Cestovní mapa pro broušení a dokončení nerezové oceli. Broušení z nerezové oceli

Jak zdokonalit procesy, uvolňovat úzká místa se správnými nástroji, strategií

broušení, dokončení, nerezové, oceli

Aby byla zajištěna správná pasivace, technik elektrochemicky čistí podélný svarový švů v válcované části nerezové oceli. Obrázky poskytnuté společností Walter Surface Technologies

Představte si, že výrobce přistane smlouvu zahrnující kritickou výrobu nerezové oceli. Plech a tubulární řezy protékají řezem, ohýbáním a svařováním, poté přistávejte na cílové stanici. Část se skládá z talíře svisle do trubice. Svař vypadá dobře, ale není to dokonalost hromada pořadu, kterou zákazník hledá. Takže mlýnek tráví čas odstraněním o něco více svařovacího kovu než obvykle. Poté, bohužel, na povrchu se objeví některé významné bluing. znaménko nadměrného vstupu tepla. V tomto případě to znamená, že část nesplňuje požadavky zákazníka.

Obvykle prováděné ručně, broušení a dokončení vyžadují obratnost a jemnost. Chyby v dokončení mohou být mimořádně drahé, s ohledem na veškerou hodnotu, která již byla vložena do obrobku. Přidejte drahý materiál citlivý na teplo, jako je nerezová ocel, a náklady na přepracování a na montáž šrotu ještě více. Přidejte komplikace, jako je kontaminace a selhání pasivace, a kdysi zisková práce z nerezové oceli se může stát ztrátou peněz, dokonce i nešťastná reputace.

Jak to mohou výrobci zabránit tomu všemu? Mohou začít vývojem znalosti o broušení a dokončení, jakou roli každý hraje a jak každý ovlivňuje obrobku z nerezové oceli.

Broušení versus dokončení

Nejsou synonymem. Ve skutečnosti má každý zásadně odlišný cíl. Broušení odstraňuje materiál jako otřepy a přebytečný svarový kov. Zmatek je pochopitelný, vzhledem k tomu, že ty broušení s velkým sloupkem, odstraní hodně kovu rychle, a přitom zanechávat „povrch“ velmi hlubokých škrábanců. Ale při broušení jsou škrábance jen následkem; Cílem je rychlé odstranění materiálu, zejména při práci s kovem citlivým na teplo, jako je nerezová ocel.

Dokončení dochází v krocích, protože operátor začíná větší štěrkou a postupuje dolů k jemným obrubním diskům, netkané abrazivní a možná plstěné látce a lešticí pasta k dosažení zrcadlového povrchu. Cílem je dosáhnout určitého konečného cíle (vzorec poškrábání). A každý krok (jemnější štěrk) odstraňuje hlubší škrábance z předchozího kroku a nahrazuje je menšími škrábanci.

Protože broušení a dokončení mají různé cíle, často se navzájem nekomplementují a se nesprávnou spotřební strategií mohou ve skutečnosti pracovat proti sobě navzájem. Aby se odstranil přebytečný svar kovové, operátor používá broušení a ponechává velmi hluboké škrábance a poté předá část finišeru, který nyní musí strávit spoustu času odstraněním těchto hlubokých škrábanců. Tato sekvence, která se přechází z broušení k dokončení, může být stále nejúčinnějším způsobem, jak splnit požadavky na dokončení zákazníka. Ale opět se nejedná o doplňkové procesy.

Poměrně často povrchy obrobku navržených s ohledem na výrobní. Části, které podléhají pouze broušení. Části, které vyžadují pouze dokončení, jsou vyrobeny tak, aby nevyžadovaly nadměrné množství odstraňování materiálu. Prvním příkladem je nerezová část s dobře vypadajícím plynovým wolframovým svarem, který je třeba promíchat a odpovídat pouze vzoru cílového materiálu základního materiálu.

Broušení strategií

Grinder s broušením s nízkým odstraněním může čelit významným výzvám práce s nerezovou ocelí. Opět platí, že nadměrné teplo může způsobit blikání a změnit vlastnosti materiálu. Cílem je udržovat nerezovou ocel co nejchladnější během celého procesu.

Za tímto účelem pomáhá zvolit broušení s nejrychlejší možnou rychlostí odstranění pro aplikaci a rozpočet. Kola s zrny zirkonia se mletí rychleji než oxid hliníku, ale ve většině případů je keramický broušení nejlépe funguje.

Extrémně tvrdé a ostré, keramické zrna nosí jedinečným způsobem. Místo toho, aby hladce nosili, udržují si ostrou hranu, když se postupně rozpadají. To znamená, že mohou materiál odstranit velmi rychle, často jen za zlomek doby, kdy mohou ostatní broušení kol. To obvykle způsobuje, že keramická broušení stojí za jejich dodatečné náklady. Jsou vhodné pro nerezové aplikace, protože rychle odstraňují velké žetony, generují méně tepla a zkreslení.

broušení, dokončení, nerezové, oceli

Pracovník na přípravné stanici Weld Brouší potrubí z nerezové oceli.

Bez ohledu na to, co broušení vybere výrobce, musí mít na paměti potenciál kontaminace. Většina výrobců ví, že nemohou použít stejný mroukací kolo na uhlíkové oceli i z nerezové oceli. Mnoho fyzicky odděluje jejich operace broušení uhlíkové a nerezové oceli. Dokonce i nepatrná jiskra z přistání z uhlíkové oceli na nerezovém obrobku může způsobit problémy s kontaminací. Mnoho průmyslových odvětví, jako je farmaceutická a jaderná odvětví, vyžaduje spotřební materiál hodnocené jako kontaminanta. To znamená, že broušení kol používaných na nerezové oceli musí být téměř volná (méně než 0.1%) železa, síry a chloru.

Broušení kol sama o sobě se nebroudí; Potřebují energetický nástroj. Kdokoli může nabídnout výhody abrazivního kola nebo energetického nástroje, ale skutečností je, že elektrické nářadí a jejich brusná kola fungují jako systém. Keramická kola jsou navržena tak, aby pracovala s úhlovými brusky s určitým množstvím výkonu a točivého momentu. Ačkoli některé pneumatické brusky mají potřebné specifikace, většina grindů keramických kol dochází u elektrických elektrických nářadí.

Grinder s nedostatečným výkonem a točivým momentem může způsobit velké problémy, a to i při nejpokročilejších abrazivech. Nedostatek energie a točivého momentu způsobuje, že se nástroj výrazně zpomaluje pod tlakem, což v podstatě zabrání keramickému částic na kole dělat to, co jsou navrženy, odstraňte velké čipy kovu rychle, a tímto způsobem vyvolává méně tepla do materiál.

To může zhoršit začarovaný cyklus: Broušení operátoři vidí, že materiál není odstraněn, takže instinktivně tlačí tvrději, což zase generuje nadměrné teplo a bluing. Nakonec tlačí tak tvrdě, že zaznějí kolo, což je nutí k tlaku ještě těžší a generuje více tepla, než si uvědomí, že potřebují změnit kolo. Pokud pracují tímto způsobem na tenké trubici nebo listu, nakonec se prolomí materiálem.

Tento začarovaný cyklus se samozřejmě může nastat i s nejlepšími dostupnými nástroji, pokud operátoři nejsou správně vyškoleni, zejména pokud jde o tlak, který vyvíjejí na obrobku. Nejlepší praxí je zůstat co nejblíže k nakreslení nominálního aperage mlýnku. Pokud operátoři používají mlýnek na 10 amp, měli by stisknout dostatečně tvrdě, aby mlýnek nakreslil asi 10 ampérů.

Pokud zpracovatel zpracovává mnoho drahé nerezové oceli, může použití ampérmetr pomoci standardizovat mletí operací. Ve skutečnosti samozřejmě jen málo operací pravidelně používá ampérmetr, takže další nejlepší je pečlivě poslouchat pečlivě. Pokud operátoři uslyší a cítí, jak rychle klesá, pravděpodobně tlačí příliš tvrdě.

Poslech příliš světla dotyku (tj. Příliš malý tlak) může být obtížné, takže v tomto případě může pomoci věnovat pozornost toku jisker. Broušení z nerezové oceli produkuje tmavší jiskry než uhlíková ocel, ale stále by měly být viditelné a promítá se od pracovní oblasti konzistentním způsobem. Pokud operátoři najednou vidí méně jisker, je to pravděpodobně proto, že buď nevyvíjejí dostatečný tlak, nebo je glazováno broušení.

Provozovatelé musí také udržovat konzistentní pracovní úhel. Pokud se přiblíží k obrobku v úhlu blízkého flat (téměř rovnoběžně s prací), riskují přehřátí široké oblasti; Pokud se přiblíží pod příliš vysokým úhlem (blíže k svislému), riskují kopání okraje kola do kovu. Pokud používají broušení typu 27, měli by se k práci přiblížit 20 až 30 stupňů. Pokud mají kolo typu 29, jejich pracovní úhel by měl být asi 10 stupňů.

Typ 28 (kónického) broušení kol se obvykle používají k broušení na plochých površích, aby se odstranil materiál na širší mleté ​​dráze. Tato kónická kola také fungují nejlépe v dolním úhlu broušení, přibližně 5 stupňů, takže pomáhají snižovat únavu operátora.

To představuje další kritický faktor: výběr typu správného broušení. Kola typu 27 mají na kovovém povrchu kontakt; Kola typu 28 mají linii kontaktu kvůli jejich kónickému tvaru; a kola typu 29 mají povrch kontaktu.

broušení, dokončení, nerezové, oceli

Pracovník dokončí rám z nerezové oceli pomocí broušeného disku.

Zdaleka nejběžnější, kola typu 27 dostávají práci pro mnoho aplikací, ale jejich tvar ztěžuje práci s částmi s hlubokými obrysy a křivkami. řekněte svařovanou sestavu trubice z nerezové oceli. Outovaný tvar kol typu 29 usnadňuje operátorům, kteří potřebují rozdrtit kombinaci zakřivených a plochých povrchů. Kola typu 29 to dělají zvýšením povrchové kontaktní oblasti, což znamená, že operátoři nemusí trávit mnoho času broušením na každém místě. dobrá strategie pro zmírnění nahromadění tepla.

Ve skutečnosti to platí při použití jakéhokoli brusného kola. Při broušení by operátoři nikdy neměli zůstat na stejném místě. Řekněme, že operátor odstraňuje kov z filé, který je dlouhý několik stop. Dokázal manipulovat s kola krátce nahoru a dolů pohyby, ale mohl by to obrobku přehřát, protože drží kolo v jedné malé oblasti po delší dobu. Aby se snížil vstup tepla, může operátor projít celý svar v jednom směru poblíž jednoho svarového prstů, poté zvednout nástroj (dávat pracovní dobu na vychlad. Také mohou fungovat i jiné techniky, ale všechny jsou vlastnosti: vyhýbají se přehřátí tím, že drží broušení na cestách.

Běžně používaná technika „hřeben dolů“ to také pomáhá. Řekněme, že operátor broudí svar zadku v ploché poloze. Pro snížení tepelného stresu a nadměrného kopání se vyhýbá tlačení mlýnky podél kloubu. Místo toho začíná na konci a táhne mlýnek podél kloubu. To také brání příliš velkému kopání kola do materiálu.

Jakákoli technika může kov samozřejmě přehřát, pokud operátor jde příliš pomalu. Jděte příliš pomalu a obsluha může přehřát obrobku; jít příliš rychle a broušení může trvat dlouho. Nalezení sazby krmivy Sladké místo obvykle přichází se zkušenostmi. Ale pokud jsou provozovatelé v práci noví, mohou se rozdrtit na šrotu, aby se naučili „pocit“ správné rychlosti krmiva pro obrobku po ruce.

Dokončovací strategie

Po dokončení strategií se točí kolem stavu povrchu materiálu, když dorazí a opouští dokončovací oddělení. Stanovte výchozí bod (jak přijímaný stav povrchu) a koncový bod (požadovaný povrch), poté vytvořte plán, který najde nejlepší cestu mezi těmito dvěma body.

Obvykle nejlepší cesta nezačíná vysoce agresivním abrazivem. To by mohlo znít kontraintuitivně. Koneckonců, proč nezačněte hrubou štěrkou, abyste dosáhli drsného povrchu, a poté se přesuňte na jemnější grity? By to nezačalo s jemnějším štěrkem být mimořádně neefektivní?

Ne nutně a musí to udělat znovu s povahou dokončení. S každým krokem až k menšímu štěrku nahradí finišery hlubší škrábance mělčími, jemnějšími. Pokud začnou, řekněme, broušení nebo chlopní 40 grit, do kovu vkládají hluboké škrábance. Pokud se tyto škrábance dostanou na povrch k požadovanému povrchu, skvělé; Proto existují tyto 40-grit dokončovací spotřební materiál. Ale pokud zákazník požaduje, řekněme, ne. 4 Dokončení (směrový kartáčovaný povrch), hluboké škrábance vytvořené touto 40-grit abraziv bude trvat dlouho, než se odstraní. Finišery buď odstoupí do mnoha velikostí štěrků, nebo budou trávit dlouhou dobu s jemnou štěrbinou abraziva, aby tyto velké škrábance odstranily a nahradily je menšími. To vše není jen neefektivní, ale také do obrobku zavádí nadměrné teplo.

Samozřejmě, že používání abraziva na drsném povrchu může být pomalu a v kombinaci se špatnou technikou zavádí nadměrné teplo. Zde je místo, kde může chlopní disk dva nebo prokládat. Tyto disky obsahují abrazivní hadřík kombinovaný s povrchovým kondicionačním materiálem. Efektivně umožňují finišerovi odstranit materiál abrazivem a zároveň zanechávají hladší úpravu.

Další krok k konečnému povrchu může zahrnovat použití netkaného materiálu, což ilustruje další charakteristiku jedinečné pro dokončení: proces funguje nejlépe s nástrojem pro proměnnou rychlost. Pravoúhlý mlýnek na 10 000 ot / min může fungovat s některými abrazivními médii, ale přímo roztaví určitý netkaný materiál. Z tohoto důvodu finišeři snižují rychlost na 3 000 až 6 000 ot / min před zahájením dokončovacího kroku s netkanou spotřebou. Přesná rychlost samozřejmě závisí na aplikaci a spotřebovatelné. Například netkané bubny se obvykle používají mezi 3 000 a 4 000 otáčkami RPM, zatímco disky s kondicionováním povrchu se používají mezi 4 000 a 6 000 RPMS.

Mít správné nástroje-mlýnek na variabilní rychlost, různá dokončovací média-a určování optimálního počtu kroků v podstatě poskytuje mapu a odhaluje nejlepší cestu mezi přijímaným a dokončeným materiálem. Přesná cesta se liší v závislosti na aplikaci, ale zkušení finišery řídí tuto cestu pomocí podobných technik dokončení.

broušení, dokončení, nerezové, oceli

Netkaný buben dokončí povrch z nerezové oceli. Pro efektivní dokončení a optimální spotřební život běží různé cílové média při různých RPMS.

Nejprve si vezmou čas. Pokud vidí, že tenký obrobek z nerezové oceli je horký, přestanou dokončit v jedné oblasti a začínají v jiné. Nebo by mohli pracovat na dvou různých obrobcích najednou. Trochu pracují na jednom a pak na druhém a dávají druhému obrobku čas na chlazení.

Při leštění do zrcadlového povrchu by mohl finišer křížit s dokončovacím bubnem nebo diskem, broušení ve směru kolmo k předchozímu kroku. Křížové skvrny zdůrazňují oblasti, kde je třeba smíchat předchozí vzorec poškrábání, přesto stále nedostává povrch. 8 Zrcadlové povrchové úpravy. K vytvoření požadovaného lesklého povrchu je potřeba plstěný hadřík a lešticí kolo po odstranění všech škrábanců.

K dosažení správného povrchu musí výrobce poskytnout finišerům správné nástroje, skutečné nástroje i média, jako jsou komunikační nástroje, jako jsou vzorky, které stanoví standardy, jak by měl vypadat určitý povrch. Tyto vzorky. bodované poblíž dokončovacího oddělení, v tréninkové dokumentaci, stejně jako prodejní literatury. silně získejte všechny na stejné stránce.

Pokud jde o skutečné nástroje. včetně elektrických nástrojů a abrazivních médií. některé geometrie mohou představovat výzvy i pro nejzkušenější zaměstnance v dokončovacím oddělení. Zde mohou pomoci specializované nástroje.

Řekněme, že operátor musí dokončit tenkostěnnou trubkovou sestavu nerezové oceli. Použití chlopně nebo dokonce bubnu může způsobit problémy, vyvolávat přebytečné teplo a někdy dokonce vytvořit ploché místo na samotné trubici. Zde může Bandes Sanders určený pro trubici pomoci. Pás se ovine kolem většiny průměru trubice, šíří bod kontaktu, zvyšuje účinnost a snižuje vstup tepla. To znamená, že stejně jako cokoli jiného musí finišer stále udržovat pásovou brusku do různých oblastí, aby zmírnil nadměrné nahromadění tepla a vyhýbal se bluingu.

Totéž platí pro jiné nástroje pro dokončení speciality. Zvažte brusku na prstové řemeny určené pro těsné prostory. Finišer by jej mohl použít k proložení svaru filetu mezi dvěma listy v akutním úhlu. Místo toho, aby se svisle pohyboval pískem na opasek (trochu jako kartáčování zubů), finišer ji pohybuje vodorovně podél horního prstu svaru filetu, pak spodní prst, vše, zatímco si je jistý, že prst bruska nezůstane v jednom místo dlouho.

Důkaz pasivace

Svařování, broušení a dokončení nerezové oceli Představujte další komplikaci: zajištění správné pasivace. Po všech těchto poruchách na povrchu materiálu existují zbývající kontaminanty, které by mohly zabránit přirozenému tvorbě chromové vrstvy z nerezové oceli na celém povrchu? Poslední věc, kterou chce výrobce, je rozzlobený zákazník, který si stěžuje na zrezivělé nebo kontaminované části. Zde je místo, kde do hry vstupuje správná čištění a sledovatelnost.

Elektrochemické čištění může pomoci odstranit kontaminanty k zajištění správné pasivace, ale kdy by toto čištění mělo probíhat? To záleží na aplikaci. Pokud výrobci čistí nerezovou ocel, aby podpořili úplnou pasivaci, obvykle tak učiní okamžitě po svařování. Pokud tak neučiníte, znamenalo by to, že dokončovací média by mohla vyzvednout povrchové kontaminanty z obrobku a šířit je jinde. U některých kritických aplikací by se však výrobce mohl rozhodnout vložit další kroky čištění. a možná dokonce testovat správnou pasivaci, než nerezová opustí tovární podlahu.

Řekněme, že výrobce svařuje kritickou složku z nerezové oceli pro jaderný průmysl. Odborný plynový wolframový obloukový svářeč stanoví perfektně vypadající švů na desice. Ale opět je to kritická aplikace. Zaměstnanec v dokončovacím oddělení používá kartáč připojený k elektrochemickému čisticímu systému k čištění povrchu svaru. Poté používá netkaný abrazivní a dokončovací látku, aby proložil svarové prsty a přivedl vše do jednotného kartáče. Pak přichází poslední štětec s elektrochemickým čisticím systémem. Po sezení na den nebo dva jsou části testovány na správnou pasivaci s ručním testovacím zařízením. Výsledky, zdokumentované a uložené s prací, ukazují, že část byla plně pasivována před tím, než opustila rostlinu.

Vyhněte se drahému přepracování

Broušení, dokončování a čištění pro pasivaci na nerezové barvě se ve většině výrobních rostlin obvykle vyskytují daleko po proudu. Ve skutečnosti se obvykle provádějí nedlouho předtím, než se zaměstnání odejdou ze dveří.

broušení, dokončení, nerezové, oceli

Je testována nerezová ocel, aby byla zajištěna správná pasivace.

Kus, který není správně dokončen, vytváří některé z nejdražších šrotu a přepracování, takže je smysl, aby se výrobci podívali na jejich mletí a dokončovací oddělení. Vylepšení broušení a dokončení může pomoci zmírnit hlavní úzká místa, zlepšit kvalitu, eliminovat bolesti hlavy a, co je nejdůležitější, zlepšit spokojenost zákazníka.

Výběr správného broušení

Broušení je řezací nástroj. Je to abrazivní řezací nástroj.

Na brusném kolečku vykonává abraziv stejnou funkci jako zuby v pile. Ale na rozdíl od pily, která má zuby pouze na okraji, má broušení abrazivní zrna rozložená po celém kole. Tisíce těchto tvrdých, tvrdých zrna se pohybují proti obrobku, aby odřízly malé žetony materiálu.

Obsah

Abrazivní dodavatelé nabízejí širokou škálu produktů pro celou řadu broušení při zpracování kovů. Výběr nesprávného produktu může stát čas a peníze. Tento článek představuje některé základy výběru nejlepšího brusného kola pro tuto práci.

Abrasivy. Grity a zrna

Broušení kol a další spojená abraziva mají dvě hlavní komponenty: abrazivní zrna, která provádějí skutečné řezání, a pouto, které drží zrna pohromadě a podporuje je, zatímco oni řezují. Procento obilí a vazby a jejich mezery na kola určují strukturu kola.

Konkrétní abraziva použitá v kola je vybrána na základě způsobu, jakým bude interagovat s pracovním materiálem. Ideální abraziv má schopnost zůstat ostrý s minimálním tupěcím bodem. Když začíná otupění, abrazivní zlomeniny a vytvářejí nové řezné body.

Každý abrazivní typ je jedinečný s odlišnými vlastnostmi pro tvrdost, sílu, houževnatost zlomenin a odolnost vůči dopadu.

Oxid hliníku je nejběžnějším abrazivem používaným v mletí kol. Obvykle je to abraziva vybrána pro broušení uhlíkové oceli, ocel z slitiny, vysokorychlostní ocel, žíhané kulitelné železo, kované železo a bronzy a podobné kovy. Existuje mnoho různých typů abrasidů oxidu hliníku, z nichž každá je speciálně vyrobena a smíchána pro konkrétní typy broušení. Každý abrazivní typ nese své vlastní označení, obvykle kombinaci dopisu a čísla. Tato označení se liší podle výrobce.

Alumina zirkonia je další rodina abraziv, z nichž každá je vyrobena z jiného procenta oxidu hliníku a oxidu zirkonia. Kombinace vede k tvrdému a odolnému abrazivu, které dobře funguje v aplikacích s drsným broušením, jako jsou mezní operace, na široké škále ocelí a ocelových slitin. Stejně jako u oxidu hliníku existuje několik různých typů aluminy zirkonia, ze kterých si můžete vybrat.

Karbid křemíku je abraziv používaný pro broušení šedého železa, chlazeného železa, mosazi, měkkého bronzu a hliníku, jakož i kamene, gumy a dalších neřesnutých materiálů.

Oxid keramického hliníku je dalším velkým vývojem v abrazivech. Toto je vysoce čisté zrno vyrobené v procesu gel slinování. Výsledkem je abraziva se schopností zlomit se kontrolovanou rychlostí na úrovni submikronu a neustále vytváří tisíce nových řezných bodů. Tento abraziv je mimořádně tvrdý a silný. Používá se primárně pro přesné broušení v náročných aplikacích na ocelích a slitinách, které je nejobtížnější brousit. Abrasive je obvykle míchán v různých procentech s jinými abrazivami, aby se optimalizoval jeho výkon pro různé aplikace a materiály.

Jakmile je zrno známo, další otázka se týká velikosti štěrku. Každé brusné kolo má číslo označující tuto charakteristiku. Velikost štěrku je velikost jednotlivých abrazivních zrn na kole. Odpovídá počtu otvorů na lineární palec v konečné velikosti obrazovky použité k velikosti zrno. Jinými slovy, vyšší čísla se překládají na menší otvory na obrazovce, zrna prochází. Nižší čísla (například 10, 16 nebo 24) označují kolo s hrubým zrnem. Čím hrubší je zrno, tím větší je velikost odstraněného materiálu. Hrubá zrna se používají pro rychlé odstranění zásob, pokud není důležitá povrchová úprava. Vyšší čísla (například 70, 100 a 180) jsou jemná kola štěpků. Jsou vhodné pro předávání jemných povrchů, pro malé oblasti kontaktu a pro použití s ​​tvrdými, křehkými materiály.

Nákup dluhopisů

Aby bylo možné efektivně řezat abrazivu v volantu, musí kolo obsahovat správnou vazbu. Vazba je materiál, který drží abrazivní zrna pohromadě, aby mohli efektivně řezat. Vazba musí také opotřebovat, když se abrazivní zrna opotřebovává a jsou vyloučeny, takže jsou odkryta nová ostrá zrna.

Na konvenčních broušeních kol se používají tři hlavní typy dluhopisů. Každý typ je schopen poskytnout zřetelné vlastnosti broušení kola. Typ vybrané vazby závisí na takových faktorech, jako je provozní rychlost kola, typ broušení, požadovanou přesnost a materiál, který má být zemí.

Většina broušení kol je vyrobena z vitrifikovaných vazeb, které se skládají ze směsi pečlivě vybraných jílů. Při vysokých teplotách vyráběných v pecích, kde se vyrábějí mletí. Během chlazení se sklo tvoří rozpětí, které připevňuje každé zrno k soused.

Broušená kola vyrobená z vitrifikovaných vazeb jsou velmi rigidní, silná a porézní. Odstraňují zásobní materiál vysokými sazbami a rozdrtí přesné požadavky. Nejsou ovlivněny vodou, kyselinou, oleji nebo změnami teploty.

Vitrifikované vazby jsou velmi tvrdé, ale zároveň jsou křehké jako sklo. Tyto vazby jsou rozděleny tlakem na broušení.

Některé vazby jsou vyrobeny z organických látek. Tyto vazby změkčují pod žárem mletí. Nejběžnějším typem organické vazby je rezinoidní vazba, která je vyrobena ze syntetické pryskyřice. Kola s rezinoidními vazbami jsou dobrým výběrem pro aplikace, které vyžadují rychlé odstranění zásob, a také pro ty, kde jsou potřeba lepší cíle. Jsou navrženy tak, aby fungovaly při vyšších rychlostech, a často se používají pro kola ve výrobních obchodech, slévárech, obchodech s sochou a pro ostření pily a gumování.

Dalším typem organické vazby je guma. Kola vyrobená s gumovými vazbami nabízejí hladkou broušení. Gumové vazby se často vyskytují na kolech používaných, kde je vyžadována vysoká kvalita povrchu, jako jsou závody s ložiskem kuliček a válečkové ložisko. Často se používají také pro mezní kola, kde musí být otřes a spálení drženi na minimu.

Síla vazby je označena ve stupni broušení. O vazbě se říká, že má těžký stupeň, pokud rozpětí mezi každým abrazivním zrnem jsou velmi silné a dobře si zachovávají zrna proti broušeným silám, které je mají tendenci je uvolnit. Říká se, že kolo má měkkou známku, pokud k uvolnění zrna je potřeba jen malá síla. Je to relativní množství vazby v volantu, které určuje jeho stupeň nebo tvrdost.

Kola tvrdého stupně se používají pro delší životnost kol, pro pracovní místa na strojích s vysokým koňským výkonem a pro práci s malými nebo úzkými oblastmi kontaktu. Kola měkkého stupně se používají pro rychlé odstranění zásob, pro úlohy s velkými plochami kontaktu a pro tvrdé materiály, jako jsou nástrojové oceli a karbidy.

Tvary kol

Samotné kolo přichází v různých tvarech. Produkt, který je obvykle zobrazen, když si člověk myslí na broušení, je rovné kolo. Broušená tvář. část kola, která se zabývá prací. je na periferii přímého kola. Běžná variace designu přímého kola je zapuštěné kolo, tzv. Protože střed kola je zapuštěn, aby se vešel na sestavu příruby vřetena stroje.

Na některých kolech je řezací tvář na boku kola. Tato kola jsou obvykle pojmenována pro své výrazné tvary, jako u válcových kol, šálků a kol nádobí. Někdy se sestavují spojované abrazivní části různých tvarů, aby tvořily souvislý nebo občasný boční broušení. Tyto produkty se nazývají segmenty. Kola s řezacími plochami na jejich stranách se často používají k mletí zubů řezných nástrojů a jiných těžko přístupných povrchů.

Namontovaná kola jsou malá broušená kola se speciálními tvary, jako jsou kužely nebo zástrčky, které jsou trvale namontovány na ocelovém trnu. Používají se pro řadu mimo rukou a přesné vnitřní mletí úloh.

broušení, dokončení, nerezové, oceli

Broušení kol jsou obecně označena maximální bezpečnou provozní rychlostí. Nepřekračujte tento rychlostní limit. Nejbezpečnějším kurzem není ani namontovat dané kolo na žádné brusky dostatečně rychle, aby překročil tento limit.

broušení, dokončení, nerezové, oceli

Tato kola s diamantovými kovovými vazbami nabízejí vynikající výkon při broušení kulatého nástroje.

Svázat to všechno dohromady

Aby bylo možné vybrat nejlepší broušení pro danou práci, je třeba zvážit několik faktorů. Prvním hlediskem je materiál, který má být na zemi. To určuje druh abraziva, který budete potřebovat za volant. Například oxid hlinitý nebo zirkonia by se měla používat pro mletí ocelí a ocelových slitin. Pro broušení litiny, neželezných kovů a ne = kovových materiálů vyberte abrazivu křemíku karbidu.

Tvrdé, křehké materiály obecně vyžadují kolo s jemnou velikostí štěrku a měkčí třídou. Tvrdé materiály odolávají průniku abrazivních zrn a způsobují, že se rychle otupí. Proto kombinace jemnějšího štěrku a měkčí třídy umožňuje abrazivní zrna, když se stanou matnými a odhalují čerstvé a ostré řezné body. Na druhou stranu by kola s hrubou štěrkou a tvrdým stupněm by měla být vybrána pro materiály, které jsou měkké, tažné a snadno proniknuté.

Množství zásob, které má být odstraněno. Hrubší krupice poskytují rychlé odstranění zásob, protože jsou schopny větší penetrace a těžší řezy. Pokud je však pracovní materiál obtížné proniknout, mírně jemnější kotě štěpky se bude proříznout rychleji, protože na práci existuje více řezných bodů.

Kola s vitrifikovanými vazbami poskytují rychlé řezání. Pokud by mělo být odstraněno menší množství zásob, měly by být vybírány pryskyřice, gumové nebo šelakovací dluhopisy, nebo pokud jsou požadavky na dokončení vyšší.

Dalším faktorem, který ovlivňuje výběr vazby kola, je rychlost provozu kola. Obvykle se vitrifikovaná kola používají při rychlostech méně než 6 500 povrchových stop za minutu. Při vyšších rychlostech se může vitrifikovaná vazba zlomit. Kola organické vazby jsou obecně volbou mezi 6 500 a 9 500 povrchových stop za minutu. Práce při vyšších rychlostech obvykle vyžaduje speciálně navržená kola pro vysokorychlostní mletí.

V žádném případě nepřekračujte bezpečnou provozní rychlost zobrazenou na kole nebo jeho blotteru. To by mohlo být uvedeno v RPM nebo SFM.

Dalším faktorem, který je třeba zvážit, je oblast broušení mezi kola a obrobkem. Pro širokou oblast kontaktu použijte kolo s hrubší štěrkou a měkčí třídou. Tím je zajištěno volné, chladné řezné akce pod těžším zatížením uloženou velikostí povrchu, který má být zemí. Menší oblasti broušení kontaktu vyžadují kola s jemnějšími krupicemi a tvrdšími známkami, aby vydržely větší tlak na jednotku.

Dále zvažte závažnost broušení. To je definováno jako tlak, pod kterým jsou broušení a obrobku přiváděny a drženy pohromadě. Některá abraziva byla navržena tak, aby při mletí oceli a ocelových slitin odolala těžkým mletí.

Musí být také zváženo, je třeba zvážit. Obecně by se na strojích s vyšší koňskou silou měla používat tvrdší kola. Pokud je koňská síla menší než průměr kola, mělo by se použít měkčí kolo. Pokud je koňská síla větší než průměr kola, vyberte si tvrdší kolo.

Péče a krmení

Broušení kol musí být manipulována, namontována a použita se správným množstvím preventivního opatření a ochrany.

Vždy by měly být skladovány, aby byly chráněny před bouchnutím a drážkou. Úložná místnost by neměla být vystavena extrémním změnám teploty a vlhkosti, protože tyto mohou poškodit vazby na některých kolech.

Bezprostředně po rozbalení by měla být všechna nová kola pečlivě zkontrolována, aby se ujistila, že nebyla při přepravě poškozena. Všechna použitá kola vrácená do skladovací místnosti by měla být také zkontrolována.

Kola by měla být zpracována pečlivě, aby se zabránilo pádu a nárazu, protože to může vést k poškození nebo prasklině. Kola by měla být přenesena do práce, ne válcovaná. Pokud je kolo příliš těžké na to, aby bylo bezpečně přepravováno ručně, použijte ruční kamion, vůz nebo vozík s odpružením, abyste se vyhnuli poškození.

Před namontováním vitrifikovaného kola jej vyzkoušejte, jak je vysvětleno v B7 Institutu American National Standards Institute.1 Bezpečnostní kód pro použití, péči a ochranu broušení. Prstenový test je navržen tak, aby detekoval jakékoli praskliny na kolečku. Nikdy nepoužívejte prasklé kolo.

Moudrá preventivní opatření má být jistota, že vřeteno otáčky stroje, který používáte.

Vždy používejte kolo s velikostí středové díry, která se těsně hodí na vřeteno, aniž byste jej nutili. Nikdy se nepokoušejte změnit středovou díru. Použijte odpovídající pár čistých, zapuštěných přírub alespoň jednu třetinu průměru kola. Povrchy ložiska příruby musí být ploché a bez nahromadění otřepů nebo nečistot.

Utáhněte vřeteno. Pokud namontujte směrové kolo, hledejte šipku označenou na samotném kole a ujistěte se, že směřuje ve směru rotace vřetena.

Vždy se ujistěte, že jsou na svém místě na místě, a že všechny kryty jsou před ovládáním stroje pevně zavřené. Poté, co je kolo bezpečně namontováno a stráže jsou na svém místě, zapněte stroj, vystoupíte zpět z cesty a nechte ho běžet alespoň jednu minutu při provozní rychlosti, než začnete brousit.

Brousit pouze na tváři přímého kola. Grind pouze na boku válce, šálku nebo segmentového kola. Jemně proveďte kontakt s broušením, aniž byste narazili nebo dráždili. Nikdy nenuťte broušení tak, aby se motor znatelně zpomalil nebo se práce zahřála. Ampmetr stroje může být dobrým indikátorem správného výkonu.

Pokud se během používání zlomí kolo, proveďte pečlivou kontrolu stroje, abyste se ujistili, že ochranné kapuce a stráže nebyly poškozeny. Zkontrolujte také příruby, vřetena a montážní ořechy, abyste se ujistili.

Analýza systému

Broušení je jednou součástí v inženýrském systému sestávajícím z kola, obráběcího přístroje, pracovního materiálu a provozních faktorů. Každý faktor ovlivňuje všechny ostatní. V souladu s tím si obchod, který chce optimalizovat broušení.

O autorovi: Joe Sullivan byl vedoucím produktem pro společnost Norton Company, Worcester, Massachusetts.

Co jsou superabrasivy?

Supebrasiva tvoří speciální kategorii spojených abraziv určených pro mletí nejtěžších a nejnáročnějších pracovních materiálů.

Protože karbidy, vysokorychlostní oceli, PCD, PCBN, keramika a některé další materiály používané k výrobě řezacích nástrojů mohou být téměř stejně tvrdé jako konvenční abraziva, úloha jejich ostření klesá do speciální třídy abraziv-Diamond a CBN, superabrasives, superabrasives.

Tyto materiály nabízejí extrémní tvrdost, ale jsou dražší než konvenční brusiva (křemíkový karbid a oxid hlinitý). Superabrazivní broušení kol proto mají jinou konstrukci než konvenční abrazivní kola. Tam, kde je konvenční abrazivní produkt tvořen abrazivem celou cestu, mají superabrazivní kola na špičce kola, která je spojena s materiálem jádra, který tvoří tvar kola a přispívá k broušení akce.

Supebrasivní kola jsou dodávána ve stejném standardním rozsahu štěrků jako konvenční kola (obvykle 46 až 2 000 štěrků). Stejně jako jiné typy kol mohou být vyrobeny v řadě stupňů a koncentrací (množství diamantu ve vazbě), aby odpovídaly operaci.

Na superabrazivních kolech se používají čtyři typy vazby. Kola rezinoidních vazeb jsou výjimečně rychlá a chladná řezání. Jsou vhodné pro oostřování řezaček a výstružníků s více zuby a pro všechny přesné broušení operací. Pryskyřice je pouto „pracovního koňského“, nejčastěji používaného a nejvíce odpouštějící. Vitrifikovaná vazebná kola kombinují rychlé řezání s odporem k opotřebení. Často se používají při výrobních operacích s vysokým objemem. Kovová kola se používají pro broušení a řezání nekovových materiálů, jako je kámen, vyztužené plasty a polovodičové materiály, které nelze obrátit jinými řezacími nástroji. Jednovrstvá pokovená kola se používají, když operace vyžaduje rychlé odstranění zásob i generování složité formy.

Broušení nerezové oceli: Lze to udělat?

broušení, dokončení, nerezové, oceli

Broušení je proces obrábění, který se používá pro odstranění materiálu a dokončení obrobků z nerezové oceli.

Povaha nerezové oceli citlivá na teplo však může představovat několik výzev při broušení.

Takže je možné broušení nerezové oceli? Jaké jsou věci, které je třeba zvážit při broušení nerezové oceli?

Broušení z nerezové oceli může zvýšit různé výzvy díky jeho tvrdosti, citlivosti na tepla a chemicky reaktivní povahy, která může snadno kontaminovat povrch obrobku. Proto se doporučuje pečlivě vybrat abrazivu, která minimalizuje generování tepla a zabraňuje kontaminaci obrobku.

Tento článek poskytuje podrobný průvodce o broušení nerezové oceli tím, že prochází výzvami, kterým během procesu čelí, a vrháme nějaké světlo na techniky, aby se tyto výzvy minimalizovaly.

Mellowpine je podporován čtenářem. Když si koupíte odkazy na mém webu, mohu vám vydělat přidruženou komisi bez dalších nákladů.

Broušení nerezové oceli- je to možné?

broušení, dokončení, nerezové, oceli

Jednoduchá odpověď na tuto otázku zní: Ano, je možné broušení nerezové oceli. Měl by se však provádět za optimálních podmínek pomocí správného nástroje a techniky.

Vlastnosti, které ztěžují mletí nerezové oceli, jsou její nízká tepelná vodivost, ošklivá chemická reakce a vysoká tažnost.

Vzhledem k nízké tepelné vodivosti nerezové oceli není teplo generované během procesu snadno rozptýleno, což způsobuje, že teplota obrobku během broušení vzrostla.

Kromě toho vede vysoký obsah chromu nerezové oceli k tvorbě oxidu chromia, který je těžší než abrazivní kolo oxidu hliníku, což způsobuje nadměrné opotřebení kola kola.

Vysoká tažnost z nerezové oceli podporuje dlouhou tvorbu čipů během odstraňování materiálu, která často blokuje broušenou zónu, což ovlivňuje operaci broušení.

Se správným výběrem nástrojů a udržováním dobrého řízení procesů je možné mletí nerezové oceli.

Obecně platí, že nerezové oceli jsou k dispozici v různých stupních: Austenitická nerezová ocel (304 a 316), Ferrite Grade (430), Martensitic (410 a 440), srážená nerezová ocel a duplexní ocel.

Mezi těmito známkami mají austenitické známky spravedlivé a jsou vhodné pro broušení. Ferritická třída je formější, ale obtížně broušena. Martenzitická ocel se snadněji mletí než ferritická a austenitická nerezová ocel.

Cílem broušení z nerezové oceli je udržet to co nejchladnější v průběhu celého procesu. Nadměrné teplo na obrobku může způsobit zbarvení a kontaminaci.

Nerezová ocel má velmi nízký poměr broušení (množství materiálu odstraněného na jednotku opotřebení kola) ve srovnání s jinými ocelovými známkami.

Pro informaci, poměr broušení nerezové oceli se liší od 6 do 12, zatímco poměr běžné oceli se pohybuje od 40 do 80.

Broušení nerezové oceli se obvykle provádí po obrábění, odlévání nebo kování ocelových obrobků.

Kontrola procesu při broušení nerezové oceli

Výběr správného abraziva může současně ušetřit výdaje a zvýšit produktivitu. Najdete řadu abrazivních materiálů, každá z nich má své vlastní jedinečné kompromisy mezi náklady, trvanlivostí a výkonem.

Broušení abraziva musí být těžší než látka, kterou broudí. Při broušení nerezové oceli je proto zásadní používat správné brusivo.

Kromě toho je nerezová ocel nemagnetickým kovem, a proto nedodržuje broušení s drsným abrazivem železným.

Jeho tažná povaha však může vést k ucpávání abrazivní štěrku, což vede ke špatné účinnosti broušení.

Abrazivní výrobky s termínem „nerezový“ nebo „inox“ na jejich štítcích jsou speciálně navrženy pro broušení nerezové oceli.

Na základě abrazivního typu

broušení, dokončení, nerezové, oceli

Zde jsou diskutovány abraziva snižující tepla speciálně formulované pro použití s ​​nerezovou ocelí:

Nitrid kubického boru (CBN)

Nejvhodnější broušení kol pro obrobky z nerezové oceli jsou kola kubický bór (CBN).

Vzhledem k vysoké tvrdosti se zrna snadno odbíje. Takto nabízí hladší operaci.

CBN broušení kol vyžadují poměrně méně broušení síly k provedení operace. To minimalizuje generování tepla během procesu, takže je vhodné pro mletí obrobků z nerezové oceli.

Avšak broušení kol CBN vhodná pro broušení nerezové oceli jsou poměrně mnohem dražší než běžná broušení kol.

Při hledání broušení CBN pro broušení nerezové oceli se doporučuje mít abrazivu s velikostí zrn F120, spojeno společně s pryskyřicí a má koncentraci kolem 100%.

Monokrystalická fúzovaná oxid hlinitá

Monocrystalin fúzovaná alumina (MFA) má jedinečnou mikrostrukturu a vysokou tvrdost, která vytváří četné odolné řezné hrany.

Má dobrý broušení (vedle CBN). Jeho zrna mají sférickou uspořádání, které se vyhýbá praskání a budování zbytkového napětí během broušení nerezové oceli.

Při broušení nerezové oceli Austenitic Grade se MFA se zeleným broušením karbidu křemíku používá ke výraznému snížení požadované řezné síly a odstranění rizika přehřátí.

Konečně, kolo MFA je šetrnější k životnímu prostředí, kvůli menšímu zapojení síry do jeho výroby.

Oxid hliníku zirkonia

Zirkonia zrno překonává zrna oxidu hliníku, pokud jde o ostrost, řeznou rychlost a trvanlivost.

Navíc má zirkonia lepší rozptyl tepla, což je prospěšné pro krájení skrz tlusté desky z nerezové oceli.

Pro rychlé řezání a delší životnost použijte vazbu třídy T.

Nerezová ocel a další oceli jsou efektivně a efektivně uzemněny broušením zirkonia t27.

Na základě velikosti abraziva

Abrazivní velikost zrna má přímý dopad na drsnost povrchu. Broušení z nerezové oceli může blokovat drsnost abraziva, což způsobuje, že nástroj je k ničemu.

Tento problém je výrazný při použití abraziva jemného štěrku pro broušení nerezové oceli.

Je prokázáno, že velikosti zrn 36-60 jsou pro hrubé broušení a 60 a vyšší jsou pro dokončení mletí nerezové oceli.

Na základě typu vazby

Abrasive používaný s brusným kotoučem musí být odolný se schopností vydržet vysoké nárazové zatížení. O těchto vlastnostech rozhoduje typ vazby broušení.

Broušení nerezové oceli lze provádět s vitrifikovaným broušením vazby. Je vodotěsná, vysoce odolná proti korozi, a má vysoký výkon.

Jeho nevýhodou je, že je křehký a nemůže vydržet významný dopad nebo ohýbání.

Na druhou stranu se pro řezání a středové mletí nerezové oceli používají broušení kol s pryskyřičnými vazbami. Má velkou sílu a pružnost, je bez šoku a je vhodná pro vyšší rychlosti.

Broušení z nerezové oceli s pryskyřičným vázaným kotěm však vyžaduje konstantní průtok chladicí kapaliny, protože pryskyřičná vazba zjemňuje, pokud teplota přesahuje 150 ° C.

Výzvy při broušení nerezové oceli

broušení, dokončení, nerezové, oceli

Nerezová ocel se používá po dlouhou dobu v mnoha aplikacích, kde je důležitá síla, trvanlivost a odolnost proti korozi.

Bohužel, z hlediska zpracování kovů, stejné vlastnosti, díky nimž je ideální pro těžká průmyslová odvětví, také ztěžují práci.

Přehřátí obrobku

Nerezová ocel podléhá značné plastické deformaci a zvyšování teploty během broušení. Občas může řezací tlak nerezové oceli dosáhnout 90GPA.

Větší síla vyvíjená broušením zvyšuje celkovou teplotu broušení zóny a zvyšuje místní teplotu obrobku až na 1000–1500 ° C v důsledku nízké tepelné vodivosti z nerezové oceli.

Z tohoto důvodu povrch trpí snadno hoří a způsobuje praskliny v obrobku.

Obecně se oschodovatelné a brusné slitiny snáze rozdrtí a rozbijí na malé žetony.

Takové slitiny se čistí a udržují mletí čisté, ale nerezová ocel vytváří delší hranolky díky své vysoké tažnosti.

Zvýšené náklady na proces broušení

Vyšší brusné síly spojené s broušením z nerezové oceli otupitelné abrazivní zrna a zhoršují broušení kolo.

Při pohledu na náklady spojené s broušením, přepracování na nerezové oceli ve srovnání s uhlíkovou ocelí nebo volně machinující ocel.

Protože aplikace vyžaduje prostředí bez kontaminantů, mohou být abraziva používaná s nerezovou ocelí nákladnější.

Zdravotní rizika

Nerezová ocel se skládá z niklu jako jednoho z jeho složek a mletí nerezové oceli může produkovat jemný prach částic z nerezové oceli zavěšené ve vzduchu.

Tento prach se skládá z niklu, který může při vdechování operátorem poškodit plíce.

Proto se vždy doporučuje nosit respirátor, který minimalizuje zdravotní rizika.

Ovlivňuje broušení antikorozivní vlastnosti nerezové oceli?

Ano, broušení ovlivňuje antikorozivní vlastnost a činí nerezovou ocel náchylný k rezavě.

Chromium a nikl přidávají vlastnosti odolnosti proti korozi na nerezovou ocel a broušení odstraní ochranný povlak oxidu chromu a ponechá povrch náchylný k korozi.

Obsah chromu přítomen v obrobku však reaguje s okolním vzduchem a tvoří „pasivní“ vrstvu oxidu chromia, aby chránila povrch před korozí.

Proto se vrstva oxidu chromia stále regeneruje, dokud není ve slitině z nerezové oceli přítomen dostatečný obsah chromu, aby reagoval s okolním vzduchem.

Během procesu broušení však mohou ovlivnit různé faktory, které mohou ovlivnit vrstvu ochranného chromu.

Přehřátí a pálení

Vysokorychlostní broušení kol, matných abraziv a tlak může vést k přehřátí obrobků z nerezové oceli a jak teplota dosáhne rozsahu 750-1550 ° F, začíná se objevovat běžná forma rezaní.

Aby se zabránilo hoření, upřednostňují se nadměrné zirkonie nebo keramické abrazivní výrobky.

Nadměrný tlak během dokončovacího provozu

Při leštění z nerezové oceli nenesejte ani nevyvíjejte nepřiměřený tlak. To může jednoduše způsobit další zabarvení nebo tónování tepla.

Chcete-li se vyhnout hromadění tepla v jedné oblasti, udržujte abrazivní kolo pohybující se po celém povrchu.

Během dokončovacích a lešticích fází se vyhněte přepracování povrchu použitím příliš velkého tlaku a abrazivní rychlosti.

Efekt pomerančové kůry může nastat, když je příliš velký napětí na povrchu nerezové oceli během tvarování nebo dokončení.

Tento efekt lze minimalizovat pomocí jemných drsných abraziv, následovaného repolicí obrobku pomalejším a lehčímu tlaku.

Křížová kontaminace oceli

Broušení nerezové oceli na kole, které se používá pro broušení jiných ocelových stupňů, jako je mírná ocel, může mít za následek kontaminaci povrchu obrobku z nerezové oceli.

To snižuje odolnost proti korozi obrobku.

Aplikace broušení nerezové oceli

broušení, dokončení, nerezové, oceli

Broušení z nerezové oceli je často vyžadováno pro předběžné, post-weld a dokončovací operace v různých průmyslových a komerčních aplikacích.

Provádí se pro vyčištění a odstranění hromadění hromadění po řezání plazmových listů z nerezové oceli. Jedná se o předběžnou operaci přijatá pro přípravu povrchu.

Broušení svarových spojení pro zábradlí se provádí za účelem poskytování vizuálně přitažlivých spojení svařování. Pro mletí svaru se často používají 40, 60 nebo 80-zrnité pásové brusky.

Pokud chcete co nejlepší cíl, měli byste hledat nástroje, které mají regulátory rychlosti a správně je využívat. To vám pomůže získat nejlepší možný dokončení.

Na komerčních potravinových grilech je klíčovou výzvou redukce korálků povrchu. Počínaje hrubým broušením pomocí disků o velikosti 32-80 velikosti, po které následuje abrazivní pásy velikosti 40-220.

Trubky z nerezové oceli často vyžadovaly zrcadlový povrch, který lze provádět pomocí broušení pásu zirkonia 80-120 abraziv velikosti velikosti štěrku.

Poté je povrch podmíněný pomocí leštěného kola a leštění.

Saténově povrchová nerezová ocel pro tlakovou nádobu je dosaženo pomocí grind 40 až 320-zrnité pásmo.

Broušení vs dokončení: Který z nich?

Broušení
Rychle odstraní otřepy a navíc svařovací materiál Provedeno k dosažení cíle, obvykle provedeno po mletí
Hotovo s velkým drsným abrazivním kolem na jednoduchém úhlovém brusky nebo brusci pásu Hotovo postupně, počínaje velkým štěrkem abrazivním po jemnější štěrk. Navíc může vyžadovat plstěnou látku nebo leštící pastu.
Listy hluboké škrábance na povrchu z nerezové oceli Je dosaženo vzoru poškrábání, leštěné nebo zrcadlové povrchové úpravy.

Broušení vs

Rozhodnutí o tom, který typ dokončení vybrat pro obrobku nerezové.

Například hladký povrch může být použit pro estetické účely nebo tlakové nádoby, zatímco panel stěny výtahu nebo zábradlí bude vyžadovat broušení pouze pro vyhlazení ostrých okrajů.

Poslední myšlenky

Broušení z nerezové oceli může být ve srovnání s broušením hliníku a uhlíkovou ocelí dražší, protože vyžaduje zvláštní abraziva s dobrým řízením procesu.

Špatný výběr abrazivního typu, nástroje a provozní metody může poškodit materiál a nakonec utrácet mnohem více času a peněz za přepracování, šrot a ztracenou účinnost ve výrobě.

Broušení nerezové oceli se však doporučuje pouze pro vysoce hodnotné části, kde je nanejvýš důležitý povrch s vysokým povrchem.

Například malovaná vrstva oceli může dobře fungovat pro účely výroby suchých a vnitřních míst.

Pokud však chcete nadřazenou ochranu proti korozi bez povlaku a také chcete přidat nějakou estetickou hodnotu produktu, vhodně hotová nerezová ocel vás nikdy nezklame.

Často kladené otázky (FAQ)

Produkuje nerezová ocel broušení toxického prachu?

Ano, broušení nerezové oceli produkuje nebezpečný prach obsahující těžké kovy, jako je chrom a nikl, což může způsobit podráždění dýchacích cest, pokud je tomu podrobeno po delší dobu.

Jaké řezací tekutiny se běžně používají pro broušení nerezové oceli?

Jako účinný řezací tekutiny pro mletí nerezové oceli lze použít průsvitnou emulaci (EM2), rozpustná tekutina na chemický typ (EM4), složený minerální olej (MO2) a stlačený vzduch.

Jaké jsou nejběžnější broušení defektů v nerezové oceli?

Některé nejběžnější defekty mletí z nerezové oceli zahrnují tepelné odstíny, zabudované částice železa, inkluze sulfidu a značky mletí.

Hej, jsem Johne. Píšu o výrobě, zpracování kovu, CNC a laserech v Mellowpine. Máte.li jakékoli dotazy týkající se CNC nebo laserů, rád bych na ně odpověděl. Oslovte mě na Mail@Mellowpine.com

Hej, jsem Johne. Píšu o výrobě, zpracování kovu, CNC a laserech v Mellowpine. Máte.li jakékoli dotazy týkající se CNC nebo laserů, rád bych na ně odpověděl. Oslovte mě na Mail@Mellowpine.com

Broušení z nerezové oceli

Zaregistrujte se a obdržíte nejnovější nabídky novinek od CSP Supply!

Osvědčené produkty Premier Service od roku 1986

Kliknutím na obrázek pro zvětšení klikněte na obrázek

Zabezpečení plateb

American Express Apple Pay Diners Club Discover Meta Pay Google Pay MasterCard Paypal Pay Pay Venmo Visa

Vaše platební údaje jsou zpracovávány bezpečně. Neukládáme údaje o kreditní kartě ani nemáme přístup k informacím o vaší kreditní kartě.

Zásady vrácení peněz

  • Výrobky musí být vráceny do 30 dnů od nákupu.
  • Všechny výnosy podléhají poplatku za doplnění 15%, pokud není položka, kterou jste obdrželi.
  • Položky speciální objednávky jsou nevratné.

Aby se získalo vrácení peněz, musí být vrácené položky v původním stavu s přidruženým balením a připojenými značkami.

Nemůžeme vrátit originální poplatky za přepravu ani náklady na vrácení vrácení. Pokud došlo k problému nebo chybě na straně našeho obchodu.

Pokud byla vaše položka bezplatnou přepravní položkou, bude vám při vrácení položky účtováno původní náklady na přepravu.

Počkejte prosím 10-15 dní pro zpracování vašeho návratu a žádosti o úvěr. Kredit bude vydán pouze na kreditní kartu, která byla původně účtována.

Položky a Wagner jsou konečný prodej a nelze je vyměnit nebo vrátit.

Všechny výnosy musí mít číslo RMA (Return Merchandise Authorization)

Chcete-li získat toto číslo, zavolejte na číslo 800-592-6940 a požádejte o zákaznický servis. Váš návrat bude odmítnut, pokud k němu nemá číslo RMA.

Doporučujeme, abyste všechny vrácené položky odeslány prostřednictvím pojištěné pošty nebo UPS. Nemůžeme vydat kredit za ztracené balíčky, které nedosáhnou našeho skladu. Kredit za ztracené balíčky musí být vydán dopravcem.

Sazby politiky přepravy

Když zadáte objednávku, odhadujeme pro vás data přepravy a doručení na základě dostupnosti vašich položek a možností přepravy, které si vyberete. V závislosti na poskytovateli přepravy, které si vyberete, se mohou na stránce přepravních nabídek objevit odhady datum odeslání.

Upozorňujeme prosím také, že sazby přepravy a poplatky se odhadují podle hmotnosti objednaných položek a cíl přepravy na jeho detailní stránku najdete hmotnost jakékoli takové položky. Aby odrážela politiku přepravních společností, které používáme, budou všechny váhy zaokrouhleny na další plnou libru. Odhadovaná částka se může změnit, protože někdy musí být objednávky odeslány do více krabic nebo nadměrných krabic. Budete upozorněni, pokud se skutečné poplatky za přepravu vaší objednávky velmi liší od odhadovaných poplatků. Odesíláme objednávky pomocí UPS a americké poštovní služby.

Mezinárodní objednávky

Můžeme odeslat na prakticky jakoukoli adresu na světě. Všimněte si, že na některých produktech existují omezení a některé produkty nelze odeslat do mezinárodních destinací.

Ultimate Guide. Nerezová ocel. Výroba, broušení a dokončování s abrazivami

broušení, dokončení, nerezové, oceli

Připravte se, chystáme se ponořit hluboko do práce s nerezovou ocelí pro svařování, výrobu, řezání, broušení, leštění a vše mezi tím.

Tento příspěvek začíná spoustou informací o tom, co je nerezová ocel, jak je to „nerezová“ a různé typy nerezové oceli. Pokud jste ve spěchu a chcete se jen dostat k procesu, který potřebujete, můžete kliknout na jeden z těchto odkazů a přejít na tuto část stránky.

  • O nerezové oceli
  • Proč a kde byste měli používat nerezovou ocel?
  • Co dělá z nerezové oceli „nerezovou“?
  • Jaké typy nerezové oceli jsou?
  • S jakými známkami z nerezové oceli bych měl vyrobit?
  • Graf výběru stupně z nerezové oceli (infographic)
  • Nerezová ocel vs. uhlíková ocel. Formování svařování
  • Řezání nerezové oceli
  • Odhazování z nerezové oceli
  • Abrasiva pro řezání a odhazování z nerezové oceli
  • Prep Prep Prep nerezové povrchy pro svařování
  • Čištění a ošetření svaru z nerezové oceli
  • Nastavení obilí
  • Získání vysokého lesku nebo zrcadlového povrchu
  • Upevnění, mlýn a dokončení dotyku
  • Nejlepší abraziva pro řezání a mletí nerezové oceli
  • Graf nerezové oceli abrazivního drsnosti (infographic)
  • Doporučené produkty

O nerezové oceli

Proč a kde byste měli používat nerezovou ocel?

broušení, dokončení, nerezové, oceli

Nerezová ocel se používá pro jeho vynikající odolnost proti korozi ve velmi korozivním prostředí, jako jsou slaná voda a kyseliny. Projekty výroby z nerezové oceli, jako je venkovní nábytek, hardware lodí, díly autobody, nože a architektonické zábradlí, nebudou korodovat. Nerezová ocel je skvělá pro povrchy a nádobí ve vaší kuchyni, restauraci nebo zpracování potravin.

Na rozdíl od potažené oceli nebo hliníku bude vaše výroba vyrobená z nerezové oceli bez údržby, protože:

  • Nerezové oceli mají nadřazenou ochranu proti korozi a nevyžadují žádné povlaky
  • Ochrana proti korozi z nerezové oceli je více než kůže. Pokud je povrch z nerezové oceli poškrábán nebo erodován, ochrana proti korozi se samostatně upraví nebo regeneruje. Pokud škrábáte nebo nosíte barvu z potažené ocelové výroby, pak bude ocel pravděpodobně rez, pokud bude přítomna vlhkost.

Nerezová ocel má oproti oceli a hliníku určité výhody. Ve srovnání s uhlíkovou ocelí budete platit dvakrát tolik za slitiny z nerezové oceli, takže nechcete všude používat nerezovou. Náklady na výrobu z nerezové oceli mohou být také vyšší než ocel a hliník.

Pokud váš výrobní projekt bude sedět v suchém místě, možná nebudete potřebovat nerezovou ocel. Vrstva barvy nebo epoxidová povlak na ocelovém pracovním stole nebo vnitřním nábytku bude chránit před korozí. Pokud pro svůj obchod děláte nástroj nebo měřič, můžete pro ochranu použít film oleje nebo mastnoty. Ocel se zinkovým podrobením (galvanizace) a ochranným vrchním povlakem zabrání korozi na venkovních projektech, ale ne po povlakových žetonech, delaminuje nebo se opotřebovává z povrchu.

Estetika nebo krása nerezové oceli je dalším důvodem k použití kovu ve vašich výrobních projektech. Se správným výběrem abraziv může být na nerezové oceli generována široká škála vynikajících povrchových úprav.

Co dělá z nerezové oceli „nerezovou“?

Chcete.li pochopit, co dělá nerezovou ocel „nerezovou“, musíte vědět trochu o složení nerezové oceli.

Složka chromu v nerezové oceli je to, co dělá z nerezové oceli „nerezový“. Chrom reaguje s kyslíkem ve vzduchu za vzniku průhledné „pasivní“ vrstvy oxidu chromia na povrchu nerezové oceli. Přídavky niklu do nerezové oceli také zlepšují odolnost proti korozi. Ocel potřebuje nejméně 10.5% chrom pro vývoj pasivního oxidového filmu a stát se nerezovým. Většina slitin z nerezové oceli má více než 12% chrom pro udržení pasivity a odolnosti proti korozi po svařování, odlévání a dalším tepelném zpracování.

broušení, dokončení, nerezové, oceli

Když je nerezová ocel řezána nebo mleté, pasivní filmové reformy okamžitě, proto je odolnost nerezové oceli korozní. Rust vrstvy jsou také oxidové vrstvy. Většina vrstev ruzu je měkká a porézní, takže vlhkost a kyslík může projít, aby se pokračovala v oxidaci uhlíkové oceli.

Vrstva oxidu chromu může být narušena nebo kontaminována během výrobních kroků, jako je svařování a broušení. Jemné abrazivní dokončení a pasivace může kovový. Existují také chemické okurky a elektrochemické metody pro pasivaci z nerezové oceli.

Pokud se vaše díly z nerezové oceli používají v anaerobních podmínkách nebo kapalinách bez kyslíku, pak se pasivní film nemůže reformovat a koroze se může zrychlit. Povlak nebo barva na nerezové oceli může zablokovat kyslík, aby se dostali na povrch pro obnovení pasivního filmu. Nikdy neřešte nerezovou ocel.

Proces montáže může také zhoršit odolnost proti korozi nerezové oceli. Pokud jsou vaše díly z nerezové oceli sešroubovány dohromady, pak oblasti pod ořechy, podložky a hlavy šroubů mohou být náchylnější k korozi, pokud kyslík nemůže dosáhnout těchto povrchů, aby udržel pasivitu. Svařování může také zhoršit odolnost nerezové oceli korozního odolnosti proti korozi vyčerpáním nebo svázáním ochranného chromu.

Typický nerezový stupeň, jako je 304, není o mnohem těžší nebo silnější než uhlíková ocel, tak proč je nerezová ocel obtížnější vyrobit, brousit a dokončit?

Zatímco přidání chromu a niklu zlepšuje odolnost proti korozi. Tyto přírůstky a povaha z nerezové oceli mohou způsobit několik problémů s výrobou, jako například:

  • Nerezová ocel je složitější pro svařování, které vyžaduje, aby argon nebo inertní plyn chránil reaktivní chrom a nikl.
  • Nerezová ocel je obtížnější řezat, stroj a brousit než uhlíková ocel, protože:
  • Chrom je reaktivní kov, takže nerezová ocel má tendenci se vázat nebo se držet okrajů řezných nástrojů nebo okrajů abrazivního zrna.
  • Oxid chromia je o něco těžší než oxid hlinitý, z čehož je vyrobeno mnoho abraziv.
  • Nerezová ocel má vysokou tažnost, takže během řezání se vytvářejí dlouhé žetony. Vyšší slitiny mletí a machinability mají čipy, které se rozbijí na malé kousky a mohou vyčistit zónu řezání nebo brusnutí.
  • Nerezová ocel má „vysoký koeficient kalení napětí“ nebo může být chladný na vysokých pevných stránkách, což znamená.
  • Rozsáhlé legování snižuje tepelnou vodivost, takže při řezání a broušení nelze rozptýlit teplo kovu.
  • Přídavky chromu a niklu zlepšují sílu s vysokou teplotou, takže teplejší čipy z nerezové oceli stále vyžadují řezání nebo střih větších sil. Větší řezací síly dále zvyšují teplo v zóně řezání nebo mletí.

Jaké typy nerezové oceli jsou?

Stejně jako u uhlíkových a slitinových ocelí existuje mnoho různých stupňů AISI nerezové oceli.

Nerezové oceli lze seskupit do pěti hlavních rodin:

  • Austenitic Grades. 304 nebo 316 z nerezové oceli
  • Ferritic Grades. 430 nerezové oceli
  • Martenzitické známky. 410 nebo 440 z nerezové oceli
  • Ztužení srážek
  • Duplexní známky

broušení, dokončení, nerezové, oceli

Austenitické nerezové oceli (304, 316)

Austenitická nerezová ocel má austenitickou metalurgickou nebo krystalovou strukturu. Nejpoužívanější a dostupný stupeň z nerezové oceli, 304, má asi 18% chrom a 8% nikl. 304 je také běžně známý jako „18-8“. Austenitické nerezové oceli mají vynikající odolnost proti korozi, vynikající svařovatelnost a neobvykle dobrou formovatelnost. Mají pouze spravedlivou machinatelnost a mletí.

Zatímco austenitické nerezové oceli jsou považovány za nezničitelné známky, austenitická nerezová ocel může být zachlazena nebo práce zatvrdit na ¼ tvrdé a plné tvrdé podmínky. Studená práce je, když je kov stisknut mezi dvěma válci v chladném válcovacím mlýně bez předehřátí kovu. Formování chladu nebo kladiva nerezové při pokojové teplotě s napětím ztuhne také nerezovou.

Ferritické nerezové oceli (430, 409)

Ferritická nerezová ocel pochází z jeho názvu z její ferritické metalurgické struktury, která vyplývá z nedostatku jakéhokoli niklu. Ferritické známky nejsou ztuhtelné. 430 je nejběžnější ferritická nerezová známka. Stejně jako austenitické nerezové oceli jsou ferritické nerezové oceli velmi formovatelné, ale obtížnější je brousit. Svařování ferritická nerezová ocel nemá snadné na austenitických slitinách. 430 je snazší stroj, prázdné nebo střih než 304. Ferritické nerezové oceli jsou magnetické.

Martensitická nerezová oceli (410, 440)

Martenzitické nerezové oceli mají vyšší uhlík a nižší nikl. Mohou být zatvrzeny konvenčním zhášením a temperováním jako nástrojové oceli nebo vyšší oceli z uhlíkových slitin. 410 lze obrobit, stejně jako horké nebo studené, ale stupně vysokého uhlíku 440 lze vytvořit pouze horké. Obrábění a formování nachlazení nejsou životaschopné možnosti pro 440 stupňů. Martenzitické nerezové oceli se snáze brousí ve srovnání s austenitickými a ferritickými známkami. Stejně jako feritici, martenzitické slitiny nejsou přivařeny tak snadno jako austenitické známky. Martenzitické nerezové oceli jsou magnetické.

Kalení srážek

Kalení srážek může být změkčeno v tepelném zpracování roztoku, vytvořeno a obrobeno a pak ztuhnuté věk na extrémně vysoké síly. Používají se k výrobě komponent přistávacího zařízení pro letadla a další vysoce stresované komponenty.

Duplexní nerezové oceli

Duplexní nerezové oceli obsahují jak ferit, tak austenit. Jsou to nejnovější třída z nerezové oceli. Některé stupně ve skupině duplexů mají nejvyšší odolnost proti korozi jakékoli nerezové oceli. Mohou dokonce překročit vynikající odolnost proti korozi austenitických nerezových ocelí. Používají se v offshore oleji, chemických rostlinách, jamkách kyselých plynu a dalších náročných aplikacích.

S jakými známkami z nerezové oceli bych měl vyrobit?

304 AUstenitická nerezová ocel třídy.

Austenitic 304 nerezová ocel je nejpoužívanějším stupněm nerezové oceli. 304 je považováno za obecný nerezový stupeň.

304 Nerezová ocel má vynikající odolnost proti korozi, fantastickou formovatelnost a dobrou svařovatelnost. 304 Nerezová ocel je slitina pro výběr pro většinu výrobních projektů, kde je koncové použití mokré nebo vlhké prostředí, jako je venku, poblíž bazénů nebo v koupelnách nebo kuchyních.

304 Nerezová ocel je snadno dostupná. Ve skutečnosti, pokud se zastavíte v místním kovovém servisním středisku nebo distributoru a požádáte o nerezovou ocel, pravděpodobně je to, co dostanete.

Stručně řečeno, pokud se chcete ohýbat, formovat a vyrobit venkovní architektonické prvky (ozdoby, obložení, brány, zábradlí, kliky), instalatérské armatury a koupelnové/kuchyňské projekty (stoly, umyvadla, police, stojany), pak 304 je nejlepší volba.

316 Grade Austenitic nerezová ocel.

316 je pasivnější nebo vznešenější než 304 kvůli vyšší hladině niklu a doplňků molybdenu. 316 Nerezová ocel poskytuje krok v odolnosti proti korozi, zejména v prostředích slané vody nebo chloridu. 316 Nerezová ocel se někdy nazývá nerezová ocel na moři. Pokud vyrábíte držák rybářského pólu, vlastní prodlužovací stůl pro magmatický gril, horu pro GPS nebo Sonar Fish Finder nebo skládací stůl, pak by 316 nerezové by bylo lepší volbou než 304. Za 316 nerezové oceli zaplatíte alespoň 20 až 30% prémie. Austenitické nerezové oceli jsou nemagnetické.

Pokud budou části vašeho projektu svařeny dohromady, chcete použít slitiny z nerezové oceli 304L a 316 l, které mají nižší obsah uhlíku, což zabraňuje „senzibilizaci“ během svařování. Senzibilizace je vyčerpáním ochranného chromu tvorbou chromových karbidů na hranicích zrn, což může vést k intergranulární korozi.

Pokud vyrábíte díly pro aplikaci s vyšší teplotou, jako je grilovací gril nebo obchod s grilem, nerezová ocel bude fungovat lépe než slitina nebo uhlíková ocel. Austenitické třídy 309 (23% chrom a 14% niklu) a 310 (25% chrom a 20% niklu) jsou navrženy tak, aby udržovaly pevnost a odolávaly oxidovým měřítkům při vysokých teplotách. Při červeném horkém teplotách povede i 304 z nerezové oceli mnohem lépe než uhlíková ocel.

broušení, dokončení, nerezové, oceli

Martensitické nerezové oceli (410, 420, 440C).

Pokud chcete vyrobit nůž odolný vůči korozi, čepel nebo nástroj s vysokou tvrdostí, pak by fungovala z nerezové oceli zoufalá Martensitic 410, 420 nebo 440 stupně. 410 Nerezová ocel může být do určité míry vytvořena, ale martenzitické části se obvykle vyrábějí pomocí obrábění nebo broušení. zejména vysoký uhlík a vysoký chrom 440 stupňů. Pokud se podíváte z Martensitic Steel, měli byste:

  • Zpočátku se vytvoří, střih nebo stroj k vytvoření hrubého tvaru pomocí martenzitických ocelí v žíhaném stavu.
  • Uhasit a nálada zatvrdit martenzitickou nerezovou ocel.
  • K vytvoření konečného tvaru použijte abrazivní broušení.
  • Nakonec hladké a leštění s jemnějšími drsnými abrazivami, aby se vytvořila povrchová úprava.

Ferritické nerezové oceli (430 a 409)

Tato stupeň oceli se běžně používá k vytvoření automobilových tlumičů a výfukových systémů. Mají odolnost proti korozi austenitické nerezové oceli, ale mají nižší náklady. Jsou měkké a snadno vytvořené, ale obtížnější je svařovatelné než austenitická nerezová ocel. Mají dobrou odolnost proti korozi ve venkovních aplikacích, ale mají vysokou sílu. Ferritické nerezové oceli jako 430 a 409 se používají k výrobě dřezů, kuchyňských spotřebičů, příborů nižšího stupně, schody, tlumičů, topení, žlaby, střešní panely, lišty, desky a ozdobné práce. Pokud chcete slitinu, která je odolná proti korozi a magnetická, může být vhodných 430 Ferritic.

Automobilové výrobci a průmysloví výrobci používají ferritické známky, protože mohou ušetřit peníze. Pro většinu projektů v obchodě nebo pro kutily bychom doporučili používat austenitické nerezové oceli na většině vašich projektů.

Pokud je váš design hitem a nakonec vyrábíte stovky nebo tisíce stejných nerezových částí, prozkoumejte přechod na ferritické známky, jako je 430 nebo 409, abyste ušetřili peníze.

broušení, dokončení, nerezové, oceli

Formování z nerezové oceli

Jsou nerezové oceli jako formovatelné a svařovatelné jako uhlíková ocel?

Většina nerezových ocelí je velmi formovatelná v žíhaném nebo měkkém stavu. Žíhané nebo nezraněné Austenitic (304, 316), Ferritic (430, 409) a 410 Grade Martenzitické nerezové oceli mohou být s lehkostí formovány chladno.

Zatímco 304 nerezové může být snadno vytvořeno v žíhaném nebo měkkém stavu, narazíte na omezení při ohýbání a vytvoření plně tvrdé nerezové oceli 304 bez praskání. Můžete si koupit 304 nerezové oceli v žíhané, ¼ tvrdé, ½ tvrdé a plné tvrdé podmínky. Full Hard 304 nerezové bude mít asi dvojnásobek síly jako žíhané 304, ale s mnohem nižší tažností, která omezí formování.

Žíhaných 304 listů může být vytvořeno s poloměrem ohybu malý jako polovina tloušťky kovu. Nemůžete nachladnout plnohodnotný hard 304 list s malým poloměrem ohybu bez praskání materiálu. Na plném tvrdém listu 304 je minimální poloměr ohybu trojnásobek tloušťky listu.

Pokud se chystáte hluboce tvořit své díly a svar, můžete také použít žíhanou nerezovou 304. Teplo z svařování žíhá a změkčí nerezovou ocel mimo svařovací zónu.

Svařování nerezové oceli

broušení, dokončení, nerezové, oceli

Jakmile jsou vaše nerezové části vytvořeny, mohou být svařovány téměř stejně snadno jako uhlíková ocel. Pokud se chystáte na svar MIG nebo Tig, je nutná inertní směs plynu nebo plynu. Směs oxidu uhlíkového oxidu argonu chrání chrom a nikl ve svaru před oxidací. Nerezová je také svařována pomocí drátu a tok-courovaného svařování potažených tyčinek, ale MIG a TIG obvykle poskytují lepší výsledky.

Bandy zbarvení nebo „tepelný odstín“ se mohou vytvořit mimo svařovací zónu v nadřazeném kovu. Zbarvení zabarvení tepla se může objevit jako duha barev, která se liší od žluté k modré. Zbarvení je jen silnější vrstva oxidu chromia. Bohužel, tvorba tohoto silnějšího oxidu odstínu tepelného odstínu vyčerpává hladiny ochranného chromu pod tepelným odstínem, což může mít za následek rzi. Oxidy odstínu tepla a některé z nerezové oceli pod odstínem tepla musí být odstraněny, aby se kovový „nerezoval“.“

Podobně zadní strana nebo kořen svařovací zóny může mít odbarvení nebo „cukr“. „Cík“ je měřítko těžkého oxidu způsobené oxidací ve svařovací zóně. Cík má vzhled vrásčitého nebo scvrknutého černého cukru. Zadní strana částí může také zahřát odstín. zejména ve svařovacích kloubech s více průchody. Pro zabránění cukru a tepla odstínu lze použít zpětné čištění plynů, toků a podložky nebo prsten.

Zmínili jsme se dříve, že nižší uhlíkové verze 304 a 316 slitiny, 304L a 316L by měly být použity ve svařovaných výrobních výrobách, aby se zabránilo senzibilizaci. K zabránění depleci chromu se také doporučuje svařovací dráty vyrobené s extra chromem (308 a 309). Senzibilizace a srážení karbidu chromia se může také objevit při svařování nerezové oceli na uhlík nebo slitinu ocel a ferritická nebo martenzitická nerezová ocel. Tyto vyšší kovy uhlíku způsobí vyčerpání chromu, takže kloub náchylný k korozi.

Spojení s nerezovou a uhlíkovou ocelí je špatný nápad i v šroubovém kloubu, protože kovy mají odlišný elektrochemický potenciál, který způsobí zrychlenou korozi nižší potenciální uhlíkové oceli.

Jak abraziva zvyšují svařování a výrobu nerezové oceli?

Abrasivy lze použít ke zvýšení několika kroků v procesu svařování a výroby:

  • Řezání nerezové oceli
  • Deburring Cut okraje
  • Příprava povrchů z nerezové oceli na svařování
  • Odstranění odstínu a cukrování tepla
  • Čištění a míchání svarů z nerezové oceli
  • Leštění na kartáčovanou nebo saténovou povrchovou úpravu
  • Leštění do leštěného nebo zrcadlového povrchu

Jak řezat nerezovou ocel

Pleva a deska z nerezové oceli lze nakrájet na složité 2D vzory pomocí plazmatických řezaček. Řezačky plazmy mohou být cenově dostupné, ale budete muset poslat své díly, pokud budete chtít použít řezání vodních paprsků nebo řezání laseru.

Pokud jen stříháte nerezovou ocel na jednoduché tvary z skladu, jako je list, talíř, trubice nebo, bar, pak máte několik možností:

  • K řezání tenčí z nerezové oceli lze použít plechovky nebo nůžky na ruce.
  • Power NIBBLERS a NÁVODY STREADOVÉHO NÁSTROJE STRÁNKY.
  • Kovové smykové lisy mohou rychle stříhat velký list nebo provést dlouhý rovný řez přes silnější nerezovou plech nebo desku. Střih schopný řezání ¼ palce uhlíkového ocelového plechu bude moci řezat pouze 3/16 palcový tlustý nerezový plech z nerezové oceli. Velký lis tonáže může stříhat 1 palcovou nerezovou ocel.
  • Ozubené pilové čepele namontované na pásmových pilách, reciprokačních pilách nebo kruhových pilách mohou řezat bar, tyč, trubici, desku a list.
  • Abrazivní řezací kola namontovaná v nasekacích pilách, kruhových pilách a úhlovéch bruskách jsou užitečné při řezaném řezaném liště, tyčce, trubici a úzké desce.

Pokud se ozubené pily používají k řezání nerezové oceli, měly by se jednat o pilu s karbidovým špičkou (zuby karbidu wolframu). Vysokověrná ocelová uhlíková ocelová čepele s vysoko-kovovou vysokorychlostní uhlíky mohou řezat nerezovou ocel, ale nebudou mít život a přímé řezání čepelí s karbidovým hrotem. Zatímco uhlíková ocel může být nařezána rychlostí pily 270 stop/minutu, nerezová ocel 304 by měla být řezána při pomalé rychlosti 115 stop/minutu.

Otvory jsou vyvrtány nebo řezané pomocí vrtácích nebo děr namontovaných v vrtacích lisch nebo na výkonu ručních vrtáků. Pily díry fungují dobře na plechu a tenčí nerezové desky. Bity vrtáku jsou lepší volbou pro silnější zásoby.

V ideálním případě by mělo být řezání maziva nebo chladicí prostředky používáno, když se ozubené pily řezání nebo vrtání nerezové oceli. Sníží tření a pomohou ochladit díly minimalizovat zbarvení.

I když můžete použít ozubenou karbidovou čepel k řezání nerezové oceli, abrazivní mezní kolo se rozřezává nerez rychleji. S tenčí nerezovou listu, plechovky nebo pily s karbidovým hrotem jsou v pořádku. Při řezání tlustší tyče z nerezové oceli, tyče, úhlu železa a dalších strukturálních tvarů je mezní kolo v pilové pile. Při řezání nerezové oceli naneste stabilní, mírný tlak.

broušení, dokončení, nerezové, oceli

Pokud používáte mezní kolo v úhlovém brusky. Mezní a broušení může být zlomeno. Čepele tenčích řezacích kol mají tendenci řezat chladič s minimálním kerfem.

Odhazování z nerezové oceli

Střih, řezání pily a abrazivní mezní kola obvykle ponechává ostrý otřer na okraji nerezové oceli. Vrtané nebo řezané otvory mají tendenci mít také otřepy. Ostré otřepy mohou dát vaše prsty a ruce ošklivé řezy, když chytíte řez části.

Pro deburiální díly lze použít nástroje z nerezové oceli, jako jsou potažené abraziva (pásy, disky nebo disky klapky), netkané abrazivy, kovové soubory, odsunuté čepele a drátěné kartáče.

Výběr abraziv pro řezání a deburing nerezové oceli

Před zahájením projektu výroby nerezové oceli byste měli mít po ruce několik produktů pro řezání a odhazování. Některé z produktů, které budete potřebovat, zahrnují:

  • Chop pily čepele/kola. Pro řezání nerezových částí z tyče, trubice, úhlu železa a dalšího zásob z nerezové oceli.
  • Cut-off nebo řezání kol-pro řezání nerezových tvarů. Také je užitečné pro kloub z nerezového svaru, jako je zkosení a řezání špatných svarů.
  • Reciprokační čepele pily. pro řezání plechu z nerezové oceli, trubice, tyče, úhlové železo a další zásoby.
  • Síčky díry. pro zářez z nerezové oceli a výrobu otvorů v nerezové oceli nebo desce
  • Netkané abrasivy. Pro odhazování a odstranění ostrých hran z řezu z nerezové oceli. Netkané abrazivy budou také užitečné pro čištění a přípravu povrchu před, během a po svařování, pro vyhlazení, leštění, odhazování a rafinaci povrchů.
  • Drátěná kola a drátěné kartáče. Pro odhazování a odstranění ostrých hran z řezu z nerezové oceli. Chcete pouze vybrat kartáče z nerezové oceli. Výrobky na kartáčky jsou také užitečné pro čištění a přípravu povrchu před, během a po svařování, jakož i leštění a rafinaci.
  • Kovové soubory. Kovové soubory rukou jsou užitečné pro ruční odhazování hran po řezání. Mohou být užitečné při oslovení míst, kde se nehodí velké dráty nebo netkané kolo.

Předstírat a příprava povrchů z nerezové oceli na svařování

Stejně jako jakýkoli svarový kloub musí být povrch před svařováním vyčištěn a připraven. Nerezová ocel je však méně odpouštějící než uhlíková ocel, pokud jde o kontaminaci z nečistot, filmů, mastnoty a oleje.

Svařování MIG a TIG vyžaduje inertní nebo ochranné stínění plynu. Kontaminanty mohou narušit stínění plynu a vést k zabarvení ve svaru nebo okolní zóně zasažené teplem.

Abrazivní broušení kol jsou také důležitá při přípravě správného přizpůsobení mezi částmi v kloubu. Při větších tloušťkách musí být kousky z nerezové oceli zkoseny řezáním nebo broušením. Pokud se použije více průchodů, může být na toku vyžadováno broušení mezi průchody.

Čištění a ošetření svaru z nerezové oceli

Abrasivy jsou nezbytným nástrojem pro po léčbě a čištění svaru a okolního kovu.

Oxid odstín a chrom vyčerpaný kovem pod tepelným nádechem zabarvení. K odstranění tepelného odstínu se obvykle používají lámací pasta, elektrochemické čisticí prostředky na svary, mořící lázně, abrazivní tryskání, netkané abraziva, kartáčky z nerezové oceli a potažené abraziva. Kyselé mořící lázně a pasty obsahují kyseliny dusičné a hydrofluorové, které jsou toxické a vyžadují zvláštní opatření k bezpečnému zpracování. Abrazivní čištění je bezpečnější a stejně efektivní. Elektrochemické čisticí prostředky na svary jsou nákladné a vyžadují chemikálie. V průmyslu se často používá kombinace abrazivního broušení následovanou.

broušení, dokončení, nerezové, oceli

Tepelný odstín odstraní kartáče z nerezové. Abrazivní broušení s 360 štěrkem nebo hrubším produktem by mělo odstranit vrstvu na vyčerpanou chromu a zabránit rezavě. Dokonce i krok vyříznutí může být dostatečně agresivní, aby odstranil odstín tepla i vyčerpanou vrstvu. Tepelný odstín je mimo svařovací zónu, takže nechcete odstranit hodně materiálu, protože to snižuje tloušťku sekce, a proto síla.

Cík je těžší stupnice černého oxidu v kořene nebo zadní straně některých svarů z nerezové oceli, která není chráněna čisticím plynem. V závislosti na atmosféře pece se na nerezové oceli také vytvářejí oxidové stupnice během tepelného zpracování a kování. K odstranění oxidového stupnice je nutný agresivnější nebo hrubší abrazivní produkt.

Štěga, svařovací rozstřik, podříznutí, trhliny, póry a další vady svařování z nerezové oceli je třeba odstranit také s abrazivami nebo otřesy karbidu.

Míchání korálků, svlékání nebo zploštění lze provést s abrazivním diskem 40, 50, 60 nebo 80. Svařovací cukrování, měřítka tepla a vady svaru lze také odstranit s abrazivami 40 až 60.

Zkuste nejprve vyrovnat svar nebo linky s rozloučením s abrazivním produktem 60 grit. Pokud je odstranění kovů příliš pomalé, přejděte na hrubší krupice. Změna abrazivních typů produktů namísto použití hrubší velikosti štěrku je lepší přístup.

Pokud jej neuřízne abrazivní produkt oxidu hliníku oxidu 60 nebo 80, přejděte na supersize zirkonia nebo supersizovaný keramický produkt. Tyto výrobky odstraní materiál rychleji bez generování hlubokých škrábanců nebo kopů způsobených broušením hrubších 36 nebo 40 drsných abrasiv.

Pokud jsou vaše svary dobře vyrobeny a většinou spláchnutím, pak by se k zploštění a smíchání svarů mohl stačit 80 nebo 120 štěrkových chlopňů.

Zatímco hrubší velikost štěrku může materiál odstranit rychleji, existuje několik důvodů, proč při vyrovnání a míchání svarů z nerezové oceli použít jemnější drsné štěrbiny:

  • 304 Nerezová ocel je měkčí než slitinové oceli, takže hrubší drsné abrazivy mohou snadněji kopat nebo drážkovat.
  • Hrubší krupice mají tendenci vytvářet více tepla, a proto více odstínu
  • S agresivitou hrubší štěrku je snazší ztenčit kov obklopující váš svař z nerezového svaru. Ředění snižuje sílu.
  • Je pravděpodobné, že pokud používáte nerezovou ocel, budete chtít ve svém konečném produktu saténový nebo leštěný vzhled. Hrubší krupice zanechávají drsnější povrch vyžadující více práce a abrazivních kroků k odstranění hlubokých škrában.
  • Pro udržení odolnosti proti korozi je také důležité odstranění hrubých škrábanců. Údolí nebo jáma škrábance dostane méně kyslíku a zvyšuje kov citlivější na štěrbinu a korozi.

Dokončení nerezové oceli

Poté, co byly svary vyrovnány a smíchány, je požadovaná povrchová úprava generována v procesu více kroků.

Generování povrchové povrchové úpravy na nerezové nerezové je závislé na několika faktorech:

  • Typy abraziva
  • Abrazivní typ a tvrdost zrna (zirkonia, keramika atd.)
  • Velikost štěrku. velikost abrazivních částic
  • Forma abrazivního produktu. pás, disk, netkaný, chlopní, lesování
  • Síla aplikovaná během dokončení
  • Power (koňská síla, KW)
  • Abrazivní rychlost povrchu
  • Záložní kolo nebo tvrdost podložky a hladkost

Nastavení obilí

Zbrojování nebo nastavení zrn je prvním krokem při generování povrchové úpravy na nerezové oceli. Zbrojování vyvíjí jednosměrný vzor poškrábání přes povrch z nerezové oceli. Tento krok se také nazývá předběžné leštění, leštění nebo úpravy štětce.

broušení, dokončení, nerezové, oceli

U některých aplikací může být zrnitá nebo kartáčovaná povrchová úprava v pořádku a ještě žádoucí. Kartáčované povrchy z nerezové oceli nezobrazují otisky prstů a šmouhy, stejně jako nerezová z zrcadla leštěná. Pokud zrcadlíte svůj nerezový projekt, budete jej opakovaně utratit.

Potahovaný abrazivní pás, leštění bubnu nebo kotouče se liší od produkce leštěného povrchu bušením. Netkané abraziva lze také použít pro zběradlo, úpravu štětce nebo před předběžné lesk.

Použití postupně jemnější série potažených abraziv může zkrátit konečnou dobu bušení a vytvořit lepší povrch. Série potažených abrazivních kroků by mohla zahrnovat:

  • Předběžné lemování s 80 až 120 štěrkem-váš míchací krok po svařování to již mohl udělat.
  • Leštění s 150 až 240 zrno
  • Konečné nebo jemné leštění s 280 až 400 štěrk

Specifická řada abraziva se může lišit v závislosti na počáteční drsnosti vašeho projektu z nerezové oceli. Chcete.li zjistit, co je pro vaši aplikaci nejlepší, musíte vyzkoušet několik různých velikostí abrazivních velikostí drsnosti a produktů.

Pokud jste k vyrovnání a smíchání svarů použili 80 štěrků nebo 100 zrno. Další možností je kombinace 120 drsných abraziv potažených.

U netkaných abrasiv byste mohli před leštění použít střední, jemné a ultrajemné produkty.

Pokud používáte netkaný nebo potažený abrazivní pás nebo buben k vytvoření jednosměrného vzoru zrna nebo linie štěrku, měl by být každý progresivní leštící krok proveden v úhlu 90 stupňů nebo proti zrnu posledního kroku. To vám pomůže zjistit, že jste z předchozího kroku odstranili vzorec poškrábání. Někdy to tvar projektu nebo montáže nemusí dovolit.

Kartáčovaný povrch je generován 150 až 240 potaženými abrazivními pásy nebo bubny nebo středními velmi jemnými netkanými abrazivami.

Matný nebo saténový povrch je generován s abrazivním nebo velmi jemným netkaným abrazivním pásem, bubnem nebo diskem.

broušení, dokončení, nerezové, oceli

Získání vysokého lesku nebo zrcadlového povrchu

Jak získáte zrcadlový povrch na nerezové oceli? Krátká odpověď je skrz řezací levování a barevné leštění. Tyto kroky se používají k vytvoření konečného leštěného nebo zrcadlového povrchu po počátečních krocích zdokonalení.

Počáteční nebo střední dokončovací kroky (předlití a leštění) pomocí leštění pásů, netkaných kol chlopňů nebo abrazivních disků/podložek mohou mít dopad na snahu o vytvoření konečného povrchu, jakož i kvality a vzhledu levovaného povrchu a vzhledu. Použití řady postupně jemnějších velikostí štěrků v předběžných krocích sníží množství požadovaného řezu bušení.

Vyříznutí bušení nebo předběžného lemování odstraní jemnější škrábance zbývající po abrazivních pásech nebo s krocích leštění disku. Černá nebo černá magická sloučenina obsahuje hrubší štěrkovou emery abrazivu, těženého abrazivního minerálu.

Barevné leštění se používá pro konečné polské horizování, aby se uvolnil lesk a brilanci kovu. Green Rouge sloučenina obsahuje oxid chromia. Green Rouge je také známá jako klenotní rouge. Generuje lesk a lak. Modrá sloučenina obsahuje nejkrásnější abrazivní zrna a používá se ke generování nejvyššího lesku a finálního zrcadlového povrchu.

Upevnění, mlýn a dokončení dotyku

Zatímco jsme předpokládali, že váš nerezový projekt byl vyroben řezem, formováním a svařováním. Mechanické upevnění je další možností pro sestavení vašeho projektu. Pokud používáte šrouby, ořechy, podložky nebo jiné upevňovací prvky na mořském nebo korozi náchylném místě, ujistěte se, že jsou upevňovací prvky vyrobeny z nerezové oceli stejné třídy jako plech, talíř nebo barový materiál. Tím se sníží změna pro galvanickou korozi spojovacích prvků.

Připevněná sestava může otevřít nové možnosti dokončení. Pro nerezovou listu je k dispozici široká škála nerezových povrchů mlýna. Jakmile vyříznete a vyvrtete díry na mlýně hotový list, budete se muset zbavit a dotknout se vrtané díry nebo řezat okraje. Na svařovaném projektu by mohlo být zapotřebí dokončení doteku od manipulace a koncového používání.

Rychlá změna Miniaturní potažené abrazivní a netkané disky může být dobrou volbou pro deburing a dotyk kolem vrtaných otvorů nebo odstranění škrábanců. 2 ”Mini Zirconia Flap Discs, 2″ Rychlá změna ROLOC povrchové kondicionérky, 2 „Rychlé změny keramické broušení disků a 2“ Rychlá změna lak plus plstěné leštící disky jsou dobré mít po ruce po ruce z nerezové oceli dotykové úlohy.

Při řezání, broušení a leštění z nerezové oceli?

Přehřátí, zabarvení nebo pálení

Nepoužívejte matná abraziva, vysoká rychlost nebo nevyužívejte vysoké tlaky. Ty způsobují přehřátí a mohou mít za následek tónování tepla nebo zbarvení a pálení vašich nerezových částí. Zbarvené nebo tepelně zbarvené oblasti mohou rez. Pokud dojde k zabarvení, použijte nový ostrý abrazivní produkt a jemně odstraňte zabarvení.

Pálení nebo přehřátí během řezání nebo broušení listí zbytkové napětí v tahu na povrchu a může způsobit, že se austenit promění v křehký martenzitu. Pokud je vaše část zdůrazněna při koncovém používání, pak byste se měli vyhnout broušení popálení. Využití nových nahrazených zirkonií nebo keramických abrazivních produktů by mělo eliminovat popálení broušení.

Vyvarujte se nadměrných tlaků během dokončení nebo leštění

Při dokončení nerezové oceli se nesnepujte ani nepoužívejte nadměrný tlak. To může mít za následek větší zabarvení nebo tónování tepla. Udržujte abrazivní produkt pohybující se po povrchu, aby se zabránilo hromadění tepla v jedné oblasti.

Během dokončovacích a lešticích kroků nepřekonávejte povrch pomocí příliš velkého tlaku a abrazivní rychlosti. Příliš mnoho napětí na povrchu z nerezové oceli během formování nebo dokončení může způsobit účinek pomerančové kůry. Pomerančová kůra bude možná nutné odstranit s jemnou štěrkou abraziva následovanou podruhému odpuštění lehčího tlaku nebo rychlosti.

Křížová kontaminace oceli

Z ocelových částí a použitých abrazivních výrobků může dojít k přenosu oceli nebo železa.

Vyvarujte se jakékoli křížové kontaminace vašich nerezových částí oceli nebo železem. Pokud je ocelové díly nebo nástroje (údery, kladiva atd.) Z jiných projektů se otřete o vaši nerezovou část, pak by mohli přenést trochu oceli na povrch, což zhoršuje odolnost proti korozi.

Zdroje kontaminace železa, aby se zabránilo: zahrnují:

  • Ocelový nebo železný prach z broušení uhlíkových nebo slitinových ocelových dílů
  • Abrasivy používané k broušení uhlíkových nebo slitinových ocelových částí
  • Ocelové kartáče nebo uhlíková ocelová vlna
  • Použijte kartáče z nerezové oceli a vlnu z nerezové oceli
  • Ocelový výstřel, štěrk a omílácí média
  • Visis, svorky, řetězy nebo držáky
  • Nástroje pro uhlíkové oceli. kladivo, šroubováky, sekáče atd.
  • Formování rolí, plísní a zemře

Abrazivní výrobky, které mají na vašem nerezovém projektu díly pozemní oceli. Měli byste si udržovat sadu abrazivních disků, pásů a klapkových disků pro použití pouze na nerezové. Použití disků, které mají mleté ​​nerezové mletí oceli, je v pořádku.

Správný výběr abraziv

Jaké jsou nejlepší abraziva pro řezání a broušení nerezové oceli?

Musíte si vybrat abrasivy vhodné pro broušení nerezové oceli. Například, zatímco hrubší drsné drsné karbidy abrazivní výrobky jsou užitečné pro broušení skla a titanu, nevykonávají stejně dobře jako alumina a zirkonia při mletí nerezové oceli. Špatný výběr abraziva může vést k rychlému otupění nebo nakládání abrazivu, který přestane řezat a spálit nebo zabarvit části z nerezové oceli.

Některé abrazivní výrobky speciálně vhodné pro nerezové broušení jsou označeny „nerezovým“ nebo „inoxem“. Inox je odvozen z francouzského slova pro nerezovou ocel „inoxidizovatelný“. Abrazivní výrobky by měly být bez kontaminace železa.

Mezi nejlepší abrazivní zrna pro řezání a mletí slitin z nerezové oceli patří oxid hliníku, zirkonie a keramika. Zirkonia překoná oxid hliníku v aplikacích z nerezové oceli. Měli byste být schopni brousit více částí nebo odstranit více kovu s diskem zirkonia nebo klapkou, než se disk zastaví efektivně a začne spálit kov. Keramické abrasivy mají vyšší tvrdost než zirkonia. Keramika by měla překonat zirkonia abrasiva na těžší mletí nerezových ocelí, jako jsou tvrzené martenzitické známky a vysoké niklové známky.

Nadměrné vrstvy na potahovaném abrazivním produktu mohou zdvojnásobit množství odstraněného kovu nebo částí. Supersize poskytuje mazací a chladicí účinek. To udržuje abrazivní zrna proříznutá déle před otupěním a potom orat a spálení kovu. Supersize také pomáhá snižovat vazbu nerezových čipů na řezací okraje abrazivních zrn.

Vždy začněte s doporučenou nejkvalitnější velikostí štěrku nebo zkuste ještě jemnější. Jemnější velikost štěrku snižuje vytápění a zabarvení na nerezové nerezové a zároveň snižuje práci, kterou musíte udělat později, abyste odstranili škrábance a vytvořili brilantní povrchovou úpravu z nerezové oceli.

broušení, dokončení, nerezové, oceli

Co bude dál a jak mohu začít?

Jakmile se rozhodnete, co povrch dokončíte vy nebo váš zákazník na projektu z nerezové oceli, který vymyslíte, můžete si vybrat a objednat abrazivní produkty, takže budou na ruce, když dokončíte řezání, ohýbání, formování a svařování.

Zde je dobrý seznam abrazivních produktů pro vaše broušení, dokončení a levák z nerezové oceli:

  • Disky s kondicionováním povrchu-pro přípravu svarového kloubu a odstraňování čištění po západu a tepelného odstínu
  • KNIMENT nebo typ 29 4 1/2 ”vysoká hustota zirkonia chlopní disk 40 drsků a 60 štěrků. pro odstranění těžkých kovů, jako je tvarování dílů z nerezové oceli pro přípravu kloubu před svarem, vyrovnávání nadměrných svařovacích korálků, broušení velkých defektů.
  • Plochý nebo typ 27 4 1/2 ”Black Hawk XL Keramic Clap Disc 80 a 120 GRIT-pro zploštění mírně konkávní korálky svaru, tvarování částí bez kopání a odstranění oxidového stupnice z svaru zadní strany, výkony a tepelně ošetřené části a procházení částí a procházení částí a procházení částí a prolínání a procházení částí a tepelně ošetřené části a promíchání, a promíchání tepelně ošetřených částí a.
  • 4 ½ ”keramické vlákniny 80 a 120 GRIT. pro zploštění, odstranění měřítka a míchání tam, kde je vyžadován flexibilnější produkt.
  • 4 ”x 4” Interleaf Flap Wheel Drum 120 a 240 GRIT. pro odstranění odstínu tepla, odsuzování a generování směrového zrna na nerezové oceli.
  • Jemnější drsné brusné opasky. Pro odstranění odstínu tepla, odhazování a generování směrového zrna na nerezové oceli. V závislosti na povrchu, který chcete, je zapotřebí řada velikostí krutostí (kartáčovaný. 150/180 Grit, satén 180/220 Grit, Matte 240/280 Grit)
  • 4-1/2 „x 7/8“ Polish Plus plstěný leštící chlopní disky-pro leštění nerezové do jasného lesku nebo zrcadlové povrchové úpravy úhlový mlýnek
  • 4-1/2 „x 7/8“ Plus XL Flat Felt leštící disky-pro leštění nerezové do jasného lesku nebo zrcadlového povrchu s úhlovými brusky
  • Bušící sloučeniny. používané s plstěnými disky a plstěný chlopní disky, které buší z nerezové do jasného lesku nebo zrcadlového povrchu

Mít více otázek o abrazivech pro nerezovou ocel?

Neváhejte nás oslovit. Víme, jak obtížné to může být při hledání nejlepších abraziv pro vaši práci. Jsme tu, abychom vám pomohli, jak nejlépe umíme. Neváhejte a oslovete jednoho z našich odborníků v Empire Abrasives, 1-800-816-3824. Ať už jste zkušení nebo začínající.- Vždy jsme rádi, že půjčíme pomocnou ruku.