáhají pracovníkům a výrobcům kovových pracovníků porozumět plnému rozsahu hliníkových produktů nabízených společností Norton | Saint-Gobain, stejně jako nejúčinnější produktové sekvence (kroky) pro jejich práci.

Označování produktů bylo také osvěženo tak, aby bylo jasnější a konzistentnější v celé řadě nabídek hliníku.

Úplný seznam specifikací na Norton pro nabídku hliníku stáhněte leták a sledujte řezací video a broušení videa, abyste viděli kola v akci.

Abrazivní automatizační buňky optimalizují výrobu

Program Norton Abrasive Process Solutions (APS), navržený k řešení problémů s odstraňováním materiálu a povrchu, poskytuje zákazníkům v různých průmyslových odvětvích řadu řešení pro rozvoj procesu broušení.

Překonávání výzev výroby pokročilých materiálů

Stejné vlastnosti, které činí Tial žádoucí pro budoucí motory letadel, také ztěžují práci, ale studiem tohoto materiálu a předefinováním stávajících výrobních procesů je nákladově efektivní řešení na dosah

Výběr nejlepšího procesu abrazivního dokončení pro 3D tištěné díly

Prozkoumejte faktory, které je třeba zvážit při určování toho, jak přistupovat k procesu dokončení pro 3D tištěné části se složitými geometriemi a obtížně materiály pomocí abraziv.

Ultimate Guide. hliník. Výroba, broušení a dokončování s abrazivami

hliníkový, broušení

Hliníkové a hliníkové slitiny patří mezi nejpoužívanější kovy při výrobě, konstrukci a při vytváření dobra všude kolem vás. Je to takový užitečný a všestranný kov, ale při práci s ním musíte učinit určité úvahy. Sestavili jsme tohoto odborný průvodce výrobou, broušením a dokončením hliníku, abychom se ujistili, že svůj hliník používáte podle jeho nejlepších schopností.

Začneme několika užitečnými informacemi a pozadím o hliníku, což by mělo poskytnout určité pozadí, proč by se s ním mělo zacházet jinak než s jinými kovy, jako je ocel. Pak pokryjeme některé z nejlepších postupů a jaké jsou nejlepší abrasivy pro hliníku.

  • O hliníku
  • Proč a kde byste měli používat hliník?
  • Kolik stojí náklady na výrobu hliníku ve srovnání s ocelí a nerezovou ocelí?
  • Můžete zlepšit odolnost proti korozi vaší výroby hliníku?
  • Passivace hliníku
  • Chromát Conversion Coating hliníku
  • Eloxování hliníku
  • Hliník na barvu nebo práškový kabát
  • Je hliník stejně formovatelný jako uhlíková ocel?
  • Je hliník obtížnější svařování ve srovnání s ocelí?
  • Řezání hliníku
  • Odbourání hliníku
  • Předstírat a příprava povrchů hliníku na svařování
  • Hliníkový svar po čištění a ošetření
  • Dokončení hliníku
  • Nastavení obilí
  • Zrcadlové povrchové úpravy versus obilí na hliníku
  • Upevnění, mlýn a dokončení dotyku
  • Křížová kontaminace oceli

O hliníku

Proč a kde byste měli používat hliník?

Hliník se používá pro několik jedinečných vlastností ve srovnání s ocelí:

  • Lehká váha.
  • Hliník má hustotu 2.7G/CM3 (0.0975 lb/in³), což je asi 1/3 hustoty oceli
  • Ocel má hustotu 7.85 g/cm3 (0.284 lb/in³)

Venkovní nábytek, lodní trupy, díly letadla, kontejnery a architektonické prvky, jako jsou okenní rámy a žlaby, jsou vyrobeny z hliníku.

Hliník se používá k výrobě chladičů a radiátorů kvůli vysoké tepelné vodivosti kovu nebo schopnosti rychle přenášet nebo rozptýlit teplo.

Elektrické zapojení a vodiče jsou vyrobeny z hliníku, zejména ve větších tloušťkách, protože hliník má vysokou elektrickou vodivost (60% vodivosti mědi) v kombinaci s nižšími náklady a hustotou ve srovnání s mědi.

Hliník má mnoho výhod oproti oceli, mědi a nerezové oceli, ale existují také některé nevýhody k výrobě s hliníkem.

Fotografie na obrázku 1 výše je obsazení hliníkového uzávěru na horní části Washingtonského památníku.

Kolik stojí náklady na výrobu hliníku ve srovnání s ocelí a nerezovou ocelí?

Jednotkové náklady nebo náklady za libru hliníku jsou obvykle vyšší než náklady na uhlíkovou nebo slitinovou ocel, ale mnohem méně než nerezová ocel. Vzhledem k tomu, že hliník má ve srovnání s nerezovou ocelí nebo uhlíkovou ocelí mnohem lehčí nebo nižší hustotu, může hliníková část stejných rozměrů stát méně.

Nákladovou efektivitou hliníku je důvod, proč jsou plechovky piva a sody vyrobeny z hliníku místo oceli. Náklady na výrobu hliníku mohou být nižší ve srovnání s jinými kovy, protože hliník je velmi formovatelný a machina.

Můžete zlepšit odolnost proti korozi vaší výroby hliníku?

Hliník má mnohem lepší odolnost proti korozi ve srovnání s uhlíkovou nebo slitinovou ocelí, ale ne tak dobré jako nerezové v extrémním prostředí. Pokud váš výrobní projekt bude sedět v suchém místě vnitřního umístění, pravděpodobně se nebudete muset starat o korozi vašeho hliníkového projektu.

Například přemýšlejte o svém hliníku, litině, oceli a nerezových pánvích ve vaší kuchyni. Litina nebo ocel wok rychle zrezí, pokud nebude chráněn olejem nebo pečeným karbonizovaným filmem. Vaše pánve z nerezové oceli se budou opotřebovat, než ukážou známky koroze. Vaše hliníkové hrnce budou trvat dlouho předtím, než ukáže známky koroze. Expozice hliníku slané solaně nebo kyselině zrychlí korozi. Nepchlavné povlaky a vnější povlaky na hliníkových pánvích zvyšují ochranu proti korozi.

Vrstva barvy nebo epoxidová povlak na hliníkové lodi nebo venkovní nábytek bude chránit před korozí. Pokud pro svůj obchod vyrábíte nástroj nebo měřič, pravděpodobně nepotřebujete další povlak, pokud je váš obchod suchý.

Ochranný horní povlak na hliníku zabrání korozi na venkovních projektech, ale ne po povlakových čipech, delamináty nebo se opotřebované z povrchu.

Odolnost vůči korozi z výroby hliníku lze posílit:

  • Pasivování povrchu hliníku
  • Chromátová konverzní povlak
  • Eloxování povrchu hliníku
  • Malování povrchu hliníku
  • Práškový povlak

Passivace hliníku

Hliník může být pasivován jako nerezová ocel.

Pasivace zahrnuje odstranění jakýchkoli povrchových nečistot a obnovení pasivního oxidového filmu nebo jiných ochranných filmů. Pasivní oxidový film zabraňuje korozi vytvořením inertní, neporézní bariéry. Chemické ošetření, konverzní povlaky a eloxy mohou pasivaci hliníkových povrchů.

Hliník může být pasivován opakovanými ponořeními do peroxidu kyseliny dusičné a deionizované vodní lázně, což odstraňuje škodlivé nečistoty a vytváří pasivní oxidový film. Osvítivější slitiny hliníku odolné vůči korozi mohou ve vzduchu automaticky pasivovat nebo přirozeně vyvinout pasivní oxidový film. Méně slitiny rezistentní na korozi, jako je slitina série 2xxx (2024), vyžadovala pasivaci nebo ochranné povlaky.

Chromát Conversion Coating hliníku

Potahování přeměny chromátu je další metodou pro pasivace povrchu hliníku. Konverze chromátu se provádí pomocí kyseliny chromové nebo kyseliny chromové v kombinaci s fluoridovými soli. Alodine, Iridite, Bonderite a Alocrom jsou známá jména značek pro konverzní povlaky z hliníku.

Hliníkové části jsou kartáčovány, postříkány nebo namočeny do roztoku konverzního povlaku, aby vytvořily nažloutlý nebo zlatohnědý film s tloušťkou 0.00001–0.00004 palců. Proces konverze je velmi rychlý trvá pouze 1 až 5 minut. Přebytečný roztok chromátu je vymazán a propláchnuté části.

Eloxování hliníku

Anodizace pasivuje hliník vytvořením silnějšího hydratovaného filmu oxidu hliníku.

Film oxidu hliníku, který se přirozeně tvoří ve vzduchu na slitinách hliníku. Anodizace je proces elektrochemického přímého proudu (DC), kde je hliník anodou v elektrolytickém článku. Použité elektrolytové roztoky jsou obvykle kyseliny, jako je kyselina chromová pro eloxy typu 1 nebo kyselina sírová pro elogizaci typu II. Hliní hliník s pevným pláštěm nebo typem III používá delší teplotu, delší dobu úpravy k růstu velmi hustých a odolných vrstev odolných proti opotřebení.

Kyseliny rozpouštějí film oxidu hliníku, zatímco oxidační rychlost je zvýšena aplikací DC Power. Výsledkem je růst filmu oxidu hliníku s nanopóry, o průměru 10–150 nm v průměru. Nanopory umožňují vrstvě oxidu aluminy nadále růst na mnohem větší tloušťky ve srovnání s oxidovými filmy vytvořenými ve vzduchu. Eloxovaný hliník je nejen odolný vůči korozi, ale také více odolný vůči opotřebení. Tvrdě eloxované povrchy hliníku jsou optimalizovány pro odolnost proti opotřebení.

Barviva lze také použít pro barvu eloxované vrstvy. Barviva mohou proniknout do pórů oxidu hliníku. Po eloxování léčby a aplikace barviva je eloxovaná vrstva oxidu hliníku utěsněna přeměnou vrstvy oxidu hliníku na monohydrát hliníku. Hydratační proces bobtná vrstvu oxidu pro vyplnění a zavřené póry.

Hliník na barvu nebo práškový kabát

Ochranné barvy a práškový povlak lze aplikovat na povrch hliníku za účelem poskytnutí další ochrany. Před malováním by měl být konverzi hliníku potažen chromatem, aby se optimalizovala ochrana proti korozi.

Estetika nebo krása hliníku je dalším důvodem k použití kovu ve vašich výrobních projektech. Při správném výběru abraziv pro přípravu povrchu a úpravy povrchu nebo povlaku může být na hliníku generována široká škála nádherných povrchových úprav.

Správná řada abraziva může připravit hliníkový povrch pro konverzní povlak, elozizaci, práškový povlak nebo malbu.

Proces montáže může také zhoršovat odolnost proti korozi hliníku. Pokud jsou vaše hliníkové části sešroubovány dohromady pomocí mosazných nebo bronzových upevňovacích prvků na bázi mědi, pak oblasti pod ořechy, podložky a hlavy šroubů pravděpodobně vykazují známky galvanického kyslíku ve vlhkém nebo mokrém prostředí. Galvanická koroze nastává, když jsou více ušlechtilých kovů, jako je měď nebo nerezová ocel.

Jaké formy nebo tvary zásobního hliníku jsou k dispozici?

hliníkový, broušení

Obrázek 2. Výroba hliníkových tvarů. bar, tyč, list, talíř, zkumavky, ingoty, drát, extruze, výkovky a odlitky

Další výhodou hliníku při výrobě je široká dostupnost tvarů a metod zpracování. Protože hliník má mnohem nižší bod tání a změkčení ve srovnání s ocelí, kov a jeho slitiny lze snadno vytvořit do tvarů vytlačováním, kováním, odléváním, válcováním a kresbou.

Extrudéry hliníku mají často katalogy běžných tvarů, které mohou mít složité konfigurace. Extruze hliníku se správným tvarem by mohly eliminovat potřebu svařování nebo upevnění několika částí, aby se vytvořila design nebo projekt hliníku. Specializované extrudované tvary hliníku jsou k dispozici pro stožáry plachetnice, rámování T-Slot, části okna, strukturální profily, dveřní části a profily pro chladicí dřezy.

Nízký bod tání hliníku způsobuje, že odlitky na dvoře je proveditelnější ve srovnání s ocelí nebo nerezovou ocelí. Při odlévání kovů je třeba dbát na to, aby se ujistila, že plísně nebo investiční materiály jsou pečeny a suché, aby se zabránilo explozi. Odlévání die může produkovat extrémně složité části podle těsných tolerance, ale náklady na ocelové formy jsou pro malé běhy neúnosné.

Hliník je měkčí a slabší než slitinová ocel, tak proč používat hliník?

Některé slitiny hliníku mohou překročit tahové a výnosné pevnosti uhlíkové oceli. Například 7075 hliníku má výnosovou sílu 73 000 psi a uhlíková ocel má výnosovou sílu 47 900 psi. Přesto má hliník 1/3 hustotu uhlíkové oceli. UTS nebo konečná pevnost v tahu je napětí nebo libry na čtvereční palec, kde slitina selže nebo zlomí. Ys nebo výnosová síla je stres, kde se kov začne trvale deformovat. Obvykle navrhujeme s výnosovou silou. Tradivost kovu je dána % prodloužení nebo kolik se kov může natáhnout nebo deformovat, než se zlomí.

Zatímco mnoho hliníkových stupňů je měkčí a slabší než chladicí oceli ošetřené tepelně ošetřené, hliník může být stále výhodné pro strukturální aplikace, jako jsou letadla a struktury lodí.

Specifická síla se počítá rozdělením síly slitiny jeho hustotou. Zatímco výnosová síla 6061-T6 40 kSi nebo 40 000 psi je mnohem nižší než tvrzená 4140 slitinová ocel, výnosová síla, specifická výnosná pevnost nebo poměr pevnosti k hmotnosti 6061-T6 je 410 ve srovnání s 349 pro 4140 slitinových ocelí.

Hliník je skvělou volbou pro mnoho projektů, kde chcete sílu kovu kombinované s lehkými vlastnostmi. Hliníková židle, rám kol nebo vozík bude mnohem lehčí a snadněji se vybírá a pohybuje ve srovnání s ocelovou verzí stejné tloušťky a rozměrů. Vysoká specifická výnosová pevnost může být plně využita v projektech nebo návrzích, kde lze distribuovat stres. Pokud je stres vysoce koncentrovaný, jako je západka nebo závěs.

Jaké jsou známky nebo typy hliníku?

Stejně jako u uhlíku, slitiny a nerezových ocelí existuje mnoho různých stupňů nebo typů hliníku v závislosti na konkrétních ingrediencích nebo legovacích prvcích.

Systém označení nebo číslování pro slitiny hliníku byl vyvinut asociací hliníku. Hliník lze seskupit do hlavních rodin na základě hlavního legovacího prvku používaného k posílení nebo úpravě slitiny hliníku.

hliníkový, broušení

Hliníková řada 1xxx

První číslo označení čísla slitiny označuje rodinu. Slitiny série 1000 nebo 1xxx jsou skupiny čistých hliníkových stupňů. 1xxx třída obsahuje pouze menší množství jiných kovů. Vysoká čistota řady 1xxx má za následek vysokou elektrickou a tepelnou vodivost, stejně jako nízkou pevnost a vysokou formovatelnost. Výsledkem je, že tyto slitiny se běžně používají k výrobě elektrických hliníkových vodičů, balení fólie, potravinových zásobníků, kondenzátorů, reflektorů a výměníků tepla.

2xxx řada hliníku

Série 2xxx je posílena sčítáním mědi, které umožňují tepelně zpracovat slitiny 2xxx. Nevýhodou doplňků mědi je špatná odolnost proti korozi. Slitiny řady 2xxx musí být eloxovány nebo potaženy pro prostředí náchylné k vnějším nebo korozi. Části letadla, automobilové komponenty a další strukturální výrobky vyžadující vysokou pevnost a lehkou váhu se často vyrábějí ze slitin řady 2xxx, protože hliník řady 2xxx lze tepelně zpracovat na vysokou úroveň pevnosti.

Hliníková řada 3xxx 4xxx

Hliníková řada 3xxx používá doplňky manganu. 3003 Hliník je široce používaná slitina všeobecné účely. Série 4xxx obsahují křemík a jsou používány hlavně jako slitiny plniva a pro automobilové písty.

5xxx hliník

Hliníkové slitiny série 5xxx obsahují hořčík. Slitiny 5xxx jsou velmi odolné proti korozi a svařovatelné. Často jsou považovány za slitiny hliníku. Oni se široce používají v budově trupu lodí.

6xxx série hliníku

Slitiny hliníku 6xxx série hliníku používají kombinaci doplňků hořčíku a křemíku k vytvoření tepelně ošetřovatelných slitin. Slitiny řady 6xxx mají kombinaci dobré síly kombinované s lepší odolností proti korozi než slitiny řady 2xxx.

7xxx řada hliníku

Série 7xxx série hliníku Používání zinku v kombinaci s jinými prvky, aby bylo možné tvrdit srážení na nejvyšší úroveň pevnosti. Odolnost proti korozi je však špatná, takže k ochraně kovových povrchů je nutný povlak nebo eloxování ve mokrých nebo korozivních aplikacích.

Série slitiny hliníku lze rozdělit do dvou skupin:

  • Neheat Devadibilní série-1xxx, 2xxx, 3xxx, 4xxx, 5xxx
  • Série léčitelné tepla. Slitiny 2xxx, 6xxx a 7xxx

8xxx série hliníku

Série slitin 8xxx obsahují specializované, různé slitiny hliníku se železem, lithiem a dalšími prvky pro elektrické vodiče a komponenty letadel. Některé slitiny jsou zdobené, zatímco jiné jsou léčitelné teplo.

Slitiny hliníku s tepelně léčitelnou. V procesu kalení srážek jsou prvky slitiny, jako je měď nebo zinek, rozpuštěny při zvýšené teplotě „ošetření roztoku“. Slitina hliníku je poté ztuhnuta srážením velmi jemných částic při nižší „stárnoucí“ teplotě. Například některé slitiny hliníku 2xxx navržených pro nýtování hliníku jsou udržovány chlazeny a poté po sestavování v letadle stárnou při teplotě místnosti při teplotě místnosti v letadle.

Slitiny hliníku, které nehlukují hliníku, jsou během válcování nebo formování posíleny prací nebo mechanickou deformací. Stupeň tvrzení nebo deformace práce je označen ¼ tvrdým, ½ tvrdým, tvrdým nebo extra tvrdým.

Co znamená „temperament“ hliníku?

Hliníkové slitiny jsou obvykle dodávány ve formách s označením třídy i temperamentu. Temperánka z hliníkové slitiny popisuje stav slitiny, pokud jde o tepelné zpracování, stupeň tvrzení nebo tepelného zpracování.

Pohos nebo stav slitiny hliníku je popsán po známce s dopisem následovaným číslem: stupeň-temper-například 6061-T6.Temperová písmena znamenají následující:

  • Slitina hliníku F je ve stavu akabrikovaném stavu po vytlačování, kování, válcování atd.
  • Hliník o temperamentu je v žíhaném nebo měkkém stavu.
  • H potemně se vztahují na neosvědčitelnou slitinu posílenou pracovním kalením, stejně jako s nekzínatelnými 300 sériemi nerezových ocelí.
  • W jsou v podmínkách ošetřeném řešením AS AS
  • T temple se vztahují na tepelně ošetřovatelné slitiny a naznačují, že hliník je v roztoku ošetřený a stárnoucí stav. Stárnutí by mohlo být umělé nebo přirozené.

Slitina 5052 O by měla výnosovou sílu 13 000 psi, zatímco hliníková slitina 5052 hodin se pohybuje od 28 000 psi (H32 Tempera. ¼ tvrdé) do 37 000 psi (H38 Tempe. Plné tvrdé). Pokud se chystáte řezat, formovat a svařit 5052 hliníkové tvary do vašeho projektu sestavy, můžete také použít hliník 5052-O, protože svařovací teplo bude žíhat hliníku do vlastností ekvivalentnímu o trestných nebo žíhaných podmínkách.

Term T6 by naznačoval, že slitina hliníku byla léčena a uměle se stará o srážky, aby se ztuhlo a posílilo slitinu. Hliníkový tyč o rozloze 6061-O by byl měkčí a nižší ve výnosové pevnosti (8 000 psi) ve srovnání s hliníkovým barem 6061-T6 (40 000 psi). 6061-T4 hliník je ošetřen roztokem a přirozeně stárne, což má za následek výnosovou sílu 21 000 psi.

Pokud se chystáte řezat, formovat a svařovací hliníkové tvary do vašeho montážního projektu, pak použití tvrdšího 6061 ve stavu T6 nemusí být mnohem lepší než 6061 T4 hliníku, protože kov ve svaru nebo svaru ovlivňuje zónu (Haz) bude změkčeno svařovacím teplem. Svařovací pevnost tepelně léčitelného 6061 hliníku je asi 15 000 psi, což je o něco menší než podmínka ošetřeného T4 nebo roztokem.

Svůj projekt byste měli navrhnout s vědomím, že obloukové svary budou slabší než okolní kov, když používáte věk ztuhnuté 2xxx, 6xxx a 7xxx slitiny.

S jakou hliníkovou třídou bych měl vyrobit?

I když jsou na výběr stovky standardních průmyslových slitin a mnoho proprietárních slitin, nejčastěji dostupné a používané slitiny hliníku zahrnují 6061, 2024, 5052, 3003, 1100 a 7075.

hliníkový, broušení

Mnoho dalších slitin hliníku je založeno na těchto slitinách „pracovního koňského“ se složením a zpracováním přizpůsobeným pro konkrétní aplikace. Je lepší držet se jednoho z běžných „workhorse“ nebo mainstreamových slitin pro projekt, protože tyto kovové slitiny budou snadnější najít a snížit náklady, protože větší množství se běžně vyrábí denně. Proprietární a specializované slitiny mohou být obtížné získat a nákladné.

Výběr slitiny hliníku pro:

  • Odolnost proti korozi. 6061, 5052, 3003 a 1100 by měly být vhodné pro průmyslové a mořské aplikace bez dalších ochranných povlaků. 5052, 3003 a 1100 budou mít vynikající odolnost proti korozi. Alclad Hliníková slitina se skládá z roku 2024 s vnějším z 1100 hliníku pro zvýšení odolnosti proti korozi a zároveň umožňuje využití úrovně pevnosti z roku 2024. 6061 může poskytnout dostatečnou odolnost proti korozi s věkově zdobenou silou.
  • Formovatelnost-Většina obyčejných slitin hliníku má dobré až vynikající formovatelnost, s výjimkou pozoruhodně vysoce pevného věku zdobeného 7075-T6 slitiny.
  • Machinability. měkčí slitina hliníku tvoří delší kontinuální žetony, což má za následek horší povrchové úpravy a sníženou machinatelnost. Delší hliníkové čipy mají tendenci nakládat zuby pila a řezačky. Věk nebo slitiny zdobené pracovní nebo prací generují během řezání menší čipy a je snadnější stroj, protože čipy mohou vyčistit řezací zónu.
  • Oblouková svařitelnost. Zkušenosti s utrpením práce, jako jsou 5052, 3003 a 1100, mají vynikající svařovatelnost oblouku pomocí procesů MIG (GMAW) nebo TIG (GTAW) ARC. Síla svaru z pracovních stupňů práce bude stejně silná jako žíhaná nebo „o“ temperament slitiny. 2024 a 7075 mají špatnou až střední svařovatelnost. 6061 je svařovanější než 2024 a 7075, ale síla svaru bude redukována na roztok ošetřený nebo úroveň temperamentu T4.

Je hliník stejně formovatelný jako uhlíková ocel?

Hliník je měkčí a tažnější ve srovnání s mnoha uhlíkovými a slitinovými oceli. Výsledkem je, že slitiny hliníku jsou obvykle snadněji tvořeny ve srovnání s mnoha ocelovými slitinami. zejména ve stavu O nebo žíhané. Slitiny z hliníku na studena nebo hliní slitiny hliníku se samozřejmě budou obtížnější tvořit, protože tažnost snižuje s chladnou prací. HX2 (1/4 tvrdý) temperamentní hliník bude více formovatelný než HX8 (plná tvrdá) temperamentní.

Stejně jako ocel a nerezová ocel mají slitiny hliníku formování limitů. Pokud je překročen minimální poloměr ohybu pro slitinu, může dojít k prasknutí na vnějším okraji ohybu. Slitiny ošetřené vyšší pevností mají tendenci vyžadovat větší poloměr, aby se zabránilo praskání. Ohýbání části se směrem zrna nebo válcování versus přes směr válcování může také ovlivnit minimální poloměr ohybu. Pokud se ohýbáte s obilím (podélným) oproti obilí (příčný), budete muset vyrobit větší poloměr ohybu s obilím (podélným) oproti zrnu (podélné).

Pokud jste zařadili práci na hliníku do bodu, kdy jakékoli další formování rozbije část, pak může být hliníková část žíhana, aby se umožnilo další formování. Hliník může být posižen a horký formovaný při mnohem nižších teplotách ve srovnání s ocelovými slitinami. Zatímco složitější tvary mohou být vytvořeny horké, žíhání a formování horkých změn mění temperament slitiny a sníží sílu.

Svařovací slitiny hliníku a hliníku

Je hliník obtížnější svařování ve srovnání s ocelí?

Jakmile jsou vaše hliníkové části vytvořeny, možná je nutné je přivařit. Pokud se chystáte na svar MIG nebo Tig, je nutná inertní směs plynu nebo plynu. Argonový plyn chrání hliník svařovací bazén a okolní základní kov. Inertní plyn argonu zabraňuje nadměrné tvorbě oxidu hliníku a vzhledu „černého sazí“ nebo „smut“.

  • Vysoká tepelná vodivost hliníku nasává teplo od svaru. takže je třeba rychle a horké hliník. vyšší sílu nebo soustředěnější zdroj tepla ve srovnání s ocelí nebo nerezovou ocelí.
  • Hliník má mnohem nižší bod tání 1221 ° F ve srovnání s bodem tání oceli 2600 ° F, takže je mnohem snazší hořet během svařování, proto musíte rychle udržovat oblouk přes kloub kloubu.
  • Hliníkové části mají oxidový film, který je třeba odstranit pro vysoce kvalitní svary.
  • Oxidové filmové reformy po svařování a během svařování na nevázaných hliníkových površích, jako je zadní část svarů. Špatně stíněné hliníkové svary mají obvykle smut nebo černý vzhled.

Aby se vytvořila vodotěsná svary, jako jsou například ty, které jsou požadovány na trupu lodi, měly by být záda hliníkových svarů uzemněna nebo řezaná karbidovým zubním pila nebo rotační řezačka, aby se odstranil film oxidu hliníku, než bude na zadní straně položen druhý průchod svaru na zadní straně svarového kloubu.

Správné čištění a příprava povrchu povrchu hliníku je důležitá při vytváření dobrých svarů v hliníku. Pokud má hliník má silnější vrstvu oxidu z nerezové oceli, chemické leptání nebo čištění abraziva by mělo být použity.

Jak abraziva zvyšují svařování a výrobu hliníku?

Abrasivy lze použít ke zvýšení několika kroků v procesu svařování a výroby:

  • Řezání hliníku
  • Deburring Cut okraje
  • Příprava povrchů hliníku na svařování
  • Zadní řezání a broušení svarů
  • Čištění a míchání hliníkových svarů
  • Leštění na kartáčovanou nebo saténovou povrchovou úpravu
  • Leštění do leštěného nebo zrcadlového povrchu

Řezání hliníku

Hliníkové listy a desky lze nakrájet na složité 2D vzory pomocí vodního paprsku nebo otočných řezacích stolů.

Hliník je mnohem měkčí než ocel, můžete dokonce nakrájet hliník pomocí dřeva a nástrojů pro zpracování dřeva na dřevo. Existují však kousky routeru, otřesy karbidu, čepele rotační pily a další řezací nástroje navržené speciálně pro řezání hliníku.

Bity pro hliník mají tendenci mít větší zuby s otevřenou tváří nebo mezerou otřesu, aby umožnily rychlé odstranění čipu nebo swarf. Rotační řezačka navržená pro ocel se často rychle načítá hliníkem a stane se neúčinnou. Rotační otřepy karbidu určené pro řezání hliníku a měkkých kovů se nazývají „hliníkový řez“ nebo nevolný otřepy.

Pokud jen stříháte jednoduché tvary z skladu, jako je list, talíř, trubice nebo, bar, máte několik možností:

  • Snipy nebo nůžky na ruce lze použít k řezání tenčího hliníkového listu.
  • Power NIBBLERS a NÁVRH STREAMU STRÁNKY mohou řezat mírně silnější hliníkový list.
  • Kovové smykové lisy mohou rychle stříhat velkého plechu nebo provést dlouhý rovný řez přes silnější hliníkový plech nebo desku. Střih schopný řezání ¼ palce uhlíkového ocelového plechu bude moci nakrájet velmi silnou hliníkovou plech.
  • Ozubené pilové čepele namontované na pásmových pilách, reciprokačních pilách nebo kruhových pilách mohou řezat bar, tyč, trubici, desku a list.
  • Abrazivní řezací kola namontovaná v nasekacích pilách, kruhových pilách a úhlovéch bruskách jsou užitečné při řezaném řezaném liště, tyčce, trubici a úzké desce.

Pokud se ozubené pily používají k řezání hliníku, měly by se jednat o karbidové špičkové pily na čepele (zuby karbidu na wolframu). Hliníkové ocelové uhlíkové uhlíkové uhlíky mohou také nakrájet hliníku, ale nebudou mít život a přímé řezání čepelí s karbidem. Většina slitin z hliníku bude vidět rychleji než uhlíkové nebo slitinové oceli.

Otvory jsou vyvrtány nebo řezané pomocí vrtácích nebo děr namontovaných v vrtacích lisch nebo na výkonu ručních vrtáků. Pily díry fungují dobře na plechu a tenčí hliníkové desky. Bity vrtáku jsou lepší volbou pro silnější zásoby.

V ideálním případě by mělo být řezání maziva nebo chladicí prostředky používáno, když se ozubené pily řezání nebo vrtání hliníku. Sníží tření a pomůže ochladit díly minimalizovat tvorbu tepla a změkčení slitiny. Na rozdíl od ocelových slitin nejsou aktivní tekutiny síry a chlorované obrábění užitečné. Jednoduché minerální oleje nebo WD-40 budou fungovat dobře při snižování tření a přilepení hliníku na řezací zuby.

I když můžete použít ozubenou karbidovou čepel k řezání hliníku, abrazivní mezní kolo může velmi rychle nakrájet hliník. S tenčí hliníkový list, plechové údery nebo pily s karbidem jsou v pořádku. Při řezání silnější hliníkové tyče, tyče, úhlové železo a dalších strukturálních tvarů může být způsob, jak jít.

Při řezání hliníku aplikujte stálý, mírný tlak. Nadměrný tlak bude generovat více tepla, což změkkne hliník. Změkčený hliník bude gumovější a může mít za následek načtení abrazivního špina hliníku. Načítání je běžným problémem při řezání a broušení hliníku. Když dojde k nakládání, abraziv je pokryt hliníkem a již nebude řezat. CUTOFF kola určená pro řezání hliníku Použijte směs křemíkového karbidu a hliníku a dalších proprietárních ingrediencí, aby se zabránilo načtení.

Pokud používáte mezní kolo v úhlovém brusky. Cutoff a broušení kola lze tímto způsobem zlomit. Čepele tenčích řezacích kol mají tendenci řezat chladič s minimálním kerfem.

Odbourání hliníku

Střih, řezání pily a abrazivní mezní kola obvykle zanechávají ostrý otřer na okrajích řezu hliníku. Vrtané nebo řezané otvory také mají tendenci mít také otřepy.

Proč je odsuzování vašich částí důležité?

Zatímco hliník je měkčí než ocel, ostré hliníkové otřepy mohou stále dávat prsty a ruce ošklivé řezy, když chytíte řez části, takže vždy trvejte minutu odstranění otřesu na hliníkových okrajích.

Potahované abrazivy (pásy, disky nebo disky klapky), netkané abrazivy, kovové soubory, odsuzující čepele a drátěné kartáče lze použít k odhazování hliníkových částí.

Existují kovové soubory a odsuzující lopatky navržené speciálně pro odhazování hliníku a měkkých kovů. Zuby na souborech a lopatkách mají různé tvary nebo řezání úhlů ve srovnání s lopatkami pro odhazování oceli nebo plastu, což snižuje ucpání nebo nakládání.

Hliník je měkčí než ocel, abrazivní tipy mohou snadněji kopat silnější vytváření silnějších žetonů. Vysoká tažnost a nízké žíhání nebo změkčení teplot hliníku vede k tendenci tvořit dlouhé žetony a dávat se nebo nakládání abrazivních povrchů. Zkuste jemně brousit hliník s lehkým tlakem a nechte abrazivu dělat práci. Složení nebo vyvíjení vysokého tlaku během broušení hliníku může vést k předčasnému nakládání abrazivního povrchu.

Předstírat a příprava povrchů hliníku na svařování

Stejně jako jakýkoli svarový kloub musí být povrch před svařováním vyčištěn a připraven. Hliník je však méně odpouštějící než uhlíková ocel, pokud jde o kontaminaci nečistotami, filmy, tukem a olejem. Svařování MIG a TIG vyžaduje inertní nebo ochranné stínění plynu. Kontaminanty mohou narušit stínění plynu a vést k zabarvení ve svaru nebo okolní zóně zasažené teplem.

Před svařováním existuje několik různých možností pro odstranění oxidové vrstvy na hliníku:

  • Ponoření nebo kartáčování částí s přípravným řešením svaru. Některé z těchto metod chemického čištění používají k rozpuštění vrstvy oxidu hliníku kyselinu hydrofluorovou. Před použitím těchto chemikálií byste si měli přečíst a porozumět datovému listu bezpečnosti (SDS).
  • Kartáčky z nerezové oceli. Někteří svářeči nebudou používat abrazivní výrobky pro přípravu povrchu svařu kloubu, protože věří, že se mohou uvěznit abrazivní krupice v měkkém hliníku, což má za následek vada svaru.
  • Abrazivní kola, disky klapky, nonwovens nebo speciální abraziva. křemíkový karbid disk by měl být schopen odstranit jakoukoli oxidovou vrstvu bez zachycení jakékoli škodlivé štěrky ve svaru.

Abrazivní broušení kol jsou také důležitá při přípravě správného přizpůsobení mezi částmi v kloubu. Na větší tloušťky musí být kousky hliníku zkoseny řezem nebo broušením. Pokud se použije více průchodů, pak mletí mezi průchody k odstranění oxidových vrstev nebo kontaminace. Zadní strana kořenových průchodů hliníkových svarů na trupu lodí se obvykle vyřízne řezačkami karbidů nebo karbidových špičkových čepelí, než se na zadní stranu nanese druhý průchod svaru na zadní stranu.

Hliník by měl být před svařováním odmazán s acetonem nebo alkalickým čisticím roztokem detergentu. Alkohol by se neměl používat k čištění nebo odmašťování hliníku, protože může reagovat s kovem. Kov by měl být samozřejmě suchý. Vlhkost může zavést vodík, který může způsobit pórovitost v hliníkových svarech.

Hliníkový svar po čištění a ošetření

Abrasivy jsou nezbytným nástrojem pro po léčbě a čištění svaru a okolního kovu.

K odstranění jakéhokoli zbarvení nebo černého sazí nebo smut na hliníkovém svaru a okolním zóně z nerezové oceli a potažených abraziv se obvykle používají k odstranění jakéhokoli zbarvení nebo černého sazí nebo smutku na svaru hliníku a obklopených abraziv, netkaných abrazivech, netkaných abrazivech, netkaných abrazivech, netkaných abrazivech, abrazivech z nerezové oceli a potažených abraziv.

Kyselé mořící lázně a pasty obsahují kyseliny fosforečné nebo kombinaci hydrofluorických a kyselin dusičných, které jsou toxické a vyžadují zvláštní opatření k bezpečnému zpracování. Abrazivní čištění je bezpečnější a stejně efektivní. Elektrochemické čisticí prostředky na svary jsou nákladné a vyžadují chemikálie. V průmyslu se často používá kombinace abrazivního broušení následovanou.

Potažené abrazivní, netkané abrazivní a kartáče z nerezové oceli odstraní vrstvy smut a oxidu zbývající na svarech. Dokonce i řezaný krok s bušením může být dostatečně agresivní pro post-svaly hliníkové klouby. Vyvarujte se odstranění velkého materiálu mimo svařovací korálek, protože to snižuje tloušťku sekce, a proto pevnost.

Měřítko oxidu hlinitého v kořenové nebo zadní straně svarů hliníku se obvykle tvoří, pokud není záda chráněna čisticím plynem. V závislosti na atmosféře pece se během tepelného zpracování a kování vytvářejí oxidové měřítka také na hliníku. Pokud bude provedeno druhé propustné svar, pak jsou k odstranění oxidové stupnice nutné karbidové čepele, otočné řezačky karbidu a abrazivní výrobky.

Štěga, svařovací rozstřik, podříznutí, praskliny, póry a další vady svařování z hliníkové oceli je třeba odstranit také s abrazivami nebo karbidovými otřesy.

Míchání korálků, svlékání nebo zploštění korálků lze provést pomocí 50, 60, 80 nebo 100 drsného abrazivního disku, chlopeňů nebo pásu. Vady svaru lze také odstranit s abrazivami 50 až 80.

Zkuste nejprve vyrovnat svar nebo rozloučené linky s abrazivním produktem 80 grit. Pokud je odstranění kovů příliš pomalé, přejděte na hrubší krupice. Změna abrazivních typů produktů namísto použití hrubší velikosti štěrku je lepší přístup.

Pokud jej neuřízne abrazivní produkt oxidu hliníku oxidu 80, přejděte na zirkonii na supersize nebo keramický produkt na supersize. Tyto výrobky odstraní materiál rychleji bez generování hlubokých škrábanců nebo kopů způsobených broušením hrubších 50 nebo 40 drsných abrasiv.

Pokud jsou vaše svary dobře vyrobeny a většinou spláchnutím, pak by se k zploštění a smíchání svarů mohl stačit 100 nebo 120 štěrk.

Zatímco hrubší velikost štěrku může odstranit materiál rychleji, existuje několik důvodů, proč použít jemnější štěrk při vyrovnání a míchání hliníkových svarů:

  • Hliník je mnohem měkčí než slitinové oceli a nerezové oceli, takže hrubší drsná abrasiva může snadněji kopat nebo zaklínat.
  • Hrubší krupice mají tendenci vytvářet větší tření, a proto více tepla. teplo může způsobit zkreslení, zbytkové stres a dokonce i žíhat nebo změkčit hliníku na určitých tekoucích
  • S agresivitou hrubší štěrku je snazší ztenčit kov obklopující váš hliníkový svar. Ředění základního kovu snižuje sílu.
  • Je pravděpodobné, že pokud používáte hliník, budete chtít ve svém konečném produktu satén, eloxovaný nebo malovaný vzhled. Hrubší krupice zanechávají drsnější povrch vyžadující více práce a abrazivních kroků k odstranění hlubokých škrában.
  • Pro udržení odolnosti proti korozi je také důležité odstranění hrubých škrábanců. Údolí nebo jáma škrábance dostane méně kyslíku a zvyšuje kov citlivější na štěrbinu a korozi.

Dokončení hliníku

Poté, co byly svary vyrovnány a smíchány, je požadovaná povrchová úprava generována v procesu více kroků.

Nastavení obilí

Zrmívání nebo nastavení zrn je prvním krokem při generování povrchové úpravy na hliníku. Zbrojuje se na povrchu kovu jednosměrné škrábnutí. Tento krok se také nazývá předběžné leštění, leštění nebo úpravy štětce.

U některých aplikací může být zrnitá nebo kartáčovaná povrchová úprava v pořádku a ještě žádoucí. Kartáčové kovové povrchy nezobrazují otisky prstů a šmouhy stejně jako povrchy lemované zrcadlem. Pokud zrcadlíte svůj projekt, strávíte čas opakovaně čištění později.

Potažené abrazivní pásy, bubny nebo leštění kotouče se liší od produkce leštěného povrchu bušením. Netkané abraziva lze také použít pro zběradlo, úpravu štětce nebo před předběžné lesk.

Použití postupně jemnější série potažených abraziv může zkrátit konečnou dobu bušení a vytvořit lepší povrch. Série potažených abrazivních kroků by mohla zahrnovat:

  • Předběžné lemování s 80 až 120 štěrkem-váš míchací krok po svařování to již mohl udělat.
  • Leštění s 150 až 240 zrno
  • Konečné nebo jemné leštění s 280 až 400 štěrk

Specifická řada abraziv se může lišit v závislosti na počáteční drsnosti vašeho hliníkového projektu. Chcete.li zjistit, co je pro vaši aplikaci nejlepší, musíte vyzkoušet několik různých velikostí abrazivních velikostí drsnosti a produktů.

Pokud jste k vyrovnání a smíchání svarů použili 80 štěrků nebo 100 zrno. Další možností je kombinace 120 drsných abraziv potažených.

U netkaných abrasiv byste mohli před leštění použít střední, jemné a ultrajemné produkty.

Pokud používáte netkaný nebo potažený abrazivní pás nebo buben k vytvoření jednosměrného vzoru zrna nebo linie štěrku, měl by být každý progresivní leštící krok proveden v úhlu 90 stupňů nebo proti zrnu posledního kroku. To vám pomůže zjistit, že jste z předchozího kroku odstranili vzorec poškrábání. Někdy to tvar projektu nebo montáže nemusí dovolit.

Kartáčovaný povrch je generován 150 až 240 potaženými abrazivními pásy nebo bubny nebo středními velmi jemnými netkanými abrazivami.

Matný nebo saténový povrch je generován s abrazivním nebo velmi jemným netkaným abrazivním pásem, bubnem nebo diskem.

Zrcadlové povrchové úpravy versus obilí na hliníku

Jak získáte zrcadlovou povrch na hliníku? Krátká odpověď je skrz řezací levování a barevné leštění. Tyto kroky se používají k vytvoření konečného leštěného nebo zrcadlového povrchu po počátečních krocích zdokonalení. Dřívější článek „Jak polskové hliníkové. Průvodce začátečníkem “, poskytněte podrobnosti o krocích k vytvoření povrchu hliníku leštěného zrcadlem.

Otázka, na kterou byste se měli ptát, je, že opravdu potřebuji povrch hliníku s zrcadlem?

Ve většině aplikací ne, protože hliník je tak měkký, leštěné povrchy se rychle poškrábají v aplikacích, kde je projekt zpracován nebo dotkne. Pokud jsou nečistoty, písek nebo tvrdé částice, zrcadlová povrchová úprava bude otupiná tak po použití. Můžete zkusit chránit leštěný povrch hliníku, bude aplikovat čirý vrchní nebo akrylovou plastovou fólii. Pokud děláte reflektor hliníku pro projekt osvětlení nebo solární koncentrátor, pak by mohl být leštěný hliníkový povrch užitečný. Stačí navrhnout projekt tak, aby byl povrch hliníku chráněn nebo je obtížně zvládnutelný.

Ve většině aplikací bude hliník se zrnitým povrchem, povrch vyhlazený povrchovým kondicionováním netkanou a potažený abrazivní jednosměrně broušený povrch bude v pořádku, zejména pokud budou hliníkové části eloxovány nebo natřeny. Nějaká drsnost na povrchu umožní povlakům větší povrchovou plochu a podříznutí, které se chytí, což zvyšuje adhezi povlaku. Eloxování se potýká s povrchem, protože v procesu dochází k oxidaci a hrubnutí. Eloxovaný povrch bude dvakrát až třikrát drsnější než předem enadovaný povrch. Buffed nebo výjimečně hladké povrchy hliníku před eloxováním povedou k plynulejšímu, matné eloxované povrchy.

Upevnění, mlýn a dokončení dotyku

I když jsme předpokládali, že váš hliníkový projekt byl vyroben řezem, formováním a svařováním. Mechanické upevnění je další možností pro sestavení vašeho projektu. Pokud používáte šrouby, ořechy, podložky nebo jiné upevňovací prvky na mořském nebo korozi náchylném místě, ujistěte se, že se spojovací prvky jsou vyrobeny ze stejné třídy z hliníkové slitiny jako kov, talíř nebo barový materiál. To sníží šanci na galvanickou korozi spojovacích prostředků. Vyvarujte se upevňovacího hliníku s mosazi, oceli a galvanizovaným ocelovým upevňovacím prvkem, protože ve mokrém prostředí tyto odlišné kombinace kovů způsobí galvanickou korozi.

Upevňovací prvky z nerezové oceli budou ve většině případů pracovat na vstupu do hliníku. Ve mokré slané mořské vodě nebo korozivním průmyslovém prostředí možná budete muset udělat další krok izolace odlišných kovů plastovými podložkami, ochranným povlakem nebo barvou a tmely. Připravte oblast kolem otvoru pro malování a povlak a poté před uložením naneste ochranný povlak na hliník.

Připevněná sestava může otevřít nové možnosti dokončení. Pro hliníkový list a talíře je k dispozici široká škála mlýnů. Například hliníkový list běhounu má reliéfní diamantový vzorec a běžně se používá pro krabičky nástrojů pro nákladní automobil, povrchy paluby a kroky. Jakmile vyříznete a vyvrtejte díry na mlýně hotový list, budete se muset odhrát a dotknout se kolem vrtané díry nebo oříznout okraje. Na svařovaném projektu by mohlo být zapotřebí dokončení doteku od manipulace a koncového používání.

Rychlá změna Miniaturní potažené abrazivní a netkané disky může být dobrou volbou pro deburing a dotyk kolem vrtaných otvorů nebo odstranění škrábanců. 2 „Rychlé změny kondicionačních disků a 2“ Rychlé změny disků oxidu hliníku jsou dobré mít po ruce pro úlohy na dotykové úlohy hliníku.

Křížová kontaminace oceli

Přenos oceli nebo železa na hliník může nastat z ocelových částí a použitých abrazivních produktů.

Vyvarujte se jakékoli křížové kontaminace vašich hliníkových částí oceli nebo železem. Ocelový zbytek, který zůstal na povrchu hliníku. Pokud je ocelové díly nebo nástroje (údery, kladiva atd.) Z jiných projektů se otřete o vaši hliníkovou část, pak by mohli přenést nějakou ocel na povrch, což zhoršuje odolnost proti korozi.

Zdroje kontaminace železa, aby se zabránilo: zahrnují:

  • Ocelový nebo železný prach z broušení uhlíkových nebo slitinových ocelových dílů
  • Abrasivy používané k broušení uhlíkových nebo slitinových ocelových částí
  • Ocelové kartáče nebo uhlíková ocelová vlna
  • Použijte kartáče z nerezové oceli a vlnu z nerezové oceli

Správné výběr abraziv a řezání nástrojů

Jaké jsou nejlepší abraziva pro řezání a broušení hliníku?

Musíte si vybrat abrasivy vhodné pro broušení hliníku. Nejlepší abrazivní zrna pro řezání a mletí slitin hliníku zahrnují oxid hliníku, křemíkový karbid, směsi oxidu hlinitého, křemíkového karbidu, zirkonia a keramika. Protože většina slitin hliníku je výjimečně měkká, může být nadměrná zirkonie odolná proti opotřebení a keramická abrazivní zrna nadměrná. Načítání potažených abrazivních povrchů je spíše problémem než otupění abrazivních špiček zrna.

Stearátový vosk vápenaté, stejně jako broušení nebo nahrazení vrstev na potahovaném abrazivním produktu může zvýšit množství odstraněného kovu nebo částečných částí. Supersize poskytuje mazací a chladicí účinek. Supersize také pomáhá snižovat vazbu hliníkových čipů na řezací okraje abrazivních zrn a nakládání abrazivního povrchu.

Vždy začněte s doporučenou nejkvalitnější velikostí štěrku nebo zkuste ještě jemnější. Jemnější velikost štěrku snižuje vytápění a zabarvení na hliníku a zároveň snižuje práci, kterou musíte udělat později, abyste odstranili škrábance a vytvořili krásnou úpravu hliníku.

Mazací tyčinky a abrazivní čisticí prostředky

Dvě další možnosti pro zvýšení účinnosti broušení nebo broušení hliníku a prodloužení abrazivního pásu a životnosti disku jsou mastné tyčinky a abrazivní čisticí prostředky.

Mazací tyčinky se používají ke snížení zatížení při broušení dřeva nebo broušení hliníku a jiných měkkých gumových kovů. zejména pokud potažený abrazivní produkt má horní vrstvu stearátu vápníku nebo broušení. Mazací tyč je aplikována na povrch abrazivního disku potahovaného potahováním nebo produktem pásu. Tuk poskytuje mazivo a nepřilnavou akci, takže hliníkové swarfy se nemohou držet abraziv tak snadno.

Abrazivní čističe jsou gumové tyčinky používané k odstranění zatížení na potaženém abrazivním povrchu. Abrazivní čisticí tyčinka je tlačena do pohyblivého potaženého abrazivního pásu nebo disku, aby se povrch vyčistil.

Pily čepele a řezací nástroje

Hrubé ozubené čepele nebo čepele s dolním počtem zubů na palec (TPI) by měly ucpat nebo načíst méně ve srovnání s jemnějšími ozubenými čepelemi. K dispozici jsou čepele navrženy speciálně pro řezání hliníku, kde je geometrie špičky optimalizována tak, aby vysunula nebo vyčistila hliníkový čip, aby se snížil nebo zabránil načítání.

Při řezání hliníku jsou také užitečné mastnové tyčinky. Po 5 řezech naneste povlak na čepel.

Co bude dál a jak mohu začít?

Jakmile se rozhodnete, co povrch dokončíte vy nebo váš zákazník na hliníkovém projektu, který vyrábíte, můžete si vybrat a objednat abrazivní produkty, takže budou v dosahu vaší ruky, když dokončíte řezání, ohýbání, formování a svařování.

Zde je dobrý seznam abrazivních produktů pro vaše hliníkové mletí a dokončovací soubor nástrojů:

  • Kartáčky z nerezové oceli-pro předběžné čištění a přípravu kloubu na svařování a také pro vyčištění a odstranění smutku.
  • Disky s kondicionováním povrchu-pro předběžné čištění a přípravu kloubu na svar, jakož i po úklidu a odstranění smutku
  • Disky řezací listy a hliníkové kotouče. hliník lze snadno řezat pomocí reciprokačních pilových čepelí, čepelí díry a abrazivních řezacích disků pro řezání hliníku.
  • Polos-kolo hliníkové soubory-pro odhazování hran po řezání a tvarování kloubů před svařováním.
  • Disky stearované chlopně 60 typu typu T27 a typ T29– pro zploštění mírně konkávních korálků, tvarování částí a odstraňování oxidové stupnice ze zadních stran, vypuštění a tepelně ošetřených částí a smíchání a prolnutí.
  • 4 ”x 4” Interleaf Flap Wheel Drum 120 a 240 GRIT. pro odstranění smutů, odhazování a generování směrového zrna na hliníkových površích.
  • Jemnější drsné abrazivní pásy. Pro odstranění smutů, odhazování a generování směrového zrna na hliníku. V závislosti na povrchu, který chcete, je zapotřebí řada velikostí krutostí (kartáčovaný. 150/180 Grit, satén 180/220 Grit, Matte 240/280 Grit)

Stále mají otázky týkající se abrasiv pro hliník?

Snažili jsme se to udělat komplexním, jak jsme mohli pro průvodce hliníkovým abrazivům, ale pokud máte stále nějaké dotazy, jsme k dispozici, abychom pomohli. Naši odborníci na abrasivy jsou k dispozici telefonicky, e.mailem nebo chat, aby diskutovali o nadcházejících projektech pro probíhající projekty.

Výběr správného broušení

Broušení je řezací nástroj. Je to abrazivní řezací nástroj.

Na brusném kolečku vykonává abraziv stejnou funkci jako zuby v pile. Ale na rozdíl od pily, která má zuby pouze na okraji, má broušení abrazivní zrna rozložená po celém kole. Tisíce těchto tvrdých, tvrdých zrna se pohybují proti obrobku, aby odřízly malé žetony materiálu.

Obsah

Abrazivní dodavatelé nabízejí širokou škálu produktů pro celou řadu broušení při zpracování kovů. Výběr nesprávného produktu může stát čas a peníze. Tento článek představuje některé základy výběru nejlepšího brusného kola pro tuto práci.

Abrasivy. Grity a zrna

Broušení kol a další spojená abraziva mají dvě hlavní komponenty: abrazivní zrna, která provádějí skutečné řezání, a pouto, které drží zrna pohromadě a podporuje je, zatímco oni řezují. Procento obilí a vazby a jejich mezery na kola určují strukturu kola.

Konkrétní abraziva použitá v kola je vybrána na základě způsobu, jakým bude interagovat s pracovním materiálem. Ideální abraziv má schopnost zůstat ostrý s minimálním tupěcím bodem. Když začíná otupění, abrazivní zlomeniny a vytvářejí nové řezné body.

Každý abrazivní typ je jedinečný s odlišnými vlastnostmi pro tvrdost, sílu, houževnatost zlomenin a odolnost vůči dopadu.

Oxid hliníku je nejběžnějším abrazivem používaným v mletí kol. Obvykle je to abraziva vybrána pro broušení uhlíkové oceli, ocel z slitiny, vysokorychlostní ocel, žíhané kulitelné železo, kované železo a bronzy a podobné kovy. Existuje mnoho různých typů abrasidů oxidu hliníku, z nichž každá je speciálně vyrobena a smíchána pro konkrétní typy broušení. Každý abrazivní typ nese své vlastní označení, obvykle kombinaci dopisu a čísla. Tato označení se liší podle výrobce.

Alumina zirkonia je další rodina abraziv, z nichž každá je vyrobena z jiného procenta oxidu hliníku a oxidu zirkonia. Kombinace vede k tvrdému a odolnému abrazivu, které dobře funguje v aplikacích s drsným broušením, jako jsou mezní operace, na široké škále ocelí a ocelových slitin. Stejně jako u oxidu hliníku existuje několik různých typů aluminy zirkonia, ze kterých si můžete vybrat.

Karbid křemíku je abraziv používaný pro broušení šedého železa, chlazeného železa, mosazi, měkkého bronzu a hliníku, jakož i kamene, gumy a dalších neřesnutých materiálů.

Oxid keramického hliníku je dalším velkým vývojem v abrazivech. Toto je vysoce čisté zrno vyrobené v procesu gel slinování. Výsledkem je abraziva se schopností zlomit se kontrolovanou rychlostí na úrovni submikronu a neustále vytváří tisíce nových řezných bodů. Tento abraziv je mimořádně tvrdý a silný. Používá se primárně pro přesné broušení v náročných aplikacích na ocelích a slitinách, které je nejobtížnější brousit. Abrasive je obvykle míchán v různých procentech s jinými abrazivami, aby se optimalizoval jeho výkon pro různé aplikace a materiály.

Jakmile je zrno známo, další otázka se týká velikosti štěrku. Každé brusné kolo má číslo označující tuto charakteristiku. Velikost štěrku je velikost jednotlivých abrazivních zrn na kole. Odpovídá počtu otvorů na lineární palec v konečné velikosti obrazovky použité k velikosti zrno. Jinými slovy, vyšší čísla se překládají na menší otvory na obrazovce, zrna prochází. Nižší čísla (například 10, 16 nebo 24) označují kolo s hrubým zrnem. Čím hrubší je zrno, tím větší je velikost odstraněného materiálu. Hrubá zrna se používají pro rychlé odstranění zásob, pokud není důležitá povrchová úprava. Vyšší čísla (například 70, 100 a 180) jsou jemná kola štěpků. Jsou vhodné pro předávání jemných povrchů, pro malé oblasti kontaktu a pro použití s ​​tvrdými, křehkými materiály.

Nákup dluhopisů

Aby bylo možné efektivně řezat abrazivu v volantu, musí kolo obsahovat správnou vazbu. Vazba je materiál, který drží abrazivní zrna pohromadě, aby mohli efektivně řezat. Vazba musí také opotřebovat, když se abrazivní zrna opotřebovává a jsou vyloučeny, takže jsou odkryta nová ostrá zrna.

Na konvenčních broušeních kol se používají tři hlavní typy dluhopisů. Každý typ je schopen poskytnout zřetelné vlastnosti broušení kola. Typ vybrané vazby závisí na takových faktorech, jako je provozní rychlost kola, typ broušení, požadovanou přesnost a materiál, který má být zemí.

Většina broušení kol je vyrobena z vitrifikovaných vazeb, které se skládají ze směsi pečlivě vybraných jílů. Při vysokých teplotách vyráběných v pecích, kde se vyrábějí mletí. Během chlazení se sklo tvoří rozpětí, které připevňuje každé zrno k soused.

Broušená kola vyrobená z vitrifikovaných vazeb jsou velmi rigidní, silná a porézní. Odstraňují zásobní materiál vysokými sazbami a rozdrtí přesné požadavky. Nejsou ovlivněny vodou, kyselinou, oleji nebo změnami teploty.

Vitrifikované vazby jsou velmi tvrdé, ale zároveň jsou křehké jako sklo. Tyto vazby jsou rozděleny tlakem na broušení.

Některé vazby jsou vyrobeny z organických látek. Tyto vazby změkčují pod žárem mletí. Nejběžnějším typem organické vazby je rezinoidní vazba, která je vyrobena ze syntetické pryskyřice. Kola s rezinoidními vazbami jsou dobrým výběrem pro aplikace, které vyžadují rychlé odstranění zásob, a také pro ty, kde jsou potřeba lepší cíle. Jsou navrženy tak, aby fungovaly při vyšších rychlostech, a často se používají pro kola ve výrobních obchodech, slévárech, obchodech s sochou a pro ostření pily a gumu.

Dalším typem organické vazby je guma. Kola vyrobená s gumovými vazbami nabízejí hladkou broušení. Gumové vazby se často vyskytují na kolech používaných, kde je vyžadována vysoká kvalita povrchu, jako jsou závody s ložiskem kuliček a válečkové ložisko. Často se používají také pro mezní kola, kde musí být otřes a spálení drženi na minimu.

Síla vazby je označena ve stupni broušení. O vazbě se říká, že má těžký stupeň, pokud rozpětí mezi každým abrazivním zrnem jsou velmi silné a dobře si zachovávají zrna proti broušeným silám, které je mají tendenci je uvolnit. Říká se, že kolo má měkkou známku, pokud k uvolnění zrna je potřeba jen malá síla. Je to relativní množství vazby v volantu, které určuje jeho stupeň nebo tvrdost.

Kola tvrdého stupně se používají pro delší životnost kol, pro pracovní místa na strojích s vysokým koňským výkonem a pro práci s malými nebo úzkými oblastmi kontaktu. Kola měkkého stupně se používají pro rychlé odstranění zásob, pro úlohy s velkými plochami kontaktu a pro tvrdé materiály, jako jsou nástrojové oceli a karbidy.

Tvary kol

Samotné kolo přichází v různých tvarech. Produkt, který je obvykle zobrazen, když si člověk myslí na broušení, je rovné kolo. Broušená tvář. část kola, která se zabývá prací. je na periferii přímého kola. Běžná variace designu přímého kola je zapuštěné kolo, tzv. Protože střed kola je zapuštěn, aby se vešel na sestavu příruby vřetena stroje.

Na některých kolech je řezací tvář na boku kola. Tato kola jsou obvykle pojmenována pro své výrazné tvary, jako u válcových kol, šálků a kol nádobí. Někdy se sestavují spojované abrazivní části různých tvarů, aby tvořily souvislý nebo občasný boční broušení. Tyto produkty se nazývají segmenty. Kola s řezacími plochami na jejich stranách se často používají k mletí zubů řezných nástrojů a jiných těžko přístupných povrchů.

Namontovaná kola jsou malá broušená kola se speciálními tvary, jako jsou kužely nebo zástrčky, které jsou trvale namontovány na ocelovém trnu. Používají se pro řadu mimo rukou a přesné vnitřní mletí úloh.

hliníkový, broušení

Broušení kol jsou obecně označena maximální bezpečnou provozní rychlostí. Nepřekračujte tento rychlostní limit. Nejbezpečnějším kurzem není ani namontovat dané kolo na žádné brusky dostatečně rychle, aby překročil tento limit.

hliníkový, broušení

Tato kola s diamantovými kovovými vazbami nabízejí vynikající výkon při broušení kulatého nástroje.

Svázat to všechno dohromady

Aby bylo možné vybrat nejlepší broušení pro danou práci, je třeba zvážit několik faktorů. Prvním hlediskem je materiál, který má být na zemi. To určuje druh abraziva, který budete potřebovat za volant. Například oxid hlinitý nebo zirkonia by se měla používat pro mletí ocelí a ocelových slitin. Pro broušení litiny, neželezných kovů a ne = kovových materiálů vyberte abrazivu křemíku karbidu.

Tvrdé, křehké materiály obecně vyžadují kolo s jemnou velikostí štěrku a měkčí třídou. Tvrdé materiály odolávají průniku abrazivních zrn a způsobují, že se rychle otupí. Proto kombinace jemnějšího štěrku a měkčí třídy umožňuje abrazivní zrna, když se stanou matnými a odhalují čerstvé a ostré řezné body. Na druhou stranu by kola s hrubou štěrkou a tvrdým stupněm by měla být vybrána pro materiály, které jsou měkké, tažné a snadno proniknuté.

Množství zásob, které má být odstraněno. Hrubší krupice poskytují rychlé odstranění zásob, protože jsou schopny větší penetrace a těžší řezy. Pokud je však pracovní materiál obtížné proniknout, mírně jemnější kotě štěpky se bude proříznout rychleji, protože na práci existuje více řezných bodů.

Kola s vitrifikovanými vazbami poskytují rychlé řezání. Pokud by mělo být odstraněno menší množství zásob, měly by být vybírány pryskyřice, gumové nebo šelakovací dluhopisy, nebo pokud jsou požadavky na dokončení vyšší.

Dalším faktorem, který ovlivňuje výběr vazby kola, je rychlost provozu kola. Obvykle se vitrifikovaná kola používají při rychlostech méně než 6 500 povrchových stop za minutu. Při vyšších rychlostech se může vitrifikovaná vazba zlomit. Kola organické vazby jsou obecně volbou mezi 6 500 a 9 500 povrchových stop za minutu. Práce při vyšších rychlostech obvykle vyžaduje speciálně navržená kola pro vysokorychlostní mletí.

V žádném případě nepřekračujte bezpečnou provozní rychlost zobrazenou na kole nebo jeho blotteru. To by mohlo být uvedeno v RPM nebo SFM.

Dalším faktorem, který je třeba zvážit, je oblast broušení mezi kola a obrobkem. Pro širokou oblast kontaktu použijte kolo s hrubší štěrkou a měkčí třídou. Tím je zajištěno volné, chladné řezné akce pod těžším zatížením uloženou velikostí povrchu, který má být zemí. Menší oblasti broušení kontaktu vyžadují kola s jemnějšími krupicemi a tvrdšími známkami, aby vydržely větší tlak na jednotku.

Dále zvažte závažnost broušení. To je definováno jako tlak, pod kterým jsou broušení a obrobku přiváděny a drženy pohromadě. Některá abraziva byla navržena tak, aby při mletí oceli a ocelových slitin odolala těžkým mletí.

Musí být také zváženo, je třeba zvážit. Obecně by se na strojích s vyšší koňskou silou měla používat tvrdší kola. Pokud je koňská síla menší než průměr kola, mělo by se použít měkčí kolo. Pokud je koňská síla větší než průměr kola, vyberte si tvrdší kolo.

Péče a krmení

Broušení kol musí být manipulována, namontována a použita se správným množstvím preventivního opatření a ochrany.

Vždy by měly být skladovány, aby byly chráněny před bouchnutím a drážkou. Úložná místnost by neměla být vystavena extrémním změnám teploty a vlhkosti, protože tyto mohou poškodit vazby na některých kolech.

Bezprostředně po rozbalení by měla být všechna nová kola pečlivě zkontrolována, aby se ujistila, že nebyla při přepravě poškozena. Všechna použitá kola vrácená do skladovací místnosti by měla být také zkontrolována.

Kola by měla být zpracována pečlivě, aby se zabránilo pádu a nárazu, protože to může vést k poškození nebo prasklině. Kola by měla být přenesena do práce, ne válcovaná. Pokud je kolo příliš těžké na to, aby bylo bezpečně přepravováno ručně, použijte ruční kamion, vůz nebo vozík s odpružením, abyste se vyhnuli poškození.

Před namontováním vitrifikovaného kola jej vyzkoušejte, jak je vysvětleno v B7 Institutu American National Standards Institute.1 Bezpečnostní kód pro použití, péči a ochranu broušení. Prstenový test je navržen tak, aby detekoval jakékoli praskliny na kolečku. Nikdy nepoužívejte prasklé kolo.

Moudrá preventivní opatření má být jistota, že vřeteno otáčky stroje, který používáte.

Vždy používejte kolo s velikostí středové díry, která se těsně hodí na vřeteno, aniž byste jej nutili. Nikdy se nepokoušejte změnit středovou díru. Použijte odpovídající pár čistých, zapuštěných přírub alespoň jednu třetinu průměru kola. Povrchy ložiska příruby musí být ploché a bez nahromadění otřepů nebo nečistot.

Utáhněte vřeteno. Pokud namontujte směrové kolo, hledejte šipku označenou na samotném kole a ujistěte se, že směřuje ve směru rotace vřetena.

Vždy se ujistěte, že jsou na svém místě na místě, a že všechny kryty jsou před ovládáním stroje pevně zavřené. Poté, co je kolo bezpečně namontováno a stráže jsou na svém místě, zapněte stroj, vystoupíte zpět z cesty a nechte ho běžet alespoň jednu minutu při provozní rychlosti, než začnete brousit.

Brousit pouze na tváři přímého kola. Grind pouze na boku válce, šálku nebo segmentového kola. Jemně proveďte kontakt s broušením, aniž byste narazili nebo dráždili. Nikdy nenuťte broušení tak, aby se motor znatelně zpomalil nebo se práce zahřála. Ampmetr stroje může být dobrým indikátorem správného výkonu.

Pokud se během používání zlomí kolo, proveďte pečlivou kontrolu stroje, abyste se ujistili, že ochranné kapuce a stráže nebyly poškozeny. Zkontrolujte také příruby, vřetena a montážní ořechy, abyste se ujistili.

Analýza systému

Broušení je jednou součástí v inženýrském systému sestávajícím z kola, obráběcího přístroje, pracovního materiálu a provozních faktorů. Každý faktor ovlivňuje všechny ostatní. V souladu s tím si obchod, který chce optimalizovat broušení.

O autorovi: Joe Sullivan byl vedoucím produktem pro společnost Norton Company, Worcester, Massachusetts.

Co jsou superabrasivy?

Supebrasiva tvoří speciální kategorii spojených abraziv určených pro mletí nejtěžších a nejnáročnějších pracovních materiálů.

Protože karbidy, vysokorychlostní oceli, PCD, PCBN, keramika a některé další materiály používané k výrobě řezacích nástrojů mohou být téměř stejně tvrdé jako konvenční abraziva, úloha jejich ostření klesá do speciální třídy abraziv-Diamond a CBN, superabrasives, superabrasives.

Tyto materiály nabízejí extrémní tvrdost, ale jsou dražší než konvenční brusiva (křemíkový karbid a oxid hlinitý). Superabrazivní broušení kol proto mají jinou konstrukci než konvenční abrazivní kola. Tam, kde je konvenční abrazivní produkt tvořen abrazivem celou cestu, mají superabrazivní kola na špičce kola, která je spojena s materiálem jádra, který tvoří tvar kola a přispívá k broušení akce.

Supebrasivní kola jsou dodávána ve stejném standardním rozsahu štěrků jako konvenční kola (obvykle 46 až 2 000 štěrků). Stejně jako jiné typy kol mohou být vyrobeny v řadě stupňů a koncentrací (množství diamantu ve vazbě), aby odpovídaly operaci.

Na superabrazivních kolech se používají čtyři typy vazby. Kola rezinoidních vazeb jsou výjimečně rychlá a chladná řezání. Jsou vhodné pro oostřování řezaček a výstružníků s více zuby a pro všechny přesné broušení operací. Pryskyřice je pouto „pracovního koňského“, nejčastěji používaného a nejvíce odpouštějící. Vitrifikovaná vazebná kola kombinují rychlé řezání s odporem k opotřebení. Často se používají při výrobních operacích s vysokým objemem. Kovová kola se používají pro broušení a řezání nekovových materiálů, jako je kámen, vyztužené plasty a polovodičové materiály, které nelze obrátit jinými řezacími nástroji. Jednovrstvá pokovená kola se používají, když operace vyžaduje rychlé odstranění zásob i generování složité formy.

Broušení hliníku: Lze to udělat bezpečně?

hliníkový, broušení

Můžete brousit hliníkové obrobky? Jaká jsou rizika a jaká bezpečnostní opatření byste měli dodržovat?

Broušení hliníku může být náročné, protože hliník se snadno roztaví. Tento roztavený hliník se může uložit na abrazivní povrch broušení zakrývajícího štěrk a vykreslit povrch neschopný broušení. Proto je důležité přijmout opatření a použít vhodnou řezací tekutinu k minimalizaci tvorby tepla.

Tento článek pojednává o procesech a výzvách spojených s broušením hliníku.

Diskutuje také o rizicích spojených s broušením hliníku a o tom, jak lze tato rizika eliminovat, aby bylo možné bezpečně brousit hliník.

Mellowpine je podporován čtenářem. Když si koupíte odkazy na mém webu, mohu vám vydělat přidruženou komisi bez dalších nákladů.

Broušení hliníku- je to bezpečné?

hliníkový, broušení

Hliník je jedním z nejoblíbenějších kovů ve výrobním průmyslu, ale broušení hliníku může být náročné, protože má tendenci se roztavit pod teplem generovaným během broušení provozu.

Primárním důvodem přehřátí obrobku je použití nesprávného brusného kola a nedostatku chladicí kapaliny.

Broušení hliníku také produkuje hliníkový prach, který zavěsí ve vzduchu a může být nebezpečný, pokud je operátor vdechován.

Kromě toho je hliníkový prach velmi hořlavý, protože podléhá výbušné hliníkové reakci, když je podroben teplu v přítomnosti oxidu kovu.

Proto je důležité používat správné nástroje a udržovat dobrou kontrolu procesů k rozdrcení hliníku s perfektním povrchem.

Faktory, které je třeba zvážit při broušení hliníku

Výběr správného nástroje pro vaši aplikaci určuje rychlost odstranění materiálu a kvalitu povrchu povrchu.

K dispozici je mnoho různých typů abrazivních nástrojů pro mletí. Různé typy zrn jsou k dispozici v řadě velikostí as různými lepenci.

Typ brusného kola

Vlastnosti materiálu pomáhají určit správný typ zrna, který má být použit.

Tvrdé kovy při broušení vyžadují poměrně větší řeznou sílu, ale jejich nízká tažnost usnadňuje snadnou vůli čipu.

Například broušení z nerezové oceli produkuje krátké žetony, které odstraňují teplo z broušení a eliminují riziko orby.

Naproti tomu broušení tažných kovů, jako je hliník.

Druhová vazba tuhého stupně zabraňuje předčasnému opotřebení kola, čímž se maximalizuje životnost kola.

Obecně platí, že broušení s oxidem hlinité a křemíkové karbidy je upřednostňováno pro broušení neželezných kovů, jako je hliník a měď.

Absence železných kovů z těchto kol eliminuje riziko kontaminace a zajišťuje vysoce kvalitní mletí.

Řezací síla potřebná pro odstranění materiálu

Množství materiálu, který má být odstraněn.

Pro operace zahrnující vysoké řezné síly se používají trvalá zrna, protože tyto síly vydrží bez předčasného selhání.

Hliníkové broušení vyžaduje poměrně nižší řezací sílu a mírná zrna s jemnějšími krupicemi lze použít k získání čistého povrchu s minimálním výrobou tepla.

Požadované povrchové úpravy

hliníkový, broušení

Hliníkové broušení obvykle zahrnuje kolo jemné štěrbiny, které poskytuje vyšší počet abrazivních bodů, což vede k menší ploše kontaktu na zrno.

Jak se kontaktní plocha na zrno snižuje, tlak v kontaktním bodě se zvyšuje.

Proto se doporučuje broušení kol s tvrdými lety, aby se minimalizovala předčasná opotřebení kola.

Rychlost kola

Broušení kol nebo disků obsahují abrazivní zrna a skleněné vlákno pro vyztužení, spojené dohromady v kruhovém tvaru. Používají se k odhazování a mají delší životnost kol kvůli přísnější podpoře.

Depresivní středové kolo nebo typ 27 se doporučuje pro mletí hliníkových broušení, jako jsou před a po západu.

Hliníkový broušený kolo vytváří menší tření a samotvoření skrz mikro zlomeniny. Tato kola mají obecně kombinaci oxidu hliníku a zrna karbidu křemíku.

Použití nespecifických kol může poškodit obrobku a způsobit vážná zranění operátorovi nehodami, jako je explodování brusného kola před přehřátím.

Resin vláknité disky

hliníkový, broušení

Disky pryskyřice jsou abrazivní disky, které mohou provádět operace od odstraňování zásob po přípravu povrchu. Abrazivní zrna jsou spojena na vulkanizovanou podložku vlákna pomocí pryskyřic.

Tyto disky poskytují chladnou řeznou akci a jsou všestrannější při jejich provozu, ale mají kratší životnost než broušení kol nebo klapkových disků.

Zrna zirkonia se doporučují pro mletí hliníku, protože mají delší životnost a poskytují konzistentní řezné působení kvůli jejich schopnosti mikrofraktury, což vede k ostrým řezným bodům.

Disky klapky

hliníkový, broušení

Disky klapky jsou kombinací brusných disků a disků z vláken, které provádějí současně deburing a dokončovací operace.

Skládá se z překrývajících se chlopní s abrazivním povlakem přilepeným na podložku. Vrstvená abrazivní hadřík chlopně poskytuje polstrovaný povrch, který pomáhá dosáhnout vynikající povrchové úpravy.

Disk klapky, který poskytuje vlastnosti odolné vůči zátěži a udržuje nízkou teplotu během provozu.

Kromě toho je životně důležité výběr disku bez chlopně bez kontaminantu, aby nedošlo.

Broušení bubnů

hliníkový, broušení

Broušení bubnů se nejvhodnější pro broušení velkých ploch hliníku. Pomáhají rychle mleté ​​velké povrchy.

Kola mezileafy jsou méně náchylná k tvorbě tepla během provozu kvůli jejich designu a jsou schopna provádět deburing, broušení a dokončovací operace.

Tyto broušené bubny jsou nejvhodnější pro malé broušení, jako je mlýnek na zemní.

Drátěná kola a kartáče

hliníkový, broušení

Abrasivy drátu se používají k odstranění rzi, malování nebo svaru, ale neposkytuje hladký povrch.

Ponechává značky na povrchu, což vyžaduje provádění dalších dokončovacích operací.

Na další materiály, jako jsou kola z uhlíkových vláken, se doporučují z nerezové oceli nebo mosazných štětců, protože mohou vést k pobytu k pobytu.

Rizika spojená s broušením hliníku

hliníkový, broušení

Obavy o zdraví

Agentura pro toxické látky a registr nemocí (ASDR) uvádí, že obvykle hliníkový prach není v menších množstvích škodlivý.

Pravidelné broušení hliníku však může vést k problémům s plicemi, problémům s nervovým systémem a horečkou kovového dýmu.

Správa bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (OSHA) stanovila limit 15 mg/m3 celkového prachu a 5 mg/m3 dýchatelné frakce hliníkového prachu.

Výsledkem je, že se při broušení hliníkových obrobků důrazně doporučuje nosit ochranu respiračních cest (maska).

Požární obavy

Hliníkový prach je velmi hořlavý v přítomnosti zdroje tepla.

Kromě toho může podstoupit výbušnou aluminotermickou reakci, když přijde do kontaktu s oxidy kovů.

K tomuto typu reakce může dojít, pokud se brusič používá na různých materiálech, protože může vytvářet jiskry a vést k nebezpečím požáru z nahromaděného hliníkového prachu.

Dokonce i pozastavený hliníkový prach ve vzduchu ve vyšších koncentracích může být hořlavý nebo dokonce výbušný.

Správné postupy v domácnosti, ventilace, systémy sběru prachu a filtry mohou pomoci minimalizovat taková rizika.

Poškození nástroje

Použití nevhodného brusného kola ke stroji hliníku může přehřát kontaktní oblast, což má za následek tání hliníku.

Roztavené usazeniny hliníku na abrazivní povrch, což má za následek kontakt na kov a zvyšování pracovní teploty.

Proto, pokud se správné nástroje nepoužívají pro mletí hliníku, může způsobit vážné zranění, protože nástroj může zlomit nebo explodovat z přehřátí.

Kromě toho je hliník vysoce náchylný k kontaminantům ve srovnání s jinými kovy, což je důležité vybrat si abrazivu bez kontaminujících látek, aby se zabránilo kontaminaci povrchu.

Poškození obrobku

Hliník je měkký kov s nízkým bodem tání, který má zvýšené riziko dráždění, zabarvení tepla, přebytečného odstranění materiálu a další povrchové vady, když jsou obrobeny nesprávnými technikami a nástroji.

Použití nesprávných technik broušení může vést k tání obrobku nebo způsobit zabarvení při extrémním třecím teplu.

Proto je důležité používat řeznou tekutinu/chladicí kapalinu a zajistit kontrolu procesu, aby se zabránilo fyzickému nebo estetickému poškození obrobku.

Faktory, které je třeba zvážit ke zlepšení broušení hliníku

Pro dosažení požadovaných výsledků je nezbytný výběr správných nástrojů pro tuto práci, ale dovednost a zkušenosti operátora také probíhají dlouhou cestu ke zlepšení celkové kvality produktu.

Použití správných produktů s doporučenými postupy vám může pomoci dosáhnout lepších výsledků se sníženými náklady a lepším dokončením.

Při broušení zahájit proces pohybem s pullback a udržujte stabilní pohyb do a-fro. Vyvarujte se přetrvávajícího na jednom místě po delší dobu, abyste se vyhnuli nahromadění a zabarvení tepla.

Použití konstantního mírného tlaku a zvýšeného počtu průsmyků může mít za následek vysoce kvalitní povrch.

Tlačení těžšího dosažení rychlejšího řezu vytváří více tepla a může být kontraintuitivní.

Zasklení a načítání jsou nejčastějšími důvody pro ukončení životnosti abraziva. Maziva jsou životně důležitá při vytváření lepšího povrchu a prodloužení životnosti nástroje.

Přiměřené mazání minimalizuje zatížení kovu na povrchu a zároveň udržuje teploty dolů, což povede k rychlejšímu řezu a dlouhověkosti.

Mazivo by mělo být aplikováno před zahájením broušení, aby bylo dosaženo maximálních výhod.

Nepřetržité nebo povodňové mazání by mělo být použito, kdekoli povolení operací. Suchá maziva, jako je mastnota a voskové tyčinky, lze použít tam, kde jsou mokré maziva nepohodlné.

V menších projektech, kde efektivita, dlouhověkost atd., nejsou primárními obavami, broušení lze provést pomocí brusného papíru.

Chcete.li rozdrtit obrobek s brusným papírem, začněte s menší velikostí štěrku pro těžké broušení a odstraněním vysokého materiálu, následuje jemnější brusný papír na základě typu požadovaného povrchu povrchu.

Aplikace broušení hliníku

hliníkový, broušení

Broušení hliníkových obrobků se provádí k jejich přípravě a odstranění kontaminantů, jako je oxidová vrstva, olej, barva, mazivo atd., z povrchu k dosažení dokonalé kvality svaru.

To se provádí, protože svařování bez přípravy povrchu může vést k nízké síle svaru a špatné odolnosti proti únavě.

Hliníkové broušení se také provádí pro míchání a vyrovnávání po svaru pro čištění svaru a okolního kovu, odstranění strusky, rozstřikování svaru a další vady svařování.

Kromě toho se také provádí broušení hliníku pro zlepšení povrchového povrchu obrobku a je známo jako dokončení.

Je to proces více kroků, kde se jemnější abraziva progresivně používají, dokud není dosaženo požadované povrchové úpravy.

Poslední myšlenky

Broušení hliníku je proces odstraňování malého množství nežádoucího materiálu z obrobku k dosažení hladkého povrchu s vysokým povrchem.

S procesem jsou spojeny různé obavy o zdraví a bezpečnost. Pokud nejsou dodrženy správné postupy a opatření, může to vést k významným nehodám.

Použití hliníkově specifických broušení nástrojů a technik činí tento proces zcela bezpečný a efektivní.

Je však nezbytné nosit správné osobní ochranné vybavení, aby se minimalizovala další rizika s ním spojená.

Pokud hledáte proces rozdrcení obrobku do jemné práškové formy, můžete se rozhodnout pro proces frézování míče.

Často kladené otázky (FAQ)

Jaký typ broušení je vhodný pro hliník?

Nejčastěji používanými broušeními pro práci s hliníkem jsou broušení kol, disků z pryskyřičných vláken a klapkových disků. Každý nástroj má své konkrétní aplikace a úvahy. Správné použití a výběr těchto produktů vám může pomoci dosáhnout požadovaných výsledků.

Je bezpečné brousit hliník?

Ano, je bezpečné brousit hliník za předpokladu, že používáte správné nástroje a sledujete bezpečnostní protokoly. Jeho nízký bod tání a exotermické reakce s oxidy kovů jsou obavy, které musíte při broušení hliníku dávat pozor na.

Můžete použít úhlou mlýnku na hliník?

Ano, úhel mlýnky lze použít na hliníkové obrobky pro různé operace, jako je broušení, leštění a řezání. Použití abraziva specifického pro hliníku je však povinné pro bezpečný a efektivní provoz.

Hej, jsem Johne. Píšu o výrobě, zpracování kovu, CNC a laserech v Mellowpine. Máte.li jakékoli dotazy týkající se CNC nebo laserů, rád bych na ně odpověděl. Oslovte mě na Mail@Mellowpine.com

Hej, jsem Johne. Píšu o výrobě, zpracování kovu, CNC a laserech v Mellowpine. Máte.li jakékoli dotazy týkající se CNC nebo laserů, rád bych na ně odpověděl. Oslovte mě na Mail@Mellowpine.com

Čím více operátorů grindingových nástrojů vědí, tím efektivnější mohou být s kovem

hliníkový, broušení

Provozovatel používá lehký disk vlákno. Obrázky: Norton │Saint Gobain Abrasives

Broušení jisker se staly podpisovým obrazem kovové výroby; Ztělesňují zpracování kovů. Přesto broušení může být největším omezením obchodu. Operátoři broušení mohou postrádat příslušnou techniku ​​a často jim nedostávají správné nástroje pro práci. To zahrnuje nástroj, který kontaktuje kov. to je samotný abrazivu.

Odstranění omezení začíná odhalením jeho kořenových příčin. Chcete.li to udělat, vložte se do boty operátorů. Kde načítají své brusné média? Která média si vyberou pro jakou práci? Jaká je jejich technika? Nejdůležitější je, že mají čas, znalosti a nástroje, které potřebují k bezpečnému broušení?

Ústřední pro to všechno je znalost– o tom, co přesně vytváří bezpečné prostředí, jako je správné větrání; kdy použít chlopní disk versus disk vlákno nebo broušení; jak je správně ukládat a starat se o ně; dokonce i účinnost určitých typů zrna. Čím více ví každý, tím bezpečnější a efektivnější může být broušení výrobce.

Abrazivní zrna 101

Pokud dnes broušíte na podlaze Fab Shop, pravděpodobně používáte jeden z několika typů obilí. Nejstarší je Oxid hlinitý. Až do sedmdesátých let to byla jediná volba pro broušení všech typů kovů. Silné a blokované, zrno je zpočátku ostré, ale rychle se nudí. Zůstává nudné, dokud nevyvíjíte dostatečný tlak na zlomení zrnu a vytvoříte novou špičku. Že zlomení má tendenci ztratit velké procento zrna najednou. To má za následek relativně pomalé řezání.

Koncem sedmdesátých let se průmysl vyvinul Zirkonia Alumina Zrna. Tato tvrdá zrna jsou vytvořena pro kontrolované zlomení, což zase lépe využívá každé zrna, fúze oxidu zirkonu a hliníku, tato tvrdá zrna. To má za následek lepší rychlosti řezu (více odstraňování kovů) a delší životnost.

V 90. letech přišla keramická oxid hlinitá zrno, které má jedinečnou kombinaci tvrdosti a houževnatosti, která pomáhá ovládat mikrofraktování. To ve skutečnosti poskytuje nepřetržité zásobování ostrých řezacích hran během broušení.

Dnes některé z nejnovějších vývojů abrazivních médií zahrnují pokročilé keramické zrna, která se rozpadají konkrétním způsobem, aby zlepšila řezné únavy, snížily únavu a zlepšily celkový zážitek z broušení.

Broušení kol

Zlepšení celkového zážitku z broušení se rozšiřuje nejen na abrazivní zrna, ale také používají operátoři produktů. Používání nesprávného produktu pro práci pouze zhoršuje omezení broušení.

Představte si, že dorazíte ráno, připravte svou pracovní stanici a poté načtete své mletí. To by mohlo být brusný kotouč, jinak známý jako a Thin-Abrazivní tenké kolo. Ideální pro to, kdy povrch není kritická, tato kola vám poskytují agresivní broušení, například pro interiérové ​​nebo exteriérové ​​rohové svary. Svary můžete použít jedno kolo, zářez a broušení. Taková tuhá kola vám poskytují větší kontrolu v místě kontaktu, takže se můžete vyhnout mylnému broušení do oblastí, které nevyžadují broušení.

Přestože jsou broušení kola tvrdá, můžete je poškodit, pokud je odhodíte na stůl nebo tvrdý povrch. Pokud je kolo poškozeno, nepoužívejte jej. Použití poškozeného kola při 10 000 ot / min dělá každého z místnosti náchylné k potenciální nehodě.

hliníkový, broušení

Neopačkové disky jsou ideální, když se přejděte obavy.

Broušení kol také vyžaduje více školení než jiné typy médií. Jsou efektivní, ale mohou být těžko zvládnutelné, protože odstraňují velké fragmenty řezání z obrobku. Provozovatel používající kolo typu 27 by se měl přiblížit k práci v úhlu 30 stupňů, zatímco kola typu 28 a 29 vyžadují přístup 15 stupňů nebo méně vzhledem k povrchu obrobku. Naneste příliš mnoho úhlu a kolo se pravděpodobně začne předčasně rozkládat.

Vláknité disky

Alternativně byste mohli sáhnout po a Potahovaný abrazivní vlákno. Ideální pro to, když je řezaná rychlost primárním problémem, nabízejí rychlé přechod a vyžadují menší tlak k broušení. Jsou také lehčí, takže mohou usnadnit práci na režii. Jsou dobré pro omezené prostory a mohou být ideální pro smíchání svarů s rodičovským materiálem bez přestávky. Metoda povlaku na papíře umožňuje agresivní řez, podobně jako broušení kol.

Všimněte si, že záložní podložky pro disky vlákna musí být v dobrém stavu. Nejdůležitější je, že musí být aktuální Záložní podložky. Nikdy nepoužívejte starší disky vlákniny nebo mezní kola jako záložní podložky. To může být nebezpečné, protože prostě nejsou navrženy tak, aby dělaly záložní podložky.

Disky klapky

Pokud chcete odpouštět řeznou akci (například se vyhněte velkým drážkám), a pokud potřebujete dosáhnout ještě lepšího povrchu, než byste mohli dosáhnout broušením nebo diskem vlákna, pravděpodobně byste dosáhli potažený disk abrazivní chlopně. Tyto fungují obzvláště dobře při míchání svaru, což umožňuje broušení na obou stranách svaru. Nabízejí dobrou kombinaci dlouhé životnosti produktu a efektivní rychlosti řezu. Ti s 50 štěrkem nebo jemnějším vám mohou pomoci odstranit svařovací rozstřik bez přestávky.

Klapky, které tvoří chlopní disk, jsou drženy silným lepidlem, ale nejsou nezničitelné. Pokud je používáte v nadměrných úhlech, zakopněte je na těsná místa nebo je aplikujte na extrémně ostrý nebo drsný obrobku, mohou se chlopně během používání rozpadat. To může vytvořit nebezpečnou situaci, pokud nemáte na sobě příslušné osobní ochranné vybavení (PPE).

Chcete.li je efektivně používat, musíte vyvinout dostatečný tlak na opotřebení látkové podložky a odhalit ostré zrno. Mnoho operátorů ve skutečnosti nakonec zlikviduje disky klapky příliš brzy. Pokud vyvíjejí jen o něco většího tlaku. více, než je nutné pro typické disky vlákna. opotřebovali látku, odhalili ostré zrna a zjistili, že v něm má disk klapky dostatek života.

Nakonec může nedostatečná síla vést k tomu, co je známo omezení. Abrasive při nedostatečném tlaku staví teplo, když kov přidržuje zrno, což zabraňuje zlomení zrna. Pokud se zrno nezlomí, nemůže se znovu rozsvítit.

Netkané abrazivní disky

Také byste mohli sáhnout po a Netkaný abrazivní disk, což je dobré pro malé svary (¼. široký ¼ in. vysoká) náchylná k přeškrtnutí (myslím, že aplikace tenkých plechů).

Tyto disky používáte k čištění zabarvení, svařovacího rozstřiku a obtížně přístupných svarů, jako jsou svary filet. Můžete je také použít k dosažení dekorativních vzorů povrchových povrchů.

Faktory skladování

Při eliminaci omezení broušení je abrazivní média jen jedním z faktorů, které je třeba prozkoumat. Dalším je to, jak ukládáte toto média. Opět si představte, že dorazíte ráno a natáhnete se po samostatném diskem a všimnete si a písečný kučera. To je známka nadměrné vlhkosti. Konkrétně, podložka vlákna absorbovala přebytečnou vlhkost. Pokud vidíte a strana písku Curl, nízká vlhkost skladovacího prostoru pravděpodobně způsobila, že podložka vyschla a začala se zmenšovat.

hliníkový, broušení

Provozovatel používá disk s chlopní pro míchání a dokončení svaru.

Pokud se pokusíte nastavit a rozdrtit s diskem s kadeřem na stranu písku, bude pro vás obtížné zamknout disk vlákna na záložní podložku. Produkt by mohl být příliš suchý a mohl by se zlomit. Pokud má disk kadeř na straně písku, mohly by se okraje disku zachytit na obrobku. To by mohlo vést k poškození obrobku nebo ještě horšího zranění operátora.

Představte si stejný scénář, ale tentokrát sáhnete po broušení. Zkontrolujete kola a zjistíte, že mají trhliny. Bohužel, kola byla uložena na otevřeném stavu, nikoli v původním kontejneru. Neměly by být vystaveny vysoké vlhkosti nebo mrazivé teploty nebo ponechány zranitelné vůči vodě nebo jiným rozpouštědlem; Takové extrémy mohou ovlivnit vazbu kola.

Pokud používáte chlopní disky, uložte je v oblasti, která je mezi 60 a 80 stupni F a 40% až 50% vlhkosti. Nejlepší je je uložit do původního kontejneru. Rovněž otočte zásoby (nejprve, nejprve), stejně jako byste měli s broušením kol a disky klapky. A samozřejmě, před použitím, prohlédněte disky a zlikvidujte chybějící klapky.

Vytváření bezpečného a produktivního prostředí broušení

Představte si, že je to váš první den v práci. Dostanete mlýnek na pravý úhel a několik základních ukazatelů, ale nikdo se neponoří do určitých detailů. Například, jaká by měla být rychlost mlýnku pro určité úlohy? Spinning broušení příliš rychle může způsobit, že se disk nebo kolo rozpadne, zatímco je to příliš pomalu, způsobí předčasné opotřebení.

Představte si ten první den, kdy jste dostali pravý úhel mlýnky-a všimnete si nemá žádnou stráž. Hůry kol zachraňují oči, prsty a životy. Měly by být správně umístěny tak, aby se poškodil jakýkoli abraziv, trosky zasáhnou stráž a ne vy.

V ten první den by vám někdo měl ukázat postup inspekce, než vystřelíte mlýnek. Je záložní podložka nebo kolo poškozeno? Nikdy jen nepadněte nebo dokonce položte mlýnek na pravý úhel na samotném brusném kole; To může poškodit kolo. Pokud do něj upustíte brusku nainstalovaným kola, vyměňte kolo, i když nevidíte žádné viditelné poškození.

Při broušení použijte vhodný úhel přístupu pro produkt, který používáte. Pomocí středního a dolního těla pohybujte horní část těla; To může pomoci zmírnit stres na loktech a ramenou.

Nakonec nezapomeňte na správnou OOP. Použijte brýle, bezpečnostní brýle a obličejové štíty, abyste zabránili malým kovovým a abrazivním částic. Rukavice snižují šanci na zranění, těžká bavlna nebo kožená zástěra a dlouhé rukávy brání úlomkům v zasažení otevřené kůže a ochrana sluchu brání dlouhodobému poškození sluchu.

Všechny tyto faktory jsou samozřejmě jen součástí příběhu; Druhá část zahrnuje použití pravého mlýnku, která má pro práci dostatečnému proudu (předmět, který si zaslouží vlastní článek). Dejte to všechno dohromady. zrno; správný produkt, ať už jde o kotouč, disk vlákna, disk s chlopní nebo netkaný disk; správné skladování a péče; dobře větrané prostředí-a dáváte operátorům znalosti, které potřebují k usnadnění života na podlaze. To zase dělá každý operátor produktivnější, zmírňující nebo dokonce eliminovat často přehlížené omezení broušení.

Oxid hlinitý, zirkonia alumina a keramická oxidem.