Co lze udělat frézovacím mlýnem na dřevě

Všechny typy mlýnů a zařízení pro manuální frézování

Freak je řezací nástroj, s nímž ruční řezačka nebo stacionární jednotka zpracovává povrch různých materiálů (dřevo, plast, kov). Vzhledem k tomu, že zařízení je určeno pro rotační pohyb, bude základní forma nesouhlasná nebo válcová. Současně mohou řezací hrany nástroje mít poměrně složitý tvar. Tretens pro řezačku rukou jsou rozděleny do několika typů. Nejběžnější z nich jsou pro zpracování dřeva. Současně mají dřevěné mlýny také vlastní klasifikaci. Zvažte, které typy frézovacích rostlin jsou navrženy ke zpracování dřevěných povrchů a jak je správně vybrat.

Pokud si potřebujete vybrat drážku jakékoli hloubky a šířky, pak je za tímto účelem nejvhodnější řezačka drážky. Jeho design umožňuje provádět tuto operaci jak na desce (okraje) části, tak na její okraji. Řezačka drážky se používá hlavně při připojení dílů na špici. Také pomocí trysek pro řezačky dřeva, kteří chodí podél pravítka, můžete proříznout i drážky jakékoli šířky.

Tvarovaný

Umožněte vám poskytnout hranici určité formy podobné kudrnatém závorkám. S nástrojem jsou vybírány nejen drážky uvnitř obrobku, ale také mění tvar okrajů hrany. Vytvoření komplexu na talíři, nejprve se na něm vyrábí pasáž s přímým řezačkou (drážky). V budoucnu to zjednodušuje centrování tvarovaného vybavení.

Následující výkresy ukazují hlavní odrůdy.

Strukturální

Po zpracování obrobku tohoto zařízení se získá drážky, podobně jako lichoběžník (Lastochinův ocas) nebo obráceného písmene „T“.

Tato metoda propojení dílů je považována za jednu z nejspolehlivějších, protože hroty jsou tlačeny do drážek stejného tvaru a jinou metodou je nelze oddělit.

Bojovat ve tvaru V

Navzdory skutečnosti, že slovo „výplň“ označuje jakoukoli polokruhovou výklenku nebo drážku, patří do této kategorie také řezačky ve tvaru písmene V. Tento nástroj vám umožňuje vybrat nejen svislé drážky, ale také drážky v určitém úhlu. Tvrdý mlýn se také často používá pro dekorativní nit a změnu v geometrii okrajů při výrobě nábytku.

Bojování

Mít zaoblenou řeznou část. Pokud se podíváte na drážku po jejím průchodu v kontextu, pak to připomene litera „u“.

Řezačka se používá pro dekorativní dekoraci okrajů a konce dřevěných produktů, vytváří složité vzory na desce polotovarů nebo na různých hracích vykopávkách (drážky) na desce produktu a na jeho žebech.

Přímo

Toto je nejjednodušší nástroj, který má tvar válce. Groove obdržená v obrobku má obdélníkový průřez.

Zařízení se nejčastěji používá s ponorným frézováním.

Přímé drážky (prstové) mlýny se používají, pokud potřebujete vybrat obdélníkovou drážku s čistým dnem, například pro vložení zámků a smyček dveří.

Jak je uspořádáno frézování rukou

Zařízení ruční řezačky na dřevě je poměrně jednoduché. Zařízení má případ, kdy jsou umístěny klíčové uzly a prvky. Nejdůležitější z nich je hnací síla. motor. Držitel se objeví přímo z těla. do něj bude vložen Zangi. Jedná se o speciální adaptéry, ve kterých můžete vložit a opravit frézy v průměru.

Samostatně stojí za to říci o platformě, která je obvykle vyrobena z kovu. Může být připojen k tělu samostatně. Spodní část má posuvnou desku hladkého materiálu. to pomůže nástroji hladce jít z bodu k bodu. Důležitý parametr. stabilita platformy. Je lepší, pokud je vyroben z obsazení (pro drahé modely) nebo vyraženo (pro možnosti rozpočtu) materiálu. To poskytne to nejlepší přizpůsobení povrchu. Spodní část platformy je pokryta plastovou podšívkou, často odnímatelnou, takže je vhodné vyměnit.

Na pouzdře jsou tlačítka, která se zapnou a vypnou. Pokud pro ně společnost vytvoří tlačítko zámku. Při práci je pohodlné použít paralelní důraz.

U řezačky rukou se používá následující nastavení:

udělat, frézovacím, mlýnem, dřevě

Všechny podrobnosti a uzly vyžadují vhodnou péči. V nově zakoupeném produktu je tato role prováděna továrním mazivem. V budoucnu je však tato povinnost již přiřazena samotnému uživateli: bude nutné vyčistit prach a ručně namazat pohyblivé části.

Nedoporučuje se používat silné směsi, protože prach a hranolky se usadily a držely se na ně, což ztěžuje práci. Neexistují žádné takové problémy s možnostmi aerosolu.

Zpracování okrajů

Pro zpracování okrajů a konce obrobku se používají speciální bromické mlýny. Mohou být přímé i přirozené. Přímé řezačky se používají pro ukončení (zarovnání) okrajů částí podle šablony (Curvilinear) nebo v pravítku. Například, pokud nakrájíte laminovanou dřevnou loď elektrickou skládačkou, pak v tomto případě nemůžete udělat bez frézování. Okraj po průchodu souboru je nerovnoměrný a s malými čipy. Chcete.li jí poskytnout dokonalou geometrii, proveďte následující.

  • Upevněte rovnou řezačku bromatického frézování v tsangu frézovací řezačky. Tato řezačka může mít ložisko zespodu nebo v horní části (poblíž stopky).
  • Pokud má řezačka nižší tvrdohlavé ložisko, pak je šablona položena pod obrobku a obě části jsou tlačeny na pracovní stůl svorky. A naopak, šablona je upevněna na obrobku u horního ložiska na zařízení.
  • V případě spodního ložiska nastavte platformu frézovací hrany na okraj obrobku a spusťte řezačku tak, aby tvrdohlavé ložisko bylo ve středu konce šablony a spodní část čepelí vstupuje do Šablona pro asi 2-3 mm. U řezačky s horním ložiskem se vše dělá naopak: podešev frézovací řezačky je nainstalována na šabloně, pod níž je obrobek položen. Řezačka je snížena, dokud ložisko nedosáhne středu šablony a horní část čepelí ji nezachytí 2-3 mm.
  • Dále je mírně upínaný obrobku vyrovnán vzhledem k šabloně (můžete použít gumovou hlínu) podle dříve aplikovaného značení.
  • Po zarovnání stiskněte detaily se svorkami na pracovní stůl dobře. Pokud je stisknete slabě, pak ze silných vibrací během provozu nástroje, které mohou přesunout.
  • Nainstalujte podrážku frézování na obrobku (šablonu), aniž byste se dotkli řezačky částí, zapněte jednotku a počkejte, až získá plnou rychlost;
  • Hladce přiveďte řezačku na začátek obrobku tak, aby do něj narazil nástroj a spočíval ložisko do šablony a poté provedlo frézování po celé okraji.

Pro zpracování konců polotovarů můžete použít konvenční ponorné (vertikální) frézovací stroje. Pokud potřebujete odstranit převisy okrajů PVC, jejichž tloušťka může dosáhnout až 4 mm, bude pohodlnější pracovat s geniálním frézovacím mlýnem, protože má kompaktní rozměry a nízkou hmotnost.

Koncové mlýny na obrázku se používají hlavně ke zpracování dřeva a desky dřeva.vlákna. V tomto případě je obrobku nejprve dána určitá forma pomocí přímé řezačky koncového. A poté je do Tsangu vložen nástroj s požadovaným kudrnatým profilem a okraj je zpracován obvyklým způsobem. Pouze jako šablona nebo vodítko pro ložisko je vyrovnaná hrana součásti.

Při frézování dřevěných částí by se měl brát v úvahu směr dřevěných vláken. Pokud se tak nestane, dojde k čipům v rozích polotovarů nebo v místech přechodu podélných vláken do konce při zpracování, například zakřivené části. Abyste se vyhnuli čipům, měli byste zakroužkovat křídou „problémová“ místa na obrobku (obrázek A). Pokud tyto sekce projdete s řezačkou obvyklým způsobem (proti h. šipky), pak to nejčastěji způsobí tvorbu čipů. Proto je před „problematickými“ zónami dodáván nástroj proti h. Šipky a na místech přechodu vláken se směr mění na opak (obrázek C).

Stejné pravidlo platí pro zpracování rohů dřevěných polotovarů. Nejprve by měl mlýn jít podél vláken. Šipka (přes roh), po kterém stále končí obvyklým způsobem.

Pokud je fasáda fasády (před vložením plastem) nebo jinými výrobky z tohoto materiálu frézováním.

Začněte pracovat a péči o nástroje

Chcete.li pochopit, jak toto zařízení funguje, měli byste se seznámit s jeho hlavními detaily a jejich účelem.

Složení a účel hlavních uzlů

Manuální frézovací zařízení se skládá z kovového pouzdra a motoru, který je umístěn ve stejném případě. Hřídel pochází ze sboru, na kterém jsou oblečeni různé tsangy, podávají adaptéry. Umožňují vám nainstalovat mlýny různých velikostí. Řezačka je vložena přímo do TSANG, která je stanovena speciálním šroubem nebo tlačítkem, který je poskytován na některých modelech.

Hlavní prvky řezačky rukou a jejich účelem.

Návrh frézovacího zařízení poskytuje kovovou platformu, která má přísné spojení s pouzdrem. Je připojen k případu pomocí dvou prutů. Na vnější straně má deska hladký povlak, který poskytuje hladký pohyb během provozu.

Manuální frézovací zařízení má určité vlastnosti, jehož konfigurace se provádí:

  • Kvůli rukojeti a měřítku pro nastavení hloubky frézování. Nastavení se provádí na hřišti 1/10 mm.
  • Úpravou rychlosti rotace řezačky.

V počátečních fázích, když se nástroj zvládá, je lepší pokusit se pracovat s malými nebo středními rychlostmi. I když by se mělo vždy pamatovat, že čím větší rychlost, tím lepší je práce. Zejména pokud se to týká odpovědných, viditelných oblastí, které nelze zamaskovat.

Kromě těchto pák je zde také tlačítko pro zapnutí a vypnutí produktu, stejně jako tlačítko zámku. Tyto prvky jsou považovány za základní a poskytují vysokou kvalitu a bezpečný výkon práce. K dispozici je také paralelní důraz, který přispívá ke pohodlí v práci. Může být pevně pevně stanoveno nebo s možností úpravy posunu pracovní oblasti ve směru středu.

Ruční frézovací zařízení

Tovární produkt obvykle spadá do rukou rukou člověka s testovaným a mazaným, takže další události by neměly být prováděny. Pouze v procesu jeho provozu by měla být monitorována jeho čistotou a obslužnost. Zároveň by to mělo být pravidelně čištěno prachem a změněno mazání, pokud to pas říká. Obzvláště mazání je nezbytné pro pohyblivé části. Jako možnost můžete použít aerosolové maziva, ale můžete se dostat s obyčejnými, jako je „Litol“. Použití hustých maziv se nedoporučuje, protože pro ně čipy a prachové tyčinky. Pokud jsou použity aerosolové mazivy, můžete se takového faktoru zbavit.

Mazání také vyžaduje jedinou. hladkou část pouzdra. Pravidelná mazání zajistí požadovanou hladkost pohybu.

Přesto by měla být zakoupená věc zkontrolována kvalita sestavy a přítomnost mazání.

Bohužel, ne všichni výrobci, a zejména domácí, se starají o kvalitu shromáždění. Jsou chvíle, kdy se po prvních hodinách práce z produktu odšroubují šrouby nebo šrouby, protože nebyly odpovídajícím způsobem zpřísněny.

Nastavení rychlosti otáčení

Práce jakéhokoli nástroje je nejprve spojena s určitými podmínkami s povahou zpracovaného materiálu. Může to být překližka, kompozitní materiál nebo obyčejné dřevo. V závislosti na tom je nastavena rychlost rotace na elektrickém zařízení. Technický pas zpravidla vždy označuje provozní parametry zařízení v závislosti na technických charakteristikách a charakteristikách zpracovaných povrchů, jakož i použitých frézovacích rostlin.

Indikátory rychlosti zpracování při používání různých mlýnů.

Fixace Freze

První věc, kterou práce začíná, je instalace a upevnění řezačky. Současně byste měli dodržovat základní pravidlo. veškerá práce se provádí s kabelovou vidličkou z výstupu.

Řezačka frézování je nainstalována podle určitých značek, a pokud chybí, pak v hloubce ne menší než délka samotné řezačky. Jak nainstalovat řezačku na konkrétní model, můžete se poučit z pokynů, které musí být přítomny v technických dokumentech pro zařízení. Faktem je, že každý model může mít své vlastní strukturální rysy a není o tom v článku možné říci o tom.

Instalace řezačky na zařízení před zahájením práce.

Existují modely jednoduchého a pokročilejšího “, jak se říká. Některé modely mají tlačítko pro blokování rotace hřídele, což usnadňuje proces instalace řezačky. Některé, zvláště drahé modely, jsou vybaveny chřestýši. Takže konkrétně popisuje proces instalace řezačky a nedává to smysl, protože každý, kdo je obeznámen s provozem takových zařízení, bude v tuto chvíli rozumět.

Nastavení hloubky frézování

Každý model má svůj vlastní, nejvyšší hloubka frézování. Zároveň není vždy nutná maximální hloubka, ale určitá hloubka, která je vystavena před prací. I když je vyžadována maximální hloubka, pak, aby se zařízení nepřetěžovalo, je proces frézování rozdělen do několika fází a mění hloubku hloubky frézování. Pro úpravu jsou poskytovány speciální zastávky. omezovače. Strukturálně jsou vyrobeny ve formě disku umístěného pod lištou, na kterém jsou pevné zastávky různých délek. Počet takových nohou může být od tří do sedmi, a to neznamená, že čím více je, tím lepší. Je lepší, pokud je možné upravit každou z nohou, i když je jejich počet minimální. Chcete.li tento důraz napravit v optimální poloze, měli byste použít zámek ve formě vlajky.

Proces úpravy hloubky frézování je následující:

  • .
  • Odšroubujte západku, osvobozujte revolvingový důraz.

Výběr nohou otočné zastávky.

Hlavní fáze práce

Ve středu plexiskru pomocí řezačky rukou bude nutné udělat drážku.

Dále uděláme čtyři podrobnosti, ze kterých budeme shromažďovat samotnou centrinu. Mimochodem, spolu dřevěné kolejnice mohou být použity překližky.

Připojujeme připravené podrobnosti mezi sebou. A pak přišroubujeme centrumter k dříve vyrobenému rámu s oblečením.

V další fázi upevňujeme další kus. Bude také muset udělat drážku ve středu.

Poté použijte značení, které funguje jako vodítko. Náš domácí je zcela připraven. můžete jej vyzkoušet v práci.

  • Podrobně o tom, jak učinit tuto užitečnou adaptaci pro řezačku rukou rukama, doporučujeme sledovat ve videu na našem webu.
  • Pokud máte nějaké úvahy nebo komentáře k tomu, jak dokončit toto zařízení, napište o něm v X pod videem.

Odrůdy frézovacích mlýnů

Existuje poměrně velké množství specializovaných typů dřevěných mlýnů pro řezačky rukou, které se vyrábějí v následujících konstruktivních úpravách:

  • Národní tým. Skládá se z prázdného prázdného oceli s naostřenými hranami a průvodcem. Vzhledem k relativně nízké ceně a poměrně vysoké funkčnosti je tento typ velmi populární.
  • S zaměnitelnými řeznými hranami-tento typ může trvat dlouho kvůli zaměnitelným čepelům, které jsou v prodeji.
  • Monolitické. řezací hrany, vyřezávané přímo na základě, díky čemuž je nástroj docela zranitelný vůči jakýmkoli vadám dřeva. Kdykoli může odletět kousek nože a frézovací řezačka se stane nepoužitelným.

A také existují typy řas pro frézování nožů. Jsou rozděleny do dvou podtypů:

  • HM. velmi vysoká rychlost a lze jej použít pouze pro měkké dřevo a hliník. Při práci s takovými noži musíte na ně neustále ovládat tlak, jinak se nůž téměř okamžitě stane nepoužitelným.
  • HSS. Nože jsou vyrobeny z kovů karbidu. S jejich pomocí můžete zpracovat pevné stromy. Mají dobrý tepelný koeficient, který zvyšuje jejich cenu.

Kromě čepelí se v tesařství používá velké množství řezných mechanismů různých tvarů, které vám umožňují vytvářet kresby, opilce, vzory, zasklení, fasádovou práci a mnoho dalšího. Lze je rozdělit do:

Drážky

První typ má válcový tvar, po průchodu drážkového mlýna na stromě v obrobku zůstává obdélníková drážka. Tingy vzhled odejde po průchodu frézovací drážkou ve formě písmene u. S jeho pomocí můžete vyrobit drážky pro zrcadla, brýle:

  • Bojovat ve tvaru V. Zde můžete pozorovat řezačku s řezacími hranami ve formě písmene V. Tento typ drážky lze použít k lepení dvou v obrazových okrajů.
  • T-tvar. Po zpracování takové frézovací řezačky se vytvoří výklenka ve formě obráceného písmene t. Tesařství se používá jako sloučenina drážky a je považována za jeden z nejspolehlivějších. Spojení se provádí přesunutím jednoho obrobku do druhého. Taková část se také nazývá koncový řez na stromě.

Tvarované, stejně jako bouchání, se používají k získání výklenků různých tvarů. Funkce typu Styana je však to, že můžete frézovat střed obrobku i okrajů. S jejich pomocí můžete vyrobit okraje různých tvarů nebo kresby.

Smarry

Ložisko obvodů je zahrnuto do soupravy s řezačkami Brimbar. Během frézování produktu může být pokryt okrajem stromu a vedení podél, zatímco samotná hrana se ukáže jako jednotná a průvodce nejsou potřeba za předpokladu, že spodní část okraje bude zpočátku zpočátku dokonce. Oni jsou:

  • Rovné. slouží k získání určité roviny konce.
  • Kamping. slouží k získání obloukového vzoru a také v závislosti na úpravě ponoření řezačky, můžete získat poloviční volební římsu. V prodeji najdete dvojitou verzi, která může současně zpracovat spodní a horní hranu.
  • Kužel. dovolte vám udělat výhodu ve tvaru kužele a také se používají k propojení dvou částí mezi sebou.
  • Imore-aktivní se používají k vytvoření kulaté drážky. Řezačka se skládá z šachty, na které jsou vysazena dvě vodící ložiska a uprostřed je umístěn mlýn.

Kombinovaný

V zásadě se tento typ používá k plodbě dvou částí. S jejich pomocí je možné kombinovat okraje v rohových sloučeninách: například různé rámce pro obrazy, okenní rámy. Nepochybnou výhodou je, že frézovací řezačka může na obrobku vydělat 5-7 hrotů současně. Tím se zvětšuje oblast lepicího dílů. Existuje několik odrůd frézovacích mlýnů:

  • Universal. Umožněte vám získat dvě letadla na obrobku, zatímco bez jeho změny, což je docela pohodlné.
  • PASOSHIPOVA. Dva řezací prvky jsou zahrnuty najednou. Každý z nich vyrábí dvě různé drážky na dvou mezerách. Po zpracování se takové drážky vstupují do sebe dokonale a nevyžadují montáž.
  • Pro podšívku. Podobné dvě frézovací řezačky umožňující získat dvě figurované formy.
  • Rámec je dobrý v tom, že mají typové nože, které jim umožňují být umístěny pohodlným způsobem. Ve svém designu mohou mít od jednoho a na dvě ložiska.

Figirere

Používají se hlavně pro dekorativní zpracování dřeva. S jejich pomocí se vyrábějí fylenové dveře. Komponenty dveří jsou poměrně velké, pro jejich zpracování budou potřebovat řezačky s průměrem 50-70 mm. K frézování takových částí potřebujete poměrně výkonný manuální nebo stacionární mlýn. Jsou rozděleny do několika typů:

udělat, frézovacím, mlýnem, dřevě
  • Horizontální. slouží k částečnému odstranění okraje. Vzhledem k návrhovým rysům řezacích částí a tvrdohlavého ložiska není možné získat hotový nárůst pro vložení. Pokud však řezačka rukou není výkonná, pak to bude nejlepší volba pro první průchod, a poté po přechodu k jinému můžete provést druhou pasáž.
  • Bilaterální snížení doby práce v důsledku přítomnosti dvou řezacích částí. Ale pro takovou frézovací řezačku potřebujete poměrně výkonnou frézovací řezačku.
  • Vertikální. jejich účel se mírně liší od horizontální. Používá se pro výrobu kudrnatých hranců na obkladových deskách. Vše záleží na tom, jakou hloubku je vystavena. Změna v hloubce znamená změnu vzoru.

Co je to frézovací mlýn a jeho účel

Manuální frézovací řezačka je univerzální nástroj pro zpracování dřeva a plastu. Zároveň by mělo být hned poznamenáno, že frézovací řezačka pracuje hlavně na dřevě, plast se ošetřuje mnohem méně často, protože jeho použití s ​​polymery vyžaduje speciální mlýny a schopnost pracovat.

Nejčastěji se tento nástroj používá nezávisle, ale pro usnadnění práce a zlepšení kvality zpracování dřeva může být použit ve formě frézovacího stroje. Nejedná se o nutně stroj vyrobený v továrně, v primitivní podobě, je to rovný povrch, do kterého je vložen frézovací mlýn. Takový stroj může být vyroben ve formě samostatného designu nebo předpony pro pracovní stůl, nápady pro kopírování a ztělesnění takových zařízení lze snadno najít v síti.

Manuální frézovací mlýn je energetický nástroj schopný provádět prohlubování, otvory, frézovací okraje a zkosení ve stromu, plastu a dokonce i v kovu. Můžete si vyrobit frézovací mlýn doma následující operace:

  • Grozes standardního a libovolného tvaru. obdélníkový, zakřivený, složitý tvar.
  • Frézování a neslyšící díry.
  • Zpracovejte konce povrchů, obdélníkový křížový a komplexní tvar.
  • Vystřihněte na povrchu různých tvarů a hloubky.

Schopnosti řezačky dřeva jsou výrazně rozšířeny pomocí speciálních nebo domácích šablon pro práci. Použití těchto vzorků vám umožňuje vytvořit mezery pro spojovací díly, povrch se složitou konfigurací ve formě polykání ocasu nebo špice.

Pro zpracování polotovarů a obtížných částí nábytku můžete použít frézovací mlýn v práci s předponou na soustruži. Tato práce pomocí frézovací řezačky je mnohem snazší provést pomocí kopie konzoly. Dřevěné výrobky jsou zajímavější, pokud se na povrch aplikují výkresy nebo vzory s frézovací řezačkou.

Použití řezačky rukou není omezeno pouze na stejné úkoly, jako jsou zpracování okrajů nebo vytváření proužků pro fotorámečky. Pomocí tohoto nástroje můžete snadno ovládat operace, jako je zpracování válcových povrchů a spirálových vláken.

Zvláštností tohoto nástroje je to, že umožňuje zpracování obrobku, s přihlédnutím k vlastnostem materiálu, z tohoto produktu získává speciální typ. Kromě toho má manuální frézovací řezačka několik provozních režimů, takže výběr správného není žádné problémy.

Zařízení hlavních uzlů a částí

Základem řezačky rukou je jeho tělo. Ve většině moderních modelů je vyrobena z odolné slitiny, která vydrží těžká zatížení. Uvnitř pouzdra je nainstalován elektrický motor s vysokou rychlostí, který je schopen vyvinout rychlost rotace hřídele až do 10 tisíc. RPM.

Ve spodní části na hřídeli elektrického motoru je vlákno, na které je nasazena kazeta Zang. V této kazetě je vložena řezačka.

Tělesné zařízení má složitý tvar, ve kterém existují speciální otvory pro upevnění kovové plošiny. je to, že sousedí se zpracovaným obrobkem a klouže nad ním. Jedna by měla být hladká a nemagnetizuje, takže podešev má často obložení plastu odolných proti nárazu a sám se vrhá ze slitiny hliníku. Platforma je připojena k tělu pomocí průvodců.

Pro pohodlí práce s dlouhými mezery je zde boční důraz, nejčastěji se používá při zpracování hran. Jeho nastavení se provádí pomocí upínacího šrouby na jediném pouzdře.

udělat, frézovacím, mlýnem, dřevě

Na rukojeti řezačky napájení frézování jsou tlačítka napájení a tlačítko pro nouzové zastavení elektrického motoru, hraje roli pojistky. Kromě toho existuje regulátor řízení definice, tato funkce umožňuje zvolit správnou rychlost otáčení motoru při práci s různými dřevěnými horninami.

Tretens pro nástroje pro manuální frézování

Frézovací povrchy obrobků provádí frézovací řezačku pomocí frézovacích řezaček. pracovní nástroj Shift. Mlýny mají stopku a pracovní orgán, obvykle se dvěma pracujícími řezacími tvářemi. Při otáčení kolem své osy vytváří pracovní tělo tělo rotace, jehož vnější obrys tvoří řezací hrany.

Ocasní kost a tělo řezačky je vyrobeno z oceli a špina karbidové desky.

  • Profil, pro mletí krásné hrany;
  • Kuželovitý;
  • Obdélníkový;
  • Ve tvaru V;
  • Kamps. vytvořit zaoblenou hranu;
  • Disk;
  • Falts;
  • Typ „LastOchkin Tail“;
  • Bojování.

Kromě toho jsou terminál a na konci mohou mít podpůrný válec, což umožňuje vytvořit kopírování a zpracování složitých profilů.

Příprava na práci

Pro úspěšné provedení zpracování dřevěných povrchů frézováním je nutné absolvovat předběžný trénink, počínaje jednoduchými úkoly a lehkými modely. Je také důležité pochopit principy práce samotného Frasera a jeho schopností, jmenování každého typu frézování. Začátečník musí zvládnout jednoduché frézovací řezačky s malým průměrem. Při broušení stromu je pro ně snazší ovládat, protože s menším průměrem se vytváří menší odpor zpracovaného stromu. Výběr dřeva také záleží. Měkké dřevo, borovice nebo břízové ​​dřevo je nejlepší pro učení. Po zvládnutí jednoduchých operací můžete začít provádět složitější.

Různé metody zpracování dřeva vyžadují použití různých typů frézování. Pro řezbu dřeva se používají speciální mlýny, což dává okraji obrobku požadovanou konfiguraci odpovídající konfiguraci řezné hrany.

  • Tvrdý mlýn se používá k řezání kulatých drážek na okraji prázdné postavy;
  • KAV ONE. Používá se k provádění složitých ozdob. S jeho pomocí můžete otočit žebro obrobků, udělat římsu na povrchu;
  • Profil. Aplikováno při vytváření konfigurace obrázku okrajů dřevěného prázdného. Výsledkem je, že produkt získá požadovaný tvar, podle zadaného vzoru;
  • kónicky. odstraňuje zkosení pozic s úhlem 45 stupňů;
  • Figirene. pro dekoraci okraje Phylenoxu;
  • Falts, Disk. provádí drážky na okraji.

Nebezpečné faktory

Frézovací stroje vyžadují dodržování úplné bezpečnosti a vysoce kvalifikované zaměstnance. Při používání elektrických strojů jsou nehody způsobené uvolňováním materiálu během frézování. Proto musí mít umělec práce speciální pracovní oblečení.

Pokud se během procesu frézování uvolní těžký prach, musíte mít ochranný sklo. Maximální bezpečnost v této situaci poskytuje speciální svorky a svěrák, který účinně drží obrobku a brání jeho uvolnění. Obrobku nemůžete držet v rotační zóně řezačky nebo se přímo dotknout rotujícího nástroje rukama. Během frézování je nutné použít speciální upínací zařízení.